Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Devialet Klub
IGNORED

Devialet KLUB


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ci pokazuje na wyświetlaczu za model 240 czy 250?

 

Średnica nie jest jak w klasie A ale jest po prostu neutralna. Głosy są super na Devialecie i po tym poznasz co i jak. A bas to już tradycyjnie nie do pobicia w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 3.00 godz. widac jak mnie wciagnelo. Kurde Jestem w . (kropka) Z jednej strony jest wszystko pieknie. Ale .... no wlasnie ale....... Jakos przy niskich poziomach tego WoW efektu nie ma jak pisza na innych forach. Czar poprostu pryska. Moja dziewczyna ktora jest laikiem nawet sama bez moich persfazji sama z siebie powiedziala ze cos nie gra :) Ale to na razie jedyny problema raczej problemik........ Ale to na prawde dzieje sie u mnie na bardzo malych decybelach ( takich do ululania do snu).

Musze oddac inne niz na forach odczuciach. Pisza ze neutralnosc do bulu. Lecz jak zapodam slabe nagranie to ten Devialet potrafi oczarowac nagranie aby bylo wiecej niz znosne. Tego mi potrzeba. Taki a`la Pass Labs tylko z wspanialym basem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o niskich poziomach głośności to może przyczyną jest cyfrowa regulacja głośności? Też miałem takie odczucie - "grania bez zycia", przy słuchaniu DACa z cyfrową regulacją i końcówki mocy przy nocnych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę że można grać głośno i nic nie zniekształca że jest nadal ładna barwa średnicy i super przejrzystość.

Wszystko też zależy od tego co jest głośno lub cicho dla kogo...dla mnie w większości nagrań klasyki i jazzu odpowiada najlepiej w 200 Devialeta poziom --20dB. Zaš przy rock i pop poziom -25dB. Ale moje kolumny mają niską efektywność i niską impedancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Juz mam opinie wyrobiona dla siebie. Devialet to przelom we wzmacniaczach. Jest wszystko co trzeba. Tak jak pisalem wczesniej ze gdybym mial budowac sytem od 0 zera, to bym sie nie zastanawial. ale 46.000 zl to jest troche kasy na system. ( moj teraz kosztowal mnie jakies 27.000 - 30.000 zl ) i jest moim zdaniem lepszy.

Moj lepiej gra niz to co oferuje Devialet ale nie mam zrobionego upgradu do najnowszego softu 7.1. Osobiescie nie spodzewam sie jakiegos przelomu poprzez upgrade. Ale zawsze cos.

 

 

Sluchalem NC400 od Hypex i to zupelnie inne granie.

Devialet moim zdaniem "naprawia lekko " zle nagrania. Co jest dla mnie wielkim plusem plusem. Troche musze powiedziec ze troche mnie nie porwala ta "naturalnosc". Bylo jak trzeba i to wszystko. To cos jak Passy czy moje najnowsze klocki maja "wiecej" jak dla mnie do zaoferowania. Szczegolnie w wysokich rrejestrach czegos siie non-sstop doszukiwalem. Robilem roznego rodzaju testy Moj system 4 razy przesluchiwalem kawalek muzyki a nasteppnie z znajomymi odsluchiwalem tego samego na Devialet.

Jakos bylo wszystko ale inaczej (oczywiscie :) )

 

Moim zdaniem to co lekko brakuje Devialetowi w wysokich rejestrach nadrabia zroznicowanym wspanialym basem Basem.

A w moim systemie jest na odwrot. Bass lekko gorszy lecz wysokie wodniste, wciagajace i wiarygodne.

 

Jeden jeszcze maly minusik to to ze nie mozna na bardzo niskich poziomach glosnosci sluchac muzyki z pelna satysfakcja.

