Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-Fi/Hi-End, a rzeczywistość i ludzka natura


Kamil Tomasz Jarmusik

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce opadają..Kamil...chłopie bierz płyty pod pachę i idź posłuchać ..tych tranzystorów i lamp.

Ja myślałem , że trochę podkręcasz dyskusję , a Ty naprawdę niewiele słyszałeś.

Gdzie mieszkasz?

Może jest w Twojej okolicy jakiś salon , dadzą Ci posłuchać i przestaniesz bredzić...

 

znowu idiotyczna retoryka... jak masz szanować takich ludzi ?

Albo argumenty albo proszę się tutaj nie wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>Kolego Kamil nie będę cytował poszczególne zdania by na nie odpowiadać, tak więc zrobię to jednym tchem i mam nadzieje że załapiesz.

A więc jeśli Ty piszesz, iż Twoje doświadczenie opiera się na porównywaniu jakiegoś danonka za mniej niż średnia krajowa z Twoja nie trzydziestoletnią Diorą to wybacz, ale pachnie mi to cepelią i folklorem. Nie żebym miał coś do pudeł za 2-3 kzł bo są takie rzeczy na rynku że Twoja krajową padlinę jedzą na przystawkę. Niemniej powyższe bardziej odnosi się do Twoich myślowych aspiracji. Diora i wszystko co do tej pory porównywałeś to nie hi-end mimo tego iż ja osobiście ten zwrot uważam za umowny i czasami mocno naciągany. Ale Diora i hi-end ??. Żartujesz prawda ??.

Druga rzecz. Pisząc iż dwadzieścia lat temu były upakowane części i inne procesory-stwory to współczesne rozwiązania chyba nie bardzo myślałeś co piszesz. I sprostuje, ale ze mnie fachowiec od budowy jak z koziej dupy trąbka, ale nie muszę być inżynierem by wiedzieć że nauka w dziedzinie elektroniki poszła o lata świetlne niż data produkcji na Twojej Dori ;-)

Histeryzujesz jak panienka przed balem maturalnym, iż nie rozmawia się z Tobą na argumenty. A Ty jakie masz??>>

Wczytaj się w to co napisałem, potem napsiz z czym się konkretnie nie zgadzasz, może sam sobie nie uświadamiasz że jednak w wielu kwestiach mam rację.
takie jak pogrubienie ??.

Kończąc z Tobą dyskusję przyznaję rację przedmówcom, a czego głośno nie powiedzieli. Lamer jesteś i wiesz tyle ile zaciągniesz z sieci lub przeczytasz w kolorowych pismach, a i tak jak widać nie korzystasz z tego w pełni bo pie....lisz takie bzdury że jedynie co można to powstrzymywać się od śmiechu i tego by nie popluć ekranu.

 

Niech moc...jak to mawiał jeden z klasyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kolego Kamil nie będę cytował poszczególne zdania by na nie odpowiadać, tak więc zrobię to jednym tchem i mam nadzieje że załapiesz.

A więc jeśli Ty piszesz, iż Twoje doświadczenie opiera się na porównywaniu jakiegoś danonka za mniej niż średnia krajowa z Twoja nie trzydziestoletnią Diorą to wybacz, ale pachnie mi to cepelią i folklorem. Nie żebym miał coś do pudeł za 2-3 kzł bo są takie rzeczy na rynku że Twoja krajową padlinę jedzą na przystawkę. Niemniej powyższe bardziej odnosi się do Twoich myślowych aspiracji. Diora i wszystko co do tej pory porównywałeś to nie hi-end mimo tego iż ja osobiście ten zwrot uważam za umowny i czasami mocno naciągany. Ale Diora i hi-end ??. Żartujesz prawda ??.

Druga rzecz. Pisząc iż dwadzieścia lat temu były upakowane części i inne procesory-stwory to współczesne rozwiązania chyba nie bardzo myślałeś co piszesz. I sprostuje, ale ze mnie fachowiec od budowy jak z koziej dupy trąbka, ale nie muszę być inżynierem by wiedzieć że nauka w dziedzinie elektroniki poszła o lata świetlne niż data produkcji na Twojej Dori ;-)

Histeryzujesz jak panienka przed balem maturalnym, iż nie rozmawia się z Tobą na argumenty. A Ty jakie masz??>>

takie jak pogrubienie ??.

Kończąc z Tobą dyskusję przyznaję rację przedmówcom, a czego głośno nie powiedzieli. Lamer jesteś i wiesz tyle ile zaciągniesz z sieci lub przeczytasz w kolorowych pismach, a i tak jak widać nie korzystasz z tego w pełni bo pie....lisz takie bzdury że jedynie co można to powstrzymywać się od śmiechu i tego by nie popluć ekranu.

