Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Devialet Klub
IGNORED

Devialet KLUB


moreno1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz i mój głos:)

 

Bardzo dziękuję.

 

Przy okazji wspomnę, iż dostępny jest nowy firmware 7.1.1. na stronie Devialeta. Po jego zainstalowaniu dźwięk stał się jeszcze bardziej muzykalny. Bardzo gładki w pozytywnym aspekcie. Detale są dobrze słyszalne ale co ważne nie towarzyszy im jakakolwiek metaliczność. Ewolucja dźwięku Devialeta zmierza więc IMHO w słusznym kierunku. Doskonałej przejrzystości towarzyszy przyjemność słuchania płyt. Również tych nagranych w sposób pozostawiający wiele do życzenia. Wydania audiofilskie błyszczą ale to już norma z Devialetem, natomiast kiedyś ostro traktował gorzej nagrane płyty. Dziś to już pod tym względem inne urządzenie. Wybacza więcej i potrafi zauroczyć aurą dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na stronie devialeta można przeczytać co wnosi lub naprawia soft 7.1.1 i akurat ta wersja nie wnosi nic do dźwięku w konfiguracji jednego devialeta.

 

SOFTWARE CHANGES

 

USB bi-dir - Download tutorial here

Improve latence music between master and companion

Possibility to use the trigger out of the companion

SAM® setting menu (in the Tone menu) only if SAM® is ON

Improved stability of power supply

Improved temperature with SAM®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na stronie devialeta można przeczytać co wnosi lub naprawia soft 7.1.1 i akurat ta wersja nie wnosi nic do dźwięku w konfiguracji jednego devialeta.

 

SOFTWARE CHANGES

 

USB bi-dir - Download tutorial here

Improve latence music between master and companion

Possibility to use the trigger out of the companion

SAM® setting menu (in the Tone menu) only if SAM® is ON

Improved stability of power supply

Improved temperature with SAM®

 

A co powiesz na te dwie uwagi:

Improved stability of power supply

Improved temperature with SAM®

Chyba jasnym jest, że obie mają wpływ na dźwięk. Niektórzy użytkownicy Devialetów twierdzą, że negatywny inni że pozytywny. W każdym razie zmiany w dźwięku są zauważalne pomiędzy różnymi wersjami firmware. Przynajmniej w opinii większości ludzi piszących na nieoficjalnym forum Devialeta.

http://devialetchat.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak poczytasz forum linna to tam sa takie wpisy ze byle gówno poprawiło im dźwięk a jak dopisze inżynier z linna że ta wersja firmware nie poprawiała dźwięku to nastanie cisza w temacie. Czemu nie zarabiasz swoimi uszami ? Tylko pierolisz na ty gównianym forum takie farmozony, że czytać się nie chce ? Anzapomniałem kupiłeś w centrum Warszawy najlepsze głośniki na świecie i teraz masz zestaw który zabija wszystko, napewno altusy. Jak ci devialet w nowym firmware napisze, że zmienił zasilanie i tyle a będzie dotyczyło stabilności wyświetlacza to też będzie grał lepiej ? Na jakim poziomie zagra devialet za poprawą bugów na poziomie wersji 11.11 to będzie ultra hiend?

 

A, nie odpisuj na mój post bo mam to gdzieś nie błaźń się więcej. Ty masz tak mocne argumenty, że nie wiem co pisać. Używasz w kompie audiofilskie karty wifi ? Powietrze i częstotliwość też masz audiofilską ?

Edytowane przez lucky_tommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

Nie mieszajmy pojęć gdy coś nie działa tak jak powinno z czymś co ktoś zaprojektował we współpracy z firmami produkującymi kolumny jakie przeszły odpowiednie pomiary nim stworzono dla nich ów SAM. Każdy model kolumny ma swoją unikalną charakterystykę SAM.