 

Dodam jeszcze ze troche mnie zaboli jak bede oddawac Devialet`a. Niezapomniane doswiadczenie. Na pewno za 5-10 lat o niczym innym nie bede myslal jak o zakupie tego zmodernizowanego pozbawionego tych malutkich niedociagniec sydemu z domu Devialet. Jak nadazy sie okazja w rynku wtornego i przedam z dwa klocki ktore terazz uzywam to chyba sie zdecyduje na ten system. Wygoda i jakosc odtwarzanej muzyki jest naprawde na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Dodam jeszcze ze troche mnie zaboli jak bede oddawac Devialet`a. Niezapomniane doswiadczenie. Na pewno za 5-10 lat o niczym innym nie bede myslal jak o zakupie tego zmodernizowanego pozbawionego tych malutkich niedociagniec sydemu z domu Devialet. Jak nadazy sie okazja w rynku wtornego i przedam z dwa klocki ktore terazz uzywam to chyba sie zdecyduje na ten system. Wygoda i jakosc odtwarzanej muzyki jest naprawde na wysokim poziomie.

 

No ale ta konkluzja wskazuje na to,że to nie Devialet ale kasa trochę uwiera, co oczywiście nie jest niczym nagannym, zawsze boli.Może posłuchaj na sofcie o którym pisał moreno?Z jego relacji wynika,że to jednak duuuży progres i ja mu wierzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana softu na 7.1 w moim przypadku dała dużą zmianę w jakości brzmienia. Model 170 stał się 200 i zapewne te dodatkowe 30W zrobiły swoje na korzyść. Teraz 200 jest już blisko możliwości mocowych modelu 250 kosztując prawie 40% mniej!

Uważam, że cena 250 (koło 54 tyś) jest bezsensowna w porównaniu do 200 jaką można mieć poniżej 30 tys PLN. Użytkowo to są dwa identyczne urządzenia. Również budowa wewnętrzna jest taka sama. Kupowanie 250 ma jedynie sens gdy w przyszłości potrzebować będziemy 800W na jeden kanał co otrzymamy po dokupieniu 250 Slave i stworzeniu konfiguracji monoblokowej. Ale to już jest jazda dla ekstremistów posiadających wielkie pokoje i ekstremalnie potężne i trudne do wysterowania kolumny w stylu Magico Q7.

W pokoju 20m2 200 zupełnie wystarczy. A w większych pokojach wystarczy model 400. 400W na kanał to i tak potężna moc, która ruszy prawie każde głośniki.

 

Model 200 to obecnie super dobra propozycja cenowa. Po uzyskaniu odpowiedniego rabatu, w cenie koło 25 tyś PLN możemy mieć DAC, wzmacniacz 200W na kanał, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC o bardzo przyzwoitej jakości oraz bezprzewodowy moduł odbioru sygnału nawet 24bit/192kHz! Devialet spełniać też może funkcję wzmacniacza słuchawkowego po dokupieniu odpowiedniej przejściówki.

 

Co do poprawy jakości brzmienia po zastosowaniu softu 7.1 oraz 2.1.2 AIR to w moim przypadku poprawie uległa naturalność brzmienia, poprawił się bas w zakresie jego różnicowania i wybrzmienia a największe korzyści zaszły w zakresie rozdzielczości i przejrzystości dźwięku. Słychać bardzo czysto wszystkie dźwięki, mogę to przyrównać do trzymania w ręku kryształowego kieliszka, którego przejrzystość szkła jest wyjątkowa. Wiele innych urządzeń po prostu nie ma tej wyrazistości i przejrzystości. Najważniejsze że nie powoduje to występowania jakichkolwiek wyostrzeń. 2.1.2. Air poprawił stabilność przesyłania dźwięku za pomocą WIFI. Jakość tego dźwięku jest bardzo dobra. Porównywałem go z wejściem USB z kablem Audioquest Diamond USB (2800 PLN) i moim zdaniem dźwięk przez WIFI nie był gorszy od USB. Może był troszkę bardziej wyostrzony i jeszcze bardziej przejrzysty? Diamond zapewniał zaś dźwięk trochę bardziej wyrafinowany i odrobinę spokojniejszy, łagodniejszy. Ale to wszystko były małe różnice.