 

Niech moc...jak to mawiał jeden z klasyków.

 

Gdzie napisałem że diora to high end ? :D Do słuchawek chyba nie trzeba wzmacniacza za 10tys zł ? PROSZĘ NIE KŁAMAĆ albo wynocha za przeproszeniem. Bo inaczej się z takim prostactwem nie da. Moje argumenty są w pieszym poście, zalecam uważne czytanie. Człowieku chyba nie rozumiesz i nie wiesz na czym powstają współczesne sprzęty audio, są to często elementy sprzed lat. Określenie "lamer" i podobne to zachowanie bachora kiedy brakuje argumentów.

 

edit co do tych konstrukcji chodziło mi o ideę... a nie konkretne elementy. Jednak ich budowa niewiele się od tamtego czasu zmieniła. Sprzęt audio nie jest dziedziną wyznaczającą kierunek rozwój elektroniki :D Mówiąc inaczej nie ma zapotrzebowania tutaj na ultra zaawansowaną elektronikę. Doskonale zadowala się tym co wymyślono szmat czasu temu. To są tak elementarne rzeczy...

 

 

Kamil po tym co napisałeś o lampach wybieram opcję nr.2..;)

o widzisz jakiś postęp... ale jeszcze czegoś brakuje... jeśli ktoś nie rozumie podstawowych pojęć a przy tym ma ochotę na aż taką ingracjację i nie czyta uważnie co piszę to wybacz ale takiego dyskutanta nie potrzebuje.

 

Naprawdę myślicie że jak sprzęt wychodzi w danym roku to są w nim elementy zaprojektowane, wymyślone w tym właśnie roku ? :D To są z reguły elementy zaprojektowane i produkowane w niezmienionej formie od lat. Nie wierze w to co widzę, po prosty łapie się za głowę i nie wierze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Sprzęt audio nie jest dziedzina wyznaczającą kierunek rozwój elektroniki

 

Nikt, a tym bardziej ja nie wspomniałem że audio wyznacza kierunki i rozwój elektroniki. W ogólnym pojęciu poszła ona bardzo do przodu.

Pomyśl przez chwilę logicznie (o ile to nie sprawi trudności) od chwili powstania żarówki do dzisiaj mamy chyba inne czasy prawda??.

Tylko ja ma dziwne wrażenie, że nawet gdyby użyć wszystkich jupiterów z Camp Nou, to nie rozjaśnią Twojego rozumu choćby na tyle żebyś pojął, iż Diora to paździerz, a pierwsze modele Marantza, McIntosha czy choćby Creeka do obecnych dzielą lata świetlne.

 

Jak nie rozumiesz to już nic nie pomoże.

 

Niech moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Wzmacniacze o takich samych parametrach na mierniku brzmią różnie - wytłumacz to

 

Zalezy na jakim mierniku - jak zdejmiemy charakterystyki, to beda sie one roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)
powiedz czy wypróbowałeś WS504 i CDWS502

 

Owszem, próbowałem nimi rzucać, ale kulą jest wygodniej ;-). A teraz merytorycznie.>>Niech moc...z Tobą i hajendem rodem z PRL-u równocześnie ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż głupio to pisać, czy nie może ktoś z moderatorów założyciela wątku zbanować!!!

Niech trochę poczyta, posłucha i podrośnie - bo zaczął przygodę z wielkim hukiem...

Niestety, mam wrażenie, że był to odgłos upadku na coś ciężkiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce sympatyczny kolego KTJ, myślę, że za kilka miesięcy będzie się kolega bardzo wstydził tego co nawpisywał w pierwszych dniach swojego pobytu na forum, ale wtedy będzie już za późno na żale, bo możliwości usunięcia lub edycji archiwalnych postów nie ma. Co prawda mleko już się wylało, ale może kolega zapobiec dalszym uszczerbkom na swojej reputacji. W tym celu proponuję koledze przez czas jakiś korzystać z forum w trybie "read only" & "ask only". Przynajmniej do momentu, kiedy kolega troszkę ochłonie i mniej więcej ogarnie o co w tym całym audio chodzi. Wszystkim nam (z szanownym kolegą na czele) wyjdzie to tylko na dobre. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce sympatyczny kolego KTJ, myślę, że za kilka miesięcy będzie się kolega bardzo wstydził tego co nawpisywał w pierwszych dniach swojego pobytu na forum, ale wtedy będzie już za późno na żale, bo możliwości usunięcia lub edycji archiwalnych postów nie ma. Co prawda mleko już się wylało, ale może kolega zapobiec dalszym uszczerbkom na swojej reputacji. W tym celu proponuję koledze przez czas jakiś korzystać z forum w trybie "read only" & "ask only". Przynajmniej do momentu, kiedy kolega troszkę ochłonie i mniej więcej ogarnie o co w tym całym audio chodzi. Wszystkim nam (z szanownym kolegą na czele) wyjdzie to tylko na dobre. Pozdrawiam.

