Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi,ale lampowce na lampach KT 120 KT 150...........są dla mnie nie do zaakceptowania.

Tomaszu zapytaj Fikusa ile ma volt na wejściu ,a ile po wyprostowaniu z transformatora,bo mam niemalże taka pewność,że ma tyle na wyjściu co u mnie na wejściu jest-świadczy to jtylko o tym,jak dobre na transformatory wyjściowe.

Także przestańcie mnie rozsmieszać swoimi doświadczeniami-ja nie mam nirvany-więc nie jestem godnym dyskutantem.

Jak czytam o tym,ze 24 czy 40 nie robi różnicy-to powiem tak............co robisz w audio w watku h-end.

Co próbujecie porównać push pulla-który nie bedzie nigdy pracował w układzie prawdziwie triiodowym-bo lampy

kt120 i kt150 nigdy na to nie pozwolą............pieniądze w audio nigdy nie zagrają lepiej niz dobrze złożony system.

Elberotha tylko sznuje za organizacje wystaw AS ............a co robi w audio u siebie jest dla mnie śmieszne i głupie.

Macie takie to sie cieszcie z tego.i dobra WASZA))

U mnie na stałe nie zagości żaden wzmak na tej lampie.

Posłuchajcie jeszcze parę latek sobie to dojdziecie do tych samych wniosków.

Jaka jest wybitna konstrukcja na tej lampie-żadna...........na może jakis AYON?.....co o tym myslicie?

 

a lampy KT120 lub KT150 jak wyglądają na tle GM70...chodzi mi o brzmienie?

 

BARDZO DOBRE PYTANIE!!

Drogi Mirku

Jest to proste w odpowiedzi-sama lampa nie gra a brzmienie wzmacniacza trzeba umieć zrobić.

Jak ktoś potrafi to z lampy gm-70 mozna wyciagnąc naprawde dużo,natomiast o kt-120 lub kt-150........szybko zapomnij-taka moja dobra rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak czytam o tym,ze 24 czy 40 nie robi różnicy-to powiem tak............co robisz w audio w watku h-end.

 

Ja oczywiście widzę różnicę pomiędzy 40 a 24 bo to jest 66,67% więcej;-) Ale usiłowałem Ciebie o to podpytać, w kontekście niedawno przez Ciebie wygłoszonej tezy, że nie sama moc gra. Wygłosiłeś tezę, że 40W wzmak na GM70 rozkłada na łopatki np 150W na KT120 czy KT150:-) No to jak to w końcu jest z tymi lampowymi watami?? Nie ukrywam, że poprzedni post pisałem z myślą, że się czegoś od Ciebie dowiem. Z tego co piszesz teraz wynika, że jednak te waty są bardzo istotne. W takim razie masz 166,67% tego co Fikus. Ale tylko 26,67% tego co ja:-) Więc uważaj na te KT120, żeby nie zdmuchnęły 40W anemika:-)

 

Panowie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi,ale lampowce na lampach KT 120 KT 150...........są dla mnie nie do zaakceptowania.

 

Ale co do tego masz pełne prawo, nikt Ci go nie odbiera:-)

 

Jaka jest wybitna konstrukcja na tej lampie-żadna

 

W mojej ocenie choćby monobloki Audio Research Reference 750...

 

pieniądze w audio nigdy nie zagrają lepiej niz dobrze złożony system.

 

To prawda dość oczywista, można by rzec wręcz truizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także przestańcie mnie rozsmieszać swoimi doświadczeniami-ja nie mam nirvany-więc nie jestem godnym dyskutantem.

 

Stary Audiofilu, rzeczywiście nie jesteś dobrym dyskutantem, ale nie z tego względu, że nie masz audio Nirvany.

 

U mnie na stałe nie zagości żaden wzmak na tej lampie.

 

Umowa stoi! Ja akurat nie mam nic przeciwko, że w tej kwestii reprezentujemy odmienny pogląd.

 

Swoją drogą - jestem otwarty na nowe konstrukcje - czy możesz coś więcej napisać o swoich wzmacniaczach, np. kto je projektował i jakie rozwiązania konstrukcyjne, bądź zastosowane części przesądzają o ich przewadze nad innymi konstrukcjami dostępnymi zwykłym śmiertelnikom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Stary Audiofilu, rzeczywiście nie jesteś dobrym dyskutantem, ale nie z tego względu, że nie masz audio Nirvany.

 

:-) Świetna puenta.