Co oznacza, że obecnie nie trzeba nawet kupować drogiego kabla USB aby cieszyć się dźwiękiem dobrej jakości z Devialeta.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem NC400 od Hypex i to zupelnie inne granie.

 

>SlowikPL,

chyba u mnie słuchałeś Hypexa - były wtedy fabryczne zasilacze impulsowe, grało na rca + pasywne sterowanie jakie używam z końcówką lampową... - teraz jest zasilanie liniowe (2x500VA + elektrolity Mundorfa), gra na XLRach i jest sterowany bezpośrednio z Berkeley DAC - żeby nie zakłócać wątku zapraszam na priv, będziesz przejazdem dzwoń.

Co znaczy zupełnie inne granie, porównywałeś Hypexa na swoich głośnikach z Devialetem?

Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poruwnywalem te dwa wzmazniacze u siebie. Devialet oddawal ciepło moim zdaniem.jakoś bardziej przyjemniej na dlugie godziny sluchania. NC400 dodam ze wlasnorobka kolegi (skladal ksiazkowo ten wzmacniacz) podlaczony na XLR. Gral rowniez wielka scena , dobrze ale jakos nie utkwilo mi to granie w glowie na bardzo dlugo. Zobacze jak dlugo pozostanie Devialet :)

Jedno co mnie powstrzymuje od zakupu to cena. Mam teraz za 60% tej wartosci systemik i nie mam prawa narzekac. Nawet moj mi sie bardziej od strony prezentacji podoba. Lecz gdyby kasa nie grala roli to Design , prostota obslugi wygrala by z moim dotychczasowym sprzetem. To moja opinia o tym sprzecie. Watro posłuchać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba posłuchać Devialeta 200 za mniejsze pieniądze. 250 jest za droga w porównaniu do 200. 50W więcej + lepsza obudowa a cena wzrasta o prawie połowę...

200 i cena poniżej 30 tyś jest tą właściwą ofertą Devialeta to średniej wielkości pomieszczeń.

 

Własnie przeczytałem we francuskim dzienniku Le Figaro, że Devialet sprzedał jakieś 1500 sztuk swojego pierwszego modelu D-Premier. Przy cenie jaką było 12 tyś Euro to niezły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie chodzi o soft dedykowany dla Twoich Sonusów.

 

A w tej sprawie to po aferze z drukowaniem głosów przy kilku modelach kolumn Devialet anulował nieuczciwe głosy i moje kolumny mają na razie około 65 głosów a trzeba 100. Jakby komuś się chciało na nie zagłosować to byłoby mi miło.

 

http://voteforsam.devialet.com/category/sonus-faber/?vfs-filter=popular

 

 

Ciekawostka

 

Video na którym widać tą samą kolumnę pracującą z Devialetem. Z i bez włączonego SAM. Różnica ewidentna. Można się nawet przestraszyxć tego co robi SAM z membraną 802D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

identycznie zachowuje się membrana o dużej średnicy gdy podepniemy pre phono bez filtra subsonicznego - na dłuższą metę zabójstwo dla zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ten SAM?

 

Membrana lata jak głupia, tak jakby głośnik atakowany był sygnałem poniżej swojego strojenia.

 

Wszystko jest opisane w materiałach Devialeta bardzo dokładnie co i jak. Jeśli ktoś zamierza na serio poczytać to ciekawa lektura.

 

identycznie zachowuje się membrana o dużej średnicy gdy podepniemy pre phono bez filtra subsonicznego - na dłuższą metę zabójstwo dla zawieszenia

 

Nie mieszajmy pojęć gdy coś nie działa tak jak powinno z czymś co ktoś zaprojektował we współpracy z firmami produkującymi kolumny jakie przeszły odpowiednie pomiary nim stworzono dla nich ów SAM. Każdy model kolumny ma swoją unikalną charakterystykę SAM.

