Skocz do zawartości
IGNORED

Cała prawda o świecie audio


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego taki jeden z drugim zarobiony audiofil-podstawkokablowiec nie powie po prostu;

Walcie się....Moja kasa i będę ją wydawał na co chcę......

Przecież mogą tak powiedzieć i zamknęło by to wszystkim gęby.....

Ale nie........ nie zrobią tego tylko będą wmawiać sobie i innym że jest różnica na złotym bezpieczniku. Na taką postawę są konkretne określenia......

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego taki jeden z drugim zarobiony audiofil-podstawkokablowiec nie powie po prostu;

Walcie się....Moja kasa i będę ją wydawał na co chcę......

Przecież mogą tak powiedzieć i zamknęło by to wszystkim gęby.....

Ale nie........ nie zrobią tego tylko będą wmawiać sobie i innym że jest różnica na złotym bezpieczniku. Na taką postawę są konkretne określenia......

Bo nikogo nie obchodzi co kto robi z kasa. Ludzi tylko wkurza, jak ktos mowi, ze slonecznik leczy raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą wmawiać sobie i innym że jest różnica na złotym bezpieczniku

....będą wmawiać sobie i innym, że nie ma żadnej różnicy na złotym bezpieczniku...

Zawiść, czysta ludzka zawiść. Nie wiem, czy Wisława była audiofilką, chyba nie, a jednak wiedziała, iż... Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy... Mnie osobiście bardziej interesują ludzie, którzy słyszą różnice, niż ci, którzy nie słyszą i mówią, że ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiść, czysta ludzka zawiść. Nie wiem, czy Wisława była audiofilką, chyba nie, a jednak wiedziała, iż... Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy... Mnie osobiście bardziej interesują ludzie, którzy słyszą różnice, niż ci, którzy nie słyszą i mówią, że ich nie ma.

Slyszalem juz w zyciu, ze ktos komus zazdrosci ladnej laski, super domu, pieknego auta, urody, dobrze prosperujacej firmy, czy zdrowia. Nie slyszalem jednak nikogo, kto by wzdychal do bezpiecznika bez wzgledu na to jaki on jest, czy innej podstawki. Sporo ludzi ma tu calkiem fajny, czasem kosztowny sprzet. Na prawde sadzisz, ze taka pier**la jak bezpiecznik, czy co innego moze wzbudzic zawisc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze taka pier**la jak bezpiecznik, czy co innego moze wzbudzic zawisc?

Inaczej byś się tu nie produkował. Snobizm jest źródłem postępu. Za parę lat audiofilskie bezpieczniki będą jazdą obowiązkową w sprzęcie audio-video, czy to się komu podoba, czy nie. 40 lat temu tacy jak ty kwestionowali zasadność używania miedzi beztlenowej w dziedzinie elektroniki użytkowej, a o srebrze mówili jak ty dziś o bezpiecznikach i podstawkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat audiofilskie bezpieczniki będą jazdą obowiązkową w sprzęcie audio-video, czy to się komu podoba, czy nie. 40 lat temu tacy jak ty kwestionowali zasadność używania miedzi beztlenowej w dziedzinie elektroniki użytkowej, a o srebrze mówili jak ty dziś o bezpiecznikach i podstawkach.

Raczej psychiatryki będą miały pierwszych audiofili jako pacjentów.

Te swoje żałosne tezy możesz sobie anonimowo klepać nie mając pojęcia o elektrotechnice.

Zresztą to normalne , że wszystkie te brednie to domena ludzi , bez kierunkowego wykształcenia.

Wtedy mamy wiarę i urojenia a nie związki przyczynowo-skutkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie myślisz, że ktoś Ci zazdrości złotych bezpieczników....?

Albo dlatego, że Ty zazdrościsz komuś innemu "platynowych bezpieczników"

Albo pycha Tobą kieruje.....

Albo jedno i drugie.

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej byś się tu nie produkował. Snobizm jest źródłem postępu. Za parę lat audiofilskie bezpieczniki będą jazdą obowiązkową w sprzęcie audio-video, czy to się komu podoba, czy nie. 40 lat temu tacy jak ty kwestionowali zasadność używania miedzi beztlenowej w dziedzinie elektroniki użytkowej, a o srebrze mówili jak ty dziś o bezpiecznikach i podstawkach.

Widzisz, gdybyś stawiał na wiedzę, a nie snobizm, wiedziałbyś, że miedź i srebro mają lepszą przewodność elektryczną niż złoto. Niestety, naczytałeś się jakichś bajek o złocie i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych...co nie Krzysiu???!!! :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiść, nic innego. Ten gostek z reduktora szumów jest takim samym dyletantem, jakich on sam piętnuje.

 

A tak spytam Ty się znasz na bezpiecznikach? To może zapodaj tu tą złotą teorię ich grania:)

 

...i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych

:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystywnosc_porownanie.png

 

Dla zakochanych w snobizmie chciałbym dodać, że w tym przypadku wyższy słupek na wykresie, nie oznacza lepszej przewodności, jest dokładnie odwrotnie, acha i Ziemia się kręci wokół Słońca, nie odwrotnie! nawet jeśli leżąc plecami na łące w głowie się nie kręci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nózki antywibracyjne to kit?

PCB antywibracyjne to kit?

Drogie kable kit ?

Jakieś tam bezpieczniki Kit?

Stoliki pod sprzęt audiofilski kit?

aaa zapomnialbym o kondensatorach onet tez nie graja-podobno.

