Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem powyżej. A ty na czym teraz grasz?

Napisales owszem ale piszesz ze sterowałes Amplifona pre burmestera wiec nie bardzo rozumiem czy miales integre Amplifona czy monobloki?

 

Obecnie mam Electrocompaniety AW 400 z pre 4.8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Byłbym ostrożniejszy w formułowaniu tez o tym, że któreś urządzenie rozjedzie drugie czy zje na śniadanie;-) Monobloki ARC VTM 200 to kawał porządnej inżynierskiej roboty. To, że ich brzmienie nie wpisuje się w typowo lampowy kanon nie jest powodem do dezawuowania ARC. To są bardzo dobre i wydajne mocowo monobloki o bardzo neutralnej jak na lampę sygnaturze dźwiękowej. Mogę zgodzić się z tym, że nie ma takiego smaku jak np Jadis czy nawet Amplifon (choć go nie znam, ale wierzę Waszym opisom) ale nie sądzę, żeby w kategorii moc, dynamika i wydajność te monobloki okazały się słabsze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Dokładnie , lampa KT 88 lub 6550 nigdy nie będzie miala takiej barwy i gładkości, przestrzeni jaką można uzyskać chociażby z lampy GM 70.

Natomiast w kwestii basu oraz dynamiki faktycznie nie ma się czego wstydzić.

Miałem Ayona Tritona na 8 lampach KT 88 i zgadzam się z Tomkly w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , lampa KT 88 lub 6550 nigdy nie będzie miala takiej barwy i gładkości, przestrzeni jaką można uzyskać chociażby z lampy GM 70.

 

a lampy KT120 lub KT150 jak wyglądają na tle GM70...chodzi mi o brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mogę porównać brzmienie KT120 jedynie do 6550, zresztą już to kiedyś robiłem:-) KT120 gra w sposób pełniejszy, bardziej nasycony, z lepszym wypełnieniem niższej średnicy i basu oraz trochę bardziej dynamicznie. Nie są to wszakże różnice przełomowe, w konsekwencji różnica pomiędzy Ref. 150 a Ref. 110 istnieje, ale nie jest przepaścią. ARC nie stosuje GM70. Ja znam tę lampę tylko z monobloków MPM i opisałbym ją jako bardzo nasyconą, zwłaszcza na dolnej średnicy. Brzmienie MPM mnie przywodziło na myśl wysokie preampy BAT, czyli ciepłe, kolorowe, nasycone, gęste, ale niekoniecznie szybkie.

 

lampa KT 88 lub 6550 nigdy nie będzie miala takiej barwy i gładkości, przestrzeni

 

Co do barwy pełna zgoda. Gładkość, to sam nie wiem. Natomiast odnośnie kreowania przestrzeni to wydaje mi się, że zarówno 6550 jak i KT120 w ARC ustanawiają pod tym względem wzorzec. Przy czym przestrzeń ta nie jest tak sugestywnie wypełniona nasyconym dźwiękiem jak z GM70, stąd może postrzeganie jej jako słabszej. To jest bardzo precyzyjny rysunek, kreślony cienką kreską. W porównaniu do choćby końcówek BAT oddanie trójwymiarowości przestrzeni w ARC jest po prostu lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę porównać brzmienie KT120 jedynie do 6550, zresztą już to kiedyś robiłem:-) KT120 gra w sposób pełniejszy, bardziej nasycony, z lepszym wypełnieniem niższej średnicy i basu oraz trochę bardziej dynamicznie. Nie są to wszakże różnice przełomowe, w konsekwencji różnica pomiędzy Ref. 150 a Ref. 110 istnieje, ale nie jest przepaścią. ARC nie stosuje GM70. Ja znam tę lampę tylko z monobloków MPM i opisałbym ją jako bardzo nasyconą, zwłaszcza na dolnej średnicy. Brzmienie MPM mnie przywodziło na myśl wysokie preampy BAT, czyli ciepłe, kolorowe, nasycone, gęste, ale niekoniecznie szybkie.

u mnie wymiana 6550 na KT120 dało to wszystko co wymieniłeś ale najwięcej poprawiła się dynamika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka wzmaków na różnych KT i nie przemawiało to do mnie. Potem od kilku osób znających się dobrze na lampach słyszałem opinie, że to mocne ale bezbarwe i bezduszne lampy. Czy istotnie tak jest to nie wiem. W Jadis pewnie fajnie grają bo Jadis ma swoją ciepłą i słodką szkołę brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

u mnie wymiana 6550 na KT120 dało to wszystko co wymieniłeś ale najwięcej poprawiła się dynamika

 

Ponieważ mam dość łatwe w wysterowaniu kolumny więc i 6550 dawały im nieźle radę. W takim przypadku różnica w dynamice jest, ale nie aż tak wielka jak na trudniejszych kolumnach. U mnie najbardziej poprawiło się zejście w dół oraz wypełnienie dolnej średnicy.