Stary Audiofilu, Ty się na nas nie złość. My nie negujemy Twojej wiedzy, tylko pewne rzekłbym zacietrzewienie w prezentacji swoich poglądów jako jedynych słusznych:-) A ludzie mają po prostu różne gusty. Zarówno w audio jak i w wielu innych dziedzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to moge WAM brzmieniem-które jest u mnie po prostu ostro złoić d u p y..........nawet w analogu.

Rękawica rzucona-kto podniesie?Mam warunki do przyjecia gości bez jakichkolwiek ograniczeń.

Czekam na wiążące odpowiedzi.U mnie zagra każdy dobrze złożony system-to dla Waszej wiadomości.

Rolę ekspertów należy zaproponować dwóm nirwanowcom Elberothowi I Excelowi...........to są kopalnie wiedzy grania z laptopa i analogu

 

Tomasz

Procenty to istotne w gorzałce a nie w audio są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Świetna puenta.

Stary Audiofilu, Ty się na nas nie złość. My nie negujemy Twojej wiedzy, tylko pewne rzekłbym zacietrzewienie w prezentacji swoich poglądów jako jedynych słusznych:-) A ludzie mają po prostu różne gusty. Zarówno w audio jak i w wielu innych dziedzinach.

 

Panowie nie złoszczę się na Was............jeden woli ruchańce,a drugi to robić

Jeden organizuje audio show-słucha z samplerów,pogłaśnia z laptopa i ma nirvanę,ścisle przestrzega zasad-niczym swięty,a jednak farbowany lis.

Drugi organizuje spotkania słucha w kilku systemach-pisze prawdę nie smędzi,posiada kolekcję winyli i cd a i tak maja go za trola,za duzo ironizuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary A , przed chwilą zamiesciłem art. o Tobie i sprzęcie jaki posiadasz ale został zdjęty przez moderację.

 

Odpowiedz mi i nam jak udało się Tobie uzyskać tak dobre brzmienie z klocków McIntosha i Thieli 3.7 ?

Bo jesli monobloki 601 jakoś mogą się obronić to napęd Maka i dac już nie a Thiele 3.7 mają nieciekawe metalowe przetworniki i jak mi wiadomo produkowane są w Chinach ? Napisz parę słów wyjasnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thiel_cs37_gallery.jpgpioneer-high-end-speaker-tad-reference-one0-1315985452.jpg

 

TAD też się nie obroni?

 

Kto widzi podobieństwo, posiada już odpowiedź.

 

parę słów

 

Mac posiada dławiki wyjściowe, dla DC stanowią niemal zwarcie, to powoduje komfortowe warunki pracy zarówno dla kolumny jak i wzmacniacza /w skrócie/

 

Zestawienie koncepcyjnie toru bardzo dobre, posiadające znaczące przewagi.

 

Każda kolumna z rozrzuconymi głośnikami musi przegrać w wielu aspektach, naturalności lokalizacji przede wszystkim.

 

Podobnie w przypadku wzmacniacza, kiedy porównamy tradycyjne wykonanie, bez traf wyjściowych.

 

Proszę pamiętać, że dobrze dobrany zestaw wyróżnia m in dokładność przekazu, oznacza to wprost, że nie musi kosztować ponad tyle ile jest do jej uzyskania konieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thiel_cs37_gallery.jpgpioneer-high-end-speaker-tad-reference-one0-1315985452.jpg

 

TAD też się nie obroni?

 

Kto widzi podobieństwo, posiada już odpowiedź.

 

 

 

 

 

Kurcze jakie podobieństwo TAD nie ma membrany biernej (to taki udawany bas) TAD ma płynne strojenie BR otworem wyrównującym charakterystykę od najniższych tonów aż do 500Hz

TAD nie musi się ratować pochylaniem ścianki przedniej dla wyrównania charakterystyki głośników na osi słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę...

 

TAD nie ma

 

charakterystyki głośników na osi

 

TAD nie musi

 

TAD ma

 

Szanowny Kolego, pewnie jest 1001 różnic między tymi wykonaniami, jednak nie świadczy to o braku podobieństwa strukturalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowny Kolego, pewnie jest 1001 różnic między tymi wykonaniami, jednak nie świadczy to o braku podobieństwa strukturalnego.

