Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie jak się uda to biorę Castle Severn 2 i Maranz PM-66SE. Dziękuję serdecznie za pomoc, opinie i fachową wiedzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do 25m2 wzmak (z preampem gramofonowym) + kolumny, tak do ok. 2000 zł. Muzyka uniwersalna, dużo jazzu, dużo rapu, trochę wokali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w ten deseń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )     a gdyby bez zdalnego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    ale można dokupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    i czekaj na kolejne propozycje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fructo napisał:

do 25m2 wzmak (z preampem gramofonowym) + kolumny, tak do ok. 2000 zł.

Proponować można w nieskończoność, najlepszym sposobem na wybór sprzętu jest osobisty odsłuch. To co jednemu może się podobać innego może razić po uszach. Ja rok temu też miałem podobny budżet i po odsluchaniu kolumn i wzmacniaczy różnego typu, zdecydowałem się na:

Monitor Audio Silver S6

Harman Kardon HK3490

Kolumny mają jak na tą cenę bardzo przyzwoitą średnicę, wysokie nie kłują w uszy, bass troszkę słaby ale nie męczy, punktowy. Harmana wybrałem dlatego, bo to amplituner stereo 120W na kanał przy 8 Ohm mocy nie zabraknie na pewno. Ma wejścia optyczne więc nie trzeba dokupowac Daca. Spokojnie optykiem podlaczysz go do TV. Wiec Netflix, YouTube, USB z TV, ogólnie wszystko co z TV idzie na amplituner. Ułatwia to bardzo sprawę. Bo masz dobry wydajny klocek z bajerami, wyjście phono też jest.

Kolumny przeze mnie proponowane w dobrym stanie to koszt 1000-1300zł realny. Realny koszt w dobrym stanie Harmana to 800-900 zł. 

Najlepiej jednak gdybyś znalazł kogoś kto sprowadza sprzęt, ma tego dużo i poświęci swój czas na spokojny odsłuch. Mam kogoś takiego i mogę z czystym sumieniem polecić. Napisz skąd jesteś może nie daleko. Pojedziesz, posłuchasz, Jak będzie odpowiadać wyjedziesz uśmiechnięty. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fructo napisał:

Jestem z Wrocławia. 

Troszkę daleko i nie daleko zależy jak dla kogo. We Wrocławiu na pewno jest znacznie większy wybór sprzętu. Niż u mnie, Ale w Górze Śląskiej 30km ode mnie od Ciebie jakieś 130 jest sklep Audio Selekt, prowadzi go zapalony miłośnik dobrego brzmienia. Każdy wyjazd do niego był udany więc mogę z czystym sumieniem polecić. Ale zanim wybierzesz się w Podróż, lepiej sprawdź swój rynek w obrębie 15km na OLX. Szukaj kolumn używanych, we Wrocławiu na pewno jest Harman HK3490 na OLX. To dobry wybór w kwestii jakości do ceny. Kolumny musisz słuchać już. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław HK3490 w dobrej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Natomiast z kolumn w założonym budżecie w promieniu 15km póki co przynajmniej na OLX nie znalazłem nic godnego poświęcenia uwagi. Harman dobrze zgrywa się z kolumnami Monitor Audio oraz jest to również dobre połączenie z kolumnami Klipscha. Jeśli chodzi o mnie odradzałbym Klipsche w założonym budżecie szczególnie za brak średnicy. Pozdrawiam

PS. Z uznanych modeli można powiedzieć kultowych w niskich cenach możesz szukać:

Tannoy Mercury M4

Monitor Audio Silver S6

Paradigm Esprit v4

Celestion F28

Avance Omega 509 lub 530

KEF iQ7

Paradigm Monitor 7v5 lub 7v7

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dave94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 22:38, Dave94 napisał:

Najlepiej jednak gdybyś znalazł kogoś kto sprowadza sprzęt, ma tego dużo i poświęci swój czas na spokojny odsłuch. Mam kogoś takiego i mogę z czystym sumieniem polecić. Napisz skąd jesteś może nie daleko. Pojedziesz, posłuchasz, Jak będzie odpowiadać wyjedziesz uśmiechnięty. Pozdrawiam

Czy mógłbym się podłączyć pod to? Jestem z Mazowieckiego, powiat przasnyski, taka nieciekawa okolica że najbliższy salon audio jest aż w Warszawie ? Powoli dochodzę do wniosku że chyba przyjdzie mi zamawiać sprzęt w ciemno tak długo aż coś się spodoba ale wtedy masa kasy pójdzie na same zwroty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trolldemort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, trolldemort napisał:

Jestem z Mazowieckiego, powiat przasnyski,

Niestety daleko ja z Głogowa, Dolnośląskie. A gość który sprowadza sprzęt mieszka w Górze, 30km od Głogowa. Ale może ktoś ma forum mieszka w pobliżu i podpowie. Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, wracam ze spuszczoną głową,

 

Zbłądziłem i dałem się namówić na Microlab Solo 6c, które dwukrotnie trafiły wadliwe. Jestem w toku odzyskania pieniędzy. Jestem gotowy na lincz. Nie popełnię już tego błędu.