 

Potem od kilku osób znających się dobrze na lampach słyszałem opinie, że to mocne ale bezbarwe i bezduszne lampy.

 

To kwestia gustu i oczekiwań. Mnie osobiście odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Ponieważ mam dość łatwe w wysterowaniu kolumny więc i 6550 dawały im nieźle radę. W takim przypadku różnica w dynamice jest, ale nie aż tak wielka jak na trudniejszych kolumnach. U mnie najbardziej poprawiło się zejście w dół oraz wypełnienie dolnej średnicy.

 

 

 

To kwestia gustu i oczekiwań. Mnie osobiście odpowiadają.

Mnie też się podobały ...do momentu jak usłyszałem GM 70.;))

W porównaniu do moich wcześniejszych wzmacniaczy miałem wrażenie ,że w kwestii stereofonii wiele lepiej nie można ( zwlaszcza że mój Triton miał zmodyfikowaną całą sekcje zasilania oraz Mullardy NOS na wejściu).

Otóż można i to znacznie lepiej .

Do świetnej przestrzeni dochodzi jeszcze lepsza holografia ze swietnie oddaną akustyką pomieszczenia.

Przepiękne barwy, i obłędna namacalność.

Tomkly musisz posłuchać , zmienisz zdanie;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sylwek, sądzę że dobrze byłoby jakbyś pożyczył a Audio Fastu te oto monobloki: http://www.arcdb.ws/REF250/REF250.html One są naprawdę rozsądnie wycenione jak na dźwięk który oferują. Miałbyś okazję porównać je (nawet bez podparcia ich Burkami na dole) do Amplifona i sam zobaczysz jakie są pomiędzy nimi różnice. ARC ma oczywiście droższe monobloki, ale nie wiem czy Jarek O. ma je obecnie w Polsce i czy jest sens ich szukać. Ref. 250 napędzą większość kolumn dostępnych na rynku, no może poza egzotyką w stylu Sonus Aida;-) Na AS 2012 większe Wilsony napędzane były przez Ref. 750, link: http://www.arcdb.ws/REF750/REF750.html

Ale ich cena jest już jak na polskie realia bardzo wysoka. Do tych ostatnich monobloków na pewno nie potrzebowałbyś bi-ampingu z tranzystorem na dole.

 

Tomkly musisz posłuchać , zmienisz zdanie;)))

 

Bardzo chętnie, jestem otwarty na wszelkie odsłuchy. Przyjadę do Ciebie jak mnie zaprosisz:-)

Tak jak pisałem, zdaję sobie sprawę, że w kategoriach czysto lampowej estetyki i przyjemności obcowania z muzyką GM70 będzie na pewno lepsze. Tego absolutnie nie kwestionuję. Przy czym ich przewaga wyjdzie przy bardziej nazwijmy to wykwintnej muzyce. A ja to jestem podstarzały rockers: Deep Purple, Dio, Iron Maiden, Metallica, itp:-) Czyli łojenie bez finezji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Produkty firmy Audio Research nieźle grają ale powinni trochę popracować nad jakością wykonania.

 

A zwłaszcza niezawodnością:-) Co do jakości poskładania tego do kupy, nie jest źle. W środku też panuje inżynierski porządek. Ale komponentów używają słabych, widać oszczędności. Dużo rzeczy trzeba wymieniać na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty firmy Audio Research nieźle grają ale powinni trochę popracować nad jakością wykonania.

Sly, jakość urzadzeń ARC jest na wysokim poziomie i jeśli nie grzebiesz w nich jak w nosie [co wielu czyni bez opamiętania to wszystko jest i będzie w porządku.Jesli chcesz ulepszyć w dżwięku i barwie to co wymyslił konstruktor to zazwyczaj będziesz skarcony a przy okazji zabawy w różnego rodzaju ' firnamentu ' lampy niewiadomego pochodzenia można całkowicie popsuć dzwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej firma z historią, z potencjałem i sporą siecią sprzedaży ale niestety rozmienia się na drobne psując sobie reputację. Co gorsza jest obecnie w tych samych rękach co Wadia i Sonus Faber, a to nie wróży dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej firma z historią, z potencjałem i sporą siecią sprzedaży ale niestety rozmienia się na drobne psując sobie reputację. Co gorsza jest obecnie w tych samych rękach co Wadia i Sonus Faber, a to nie wróży dobrze.