Devialet umożliwia regulację poziomu SAM w menu urządzenia w przedziale od 100% do 0%. SAM można zaprogramowanym wcześniej przyciskiem wyłączyć lub włączyć podczas pracy urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie, poza marketingowym bełkocikiem, nie ma zbyt wiele o SAM:

http://en.devialet.com/technology/devialet-sam-en/

 

Wygląda to tak, jakby kompensowali spadek na charakterystyce basu wzmocnieniem sygnału i dlatego membrana lata bez kontroli. Jak zauważył kolega wyżej, dla wooferów, to nic dobrego.

 

PS. Dużo mądrzej byłoby odciąć sygnał poniżej strojenia bas refleks - aby nigdy nie pojawiła się możliwość przesterowania kolumny basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce poszukać to się znajdzie w necie tzw. White Paper na temat ADH i SAM.

Niestety nie zdradzili wszystkich szczegółów bo raczej nie zależy im na chińskich kopiach tego rozwiązania.

Kolego EMiL w Devialecie mają podobno zatrudnionych 30 lub 40 inżynierów a Ty sam wiesz lepiej co powinni zrobić?

To znaczy, że jacyś partacze z tych kilkudziesięciu ludzi. I jeszcze zamierzają nam poniszczyć woofery! Bydlaki jedne. To na pewno spisek z producentami kolumn, którzy dzięki temu będą częściej sprzedawać kolumny bo te zSAMowane to się rozlecą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tej sprawie to po aferze z drukowaniem głosów przy kilku modelach kolumn Devialet anulował nieuczciwe głosy i moje kolumny mają na razie około 65 głosów a trzeba 100. Jakby komuś się chciało na nie zagłosować to byłoby mi miło.

 

 

Nie przejmuj się, podobno docelowo ma być ok. 2000 modeli kolumn w banku danych. A połączenia z 802-mi słuchałem na Andersa. Jest różnica.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, podobno docelowo ma być ok. 2000 modeli kolumn w banku danych. A połączenia z 802-mi słuchałem na Andersa. Jest różnica.

pozdr.

 

Nie przejmuję się... jeszcze mi ten SAM woofery zniszczy w Sonusach;-)...

 

Ja też słuchałem 802D i była różnica ale nie taka ogromna. Natomiast IMHO dużo większa różnica na plus była po zastosowaniu SAM w małych 805D. Na zachodnich forach wielu ludzi pisze, że SAM zdecydowanie potrafi poprawić jakość dźwięku wielu monitorów i że właśnie z monitorami efekty są bardzo wyraźne i pozytywne. 805D po włączeniu SAM pokazały sie z dobrej strony, bas był jakby o jedną oktawę niższy, co najważniejsze bardzo poprawiła się średnica. Nie przepadam za 805D i ich nie kupiłbym sobie bo ten dźwięk do mnie nie trafiał. Jednak z SAM 805D moim zdaniem przeniosły się o jedno oczko wyżej wśród monitorów wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialet dziś opublikował ustawienia SAM dla kilku nowych kolumn:

SF Cremona M

SF Venere 3.0

Elac FS-607 oraz 608 4PI

Magico Q1

KEF Blade

 

Jeśli ktoś ma te głośniki i Devialeta to niech opisze swoje wrażenia z działania SAM

 

Przy okazji prośba do Kolegów... ja mam Auditor M i czekam aż się uzbiera 100 głosów (teraz jest 68) i wtedy opracują w Devialecie algorytm dla moich kolumn. Jeśli ktoś byłby taki miły i zagłosował na Auditor M to będę bardzo wdzięczny.

Należy kliknąć na ten link

http://voteforsam.devialet.com/category/sonus-faber/?vfs-filter=popular

potem wybrać SF Cremona Auditor M i podać swój adres mailowy. Potem na ten adres przyjdzie mail z prośbą o potwierdzenie, iż głosowano na ten konkretny głośnik. Należy klikńać na link potwierdzający a 1 głos przybędzie. Każda osoba może 2 razy zagłosować maksymalnie na daną kolumnę.

Dzięki z góry za wsparcie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.