 

Chyba nie wygram z obecną tutaj głupotą. Traktuje was tak jak wy mnie ;) Wykaż to cytując moje słowa i uargumentuj dlaczego się kompromituje... ludzie czy myślenie logiczne tutaj jest wam tak obce ? Sprowadźcie mnie do pokornego czytania... jeśli się NAPRAWDĘ aż tak mylę... jestem w stanie przyznać się do błędu, co więcej tego od tego miejsca oczekiwałem, jakieś wartościowej wiedzy. Choć może nie wszyscy, ale ile wymagało to mojego pisania. Zwyczajnie porozmawiajmy.

 

ask only tutaj zawodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....ale ubaw.

 

Ubaw to większość teorii i wierzeń audiofilskich.

Chyba nie wygram z obecną tutaj głupotą.

Zdecydowanie nie, ale nie nazwał bym tego głupotą. To są też działanie marketingowe. Jak ktoś przerzuca "tony" sprzętu to wiadomo że te już przerzucone trzeba gdzieś sprzedać. Klientów "formuje" się najlepiej na wszelakich forach internetowych.

Traktuje was tak jak wy mnie ;) Wykaż to cytując moje słowa i uargumentuj dlaczego się kompromituje... ludzie czy myślenie logiczne tutaj jest wam tak obce ?

Myślenie logiczne na pewno nie jest pozostałym Kolegom obce, ale przegrywa z marketingiem lub "wierzeniami". Taka cecha tego hobby.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadźcie mnie do pokornego czytania... jeśli się NAPRAWDĘ aż tak mylę... jestem w stanie przyznać się do błędu,

 

megalomana?

:)

niemożliwe

 

SKROMNOŚĆ mu nie pozwala....

nie kłócąca się przecież z JEGO logiką

:)

 

pisałem już, że to zabawne wątki? :)

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybant

(Konto usunięte)

 

Ubaw to większość teorii i wierzeń audiofilskich.

 

Zdecydowanie nie, ale nie nazwał bym tego głupotą. To są też działanie marketingowe. Jak ktoś przerzuca "tony" sprzętu to wiadomo że te już przerzucone trzeba gdzieś sprzedać. Klientów "formuje" się najlepiej na wszelakich forach internetowych.

 

Myślenie logiczne na pewno nie jest pozostałym Kolegom obce, ale przegrywa z marketingiem lub "wierzeniami". Taka cecha tego hobby.

Nic tylko handlarze na tym forum....tyle do sprzedania...

 

Może też coś wlulę..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu już tak ma, że audio postrzega przez pryzmat spiskowej teorii oraz prywatnych wierzeń, które uznaje za powszechne. Np. wydaje mu się, że kable nie wpływają na brzmienie i dlatego fakt, że wpływają, usiłuje maskować słowem "marketing". Tak się tworzy antyaudiofilską mitologię. A potem przychodzi taki Kamil, co się takich Lechów naczytał, i poucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak chcecie mi dowalić nie na temat to tutaj: http://www.audiostereo.pl/naturalnosc-high-endu_110700.html/page__st__120#

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"

Nie bądź trolem. :P Jeśli nie da się po dobroci to można inaczej. :P

 

Chyba że masz jakieś sugestie to można ten spis uaktualnić... wyróżnić propozycje od was. Jednak nie on jest istotą, tylko częścią. Wydało się jak czytasz moje posty ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale o czym z tobą można pogadać? O twoich wyobrażeniach? O słuchawkach podpiętych do Diory? O wielbłądach? Czy o hi-endzie, obok którego nie stałeś? No bo takie teksty, że sprzęt nie jest salą koncertową to są fakty, z którymi się nie dyskutuje. A więc o czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak chcecie mi dowalić nie na temat to tutaj:

...........

 

Posty powielone usuwam.

 

Uprasza się Kolegę o nie powielanie w kółko tych samych postów. I proszę nie pisz, że masz taką metodę walki z trollingiem. Bo walka z rzeczywistym, czy też wyimaginowanym trollingiem, poprzez zatrollowanie dyskusji, to nie jest właściwa metoda. To nie jest żadna metoda....