 

Tak tu i tu zastosowano zarówno pochodne celulozy jak i metale :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję wielokrotnie słuchać obu konstrukcji i wg mnie grają zupełnie inaczej choć pewne cechy są wspólne np wielka przestrzeń, szybkość, pewnego rodzaju blask w muzyce ale nieco inny w TAD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAD gra czy nie?

 

Ależ TAD gra jeśli miał bym się doczepić to raczej kabli które wycofywały wokale np. na Beth Gibbons "Out of Season"

 

Piszę o tych ciut mniejszych z pojedynczym wooferem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAD gra rewelacyjnie.

Myślę że u Ciebie lepiej :) To żeliwo i jego % waga w elektronice TAD-a jakoś tak mnie nie przekonuje co do jej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Panów zaskoczę. Te ze zdjęcia powyżej też miałem na testy i to raz przez ok 3 tygodnie i nie dawało mi spokoju jak dobrze zagrały, więc po jakimś czasie wziąłem je na kolejne ok 3 tygodnie. One aż tak małe nie są bo każda bez standu waży ok 50kg i ma 20cm przetwornik basowy,a licząc po zewnętrznym obwodzie pierścienia mocującego to nawet więcej. I te kolumny grały u mnie na bardzo dużej powierzchni, a grały rewelacyjnie.

I co ciekawe mimo, że w sumie 2 przetworniki 20cm na taki metraż to prawie nic to jednak bas był bardzo dobry i mięsisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi i nam jak udało się Tobie uzyskać tak dobre brzmienie z klocków McIntosha i Thieli 3.7 ?

Bo jesli monobloki 601 jakoś mogą się obronić to napęd Maka i dac już nie a Thiele 3.7 mają nieciekawe metalowe przetworniki i jak mi wiadomo produkowane są w Chinach ? Napisz parę słów wyjasnień.

 

Prąd płynie po przewodzie,czyli po kablu i zrobiłem to kablami-nie wierzysz?..........nikt nie wierzy-bo kto ma takie kable to wie o co chodzi-pojałeś?

Kabel powinien,a raczej musi być strojony.A znasz takie magiczne słowo w audio -dedykacja?

To nie stworzyli go ludzie piszący tu na forum-Tobie szczególnie nie będę tłumaczył-bo dla Ciebie Jurgen to jest magia,a Ty jesteś ciemna masa)

Rekomendowany w wielu recenzjach napęd i dac Reimyo.........przez Ciebie kiedyś nazwany Remiyo)..jego cena w Niemczech to 11000 euro

za sztukę,natomiast cena maka to 12000 euro za sztukę.....i co?......wydaje Ci się ze Mac to taki słabeusz jest?

Podepnij do niego konekt z dedykacja do lampy np.transparent ref xl mm z dedykacja do lampy i cyfrowy spdif transparent ref xl mm2,zasilające

transparent powerlink reference mm,postaw transport na platformie Fim-u,a daca na cerabasach classic to się przekonasz że gra to jak analog.

Te rzeczy to chyba tylko widziałeś na obrazku.Monobloki maca 601 są bardzo dobre,ale widziane przez Ciebie monobloki na rzekomej el34)-a tak

faktycznie na 6b4g w push pulu o mocy 2x36 wat są wprost znakomite z połączeniu z Thielami 3.7...które to zagrały mi dopiero po około 1500 h

wygrzewania,a najlepiej grają na granicie-różne opcje były sprawdzane.

Nie staram sie tu brylować tylko pisze całą prawdę,która niestety sporo tez kosztuje.

Zestaw kolumny duzo droższe z niewłaściwym wzmacniaczem-za nic w swiecie Ci nie zagra jak trzeba.

Są różne punkty widzenia i różne światy w audio-dla mnie 2a3 300b,gm-70-czyli triody DHT najwierniej graja muzykę-tylko trzeba umieć

wykonać dobry wzmacniacz na danej lampie...kiedyś umieli,ale nie było dobrych kabli-teraz kable są a najczęściej wzmaki robią niewłaściwie.

Dlaczego niewlaściwie-bo od strony technicznej to raczej jest ok-bo nie miałby certyfikatu bezpieczeństwa........dalej jesteśmy w lesie.