 

Ale mają mocny i stabilny kapitał podparty dobrą sprzedażą znanych brandów a w szczegółności ARC i SF oraz McIntosha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informacje, że sprzedaż SF bardzo spadła, w USA bardzo kiepsko, a w Japonii gdzie mieli bardzo dużą sprzedaż też już kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych porównania lampy GM70 vs. KT120 odsyłam do mojego wpisu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodam, że wpis powstał na długo przed tym wątkiem.

 

Co do samej lampy KT120 to gram na niej od kiedy pojawiła się w sprzedaży.

Wcześniej miałem Svetlany 6550c, Gold Liony KT88, JJ EL34, Electro Harmonixy KT90 i próbowałem nawet ultradrogich EAT KT88.

W moim zestawieniu KT120 są najlepszą lampą mocy z tych, które można zastosować. Oczywiście mówimy o lampach mocy z bieżącej produkcji. Nie próbowałem NOSów ze względu na cenę i trudną dostępność.

Wszystkiego jest więcej: dynamiki, rozciągnięcia pasma, artykulacji.

 

Niestety w tym setupie nie można zastosować lamp KT150. Liczę, że Jadis pójdzie po rozum do głowy i opracuje monobloki JA150 na 6 lampach KT150 na kanał.

Jeśli takie monobloki się pojawią kupuję je w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary A, przy moich 6 lampkach 6550 [ to tylko część ] na kanał obawiam się że Twoje popierdółki mogą ' tylko chcieć

zagrać ' ale nic poza tym. Dochądzą jeszcze 2 x 6N1P, 2 x 6L6GC , 2 x 6AS7G i posłuchaj.......

to wszystko razem na jeden kanał . Szymon, Stary A no z czym do gości.........możecie tylko na kolana.

 

Byłem dziś w kościele i klęczałem wielokrotnie.........także daruj Jurgen.

Tak się chwalisz to pokaż ten wzmak............co to za cudo,ale już prowadzące i na wejściu ma gorsze od moich .

 

Dla ciekawych porównania lampy GM70 vs. KT120 odsyłam do mojego wpisu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodam, że wpis powstał na długo przed tym wątkiem.

 

Co do samej lampy KT120 to gram na niej od kiedy pojawiła się w sprzedaży.

Wcześniej miałem Svetlany 6550c, Gold Liony KT88, JJ EL34, Electro Harmonixy KT90 i próbowałem nawet ultradrogich EAT KT88.

W moim zestawieniu KT120 są najlepszą lampą mocy z tych, które można zastosować. Oczywiście mówimy o lampach mocy z bieżącej produkcji. Nie próbowałem NOSów ze względu na cenę i trudną dostępność.

Wszystkiego jest więcej: dynamiki, rozciągnięcia pasma, artykulacji.

 

Niestety w tym setupie nie można zastosować lamp KT150. Liczę, że Jadis pójdzie po rozum do głowy i opracuje monobloki JA150 na 6 lampach KT150 na kanał.

Jeśli takie monobloki się pojawią kupuję je w ciemno.

 

Niech moc będzie z Tobą,a barwa ze mną.

Milimetr z całym szacunkiem do Twojej osoby-powiedz nam prawdę dlaczego u Ciebie kt120 jest najlepsza lampa mocy,która można

zastosować???????????............z jakim innym wzmacniaczem to porownywałeś?

Jakie sa lampy KT 120 z produkcji nie bieżącejj,czyli te stare?..............bo nie wiem tego?

Poza tym dlaczego porownujesz coś do wątku w którym sporo osób nie może pisać min. i ja-bo sie nie zgadza z teoriami Elberotha.

Człowiek taki jak on to może ma Nirvanę,ale po COROCZNYM AUDIO SHOW........liczy wpływy i ma nirvanką-bo u niego audio to mistyfikacja.

Osoba która nie ma pojęcia o lampach i o graniu z analogu dla mnie nie jest audiofilem,ani autorytetem w tej dziedzinie.

To jest smutna najprawdziwsza prawda............a jak jest w/g Ciebie?

KT 120?...........czy aby nie oszukujesz sam siebie-bo ta lampa dla mnie nie może zagrać poprawnie.

Ma tylko taka zaletę,że jest ładna jak AYON)

 

Poza tym z czym Ty porownujesz z popierdółka Lampizatora?............co ma 24 wat mocy?