 

Z tą współpracą z producentami kolumn to nieprawda. Kupują po prostu kolumny na wolnym rynku lub pożyczają i o błogosławieństwie producentów kolumn dla tego procederu nie można mowić. Poniżej stanowisko Harbetha w sprawie SAM:

 

We have already noted here that as the science behind that product is so opaque and impossible to grasp, we are not able to cooperate in the provision of data or loan speakers and we suggest that any mention of Harbeth speakers is not taken as an endorsement of the SAM system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Dla tych wszystkich którzy chcieliby poczytać i zobaczyć gdzie powstaje na Devialet i jak wyglada proces produkcyjny...

 

http://thestateofsound.net/2014/09/05/a-voyage-into-the-heart-of-french-technological-excellence/comment-page-1/#comment-12856

 

Wypas tak samo jak fabryka intela, którą widziałem osobiście, tam jest jeszcze lepsza technologia ale wiadomo intel potentat ( tam chodzą w skafandrach jak by na zewnątrz panowała ebola). Szkoda, że wielu z tego forum nie akceptuje, że jeden klocek x4 tańszy gra lepiej od ich szafy pre, power, dac itd wiem bo sam miałem zestaw, który sprzedałem drożej niż zapłaciłem za nową 120.

 

 

Wysyłane z mojego Devialeta :)

Edytowane przez lucky_tommy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich którzy chcieliby poczytać i zobaczyć gdzie powstaje na Devialet i jak wyglada proces produkcyjny...

 

http://thestateofsound.net/2014/09/05/a-voyage-into-the-heart-of-french-technological-excellence/comment-page-1/#comment-12856

 

Myślę że factory tour po fabryce płyt głównych Asusa zrobiłoby jeszcze większe wrażenie.

Dla mnie to wszystko jakieś... odczłowieczone.

Dużo większe zaufanie do produktu wzbudza we mnie taki factory tour:

http://neophonics.com/?page_id=1350

Stary inżynier projektuje na kartce papieru a panie składają projekty... no i Pure Class A a nie żadna klasa D jak...

Ale ja jestem starej daty człowiek.

 

Wysłane z mojej kuchni znad kufelka Staropramena.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Pure Class A a nie żadna klasa D jak...

Ale ja jestem starej daty człowiek.

 

Zauważyłem, że niektórzy na tym forum uwielbiają pisać, iż Devialet to klasa D. To taka mantra.

 

Skoro jesteś człowiek starej daty to wybaczyć należy luki w percepcji;-). Skoro się czymś zainteresowałeś to zapewne trochę o tym przeczytałeś ale niestety nie doczytałeś, że w Devialecie jest połączenie klasy A z klasą D i technologia nazwana ADH. Opatentowana technologia. Opatentowana dlatego, że nikt wcześniej nie zastosował takiego rozwiązania w takiej formie. Wiem, że innowacyjność jest mało popularna wśród miłośników kobiet z młotkiem ale trochę uczciwości i wiedzy należy wykazać pisząc/krytykując coś konkretnego. Szczególnie gdy powołuje się na bycie człowiekiem starej daty, którzy chyba znają pojęcie rzetelności i prawdomówności?

 

Dla miłośników teorii o klasie D w Devialecie warto przytoczyć opis z jednego z polskiego Audio Video:

 

,,Devialet jest innowacyjnym wzmacniaczem wykonanym w opatentowanej technice ADH (Analog Digital Hybrid). Słowo „hybryda” kojarzy się zwykle z połączeniem technik półprzewodnikowej i lampowej, jednak tym razem chodzi o coś zupełnie innego. ADH polega na połączeniu w tandem analogowego wzmacniacza w klasie A oraz cyfrowego stopnia prądowego w klasie D. Jak tłumaczy Devialet, ten pierwszy odpowiada za dostarczenie odpowiedniego napięcia wyjściowego, zapewniając jednak wystarczającą ilość prądu, by samodzielnie wysterować głośniki (gdyby odłączyć moduł wzmacniacza w klasie D, okazałoby się, że wzmacniacz działa, tyle że miałby znacznie mniejszą moc i przy dużym obciążeniu zacząłby się przegrzewać). Dodanie wzmacniacza w klasie D jest porównywalne do precyzyjnego wspomagania układu kierowniczego w aucie: pozwala nim łatwiej i dokładniej kierować. Ręce kierowcy mniej się męczą podczas intensywnych manewrów w slalomie, dzięki czemu rosną możliwości jego sprawnego pokonania. W praktyce wzmacniacz w klasie D znacząco zmniejsza wymagania prądowe wobec wzmacniacza w klasie A, w związku z czym uzyskuje jeszcze wyższą jakość brzmienia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Ja mialem devialeta 200 bez upgradow software itp bo klocek byl zapozyczony w sklepie na odsluch. Musze przyznac ze robi to ladne pudeleczko wrazennie. Moze wiecej wrazennia robi wizualnie i latwosc obslugi.

