Skocz do zawartości
IGNORED

Klub iFi Audio


Woodolec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

iFI Micro iDSD, słuchamy już od kilku dni.

Słuchamy i słuchamy... :)

Na razie bardziej od strony wzmacniacza słuchawkowego staram się go przetestować i ze zdziwieniem muszę przyznać, że to co brałem za przechwałki dystrybutora i producenta, jest jak najbardziej realne.

Świetnie sobie radzi z HiFiMAN HE 560, które też mam na testach. W trybie turbo, oddaje 4waty.

O samym dacu, napisze trochę później bo brakuje czasu na rzetelne porównania.

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do tematu z ifi iphono w moim systemie.

 

Do pozytywnych opinii o urządzeniach z mojej strony chciałem dodać że Ifi ma bardzo dobrą obsługę klienta. Kontaktowałem się z nimi 2 razy poprzez wygodny system ticketowy online. Odpowiedzi były błyskawiczne i rzeczowe.

Edytowane przez Marcin Trefnale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może miał okazję porównać wzmaki słuchawkowe Ifi Ican (1090 zł) vs Ifi Ican Nano (725) lub może natknął się gdzieś w sieci na reckę lub wątek forumowy porównujący te dwa urządzenia?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
EUROPEAN HI-FI ACCESSORY 2014-2015

iFi nano iDSD

Źródłem pięknego dźwięku może być bardzo małe urządzenie, co demonstruje nano iDSD firmy iFi. Ten USB DAC jest zasilany z wewnętrznej litowej baterii, ładowanej przez USB, zapewniającej do 10 godzin pracy z większością słuchawek przy wykorzystaniu wyjścia liniowego RCA. Wejście USB daje kompatybilność z plikami najwyższej rozdzielczości, w tym 32 bity/384 kHz DXD oraz DSD256, i pozwala odtwarzać nawet pliki DSD bezpośrednio z telefonu komórkowego (iOS/Android) lub iPada, przy zastosowaniu innych aplikacji. Układ opiera się na precyzyjnym zegarze i wzmacniaczu słuchawkowym o mocy 80 mW, a brzmienie jest słodkie i jednocześnie wnikliwe. Doskonały drobiazg!

 

post-17176-0-75534300-1423346167_thumb.jpg

 

http://www.eisa.eu/awards/hi-fi/22/european-hi-fi-accessory-2014-2015.html#award

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Planuję wpiąć w mój system iTube. Dane w moim profilu.

Jest sens?

Są tu jacyś zadowoleni posiadacze iTube?

Czy kable Van Den Hul The Bay C5 nadadzą się by uzupełnić taki zestaw?

Najpierw zamierzam kupić samo iTube a dopiero później kable.

Przez jakiś czas grało by to połączone kabelkami z raczej niskiej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Proszę o pomoc w jednym temacie; mam zestaw audio mobilnego opartego o:

- ifi nano iDSD,

- słuchawki douszne Klipsch Referenca 4si

- telefon Samsung Galaxy S5 + program do odtwarzania muzyki (flac, wave, itp.): Rocket Player ver 3.4.0.44- kable USB: przejściówka Hama USB 3.0 z S5 do kabla USB 2.0 oryginalnego od ifi nano iDSD.

 

Problem jaki mam jest taki, że podczas odtwarzania muzyki są słyszalne nieregularne „pyknięcia”, trzaski. Przy „cichych” utworach jest to bardzo irytujące.

Co może być przyczyną tego stanu, jak to wyeliminować? Może przyczyną jest to, że wychodzę z Szajsunga S5 kablem USB 3.0 i wchodzę na USB 2.0? Może problem jest z ustawieniami w telefonie? Jak ktoś ma pomysł albo miał takie objawy i je rozwiązał to proszę o pomoc (może być na PW).

 

Dodatkowo proszę o info czy do odtwarzania flac i wave, itp. są jakieś inne, lepsze programy na Androida niż Rocket Player?

 

Pozdrawiam

Artur

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />program onkyo do plików hd/dsd i działa z dsd nano jak złoto ;)<br /> <br /> <br />
Thx za podpowiedź ... nie trzeba zmieniać Szajsunga ja Jabłucho ... program Onkyo HF Player załatwił problem ... czyściutko, że aż milo, żadnych trzasków. pozdro

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

iUSB3.0 jest już w sprzedaży a tu cisza jak...

