Skocz do zawartości
IGNORED

najpiękniejsze muzyka filmowa od lat 60'


grzes831

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko, bo nie mam za bardzo czasu na firmie.

Gladiator.

Uwielbiam muzykę filmową : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się podoba muzyka z tego filmu.Lubie muzykę takich wykonawców jak Francis Lai ale poszukuje muzykę z filmów europejskich od lat 60'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę do filmów europejskich, to obowiązkowo znaleźć się tu musi soundtrack do świętego dzieła "The Good, the Bad and the Ugly".

Zaś z najnowszych ścieżek dźwiękowych polecam muzykę do filmu "Wielkie piękno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suizid zgadzam się w tym filmie był też monet gdy ten zły przywiózł tego rannego do zakonników i wtedy był bardzo piękny utwór też go Szukam ale nie mogę odszukać jak się nazywa ten utwór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalo Schifrin? Był dokument w tvp kultura, muzyka w filmach tego pana i to była mega ciekawe. Brudny Harry, Bullit, Wejście smoka itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suizid zgadzam się w tym filmie był też monet gdy ten zły przywiózł tego rannego do zakonników i wtedy był bardzo piękny utwór też go Szukam ale nie mogę odszukać jak się nazywa ten utwór

 

Rannego Blondasa do zakonników przywiózł Tuco, który raczej jest tytułowym brzydalem;)

Jeśli chodzi o utwór towarzyszacy tej scenie, to na obecną chwilę pewnej informacji nie jestem w stanie Tobie udzielić (nie mam możliwości w tej chwili "odpalić" filmu). Przypuszczam jednak, że chodzi o numer pt. "La Missione San Antonio", dostępny na rozszerzonej reedycji soundtracku (z 2001 lub 2004 roku). Na wcześniejszych wydaniach tej ścieżki nie było.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suizid No właśnie pomyliłem jaki który był w tym filmie ale oglądałem ten filmy może trzy lata temu więc już Trochę zapomniałem i był ten filmy wyświetlany na Ale Kino w Cyfrze plus ale po połączeniu Cyfry z N już tego filmy nie widziałem jak i "Pewnego razu na Dzikim

Zachodzie "to też był bardzo piękny filmy i ta muzyka do tego filmy coś wspaniałego ale mam muzykę do tego filmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już podobny, jak nie identyczny temat w zakładce film. To są moje typy podane wcześniej :

 

 

 

Wzorem w budowaniu emocji jest dla mnie motyw przewodni filmu Ofiary Wojny - Ennio Morricone jeden z najlepszych jakie dane było mi słyszeć. Sam film także super.

 

Dla niecierpliwych : 3:32

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drugim filmem, który średnio mi się podobał ale muzyka była cudowna to francuski mało znany film zawodowiec ( La Professionel ) - muzykę również skomponował Ennio.

Szczególnie mistrzowski jest pierwszy utwór Le vent, le cri !

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Le vent, le cri

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ennio Morricone - Chi Mai

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twin peaks to moj numer jeden,wogole badalamenti jako calosc mozna polecic,pozatym do filmow robil duzo dobrego ludivico einaudi,yann tiersen np z amelii(walczyki mozna powiedzies ze sa ''najpiekniejsze''),nowoczesnie brzmiaca jest sciezka z dany the dog w wykonaniu massive attack,wojciech kilar bez komentarza,niepotrzebny,cinematic orchestra zrobila album do filmu dziga viertowa man with a movie camera 1929 rok!!! muzyka powala na kolana dobraniem dzwiekow do ruchow w filmie cos jak w trylogii quatsi godfreya reggio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Koziołek Matołek????

 

Raczej wszystko co napisali Morricone, Zamfir, Kilar, czy kiedyś Prokofiew (to niestety wcześniej) itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legends of the fall - the ludlows - James Horner

 

Moon River - Breakfast at Tiffany's - Hennry Mancini (najlepsze wykonania Pat Boone /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Andy Williams / Frank Sinatra /Louis Armstrong / Barbara Streisand + poszukac z organkami- swietnie gra to babka z orkiestry londynskiej)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ennio Morricone - Chi Mai

<ciekawostka>Powyższy temat po raz pierwszy pojawił się we "włoskim" filmie Jerzego Kawalerowicza Maddalena z 1971 roku. Potem został wykorzystany również m.in. w Zawodowcu (1981) w reżyserii Georges'a Lautnera oraz w produkcji telewizyjnej The Life and Times of David Lloyd George (1981)</ciekawostka>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good bye lenin z muzyka Tiersena,

podwojne zycie Weroniki Preisnera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka odgrywała zawsze bardzo ważną i istotną rolę w filmach Jima Jarmuscha. Reżyser ten sam jest muzykiem i kiedykolwiek zabierał się do pisania scenariusza, najpierw myślał o muzyce, która to popychała póżniej cały film do przodu... Warto się tym artystą i jego filmami zainteresować, bo oprócz tego, że jest to art na wysokim poziomie, to dodatkowo muzyka przedstawiana w jego produkcjach jest istotnym i nierozerwalnym elementem całości... i kto wie, czy nie jednym z najważniejszych - John Lurie, Tom Waits...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę do filmów Jarmuscha pisał też między innymi Neil Young czy raper RZA :).

W filmach, często porównywanego z Jarmuschem, fina Akiego Kaurismakiego muzyka odgrywa chyba jeszcze większą rolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A John Carpenter kiedyś kręcił naprawdę dobre filmy i do tego sam tworzył do nich muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega podrzucił mi muzykę Hansa Zimmera. Generalnie Piraci z Karaibów, szczególnie "Dead Man's Chest" (lecz nie tylko) robi robotę. Wspaniałe dźwięki, ja szczególnie lubię sekcję basową. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trevor Jones i Randy Edelman-ostatni mohikani ,

Clanad - Robin Hood

Vangelis -1492 conquest of paradise

Daft Punk- Tron

Tom Tykwer- Cloud Atlas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniał mi się jeszcze film pt."W stronę Słońca"tam też bardzo fajna jest muzyka filmowa ale co tu mówic muzyka filmowa jest wspaniała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.