Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil celuje w Hi-End


Stachr

Rekomendowane odpowiedzi

Sly uwielbiasz myślenie stereotypowe ? :P Wyjątkowo dojrzałe. Moja wypowiedzieć dotyczyła dyskusji powyżej. Nie zapominaj że po 9 partii jest bogatszy w doświadczenia... czy nasze dążenia do celu nie przypominają takich niepowodzeń żeby w końcu dojrzeć do sukcesu ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Choć po 9-tej partii jest bogatszy o pewne doświadczenia to przede wszystkim jest bardziej zmęczony i pozbawiony nadziei oraz wiary, że może wygrać. Ma też generalnie rozbitą psychikę i czynnik motywacyjny. W zasadzie zasiada do stołu już jako przegrany. Jesteś za młody. Nie rozumiesz wielu mechanizmów wedle których ludzie postępują. Ja oczywiście też się ciągle uczę i też wielu rzeczy nie wiem ale po twoich wpisach widzę, że jesteś daleko, daleko…ale też jesteś bardzo młody i takie prawo twojego wieku. Za 20-30 lat na większość tematów będziesz miał inny pogląd. Niewielu ma w sobie to coś by odrodzić się jak Feniks z popiołów porażek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2- nie wypaliły kolejne projekty Tonsila i dlatego nikt myślący dziś nie wierzy w sukces nowego/starego projektu bo taki nowy to ten projekt to już nie jest.

Należy przypomnieć że zespół ludzi z Tonsila rozszedł się po świecie i to samo dotyczy to jego dawnego potencjału.

 

Sam mam do czynienia obecnie z przygotowaniem prototypowej produkcji wyrobu który jest produkowany przez inne firmy na rynku i w sumie już dużej 100 osobowej firmie trwa to już 1,5 roku.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly Ty jednak nie rozumiesz że ludzie różnie podchodzą do swoich porażek. :P Albo skończysz z głupią retoryką, albo nie będę się już do Twoich wypowiedzi odnosił... to że częściej napiszesz jak bardzo się mylę nie sprawi że tak będzie. :P Argument może coś zmienić, ale merytoryczny, a nie retoryczny. :P Musze spadać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly Ty jednak nie rozumiesz że ludzie różnie podchodzą do swoich porażek. :P Albo skończysz z głupią retoryką, albo nie będę się już do Twoich wypowiedzi odnosił... to że częściej napiszesz jak bardzo się mylę nie sprawi że tak będzie. :P Argument może coś zmienić, ale merytoryczny, a nie retoryczny. :P Musze spadać. :D

 

To nie Ty się mylisz, może zacznij cokolwiek robić zrób to i pochwal się tym ale pochwal się także błędami które po drodze zrobiłeś.

Ludzie na tym forum prowadzą firmy, zarządzają dużymi zespołami ludzkimi i tak w sumie cud ze się dzielą swoją wiedzą. Ja wiem młodzi to mają gdzieś ale może coś tam w ich łepetynach zaiskrzy?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Sly Ty jednak nie rozumiesz że ludzie różnie podchodzą do swoich porażek. :P Albo skończysz z głupią retoryką, albo nie będę się już do Twoich wypowiedzi odnosił... to że częściej napiszesz jak bardzo się mylę nie sprawi że tak będzie. :P Argument może coś zmienić, ale merytoryczny, a nie retoryczny. :P Musze spadać. :D

 

:P - Ignorancja, frustracja, pokazywanie języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly uwielbiasz myślenie stereotypowe ? :P Wyjątkowo dojrzałe. Moja wypowiedzieć dotyczyła dyskusji powyżej. Nie zapominaj że po 9 partii jest bogatszy w doświadczenia...

 

Mam całkowicie odmienne odczucia. Sly mądrze prawi. Po 2,3,5 przegranej jesteś rzeczywiście bogatszy w doświadczenia. Po 9 brakuje Ci świeżości i pokładów optymizmu. Oczywiście możesz dalej dmuchać w balon i po 50 porażce szeptać "ja wygram!" niestety nijak się to ma do logiki i realizmu na których opiera się również sukces. Zdobywanie rynku to nie jest gra w ruletkę tylko konsekwentne pokonywanie kolejnych etapów, by w końcu zaistnieć na tym najwyższym (o ile oczywiście ma się takie aspiracje). Bank udzieli Ci pożyczki pod inwestycję raz, dwa, może trzy chcąc ratować pieniądze które wcześniej zainwestował, ale nie więcej. Porywy młodości mają swoje prawa, ale weryfikuje je życie i to bezwzględnie.