Bo jeszcze nie ma, dopiero jadą, czekamy... :)

iUSB 3.0 - http://www.premiumsound.pl/stereo/619-ifi-micro-iusb30.html

iDAC 2 - http://www.premiumsound.pl/przetworniki-dac/620-ifi-micro-idac2.html?search_query=ifi&results=16

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widziałem w Waszym sklepie cenę i myślałem, ze już jest w sprzedaży.

Tak się zastanawiam, do czego ma służyć to ustrojstwo (iUSB3.0)? Czy to coś takiego jak iPurifier?

iPurifier jest wpięty w moim systemie pomiędzy komputerem a przetwornikiem. Czy podobną funkcję może spełniać iUSB3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pierwsza recenzja iFI iUSB3.0 już dostępna. Autorstwa słuchawkowego guru Piotra R.

LInk do niej na dole strony z opisem produktu. Polecam, powinna wyjaśnić sporo wątpliwości http://www.premiumsound.pl/stereo/619-ifi-micro-iusb30.html

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w temacie uruchomienia ifi nano iDSD na telefonach, które nie maja gniazda usb tylko hdmi (jak np. Szajsung Grand Large). Kolega chce kupić takiego ifi do swojego telefonu i za chiny ludowe, nie możemy uruchomić tego nano iDSD na jego telefonie, pomimo zakupienia przejściówki hdmi - usb. Jakieś doświadczenia w tym temacie, podpowiedzi?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam

Artur

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym rewitalizować ten Klub. Udało mi się namówić właścicieli sklepu ze sprzętem Apple w którym pracuję (Maqsimum), do przyjęcia roli oficjalnego dystrybutora iFi Audio w Szczecinie. Przy okazji wzięliśmy się za dystrybucję słuchawek Meze i Brainwawvz. Sprzedajemy więc ale też umożliwiamy odsłuchy. Jeśli czegoś nie ma w sklepie, sprowadzamy.

 

Miałem styczność z tym sprzętem wcześniej i wiem, że jest świetny. Raz, że oferuje parę rzeczy, które są unikalne na rynku. Choćby taki iTube (którego mam w systemie), nowe iPurifiery czy kable Gemini z rozdzielonymi żyłami zasilającymi i sygnałowymi (działa!). iFi potrafi jakoś to sprytnie zaprojektować, że z każdy zakup jest krokiem do przodu. Dwa, doskonale współpracują z komputerami Appla. Po trzecie można iFi „skalować” czyli dokupując kolejne elementy poprawiać brzmienie.

 

Sam używam jako źródła Maca Mini i Audirvany Plus. I jest to jak dotąd najlepsze źródło jakiego używałem. Mamy trochę sprzętu w sklepie. iDSD micro i nano, iCan micro SE (rewelacyjny wzmacniacz słuchawkowy) i nano, iUSB nano.

 

Od 16.08 będzie można posłuchać w sklepie Maqsimum dwóch zestawów demo.

-Pierwszy na komputerze MacBook Pro 15 cali Retina: Audirvana Plus, Tidal, iDSD micro, słuchawki Meze 99 Classics.

-Drugi na iPadzie Pro 12,9 cali: iDSD nano, słuchawki Sennheiser Momentum M2 AEi.

 

Wszysko będzie można u nas kupić. Na razie biedzę się nad konfiguracją. Wygrzałem już iDSD Micro i słuchawki Meze 99 Classics. To co usłyszałem sprawiło, że musiałem odszczekać parę wcześniejszych sądów :) Jedno powiem: Meze mimo że zamknięte, spokojnie mogłyby zastąpić moje HD600. Nie wiem, czy to synergia z iDSD sprawiła, ale chyba zacznę częściej słuchać muzyki na słuchawkach :)

Stąd właśnie pomysł na dystrybucję tych nauszników.

 

Jestem osobiście odpowiedzialny za przygotowanie tych zestawów. Mam więc parę pytań do forumowiczów.

1) Czy ktoś z was używa iDSD nano z iPhonem lub iPadem?

2) Jakiego softu na nim używacie, by jakość była jak najlepsza?

3) Czy udaje się wypuścić bitperfect z iPada?

4) Czy Tidal HiFi na iPadzie działa bitperfect?

 

Proszę o pomoc.

O ile radzę sobie z komputerami to nie mam zbyt wiele doświadczenia z muzyką na urządzeniach mobilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.