Zazwyczaj nie grają wciągająco,a producent,a potem dystrybutor stosuje sztuczki beznadziejne..tzn. wizualnie musi pasować np.do wystroju

wnetrza-czyli musi sie podobać np.żonie lub kochance jak jakiś Ayonek)........lub inny Raysonic)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To teraz wiem dlaczego sa owiniete folia ;)

 

Ta akurat folia nie jest najlepszym wyborem:-) Ale zgadzam się ze Starym Audiofilem, że nad kablami też trzeba popracować. Ja stosuję podpórki Cardasa pod kable głośnikowe. A kiedyś w starym systemie miałem kable głośnikowe owinięte srebrną folią, działało to jak ekran i zdecydowanie poprawiało brzmienie. U mnie niestety żona oprotestowała to rozwiązanie, z powodów rzekomo estetycznych;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Thiele 3.7 mają nieciekawe metalowe przetworniki

 

Waldek, nie czepiałbym się Thiela 3.7, to jest bardzo dobra kolumna:-) Mnie się osobiście bardzo podoba. Może są i lepsze, ale na 3.7 da się uzyskać bardzo dobry dźwięk. Metalowe przetworniki przeważnie dobrze współpracują z nasyconymi i ciepłymi lampami. W każdym razie do współpracy z lampą wolę metalowe niż tekstylne wysokotonówki. Co do średniotonowca to można się głębiej zastanawiać, aczkolwiek u mnie w kolumnach też jest metal;-) W każdym razie Stary musi do Thieli używać ciepłego okablowania, więc rozumiem jego wybór Transparentów. Przy zastosowaniu przykładowo Kimbera KS 3038 byłby jazgot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do autora wątku

Sylwek, jak wypadło u Ciebie porównanie Amplifona GM70 z Burmesterem?

nie wiem czy kolega sly 30 ci odpowie.

ja pytalem o to samo ale nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. A skoro miał u siebie ten kasujacy podobono kokurencje wzmak to nie wierze ze nie zrobil porownania. W ogóle cos mi to nie pasuje z tym Amplifonem bowiem za dużo halasu jaki to dobry a komkretow z porownan z ta pokonana konkurencja - brak. Kibicuje Amplifonowi ale te historie o zapisach na wzmacniacz kosztujacy 27 tys w polskich realiach to zart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze jest mozliwe z tymi zapisami bo wykonanie dobrych transformatorow glosnikowych to nie lada sztuka i jest to pracochlonne zadanie, czesto na pare trzeba czekac kilka tygodni i to nie tylko w PL. A jesli wezmiemy to, ze Amplifon sam je wykonuje dopiero od kilku miesiecy (wnioskuje to po tym, ze jeszcze bardzo niedawno budowal wszystko, lacznie z prototypem GM70 na toroidach) to na zrobienie odpowiedniej ilosci transformatorow glosnikowych, sieciowych, oraz calej reszty musi zajac kupe czasu.

 

Co do porowniania Burkow z GMkami to mysle, ze kolega Sly nie robil takiego porownania bo moim zdaniem niepotrzebnie zalozyl, ze lampa nie pociagnie najnizszego basu i z gory podjal decyzje, ze musi byc biamping.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kolega sly 30 ci odpowie.

ja pytalem o to samo ale nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. A skoro miał u siebie ten kasujacy podobono kokurencje wzmak to nie wierze ze nie zrobil porownania. W ogóle cos mi to nie pasuje z tym Amplifonem bowiem za dużo halasu jaki to dobry a komkretow z porownan z ta pokonana konkurencja - brak. Kibicuje Amplifonowi ale te historie o zapisach na wzmacniacz kosztujacy 27 tys w polskich realiach to zart.

....odpowie, spokojna głowa...nawet za cenę drobnej awantury...

...ostatnio przejechał się czołgiem po Jadisie i nie mam pewności czy nadal jesteśmy kolegami:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

nie wiem czy kolega sly 30 ci odpowie.

ja pytalem o to samo ale nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. A skoro miał u siebie ten kasujacy podobono kokurencje wzmak to nie wierze ze nie zrobil porownania. W ogóle cos mi to nie pasuje z tym Amplifonem bowiem za dużo halasu jaki to dobry a komkretow z porownan z ta pokonana konkurencja - brak. Kibicuje Amplifonowi ale te historie o zapisach na wzmacniacz kosztujacy 27 tys w polskich realiach to zart.

U Sly-a Ampflifon wypadł tak fatalnie, że już go zamówił;)

Gdyby kolega zadał sobie trochę trudu to bez problemu znajdzie porównania na tym forum.

Inna sprawa, że na razie jest tylko kilka sztuk u właścicieli...stąd jeszcze mało informacji, proponuję chwilę poczekać.

Co do zapisów proszę spróbować zadzwonić , zamówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.