Jak chyba wczesniej pisalem gdybym mial zaczynac z Audio od poczatku , i mial wystarczajaco kasy ( 46.000 k... mac ) to chyba bym kupil Devialeta.

Ale ma on dla mnie wielki minus: mianowice slucham muzyki cicho , a tu devialet niestety ale nie robi nic lepiej od zwyklego radyjka na baterie :)

I konniec. Bye bye Devialet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Devialeta pożyczyłem bo byłem ciekaw co to za wynalazek

 

właściwości soniczne pomijam bo to czynnik czysto subiektywny ale zdegustowany totalnie byłem jego możliwościami jako pre , podłączenie liniowo jakiegokolwiek zewn. źródła ( a lepszego DAC, pre phono wcale daleko szukać nie trzeba) dawało efekt delikatnie ujmując mizerny

 

wiec, że koncepcja urządzenia jest inna - ma być stricte all in one z podaniem "danych" jedynie z zewn. transportu ale......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Devialeta 200 jako urządzenia wszechstronnego , mam pytanie do użytkowników czy macie doświadczenia z odtwarzaniem plików poprzez wifi bez typowego odtwarzacza sieciowego? Chodzi mi o możliwość odtwarzania plików z serwera upnp za pomocą tabletu - czy to ma sens (bo jeśli i tak sygnał wejściowy jest przetwarzany przez wbudowanego DACa to czy ma znaczenie źródło czyli dobry odtwarzacz strumieniowy) i jakie programy będą potrzebne poza Devialet Air.

Sam używam Linn Akurate i Gryphon Diablo z kolumnami Usher Dancer 8571.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Devialeta 200 jako urządzenia wszechstronnego , mam pytanie do użytkowników czy macie doświadczenia z odtwarzaniem plików poprzez wifi bez typowego odtwarzacza sieciowego? Chodzi mi o możliwość odtwarzania plików z serwera upnp za pomocą tabletu - czy to ma sens (bo jeśli i tak sygnał wejściowy jest przetwarzany przez wbudowanego DACa to czy ma znaczenie źródło czyli dobry odtwarzacz strumieniowy) i jakie programy będą potrzebne poza Devialet Air.

Sam używam Linn Akurate i Gryphon Diablo z kolumnami Usher Dancer 8571.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Też używałem linna akurate i jakie było moje zmartwienie jak sie okazało że devialet nie wie co to upnp czy dlna. Niestety kolego masz 2 opcje albo podlaczysz go pod nasa na usb i aplikacja z nasa typu musicstation z synology bedziesz to obsługiwał i zagryziesz zęby na niedoróbki bo to nie kinsky lub użyjesz do tego komputera. Na kompie onstalujesz air i jazda np. z iTunes. Ja używałem najpierw qnapa jego aplikacji do muzyki wytrzymal 2dni zamieniłem na synology już było dużo lepiej ale nas+komp z iTunes to wypas. Kupujesz takiego używanego macamini za 500zl sterujesz go z tableta nie potrzebujesz myszy klawiatury monitora, jak nie słuchasz to sie wszystko uśpi a jak odpalisx pilota do iTunes z tel czy tableta to momentalnie staruje i masz muze.

 

Polecam devialeta mam tylko 120 a zamienił akurate ds z naim 200/282. Za te 3 klocki używane miałem więcej niż kosztuje 120. Nie żałuje dynamika kontrola basu przestrzeń rewaluacji . Wielu boli że jeden klocek zastąpi wiele klamotow i tego nie mogą znieść.