 

Jedno pytanie ostateczne -  Pylon Pearl Monitor (mam pecha do audio więc chce nowe głośniki z gwarancją...) + Marantz PM66Se, czy to zagra? Zależy mi na fajnym ładnym wizualnie klocku, który oczywiście ma potencjał. Opinie o Pearl różne, od pełnego zachwytu po stratę pieniędzy, ale testy wykonywane na drogim sprzęcie zapewne przez złote uszy, dlatego mam już mętlik (mój poprzedni sprzęt to yamaha ax550 + Gale Model 5). Muzyka różna, pop, hh, metal, jazz. Pokój do 20m2 (podobno maksymalna kubatura pomieszczenia dla Pearl).

 

Pozdrawiam i przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 16thFalcon napisał:

Microlab Solo 6c

Patrzac pod względem najbardziej budzetowego sprzętu jaki jest możliwy, Solo 6C jest bardzo dobrym wyborem. Sam taki posiadałem lata temu. Nie bardzo jednak rozumiem twój wybór skoro myślisz o wzmacniaczu i kolumnach jak pisałeś wcześniej. Jeśli mają być nowe i zagrać zapłacisz kupę kasy. Jedz gdzieś i posłuchaj nawet jakby to miało być 200-300 KM. Paliwo nie drogie, a sprzęt kupiony w ciemno może zrujnowac o wiele bardziej budżet i satysfakcję ze sprzętu. Już nic nie podpowiadam. Sam musisz wykazać chęć. Nikt za Ciebie nie wybierze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dave94 napisał:

Patrzac pod względem najbardziej budzetowego sprzętu jaki jest możliwy, Solo 6C jest bardzo dobrym wyborem. Sam taki posiadałem lata temu. Nie bardzo jednak rozumiem twój wybór skoro myślisz o wzmacniaczu i kolumnach jak pisałeś wcześniej. Jeśli mają być nowe i zagrać zapłacisz kupę kasy. Jedz gdzieś i posłuchaj nawet jakby to miało być 200-300 KM. Paliwo nie drogie, a sprzęt kupiony w ciemno może zrujnowac o wiele bardziej budżet i satysfakcję ze sprzętu. Już nic nie podpowiadam. Sam musisz wykazać chęć. Nikt za Ciebie nie wybierze

Zasugerowałem się właśnie opiniami. Niestety dwa razy pod rząd przyjechały wadliwe. Zadzowniłem do sklepu co jest grane, to sami przyznali, że wycofują się ze sprzedaży Microlaba bo przysłowiowo, cytuje "zszedł na psy" i mają ciągłe zwroty i reklamacje reklamacji.Sam wcześniej posiadałem małe FC330 stąd zaryzykowałem Solo6c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pearl Monitor i Marantza - to zestaw uniwersalny i do wszystkiego.

Gdybyś kupił choćby numer większe Pylony ryzykujesz pewną utratę szybkości, co oczywiście w wielu

gatunkach przeszkadzać nie będzie, ale czasem psuje radość słuchania.

Będzie Pan zadowolony ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2020 o 17:07, 16thFalcon napisał:

Witam ponownie, wracam ze spuszczoną głową,

 

Zbłądziłem i dałem się namówić na Microlab Solo 6c, które dwukrotnie trafiły wadliwe. Jestem w toku odzyskania pieniędzy. Jestem gotowy na lincz. Nie popełnię już tego błędu.

 

Jedno pytanie ostateczne -  Pylon Pearl Monitor (mam pecha do audio więc chce nowe głośniki z gwarancją...) + Marantz PM66Se, czy to zagra? Zależy mi na fajnym ładnym wizualnie klocku, który oczywiście ma potencjał. Opinie o Pearl różne, od pełnego zachwytu po stratę pieniędzy, ale testy wykonywane na drogim sprzęcie zapewne przez złote uszy, dlatego mam już mętlik (mój poprzedni sprzęt to yamaha ax550 + Gale Model 5). Muzyka różna, pop, hh, metal, jazz. Pokój do 20m2 (podobno maksymalna kubatura pomieszczenia dla Pearl).

 

Pozdrawiam i przepraszam

Mam te głośniki Pylon Pearl Monitor wraz ze wzmacniaczem Marantz PM-55. Jestem zadowolony z tej kombinacji. Chociaż były albumy na których było dudnienie. Problem zniknął po wymianie okablowania w całym zestawie (w moim przypadku na M&B audio cable). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1d435a3d938fd573e4387fb58a21de6b.jpg
Jak mówiłem tak zrobiłem więc się pochwałę i jeszcze raz podziękuje za pomoc! Teraz czas dokupić parę szpargałów, żeby dźwięk miał gdzie się rozproszyć w kontach pokoju. Oczywiście już zbieram fundusz na CD, kaseciak i oczywiście później gramofon. Aktualnie podłączone do Audiotrack Prodigy Cube.

