Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil celuje w Hi-End


Stachr

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja o hiendowych kolumnach Tonsila:

http://rtvagd.wp.pl/kat,1032045,title,Tonsil-pierwsze-w-historii-kolumny-high-end,wid,16469498,wiadomosc.html

 

Ciekawe jakie będą wrażenia z odsłuchów...

 

Sorry, że trzy razy temat wrzuciłem, ale nie ma potwierdzenia że temat został już załadowany i to mnie zmyliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Niestety ale Tonsil ma tylko ugruntowaną pozycję samej nazwy, która prawie wszystkim kojarzy się z produktami z poprzedniej epoki. Mam wrażenie, że firma z Wrześni nigdy nie wybiła się choćby jednym produktem który dziś można by nazwać kultowym, czyli takim który wciąż ma popyt na rynku SH.

Zagraniczne koncerny z podobną historią bycia na rynku audio już tak.

Odnosząc się do nowego dziecka Tonsilu to niestety bądź stety wróżę mało świetlaną przyszłość. Po pierwsze cena jest na tyle wysoka, że większość interesujących się rynkiem audio wybierze zachodnią konkurencję za podobne pieniądze. z prostej przyczyny. Takie marki jak AP, MA, nie wspominając o Harbeth czy Spendor, odsprzeda się w mgnieniu oka i to z pocałowaniem ręki. Po drugie co kuriozalne wspomniane marki będzie o wiele łatwiej odsłuchać w salonach niż nasz krajowy produkt, gdzie z natury powinno być na odwrót.

Podsumowując. Nazwisko samego Kaufmanna nie oznacza sukcesu. Bo mówiąc żartobliwie to p.Rusell jest taka motyką w ręku Tonsilu gdzie słońcem jest cały rynek hi-end.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Tonsil - Hi end , to jakiś żart chyba..

 

Pytanie co wybrać Magico czy Tonsil..brzmi jak pytanie co wybrać Porsche czy Poloneza..

 

Ktoś musi być strasznym megalomanem, żeby wpaść na pomysł Tonsil - hi end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Tonsil ma tylko ugruntowaną pozycję samej nazwy, która prawie wszystkim kojarzy się z produktami z poprzedniej epoki. Mam wrażenie, że firma z Wrześni nigdy nie wybiła się choćby jednym produktem który dziś można by nazwać kultowym, czyli takim który wciąż ma popyt na rynku SH.

Zagraniczne koncerny z podobną historią bycia na rynku audio już tak.

Odnosząc się do nowego dziecka Tonsilu to niestety bądź stety wróżę mało świetlaną przyszłość. Po pierwsze cena jest na tyle wysoka, że większość interesujących się rynkiem audio wybierze zachodnią konkurencję za podobne pieniądze. z prostej przyczyny. Takie marki jak AP, MA, nie wspominając o Harbeth czy Spendor, odsprzeda się w mgnieniu oka i to z pocałowaniem ręki. Po drugie co kuriozalne wspomniane marki będzie o wiele łatwiej odsłuchać w salonach niż nasz krajowy produkt, gdzie z natury powinno być na odwrót.

Podsumowując. Nazwisko samego Kaufmanna nie oznacza sukcesu. Bo mówiąc żartobliwie to p.Rusell jest taka motyką w ręku Tonsilu gdzie słońcem jest cały rynek hi-end.

 

Pozdrawiam.

 

Owszem ... Altus 140.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Owszem ... Altus 140.

 

Pozdro

 

Sadząc po słowie "pozdro" nie dziwię się że dla Ciebie owe altusy to towar szczególny i mocno pożądany.Tyle tylko, że ja pisząc o kultowych konstrukcjach miałem na myśli takie jak B&W Matrix, Tannoy Royal Westminster itp. a nie jakimś komunistycznym paździerzu.

Wybacz młody człowieku, ale obawiam się że Ty nie wiesz dość dużo o audio stawiając Altusy jako produkt kultowy w kontekście dobrego grania.

Owszem jako mebel na tamte czasy to był on niezwykle nobilitujący :-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz? Próbowali przez 40 lat!! To ile mają się uczyć? 300 lat ?

Niech będzie nawet i 500, co za różnica? Mają usiąść i nic nie robić, bo kilku osobom przeszkadza, że próbują? To co najmniej dziecinne zachowanie by było - urażona duma.

 

Po co się tutaj tak emocjonować? Nikt przecież nie zmusza nikogo do kupowania Tonsila, czy jakiegokolwiek produktu. Ja jestem za tym, żeby próbowali. Nikt nie mówi, że droga będzie łatwa, ale jak się nie próbuje, to niczego się nie osiąga - stara, życiowa prawda.