 

Sorki za błędy klepie na zimnie z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Ja mialem devialeta 200 bez upgradow software itp bo klocek byl zapozyczony w sklepie na odsluch. Musze przyznac ze robi to ladne pudeleczko wrazennie. Moze wiecej wrazennia robi wizualnie i latwosc obslugi.

Jak chyba wczesniej pisalem gdybym mial zaczynac z Audio od poczatku , i mial wystarczajaco kasy ( 46.000 k... mac ) to chyba bym kupil Devialeta.

Ale ma on dla mnie wielki minus: mianowice slucham muzyki cicho , a tu devialet niestety ale nie robi nic lepiej od zwyklego radyjka na baterie :)

I konniec. Bye bye Devialet.

No i super, tylko, że Devialet 200 nie kosztuje 46 tyś PLN. Tylko 30 tyś i wiadomo, że dostaje się rabat przy zakupie...więc jak coś piszesz to bądź precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Spoko spoko Moreno zwolnij. Pomyliłem się odnośnie typów. Miałem tego 250 (jak się nie mylę co do modelu)

 

PS: jednak zrobił na mnie mniej wrażenia bo o nim juz zapomniałem :)

 

Serio?

 

A kto pisał teksty w stylu

 

,,Ok. Juz mam opinie wyrobiona dla siebie. Devialet to przelom we wzmacniaczach. Jest wszystko co trzeba."

 

i takie tam kwiatki jak

 

,,Dodam jeszcze ze troche mnie zaboli jak bede oddawac Devialet`a. Niezapomniane doswiadczenie."

 

Coś krótką masz pamięć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno chyba żart co? Wyluzuj bo nie wyrobisz. Bez emocji do rzeczy martwych! Nic nie mam do twojej ikony i do Ciebie osobiście. Pisze na tym forum tak naprawdę posty oddalone od siebie czasem. Teraz już słucham innego sprzętu kory wciska MOIM ZDANIEM devialeta do klozetu. to jest Hypex NC1200 i Z forum DIYaudio First ONE wzwzmacniacz.

Mój Pass DIY z zmodernizacji JFet też pewnie zrobi to samo z devialetem.

Ale nadal koncepcja i design Devialet podoba mi się tyle że jakość dźwięku i mankament słuchania cicho to już nie moja para kaloszy. Nie komentuj mojego komentarza na ten temat bo to co piszę to jest moje doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy Devialet warto czy nie warto?

 

Tutaj znajdziesz kilka słów informacji na to pytanie. Ten miesięcznik jest dość rzetelny i powściągliwy w swoich opiniach. Do tego masz pomiary, które wiele mówią o jakości tego urządzenia.

 

http://www.absolutesounds.com/pdf/main/press/DV_120_HIFIWorld_NOV2014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie - mam kilka pytań.

1. Jeśli mamy Devialeta w wersji dual mono (czyli po prostu dwa Devialety) to czy mozna korzystać z obu wejść AES/EBU? Np gdybym chciał podłączyć transport CD do jednego a transport plików do drugiego?

2. Co do transportu plików - które połączenie jest lepsze w Devialecie? w/w AES/EBU czy USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Moreno , przesyłam link do Lutowego The Absolute Sound w którym Robert Harley testuje Devialet 200

z bardzo ciekawymi wnioskami . Koniecznie zapoznaj się. Pozdrawiam.

 

Fw: Feb. Issue On Newsstands Now; MartinLogan Neolith; Revised Emerald Physics CS2.3

 

 

logo.png

 

On Newsstands Now

Get the February 2015 Issue of The Absolute Sound

TAS%20250%20300x400.png In this Issue:

buy%20button.png or subscribe-button.png

New on theabsolutesound.com Neolith_468x60.jpg

Emerald Physics CS2.3 Mk II Loudspeaker

emerald%20physics%20cs2.3.jpg

Paul Seydor swoons over this highly unusual DSP'd open-baffle loudspeaker. READ MORE

Advertisement

 

Truth in Sound, Embodied

Neolith_Product_Photo.jpg

Neolith is not for the faint of heart. As the embodiment of our philosophy of the truth in sound, its performance is unconstrained. LEARN MORE

The Smoke Sessions Label

smoke%20sessions%20label.jpg

Jeff Wilson on a New York jazz club that decided to launch its own record label. READ MORE Neolith_270_x_225.jpg

twitter-icon.png facebook-icon.png

You have received this e-mail because you have registered at www.theabsolutesound.com. If you no longer wish to receive this email or you have received it in error you can unsubscribe here.