U mnie gm-ka ma 40 ma dedykowane pre jest bez lampy prostowniczej-co z tego że Fikus wstawił taki sam prostownik

jak w Reimyo PAT-777?.............24 WATY NA LAMPĘ GM-70 TO JEST GRANIE ANEMICZNE.I KONIEC PIEŚNI.

Może jestes dystrybutorem to Ci pozyczył po koleżeńsku Fikus tego swojego cudaka))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć po kolei:

 

1. KT120 jest lampą, która najlepiej zagrała w moim wzmacniaczu, z całej rodziny lamp, którą producent dopuszcza do stosowania JA80.

 

2. Lampizatora na GM70 porównywałem z Jadisem JA80.

 

3. Pisałem o tym w wątku Elberotha, bo istota sprawy dotyczyła odsłuchu kolumn ESA, który to temat nawinął Adam. Zorganizowałem odsłuch dla forumowego kolegi, który był zainteresowany zakupem podobnej pary głośników.

 

4. Z całym szacunkiem do Twojej osoby w wątku Elberoth nie rodaje banów za darmo. Musiałeś jakoś sobie zapracować. Nie mnie to oceniać, czy słusznie czy nie.

 

5. Co do Elberotha mam diametralnie odmienne zdanie od Twojego. Szanuję go za jego wkład w tę naszą zabawę. Najbardziej za organizację wystawy, która będąc jakkolwiek projektem komercyjnym, mnie osobiście dostarcza co roku wieke atrakcji. Pod względem oceny Elberotha nie należę do grupy malkontentów - dawałem temu wiele razy wyraz.

 

6. Nie znam wzmacniaczy na których grasz, spodziewam się, że są b. dobre, bo nie sądzę by osoba tytułująca siebie sama "Starym Audiofilem" nie wiedziała co to jest dobra amplifikacja, wszak prawda?

Już prędzej o cienki wzmacniacz posądzałbym jakiegoś "Milimetra". I na tym poprzestańmy.

 

7. Nie jestem dystrybutorem, któremu Pan Fikus pożyczył swój sprzęt.

Czy to ładnie posądzać kogoś o niecne, ukryte intencje tak bez dania racji?

 

Chciałem w swom pierwotnym wpisie zwrócić uwagę na moje odczucia z porównania dwóch wzmacniaczy grających na GM70 i KT120. Pytał o to Miroslav1.

 

Dobrego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Byłem dziś w kościele i klęczałem wielokrotnie

 

Naprawdę?? A nie widać, żebyś głowę popiołem posypał. Co ksiądz mówił na kazaniu? Nie było o potrzebie przedświątecznej pokory i rachunku sumienia? :-)

Odnośnie merytoryki, powiem tylko tyle że Przemek ma w 100% rację:-)

A Ty nieraz pisałeś, że w przypadku lamp GM70 nawet niska moc wzmacniacza nie przeszkadza w osiągnięciu bardzo dynamicznego brzmienia. A nagle piszesz że 24 watowy produkt Fikusa jest anemikiem. To jak to jest naprawdę z tą lampą GM70? Dla mnie 24W czy 40W nie robi specjalnej różnicy, u mnie jest 150, jeśli już mamy się licytować. Ale na poważnie nie same waty grają. Co jest więc takiego innowacyjnego i wyróżniającego w Twoim wzmacniaczu i co to w ogóle za produkt jest? Wklej jakieś zdjęcia, opis, itp.

 

KT 120?...........czy aby nie oszukujesz sam siebie-bo ta lampa dla mnie nie może zagrać poprawnie.

 

Myślę, że jesteś do niej niepotrzebnie uprzedzony, nie wiem dlaczego. Rozumiem, że jej brzmienie w ARC może Ci się nie podobać, ale już przez Jadisa jest zaimplementowana inaczej i firmowy dźwięk nie ucierpiał. Nie lubisz Jadisa? Wg mnie dla wielbicieli typowo lampowych klimatów, ciepła i muzykalności, Jadis powinien stanowić jeden z wzorców... Jeśli szukasz w lampach nie tylko słodyczy, ale i dynamitu, to właśnie KT120 oraz 150 jest jednym z docelowych wyborów. Nie oceniam czy lepszym czy gorszym od GM70. Ale na pewno jedną z alternatyw. Teza, że dobrze potrafi zagrać tylko lampa GM70 i nic więcej jest wyrazem osobistego przekonania i wiary. Czyli w języku socjologicznym stereotypem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.