Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-797 - jakie kolumny podstawkowe


Adrian333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić używane kolumny podstawkowe (w kwocie do około 1200zł) i proszę o podpowiedź osób z forum co jest warte uwagi, a czym nie zawracać sobie głowy.

Kolumny podpięte będą pod amplituner YAMAHA RX 797.

Wiem, że odsłuch jest najważniejszy przy wyborze ale zdaje się na podpowiedzi forumowiczów.

Słucham wszystkiego zależy co mnie najdzie ale głównie trance vocal (myślę, że najodpowiedniejsza by była czysta średnica-wokale, subtelna i czytelna góra, a także nisko schodzący kontrolowany bas).

Pokój jest mało ciekawy pod względem rozmieszczenia sprzętu (widać na obrazku w załączniku), a żeby go dodatkowo nie zagracać zdecydowałem się na małe kolumny podstawkowe.

Odległość odsłuchu 2,5-3metry

Za kolumnami będzie ok. 15cm wolnego miejsca więc jak BR to myślę, że skierowany tylko na przód.

Przeszukałem google by sprawdzić jakie są opinie oraz jakie kolumny podpinają inni pod ww amplituner i tak wybrałem kilka kolumn.

Czekam także na być może inne propozycje, które okażą się lepsze od poniższych modeli.

Monitor Audio BX2

Pasmo przenoszenia +/- 3dB 42Hz - 30kHz

Czułość(1W@1m) 90 dB

Impedancja 8 ohms

Moc (RMS) 100 W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS) 30 - 100 W

Obudowa przedni bass reflex. HiVe®II

Częstotliwość 3.2 kHz

Przetworniki 1 x 165mm (5 1/2") C-CAM® basowy. 1 x 25mm (1") pozłacany C-CAM® wysokotonowy

Wymiary (H x W x D) 350 x 185 x 255 mm

Waga (indywidualnie) 5,84 Kg

Tannoy Fusion 2

Enclosure Type

Front Reflex

Frequency Response +/- 3dB

48Hz - 20kHz

Sensitivity (2.83 volts @ 1M)

88dB

Nominal Impedance

8 Ohms

Recommended amplifier power

10 - 85W

Continuous power handling

60W

Peak power handling

120W

Low frequency alignment (-6dB)

48Hz

Drivers

1x6.5" (165mm) mid/bass

1x1" (25mm) tweeter

Sheilded

Yes

Cross-Over Type

Bi-wireable 4th order acoustic linkwitz-riley

Cross-Over frequency

2.8kHz

Cabinet Dimensions

Width 204mm

Height 380mm

Depth 275mm

Weight (Per Speaker)

6.4kg

Klipsch B-3

FREQUENCY RESPONSE:

55Hz - 23kHz +/-3dB

SENSITIVITY:

93.5dB @ 2.83 volts/1 meter

POWER HANDLING:

85 w (340 w peak)

NOMINAL IMPEDANCE:

8 ohms

TWEETER:

1" (2.5cm) aluminum dome tweeter

HIGH FREQUENCY HORN:

5" (12.7cm) 90 x 60 Tractrix Horn

WOOFER:

6.5" (16.5cm), magnetically shielded woofer

CROSSOVER FREQUENCY:

2050Hz

ENCLOSURE TYPE:

Bass reflex via rear-firing port

DIMENSIONS:

15" (38.1cm) x 7.8" (19.8cm) x 9.75" (24.8cm)

WEIGHT:

16lbs. (7.3kg)

Dali Concept 2

Power (RMS)

120 W

THD

Not specified

Sound pressure level (SPL)

108dB SPL

Impedance

8 Ohms

Sensitivity

87dB

Frequency range

43-25000Hz

Dimensions (LxWxH)

390 x 200 x 260 mm

Mass

6,300 g

Casing

Wood

Wharfedale Diamond 9.2

Bass 6.5" 170mm

Mid n/a

Tweeter 1" 25mm Soft Dome

Power 100W

Nominal Impedance 6ohm

A/V Shield: Yes

Sensitivity 1W @ 1m 86dB

Frequency Range at -6 dB 45Hz-23kHz

HF limit -10 dB 44kHz

Crossover Frequency 2.0kHz

Frequency Fb 45Hz

Cabinet Size (mm):