Zestaw gra pięknie. Zupełnie inaczej niż dotychczasowe komputerowe 2.1 więc na początku brakowało mi wszędobylskiego basu. Później słuchając spokojnego jazzu po prostu zasnąłem nie wiedząc kiedy. Zrozumiałem, że to audio po prostu czaruje. Niesamowicie dużo się słyszy, można odkrywać w moim przypadku utwory na nowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 09:17, 16thFalcon napisał:

Jak mówiłem tak zrobiłem...

Jaki wmacniacz i kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś zaproponować jakiś prosty zestaw do kolumn Tannoy M1. Mam tylko 1000zł. Czy lepiej kupić całą używeaną wieżyczkę Yamahy - Pianocraft?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dudek1 napisał:

Czy może mi ktoś zaproponować jakiś prosty zestaw do kolumn Tannoy M1. Mam tylko 1000zł. Czy lepiej kupić całą używeaną wieżyczkę Yamahy - Pianocraft?

Arcam Alpha 6 Plus, Rotel 960 to się dobrze zgrywa z pączkami Tannoya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 07:32, dudek1 napisał:

Czy może mi ktoś zaproponować jakiś prosty zestaw do kolumn Tannoy M1.

Tannoy od zawsze lubi się z Marantz. A jakie masz źródło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, to pierwszy post, bądźcie wyrozumiali. Prośba o sugestie, propozycje, porady. Pokój 18m kw. Raczej zdecydowany jestem na używane: amplituner sieciowy stereo budżet do ok 700zł, kolumny wolnostojące szerokość do 23cm i wylot bas reflex z przodu. Źródłem dźwięku w 80% będzie radio internetowe, spotify itp., następnie tv poprzez kabel optyczny, cd dla posłuchania najlepszej jakości dźwięku. Chcę mieć możliwość sterowania wszystkim ze smartfona (funkcje w amplitunerze)(maksymalna funkcjonalność zestawu i prosta obsługa). Kolumny budżet niestety 1000zł max. Słowo o muzyce. Lubię przyjemny, niemęczący dźwięk, którego mogę słuchać godzinami; ważna jest spójność rozumiana jako muzykalność, równowaga tonalna, bas możliwie najlepszej jakości, przyjemna czytelna średnica, powietrze, wysokie miękkie, aksamitne. Nie lubię: dudniącego i rozlazłego basu, skrzeczącej ostrej średnicy, zapiaszczonych lub kujących w ucho wysokich tonów... mógłbym tak opisywać długo, nie chcę was zanudzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że w cenie tannoy serii m można znacznie lepiej. Ceny używanych to jakiś kosmos czesto bliskie cenie nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-ki są muzykalne i ciepłe, pod względem szczegółow, precyzji jest kupa lepszych kolumn, ale liczy się przyjemność ze słuchania. Porównujesz ceny sprzed 20 lat do obecnych? To bezsens. Dziś by kosztowały 50% drożej (nowe). A są popularne nie bez powodu, Tannoye mimo wielu nowszych liniii nie dorównały w mojej ocenie oryginalnym M-kom. Wyjątek to może F4 Custom, ale raczej rzadko się pojawiają. Dobre też są V4, mają jednak br z tyłu, tak samo 7.4, te są jednak dużo droższe bo najnowsze. Polecam też najtańszą linię Eclipse, wg mnie grają ekstra a są śmiesznie tanie. Też tylny br ale aż tak dużej wagi do tego bym nie przywiązywał, odpada sporo fajnych modeli przez ten warunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do linii Tannoy Mercury wypada zaliczyć Revolution R1, R2, R3 i RSub, a zdaniem niektórych najlepsze są właśnie R3, czyli ekskluzywna wersja M4. Miałem R3 - super kolumny, ale taki dźwięk trzeba po prostu lubić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szymon1977 napisał:

Do linii Tannoy Mercury wypada zaliczyć Revolution R1, R2, R3 i RSub, a zdaniem niektórych najlepsze są właśnie R3, czyli ekskluzywna wersja M4. Miałem R3 - super kolumny, ale taki dźwięk trzeba po prostu lubić.

No linia Revolution to jednak Revolution, nie Mercury ?

Głośniki te same ale trochę inaczej zestrojone, dźwięk inny. Nie są aż tak miękkie, ciepłe, łagodne. 

Po taniości pzypomniały mi się jeszcze JPW 910 lub 1010, ale polecam tylko te w pierwszej wersji, z vifą na górze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, don111 napisał:

Po taniości pzypomniały mi się jeszcze JPW 910 lub 1010, ale polecam tylko te w pierwszej wersji, z vifą na górze. 

Miałem przez chwilę JPW310 - góra i środek były super, o basie się nie będę wypowiadać, bo przy midwooferku 100mm nie wypada.

37 minut temu, don111 napisał:

No linia Revolution to jednak Revolution, nie Mercury ?

Niby nie, a jednak w przypadku R1, R2, R3 tak. Następne serie już różniły się konstrukcyjne, tu mamy tylko dopracowanie tej samej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. 

Dlatego polecając komuś Mercury M, uważam trzeba wspomnieć o Revolution R, żeby ich nie ominął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.