 

Wybacz młody człowieku

Ja wiem... Piotr może i stary nie jest, ale to zdanie to kula w płot. ;)

Proponuję nieco powstrzymać emocje i pisać po ochłonięciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Ja wiem... Piotr może i stary nie jest, ale to zdanie to kula w płot. ;)

Proponuję nieco powstrzymać emocje i pisać po ochłonięciu...

 

 

Jak poznamy różnicę wieku to może się okazać iż wciąż.....jest młody ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, co dzieje się teraz na rynku audio, tonsil ma realne szanse.

Kolumny coraz gorsze, nie ważne czy to AP czy MA czy cokolwiek innego. Wszystko robi się coraz droższe i coraz gorsze.

Może "nasi" zbudują coś ciekawego. Tego im życzę. Po ostatnim AS mam wrażenie, że nie jest to trudne zadanie.

Z drugiej strony jednak w to nie wierzę. Pewnie będzie efekciarsko z kopyta i prosto/płasko i nienaturalnie jak u reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>chester proszę Cię. Nie porównuj choćby MA do Tonsila pod kątem wykonania. Widziałeś serię GX nie wspominając o Platinum??.

Daje sobie rękę uciąć a nawet dwie, że Tonsilowi tak daleko do jakości i precyzji wykonania MA tak jak nam obojgu na księżyc.

O jakości dźwięku nie ma co tu dyskutować bo to są zawsze opinie subiektywne, ale nie sądzę że nowy model Tonsilu "podparty" znanym nazwiskiem wybije się na rynku nie tylko wykonaniem a co najważniejsze dźwiękiem. Bo po co tyle przetworników ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie porównuję jakości wykonania. Chodziło mi o ogólną tendencję spadku jakości w większości produkowanego obecnie sprzętu, nic poza tym. Wspomniałeś serię platinum. Miałem okazję testować te paczki w wersji podstawkowej. Czarująco pięknie i solidnie wykonane głośniki. Niestety to wszystko co mogę o nich dobrego powiedzieć. Plastik, zero barwy, wszystko grane na jedno kopyto, nie różnicuje, MASAKRA. Znajdę ci kilka używak za ułamek tej ceny które je rozniosą w mak. Jednak są naprawdę śliczne.

Co do tonsilu również napisałem na końcu mojego postu, że nie wierzę w to, że coś z tego będzie.

 

Dużo przetworników to przynęta na zamożnych niesłyszących. żeby było się czym pochwalić przed sąsiadami:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tych kolumn (wersji prototypowej) w zeszlym roku. To nie sa membrany bierne. Wszystkie graja (grały). Mam nadzieje, ze nad nimi mocno popracowali. W kolumnach, ktorych sluchalem byl swietny wysokotonowiec. Naprawde pieknie sie w gorze otwieraly te kolumny, ale niestety proporcje byly do bani. Sekcja niskotonowa byla za malo skuteczna w stosunku do reszty pasma. Poznym wieczorem, kiedy bylo malo dzwiekow tla i mozna bylo sie naprawde porzadnie skupic na ich brzmieniu, bylo slychac, ze ta kolumna schodzi bardzo nisko, ze "chce zagrac" i pomysl jest ciekawy, ale sredniotonowiec i wysokotonowiec to wszystko przekrzykiwaly. Mam nadzieje, ze ewoluowaly w dobra strone od tamtego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil - Hi end , to jakiś żart chyba..

 

Pytanie co wybrać Magico czy Tonsil..brzmi jak pytanie co wybrać Porsche czy Poloneza..

 

Ktoś musi być strasznym megalomanem, żeby wpaść na pomysł Tonsil - hi end.

 

Niektórym chyba się już w głowach poprzewracało od tego "hi-endu". Jeszcze trochę i zaczniesz przyklejać tą nic nieznaczącą metkę na czoło. Powiedz jaki jest sens zakładania czegoś przed sprawdzeniem ? Przez takie nastawienie i szerzenie takimi wypowiedziami, upadają rodzime firmy. Wydaje mi się jednak że firma Tonsil powinna raczyć rodaków bardziej przestępnymi cenami. Co do zaawansowania technicznego, Tosnil oferował sprzęt często doceniany na zachodzie, stosował bardzo ciekawe rozwiązania spotykane właśnie w sprzętach wielokrotnie droższych, ale również i autorskie rozwiązania... o obecnym sprzęcie się nie wypowiadam, bo nie mam z nim doświadczeń. Nie zgodzę się również że Tonsil nie ma kultowych modeli słuchawek/kolumn.