-Height 364

Width 223

Depth 298

Bang & Olufsen Beovox MC 120.2 Passive Loudspeakers

Description: RMS power handling capacity 120 watts

Music power handling capacity 170 watts

Impedance: 8 ohms

Frequency response 4+ -8 dB 42 - 22,000 Hz

Frequency response +/- 4 dB 70 - 20,000 Hz

Sensitivity 2.5 watts

Distortion 250 - 1000 Hz : <2.5%

Distortion > 1000 Hz: <0.5% Woofer: 20.5 cm, throw +/- 5 mm

Phase-link, mid-range: 7.5 cm dome

Tweeter: 2.5 cm dome

Net volume: 24 litre

Gross volume: 40 litre

Dimensions W x H x D: 26.5 x 56 x 27.5cm

Weight 12 kg

Beovox MC 120.2 Specifications

Type: 6433

RMS power handling capacity 120 watts

Music power handling capacity 170 watts

Impedance: 8 ohms

Frequency response 4+ -8 dB 42 - 22,000 Hz

Frequency response +/- 4 dB 70 - 20,000 Hz

Sensitivity 2.5 W

Distortion 250 - 1000 Hz <2.5%

Distortion > 1000 Hz <0.5% Woofer: 20.5 cm, throw +/- 5 mm

Phase-link, mid-range: 7.5 cm dome

Tweeter: 2.5 cm dome

Net volume: 24 litre

Gross volume: 40 litre

Dimensions W x H x D: 26.5 x 56 x 27.5cm

Weight 12 kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na bx2 do tego sprzętu. Miałem podłączone do niego bx6 i był problem z górą. W bx2 jest ta sama kopułka więc uważam że będzie ten sam problem. Ta yamaha gra jasno więc ciemniejsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc AE Aelite 2 lub Dali Concept 2.

Nie mogę powiedzieć, że te Dali są ładne ale naczytałem się dużo pozytywnych o nich opinii.

A jak mają się powyższe monitorki na powierzchnię 17m²?

Czy dadzą radę przy spokojnym słuchaniu muzyki czy wskazane by były jakieś podłogówki? Np:

- Celestion F38

- Dali Concept 6

- Dali concept 8

- Mission m34i

- Wharfedale Diamond 9.5

Już wyrzuciłem z bagażnika 15" SPL 4,5kW z aku żelowymi na rzecz 12" 1000W RMS więc żona przeszczęśliwa jest bardzo, że do bagażnika vana w końcu może włożyć 4 reklamówki z zakupami, ale o większych kolumnach w domu nawet nie chce słyszeć. I nie wiem może zacząć ją już psychicznie przygotowywać na podłogówki czy jednak zakupić monitory i mieć z głowy gadkę, że musi mopem omijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziła się jeszcze jedna propozycja kolumn:

Castle Knight 2 - nowe

vs.

AE Aelite 2 - używane

vs.

Dali Concept 2 - używane

Proszę o jakieś podpowiedzi, każdy post wnoszący coś do tematu będzie dla mnie mile widziany i pomocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze z tego B&O s 120

 

ale ze o wiele za drogie w stosunku do tego co oferuja to w tej cenie sa sporo lepsze magnat all ribbon 10p

mniejsze ale nie słabsze jakosciowio pilot rs4 -gorzej wykonczone tansze / cd500mk2 lepiej wykonczone drozsze

wieksze zalezy od zmieszczenia ustwaienia quadral wotan 1/2 arcus tl200

 

 

słabsze ale miniatury

arcus as5

canton karat sc

heco 250 concertino / 350 allegro

 

graja tak samo (czytaj lepiej;) jak aelite nie potrzeba wydawac 2k

nawet nudzac sie z pieniedzmi za 1000 mozna kupic lepsze skoro chcesz wydac - jbl L20

 

 

nie rozumiem czemu porzucasz starocie skoro je w pewnym momencie zaakceptowałes na rzecz .... szkoda mowic czego

 

castle knight - gdzie ta reklama? :)

a quba sobieski? :)

moze tannoye m1 :))))))))))))

 

ps

zmien rozstaw pokoju

"lezanka" pod okno

sprzet na szersza sciane - do tv/monitora zaloz zasłony jesli swieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv mam plazmę nie Lcd więc wolałem go w tym miejscu ze względu na nasłonecznienie (mam tam duże okno i strona południowa). Ale już wiszą ciemne rolety i dodatkowo zasłony więc przemeblowanie nie wykluczone. Magnata nie chcę bo ostatni wytrzymał u mnie nawet nie cały 5 minutowy utwór podpięty pod Hifonics Brutusa więc widząc same logo mam nie smak.

 

Oczywiście kolego Erazm2, że starocie głównie przeszukuje, ale znajdując takie JBLe (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) za które krzyczy sobie 1250zł i mając do dyspozycji nowiutkie Castle w kartonach za 1300zł to czasem człowiek zachodzi w głowę co wybrać.

 

Pojęcia nie mam o sprzęcie domowym audio, więc wolę doradzić się przed zakupem niż potem pisać posty o tym, że gra coś do d... i pomocy co robić. Chociaż po zakupie B&O bym nie miał problemów z odsprzedażą bo widzę, że na aukcjach jest duże zainteresowanie nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki magnat? ;)

 

to ze magnat to nic nie znaczy

swoja droga rozumiem uprzedzenie - jak sie zrazac to sie zrazac - zadnych polsrodkow :)

 

gosc krzyczy za duzo ale jego prawo - za castle tez krzycza o wiele za duzo :)

 

za arcusa as5 krzycza do 400 zł i to sensowna cena - nie sa drastytycznie "gorsze" od l20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał i zastanów się, czy wszystkie kolumny, które poleciłeś (np Cantony Karat) dadzą faktycznie subtelną górę pasma ? W dodatku pod ostro i dość sucho grającą RX-797 ?? Polecanie starych rupieci ma często sens, sam raczej mam tego typu sprzęt, ale z niejednym nowym mógłbym żyć, do tego wcale nie uważając że przepłaciłbym wiele w stosunku do vintage za ułamek ceny. Są lepsze i gorsze modele w stosunku cena/jakość, używanego sprzętu też to dotyczy. W dawnych czasach też liczyło się coś takiego jak "charakter brzmienia" i wybierając dla siebie, trzeba uważać dokładnie tak samo jak obecnie. Lepiej wybrać nawet coś z pasującym nam charakterem brzmienia niż teoretycznie wyższej klasy kolumny, o hiper audiofilskim brzmieniu, ale mniej muzykalnym, nie do końca nam odpowiadającym.