 

Tonsilowi życzę samych sukcesów. Wcale nie uważam żeby wszystkie polskie produkty były złe (są i te bardzo dobre). Swojej postawy nie zmienię. W swoim życiu kieruję się i będę się kierował wyłącznie logiką i realizmem. Dotyczy to również sfery zakupów. Jestem za biedny żeby inwestować w coś, co może wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest określanie czegoś przed przetestowaniem, choćby dotknięciem :P .

Dotykałeś kiedyś jakiekolwiek kolumny klasy Hi-End?

A widziałeś zdjęcia tych Tonsili?

I nadal nie dostrzegasz pewnej subtelnej różnicy?

 

Nie chodzi o to, że to Tonsil. Nie chodzi o to jak to gra. Chodzi o to, że to nie jest żaden Hi-End.

Więc jak chcesz się pośmiać, to przeczytaj tytuł wątku, wtedy razem się pośmiejemy.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykałeś kiedyś jakiekolwiek kolumny klasy Hi-End?

A widziałeś zdjęcia tych Tonsili?

I nadal nie dostrzegasz pewnej subtelnej różnicy?

 

Nie chodzi o to, że to Tonsil. Nie chodzi o to jak to gra. Chodzi o to, że to nie jest żaden Hi-End.

Więc jak chcesz się pośmiać, to przeczytaj tytuł wątku, wtedy razem się pośmiejemy.

 

Masz rację, ze zdjęcia widać że to nie "highend". :D

 

I to jest płęta tego całego forum...Kilku kolegów którzy gadają o czymś czego nigdy nie słyszeli ......nie mówiąc o dotknięciu...ale ciafroty otwierają...

 

Jeśli chcecie rozmawiać w taki sposób... to osoby które mają prawdziwy kontakt z niesamowicie drogim sprzętem, "waszym highendem", nie tracą czasu w takich miejscach...:D także można napisać że nikt tutaj nie ma bladego pojęcia o "prawdziwym highendzie", a całe forum to wypociny osób które nawet nie dotykały takiego sprzętu, a wielce wojują w imię loga i metki z cyfrą która nigdy nie zmieści się na koncie każdego z was, bądź skora jest do wielce uświadamiającego sarkazmu, drwin.:D Nie mówiąc już że to "walka" w zasadzie o nic godnego szacunku, czy też takie zachowanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoja prawda w twoim świecie. Zapewne jest na forum wielu takich jak ty, czyli osób nie mających pojęcia o temacie ale oni z reguły nie trollują. Natomiast jest wielu posiadaczy wybitnych systemów i kilku znam nawet osobiście i wiem jakie mają sprzęty. Dlatego twoja prawda to jak demokracja w stalinowskiej Rosji... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly... ale to co Ty widziałeś to jest nic :P Stosując wasze podejście... :D

 

Gdzież się mylę ? jeśli chcecie definiować highend po cenie/marce czyli logo/metka :D (tonsil podobny jakościowo to nie highend) to czyż nie powinna to być cena ta najwyższa z najwyższych, te najdroższe marki ? :P A jeśli nie jest to dlaczego ?:P Chyba nie powiecie że sprzęt za setki tysięcy jest gorszy, albo podobnej jakości jak ten za 20k ? Tak nisko określony, wynika z biedy tu obecnych ? stworzyliście własny highend kosowo? :P Dla mnie rozważanie pod tym kątem, właśnie z tego powodu jest błędne. Bo jak różnicować potem te najdroższe/najlepsze sprzęty ? Skoro higend jest już przy marnych 20k zł... Patrząc z innej perspektywy. :P Proszę zobaczyć na parantulla, który po zdjęciu uznał że to nie highend.. wymaga wymyślnej konstrukcji ? ciekawe czy sam takowe posiada ;P... może nie wie co pisze ? A wyśmianie tego tematu opiera się jedynie na "bo to Tonsil" .