 

Masz 2 normalne metody reakcji, jedna, to jako autor wątku, masz w nim określone uprawnienia moderacyjne, a druga to zgłoszenie na panel. Metoda trolling za trolling, jedynie gdzie Cię może zaprowadzić, to na manowce dyskusji jakiejkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty powielone usuwam.

 

Uprasza się Kolegę o nie powielanie w kółko tych samych postów. I proszę nie pisz, że masz taką metodę walki z trollingiem. Bo walka z rzeczywistym, czy też wyimaginowanym trollingiem, poprzez zatrollowanie dyskusji, to nie jest właściwa metoda. To nie jest żadna metoda....

 

Masz 2 normalne metody reakcji, jedna, to jako autor wątku, masz w nim określone uprawnienia moderacyjne, a druga to zgłoszenie na panel. Metoda trolling za trolling, jedynie gdzie Cię może zaprowadzić, to na manowce dyskusji jakiejkolwiek.

 

Pisałem do łaskawych moderatorów żeby zrobili porządek... bez odzewu. No mogę w swoich wątkach banować jedynie? niestety to nie zawsze wystarcza.

 

Muszę powiedzieć że moderacja pokazuje wysoko niski poziom... jak mogliście usunąć mój post a nie usunąć śmieci ? Jak można nazwać post osoby która kłamie i nie czyta moich postów ? Zalecam łaskawym administatorom o wykazanie dojrzałości i zapoznanie się z moimi postami, potem proszę jeśli musicie stawać po czyjejś stronie... chociaż moim zdaniem to brak profesjonalizmu bo nic takiego strasznego się tutaj nie działo... Jestem zażenowany. MODERATORZY POWINNI BYĆ NEUTRALNI. I ten fałsz ukrywania się za "artykułem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do łaskawych moderatorów żeby zrobili porządek... bez odzewu. No mogę w swoich wątkach banować jedynie? niestety to nie zawsze wystarcza.

 

Muszę powiedzieć że moderacja pokazuje wysoko niski poziom... jak mogliście usunąć mój post a nie usunąć śmieci ? Jak można nazwać post osoby która kłamie i nie czyta moich postów ? Zalecam łaskawym administatorom o wykazanie dojrzałości i zapoznanie się z moimi postami, potem proszę jeśli musicie stawać po czyjejś stronie... chociaż moim zdaniem to brak profesjonalizmu bo nic takiego strasznego się tutaj nie działo... Jestem zażenowany. MODERATORZY POWINNI BYĆ NEUTRALNI. I ten fałsz ukrywania się za "artykułem".

Po pierwsze - po paru dniach na forum takie dylematy........

Drugie - mam nadzieję że zrobią porządek - z Tobą.

Trzecie - Donosiciel!!!!!!

Czwarte - poskarż się Mamie!

 

Napiszę do Ciebie chłopcze ostatni raz - obraziłeś wielu szacownych forumowiczów, piszesz bzdety, po paru dniach na forum robisz smród (może lubisz)

ja po wielu latach na forum dostałem BANA pierwszy raz! od Ciebie!!!

możesz być dumny, albo iść do sklepu z art. metalowymi..

ale szkoda, ze wybrałeś ten sposób zaistnienia na forum

 

PS. dlaczego mogłem to napisać?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Pisałem do łaskawych moderatorów żeby zrobili porządek... bez odzewu. No mogę w swoich wątkach banować jedynie? niestety to nie zawsze wystarcza.

 

Muszę powiedzieć że moderacja pokazuje wysoko niski poziom... jak mogliście usunąć mój post a nie usunąć śmieci ? Jak można nazwać post osoby która kłamie i nie czyta moich postów ? Zalecam łaskawym administatorom o wykazanie dojrzałości i zapoznanie się z moimi postami, potem proszę jeśli musicie stawać po czyjejś stronie... chociaż moim zdaniem to brak profesjonalizmu bo nic takiego strasznego się tutaj nie działo... Jestem zażenowany. MODERATORZY POWINNI BYĆ NEUTRALNI. I ten fałsz ukrywania się za "artykułem".

To Moderatorzy też są do bani?

Co z Tobą jest nie tak?

 

Tobie nic nie pasuje, proponuję głęboko się nad sobą zastanowić..

 

Ochłoń i przestań być agresywny i bezczelny wtedy może ktoś podejdzie do Ciebie z szacunkiem.

 

Na razie stałeś się pośmiewiskiem tego forum...piszę to z żalem ,bo chłopak z Ciebie niegłupi tylko strasznie zapatrzony w siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.