 

W ramach edukacji :

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-sluchawki/sluchawki-firmy-tonsil-art383.html

http://www.audiofil.pl/stereo/historia-pewnej-firmy/art3,tonsil-a-audiofil-polski.html

 

Lepiej by było dla wszystkich, gdybyście nie pisali o rzeczach o których nie macie zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Wiesz dlaczego Tonsil nie jest hi endową firmą.?

Z tego samego powodu z jakiego Dacia nie jest konkurentem Ferrari.

 

Produkty kojarzą się z taniochą i bylejakością czyli przeciwieństwem hi endu.

Hi end to nie tylko dźwięk ( z tym bywa różnie) ale także marka oraz technologia.

 

Gdyby pytanie brzmiało czy Tonsil może być kiedyś hi endową firmą, to być może....ale wymaga to czasu oraz ogromnych nakładów.

Wypuszczając w tym momencie drogie kolumny niestety nie mają szans na sukces ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz chyba jak bardzo pokazałeś że bardziej interesuje Cię to co podają marketingowcy i to co mówią inni, niż to jakie coś jest w rzeczywistości. Jeśli coś Ci się tylko kojarzy to może kup i sprawdź ? Wtedy będziesz wiedział jak "daleko" firmie do highendu. Czy czekasz aż jakiś marketingowiec powie Ci że to highend ?

 

Ale niestety myśli w ten sposób większość chyba... Z góry skreślają Tonsila bo polski :P Chyba bardziej o to tu chodzi niż o bylejakość :P Pewnie większość wolałaby wydać 20tys zł na kolumny zagranicznej firmy niż polskiej. Inny prestiż:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Jak jestem zainteresowany marketingiem możesz sprawdzić w zakładce czego slucham...

Pudło..;)

 

Niestety markowe produkty latwiej jest sprzedać...tak wygląda rynek.

Jeżeli chcesz to zmienić kup Tonsila;)

 

U mnie 30% systemu jest polskie..więc jak widzisz nie jestem uprzedzony do polskich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety myśli w ten sposób większość chyba... Z góry skreślają Tonsila bo polski :P Chyba bardziej o to tu chodzi niż o bylejakość :P Pewnie większość wolałaby wydać 20tys zł na kolumny zagranicznej firmy niż polskiej. Inny prestiż:P

Kolega widzę strasznie pali się do dyskusji o hiendzie, tylko że zapomniał odrobić pracy domowej z podstaw hifi. W przeciwnym razie wiedziałby, że w Polsce produkuje się mnóstwo dobrych kolumn i elektroniki audio (także w segmencie hiend), tyle tylko, że nie w Tonsilu. Czy takie nazwy jak np.: ESA, Ancient Audio, Harpia Acoustics, Amplifon, Studio 16HZ, Audiomatus, Baltlab, Audio Academy, RCM, Sound Art, RLS, Acuhorn coś koledze mówią? Zapewne nie, bo wtedy takich kocopałów by kolega tutaj nie sadził. Myślę, że byłby kolega bardzo zaskoczony tym ilu forumowiczów ma w swoich systemach polskie urządzenia audio wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę strasznie pali się do dyskusji o hiendzie, tylko że zapomniał odrobić pracy domowej z podstaw hifi. W przeciwnym razie wiedziałby, że w Polsce produkuje się mnóstwo dobrych kolumn i elektroniki audio (także w segmencie hiend), tyle tylko, że nie w Tonsilu. Czy takie nazwy jak np.: ESA, Ancient Audio, Harpia Acoustics, Amplifon, Studio 16HZ, Audiomatus, Baltlab, Audio Academy, RCM, Sound Art, RLS, Acuhorn coś koledze mówią? Zapewne nie, bo wtedy takich kocopałów by kolega tutaj nie sadził. Myślę, że byłby kolega bardzo zaskoczony tym ilu forumowiczów ma w swoich systemach polskie urządzenia audio wysokiej klasy.

 

Właśnie o TO mi chodzi. Dzięki ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej można zauważyć nieciekawe zjawisko, gdzie ludzie, Polacy z góry podchodzą do takich marek jak Tonsil, Diora negatywnie... w zasadzie, te marki, dzielą społeczeństwo, jakby były czymś kontrowersyjnym :P Na tych co są skrajnie na tak i skrajnie na nie... :P Swoją drogą fajnie jakby wprowadzili z powrotem słuchawki... jakieś highendowe :D które by łoiły tyłek np Grado :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.