 

Z jakiej racji moderacja przeniosła ten temat ? :D Przecież tutaj właśnie toczy się dyskusja, czy Tonsila można uznać za highend czy nie, a tu takie zachowanie moderacji, zupełna ignorancja... Tonsil, zdaniem moderacji, plami dobre imię highendu ? :D Sly nawiązując do Twojej wypowiedzi... to tutaj widzę cenzura jak w rosji :D Tosnil zdaniem części (trudno określić jakiej:P) nie może być highedndem, więc moderacja "sprawiła" że nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zobaczyć na parantulla, który po zdjęciu uznał że to nie highend.. wymaga wymyślnej konstrukcji ? ciekawe czy sam takowe posiada ;P... może nie wie co pisze ? A wyśmianie tego tematu opiera się jedynie na "bo to Tonsil" .

Aby kolumnę zakwalifikować do klasy Hi-End, to oprócz pobożnych życzeń jej konstruktorów i zachwytów trzech fanów marki

trzeba niestety spełnić jeszcze parę innych warunków. Są to np. jakość wykonania czy klasa zastosowanych komponentów.

Proste skrzynki w czarnym lakierze z baterią tanich głośników, to patrząc na konkurencję nawet nie jest poziom średniej półki,

gdzie w cenie tych Tonsili można kupić znacznie lepsze pod każdym względem kolumny i to bez żadnej łaski, ot choćby takie jak te

post-6358-0-78815400-1396864545_thumb.jpg

post-6358-0-21637500-1396864794_thumb.jpg

post-6358-0-78941200-1396865017_thumb.jpg

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla w jaki sposób ze zdjęcia oceniłeś jakość materiału i wykonania kolumn ? Nie wiem czy ty tego nie dostrzegasz ale twoje wypowiedzi nie mają sensu... raz zestawiasz zdjęcie z wrażeniami organoleptycznymi :D stawiając przy nich znak równości, potem piszesz że Tonsil nie może być highendem co wynika z jakieś magii highendu(nie rozumiesz że to tylko logo i metka), potem że chodzi o jakość materiałów i wykonania, która to została już wyżej poruszona i uznałeś że ok... ale teraz już nie ok ?:D Ileż ten "twoj" sprzęt kosztuje że piszesz tak snobistyczne rzeczy i nieporadnie pozujesz na takiego znawcę "highendu" ? :P Bo patrząc na Twoje wypowiedzi, na bogacza mi nie wyglądasz i nie wmówisz mi że jesteś. :D Twoje poglądy są zbyt zaściankowe, oraz sam poziom językowy mizerny, w tym brakuje logiki... nie wyglądasz mi na tak "przedsiębiorczą" i konkretną osobę. Nie mówiąc już że tak podkreślasz jaki to Tonsil nie jest highendowy, jakby cie ledwo było na niego stać, ewentualnie jakby cię nie było stać.(mówię o tych kolumnach za 15 kafli:P) Patrząc po samych twoich zdjęciach, to te kolumny wyglądają na "za bardzo plastikowe", idąc twoim tropem oceny po zdjęciach. :D

 

Mrok pojechałeś po bandzie.:D Naprawdę istnieją ludzie którzy potrafią szybko uczyć się na błędach. Życzę więcej wiary w siebie, chyba... i jak najmniej porażek. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla w jaki sposób ze zdjęcia oceniłeś jakość materiału i wykonania kolumn ?

W sraki.

Jak zobaczysz z bliska chociaż połowę z kolumn, które u mnie stały, to może wtedy będziesz partnerem do jakiejkolwiek dyskusji

w temacie kolumn czy audio w ogóle, a póki co, to niestety nie ma o czym z Tobą rozmawiać.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

W sraki.

Jak zobaczysz z bliska chociaż połowę z kolumn, które u mnie stały, to może wtedy będziesz partnerem do jakiejkolwiek dyskusji

w temacie kolumn czy audio w ogóle, a póki co, to niestety nie ma o czym z Tobą rozmawiać.