 

Słucham wszystkiego zależy co mnie najdzie ale głównie trance vocal (myślę, że najodpowiedniejsza by była czysta średnica-wokale, subtelna i czytelna góra, a także nisko schodzący kontrolowany bas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystko

 

jesli chcesz cos polecic Donie to prosze bardzo - ja nie polecam najwyrazniej tego co masz na mysli i to wszystko

 

coz to takiego subtelna góra pasma?

znam tekstylne ktora piaszcza i aluminiowe subtelne

 

znasz Karaty 40 czy SC i twierdzisz ze nie dadza subtelnej góry?

to to mow- nie zostawiaj niedomówien ;)

 

jesli wywazenienie pomiedzy subtelna gora a dobrym basem wskazuje wg ciebie na cos innego to to mow - nie zostawiaj niedomówien ;)

 

czysta intensywna srednica subtelna góra i dobry bas - kolumny idealne nie istnieją

pytanie jest takie ktore maja najblizej

 

masz jakies na mysli to mow - nie zostawiaj niedomowien;)

 

 

ps

ja bym nie mogl zyc z zadnym nowym - wzglednie z usherami 601 i tylko wzglednie gdyby niczego juz nie było z tego co "spadlo ze smieciarek niemieckich"

zyje z jakoscia srednio na poziomie magnata 10 p zmierzam ku ti2000 /L90 - a ze takich nie ma to na nic mi sklepy

nie wiem po co miałbym do nich wchodzic skoro odstaja daaaleko w dól a czym dalej zmierzam tym tylko dalej odstaja

 

nikomu nie bronie zyc inaczej - masz propozycje to mow :)

ja zakonczyłem, co kto wybierze nie moja sprawa - daje propozycje o ktorych przed zakupem nalezy duzo poczytac i sprawdzic w testach /opiniach - nie mowie idz to kup bo "ja" tak mowie - mowie to to czy to jest ok i lepsze niz ok -zapoznaj sie z towarem i rozwaz czy warty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebierajac w niskiej polce nie nalezy dopasowycwac charakteru - nalezy kupic poprostu jak najwyzsza połke w cenie

charakter to dla tych co juz wiedza dokladnie

 

nie widze zadnego sensu dopasowywania charakteru biorac mozliwie najnizszy model

zamiast sporo wyzszego

 

nie widze zadnego sensu kupna (załozmy w tych samych cenach) modelu bx2 zamiast v601 bo komus sie podobał akurat tamten

podobał sie mi charakter - podobał sie nie lubie tego słowa wielu pisze ze im sie podoba pylon 20 dlaczego im sie podoba ?

moze nie słyszeli tego co naprawde sie podoba? - niewiem ;)

 

nie promuje zadnego podobania - sobie promuje kupuj chłopie ile wlezie z jak najwyzszej polki na jaka cie stac - nie bede kupiował smiecia najnizej pozycjonowanego bo komus czy nawet mi samemu sie podoba charakter

nie bede odrzucał np dali grandów bo nie do rocka na rzecz ponoc rockowych paradigmow

mało mnie obchodzi ze charakter paradigmow niby bardziej do rocka (jest tam tylklo wielkie NIBY)

najwyzsza polka gra wszystko o wiele lepiej niz to co polecane dla charakteru

wtybuierajac czy paradigm monitor czy dali grand - slucham rocka - wielu powie paradgm a ja powiem w nosie z tym -biore dali grand i pomimo charakteru i tak skoncze z o wiele lepszym rockiem na nierockowych kolumnjach z wysokiej polki niz na rockowych z nedznej połki

 

dla mnie charakteter to sprawa 5 rzedu , sprwą pierwszego rzedu to dazyc do kolumn ktore mieszcza sie w jak najwyzszym pozycjonowaniu -a dopiero pozniej spomiedzy tej polki mozna wybierac moze te a moze tamte

 

rownie dobrze ktos móglby wmawiac ze sprzet high end (wybierz sobie jakis) charakerystyczy załozmy i dobierany dla klasyki zagra ac/dc gorzej niz sprzet sredniej klasy dobrany wlasnie dla ad/dc

- nie wierze i nie uwierze - bo to nieprawda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dali concept 2.

 

Nie mogę powiedzieć, że te Dali są ładne ale naczytałem się dużo pozytywnych o nich opinii.

 

Miałem te Dali. Grały ładnie, nie jazgotliwie, ładną górą pasma. To najtanszy model ale ma charakter. Posłuchaj jak masz gdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.