Copyright © 2015 The Absolute Sound, All rights reserved. All trademarks are the property of their respective owners.

Our mailing address is:

2601 McHale Court #100

Austin, TX 78758

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?2536-Interesting-Claims-by-Devialet&p=34805#post34805

 

Wyjasniło się w końcu jak Devialet robi swoje słynne pomiary kolumn głośnikowych. Na podstawie strumienia lasera skierowanego na membranę głośnika basowego mierzone są wychylenia membrany przy określonych częstotliwościach i na tej podstawie określane jest maksymalne mozliwe wychylenie a wyniki uwzględniane w sofcie wzmacniaczy Devialeta. W efekcie jest to rodzaj regulacji barwy, w celu wzmocnienia basu i ocieplenia dźwięku. Tak jak lubią audiofile.

 

Ponieważ jednak Devialet nie ma w zwyczaju konsultować swoich działań z producentami kolumn głośnikowych, w przypadku Harbetha popełnił poważny błąd nie uwzględniając, że kolumny te są konstruowane z myślą o ich odsłuchu z założonymi maskownicami. Pomiary Devialeta z użyciem lasera są oczywiście możliwe wyłącznie ze zdjętymi grillami. W efekcie uzyskany "nowy" balans tonalny nie ma nic wspólnego z zamierzeniami konstruktora Harbetha, który już w projekcie zwrotnicy uwzględnił wpływ założonych maskownic na przebieg pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna legenda :) Wystarczy przecież "dziurka" na grubość lasera.

 

Legend w audio jest wiele...im więcej legend dookoła produktu tym lepiej dla marki.

 

Pan Alan Shaw zapewne nie lubi jak ktoś ma zamiar ,,poprawiać" jego kolumny. To normalne, bo jako konstruktor uważa że dzieło jest skończone i już. Natomiast SAM można włączyć i wyłączyć jednym zaprogramowanym przyciskiem samemu oceniając efekty jego działania. Więc nie widzę problemu że Devialet coś takiego opracował i BEZPŁATNIE zaoferował posiadaczom 200 różnych modeli kolumn.

 

W dzisiejszych czasach bardzo chętnie będę widział BEZPŁATNE rozwiązania oferowane posiadaczom różnych urządzeń audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

 

Kolejna legenda :) Wystarczy przecież "dziurka" na grubość lasera.

 

Może i wystarczy ale technik Devialeta o żadnej "dziurce" Alanowi nie mówił, a z relacji wynika, że D. zdejmuje maskownice do pomiarów. Zresztą to jedna rzecz, a druga - sama kwestia zwykle wyklinanej przez audiofilów modyfikacji pasma przez regulację barwy we wzmacniaczu. Warto więc wiedzieć, że z tym właśnie mamy tu do czynienia.

 

A ta "legenda" to bardzo młoda jest bo wpis pojawił się dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wystarczy ale technik Devialeta o żadnej "dziurce" Alanowi nie mówił, a z relacji wynika, że D. zdejmuje maskownice do pomiarów. Zresztą to jedna rzecz, a druga - sama kwestia zwykle wyklinanej przez audiofilów modyfikacji pasma przez regulację barwy we wzmacniaczu. Warto więc wiedzieć, że z tym właśnie mamy tu do czynienia.

 

A może po prostu warto posłuchać jak ten SAM działa? Jak się nie podoba to można po prostu wyłączyć...nie widzę problemu...

 

Devialet wkrótce zaoferuje możliwość opracowania SAM dla każdej kolumny bowiem opracowali urządzenie, które będzie mogło dokonać odpowiednich pomiarów u klienta.

 

5b37139c8a24852855928fac40992f77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.