I tak , miałeś cierpliwość;)

Człowiek niewiele słyszał, Diora jest jego referencją, ale twardo wypowiada się w kwestii hi-edu - fachura.

Przecież to wątek rozrywkowy, szkoda się irytować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

cybant... to co napisałem o highendzie to wnioski z wypowiedzi parantulla. Po prostu w taki sposób ta osoba przedstawiła "highend", a skoro wszyscy się z nią zgadzacie... :D

Tu nie chodzi o wnioski , tylko ilość osobistych wycieczek i złośliwości z Twojej strony.

Akurat argument " widocznie Cię nie stać " jest żałosny i pewnie niechciałbys , aby takie argumenty były używane w stosunku do Twojej osoby.

Zachowujesz się jakbyś posiadł wiedzę absolutną , a tak naprawdę to jeszcze na temat hi-endu niewiele wiesz.

Traktuj kolegów na forum tak jak chciabyś być traktowany, zdobędziesz więcej szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cybant... to co napisałem o highendzie to wnioski z wypowiedzi parantulla.

Wnioski z mojej wypowiedzi? Gdzie? Które to? Weź no mi je zaznacz, bo jakoś nie dowidzę.

Wnioski z mojej wypowiedzi są takie, że za piętnaście kawałków można kupić kolumny

na doskonałych markowych i niestety kosztownych przetwornikach od góry do dołu

w estetycznych obudowach nad którymi ktoś się trochę napocił i trochę na nie wydał,

a nie poszedł na łatwiznę, uciął z płyty sześć desek, psiknął pistoletem i gotowe.

Samo to już świadczy o tym co to jest za Hi-End i skoro tyle wystarczy, żebyś się podniecił,

to cóż jeszcze mogę Tobie powiedzieć... może zerknij na te obrazki, to będzie łatwiej ci pojąć o czym mowa.

 

6075c7c23f0be858.jpg

 

Focal-Grande-Utopia-EM-Speakers-4.jpg

 

c.jpg

 

isis10.jpg

 

Teraz już wiesz jak wyglądają kolumny Hi-End

 

 

 

a tak wygląda obiekt Twego uwielbienia

 

feat-tonsil-610x347.jpg

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko to co widać po tej osobie i jej wypowiedziach. Wszystko zostało uargumentowane, to nie są osobiste wycieczki z niczego, a wnioski podparte argumentami. Nie lubię pozerstwa, snobizmu i wywyższania się. Uważam że takie postawy wymagają ostrej krytyki, co zrobiłem. Jest tu tego pełno.. Wyciągasz mój tekst z kontekstu i wychodzi jaki to ja zły jestem. :P

 

Wycieczki osobiste nie są żadną nowością dla towarzystwa tutaj. :P

 

To osoby z tego forum, z którymi miałem przyjemność rozmawiać, przyzwyczaiły mnie do takiego przekonania że posiadam takową wiedzę...:D Osobiście jestem skromny, ale w takim środowisku to mimowolnie nie jestem. To co napisałem w kontekście highendu było bezpośrednimi wnioskami z wypowiedzi tamtej osoby. Zresztą wielokrotnie pisałem że nawet nie mam ochoty definiować tego określenia z pewnych powodów.:P

 

parantulla mógłbyś się już nie pogrążać ? Naprawdę bawi mnie twój argument zdjęcia. Nie wiem jak możesz nie rozumieć dlaczego to głupie. Poza tym z Twoich kolumn nie widać tego highendu :P . Uwierz że zdjęcia jeszcze bardziej wymyślnych konstrukcji to już widziałem. Nawiązałem do takich wcześniej pisząc :

"Proszę zobaczyć na parantulla, który po zdjęciu uznał że to nie highend.. wymaga wymyślnej konstrukcji ? ciekawe czy sam takowe posiada ;P... może nie wie co pisze ? A wyśmianie tego tematu opiera się jedynie na "bo to Tonsil" ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla mógłbyś się już nie pogrążać ? Naprawdę bawi mnie twój argument zdjęcia. Nie wiem jak możesz nie rozumieć dlaczego to głupie.

Głupie to jest zachowywanie się jak niedorozwój, do którego nic nie dociera.

Bez odbioru.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.