 

Tylko czemu sprzęt hajendowy ma te wszystkie żeczy a nawet "głuchi" uslyszy rużnice miedzy hajendem a hi fi. Hi end tez kit ?

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mario_77, ten wykres jest lekko "naginany". Gdyby os Y zaczynala sie od zera, a nie 1,4x10-6, to roznice rezystywnisci bylyby mniej widoczne. Wtedy miedz praktycznie wyrownalaby sie ze srebrem. Wykres typowy dla "mas".

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario_77, ten wykres jest lekko "naginany". Gdyby os Y zaczynala sie od zera, a nie 1,4x10-6, to roznice rezystywnisci bylyby mniej widoczne. Wtedy miedz praktycznie wyrownalaby sie ze srebrem. Wykres typowy dla "mas".

Skopiowałem, nie ja go robiłem, chodziło o wizualizacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu Audio Physic Tempo VI, skoro można nawet większe kolumny kupić za 10 razy mniejsze pieniądze, a resztę wpłacić na kampanię wyborczą jakiejś partii? Tylko niech mi właściciel takich kolumn nie wciska kitu, że grają lepiej od altusów z allegro, przecież każdy wie, że to i to gra, po co zatem takie fanaberie? Czy Audio Physic Tempo VI zmienią disco polo na IX Beethowena? Przecież z altusów z allegro też słychać muzykę, dokładnie taką samą. Po kiego czorta to forum tutejsze? Komu to potrzebne? Tym paru maniakom co słyszą kable i głośniki? Jakim trzeba być głupkiem, aby myśleć, że Audio Physic Tempo VI zmienią dyrygenta, solistów, interpretację? Przecież słucha się muzyki...czyż nie?

 

Skopiowałem, nie ja go robiłem, chodziło o wizualizacje.

Manipulację, chciałeś powiedzieć. A wszystko przez zawiść, chęć dowalenia komuś, dowartościowania się: pośmiejmy się z kogoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu Audio Physic Tempo VI, skoro można nawet większe kolumny kupić za 10 razy mniejsze pieniądze, a resztę wpłacić na kampanię wyborczą jakiejś partii? Tylko niech mi właściciel takich kolumn nie wciska kitu, że grają lepiej od altusów z allegro, przecież każdy wie, że to i to gra, po co zatem takie fanaberie? Czy Audio Physic Tempo VI zmienią disco polo na IX Beethowena? Przecież z altusów z allegro też słychać muzykę, dokładnie taką samą. Po kiego czorta to forum tutejsze? Komu to potrzebne? Tym paru maniakom co słyszą kable i głośniki? Jakim trzeba być głupkiem, aby myśleć, że Audio Physic Tempo VI zmienią dyrygenta, solistów, interpretację? Przecież słucha się muzyki...czyż nie?

 

Manipulację, chciałeś powiedzieć. A wszystko przez zawiść, chęć dowalenia komuś, dowartościowania się: pośmiejmy się z kogoś...

Manipulacją to jest pisanie o głośnikach, w momencie kiedy piszemy o bezpieczniku. Nikt tu nie podważa brzmienia kolumn, mówimy o drobiazgach, o tym konkretnym bezpieczniku, w czym jest on lepszy od zwykłego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu sprzęt hajendowy ma te wszystkie żeczy a nawet "głuchi" uslyszy rużnice miedzy hajendem a hi fi. Hi end tez kit ?

 

Większość sprzętu hi-end ma w środku normalne podzepoły elektroniczne made in china.Takie już czasy , że tylko tam opłaca się cokolwiek produkować.Przykład chińskich wzmacniaczy lampowych , które grają jak hi-end a są kilka razy tańsze od produkcji "Europejskiej". Jedyne czym hi-end może w dzisiejszych czasach zaimponować to złotymi bezpiecznikami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym jest on lepszy od zwykłego?

To ty kwestionujesz, sam się poducz w czym jest lepszy. Ja nie wiem, czy jest lepszy, bo nie sprawdzałem tego, ale to, że nie sprawdzałem, nie uzasadnia mnie do ferowania wyroków. Jeśli ktoś sprawdził, usłyszał różnicę, jego sprawa, nie twoja, kumasz to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, żeby wydawać kilka tysięcy złotych na kolumny, rzekomo renomowanej firmy? I jeszcze w nich grzebać? A czegóż ty tam szukałeś? Skarbów? Zepsuły się? Nie grały? Serio prawisz, że modernizowałeś sprawne głośniki?

Ale co to ma do rzeczy? Kompletnie olewasz pytania. Ja pierwszy zdałam tobie pytanie czy jesteś ekspertem od bezpieczników... Cisza. Kolumny to nie jest temat voodoo, tego nikt tu nie kwestionuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujcie dodatki do samochodów do audio, proszę bardzo. Pierwszy z brzegu przykład. Weźmy spojler do samochodu i zamontujmy go w Golfie i w Lamborgini. W tym pierwszym samochodzie ten spojler będzie takim "voodoo", który daje poczucie kierowcy że ma samochód sportowy i dzięki temu jeździ szybciej. Natomiast spojler w Lomborgini to już jest niebędna rzecz aby samochód miał dobrą sterowność, co w konsekwencji prowadzi do lepszych osiągów i wyników. Rozumiecie analogie?

Niestety niektórzy mogą Ci tu odpowiedzieć tak: po co mi go golfa spoiler - a kto to Lamborghini......

I dalej będą się cieszyć, że nie dają się robić w konia tym oszołomom od High-Enda;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.