Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwek to moje monosy sumarycznie ciezsze, 2x35kg:)

 

To pewnie masz tam jakieś 2x18 cm i pomieszczenie w okolicach 20... m2, to Ci to wystarcza :)

Galka na 1/4 i jest glosno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo 2 oddzielne obudowy. Jak pojawią się monosy Pana Andrzeja to mają "chodzić" w wadze ciężkiej, ok 2x 70kg!! Muszą być tak ciężkie, żeby wkurzona żona w napadzie szału nie mogła ich podnieść i wywalić przez okno!! Telewizor to teraz wywali nawet nastoletni dzieciak bo panele są lekkie i cienkie więc coś trzeba uratować. Monobloki ważniejsze niż TV… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybancie, już od dawna słucham w bi-ampingu z quad-wiringiem, o czym już dawno nie raz pisałem ...i wiem że nie ma powrotu do poprzedniego stanu, bo jest przepaść na korzyść owego rozwiązania.

 

Jednak to, że TY, nawet od dawna słuchasz w takim zestawieniu - nie świadczy wszem i wobec, że takie rozwiązanie będzie najlepszym u innych, bo raz tak bywa, ale innym razem - nie jest to najlepszy sposób:)

Tymczasem, grasz wielce urażonego, że ktoś śmie uważać inaczej. Tylko Twoja prawda jest naj, a reszta - to warzywa...

Żenada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70kg to juz naprawde duzo. Ta integra ma jedna obudowe ale ma tez pre ktore zawyza wage. Ciekawym jak ta integra Amplifona w porownaniu z moimi by wypadla. Ja tam moge porownac jakby ktos chcial;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tymczasem, grasz wielce urażonego, że ktoś śmie uważać inaczej. Tylko Twoja prawda jest naj, a reszta - to warzywa...

Żenada...

 

To chyba nie o to chodzi. Poczytaj dokładnie wcześniejsze posty Cybanta, to zobaczysz o co poszło.

 

Z tego co wiem to najbliższe kilkanaście sztuk, które mają pojawić się do końca maja jest już sprzedane. Do tego czasu sprzedane zostaną sztuki, które pojawią we wrześniu.

 

No to jest genialna z punktu widzenia producenta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mirek, ale okazuje się, że wcale nie musi tak być,iż dany wzmacniacz czy też zestawienie jest tylko pod określony rodzaj muzyki.

Polecam posłuchać na spokojnie nowego Amplifona GM70. To nie jest typowy lampowy piec typu SE w klasie A. To jest połączenie klasycznej technologii lampowej z nowoczesnym podejściem inżynierskim. Jest pewien czar lampy SE, jej przestrzeń, holografia, głębia i namacalność ale jest też coś czego nie ma ani Jadis ani wiele innych sprzętów czyli szybkość, detal, uderzenie, atak, rozdzielczość, cechy potrzebne do rocka, popu, soul itd.

W standardzie są lampy Grafitowe ale jeśli ktoś woli wersję cieplejszą, bardziej czarującą to można użyć lamp miedzianych i odpowiednie cieplejsze okablowanie.

Sylwek, przede wszystkim cieszę się że ktoś z Naszych zrobił tak dobry wzmacniacz który już jest bardzo

chwalony... oby tak dalej.Pewnie kiedyś pokuszę się na przesłuchanie Amplifona (wygląda zajebiście)

Bez wahania wymienię SHL5 na m40.1....bez żalu pozbędę się dp78...ale Jadis jest nie do ruszenia!!

za bardzo cenię sobie dzwięk tego wzmacniacza aby się go pozbyć...myślę że w bezpośrednim porównaniu

Jadis DA88 vs Amplifon GM70 nie stawiałbym Jadisa na przegranej pozycji...po wymianie lamp 6550 na KT120

dostałem wszystko czego mi było trzeba...jeżeli wstawię do siebie większego Harbetha m40.1

to nawet twój system będzie miał problem oddać tak piękny wokal cz brzmienie gitar:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W standardzie są lampy Grafitowe ale jeśli ktoś woli wersję cieplejszą, bardziej czarującą to można użyć lamp miedzianych i odpowiednie cieplejsze okablowanie.

 

Twój watek zresztą bardzo ciekawy i to szanuję,ale swoje zawsze napiszę,.tu chcę się odnieść do powyższego zdania-możesz jasniej bo nie rozumiem

 

Nikt nie będzie latał z tym od chaty do chaty tylko dlatego, że ktoś ma kaprys i z nudów

 

KAPRYS.............to moje ulubione słowo tu na forum)

pozdr

 

Skoro tak mówisz:-) W tych tematach nie czuję się ekspertem, to już wolę audio... Choć niektórzy twierdzą że i o tym nie mam pojęcia:-)

 

Pokaż system wtedy będzie można coś konkretnie myśleć i powiedzieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by było wyjątkowo ciekawe porównanie-monobloki wojtka vs amplifon GM70

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pokaż system wtedy będzie można coś konkretnie myśleć i powiedzieć

 

Ale co ja mam jeszcze pokazać? Przecież opisany jest w zakładce o mnie, a i zdjęcia wisiały w którymś wątku...

 

Panowie, dla Was wszystko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Odpowiedź na wpis #131 od zukzukzuk''

 

Ty chcesz się załapać jako następny do kolejki!

 

Sam jesteś jak ta żenada, bo nie umiesz zrozumieć o co kaman!

 

Czytasz i nie rozumiesz zdań. Nie wiesz co do czego i co z czym, więc czego się wpier*alasz w tryby z takimi tekstami!

 

Cytujesz coś co było odpowiedzią, na jego chore pomówienie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, ja też kiedyś myślałem, że Krell FBI to najlepszy wzmacniacz. Zresztą do dziś myśle, że jest to jeden z najlepszych zintegrowanych tranzystorów. Ale wiem juź dziś, że można lepiej. Jadis to fajny sprzęt. Gra miło, słodkim dźwiękiem i można to lubić. Ale Amplifon przejechał się po monoblokach Jadis jak czołg po kiosku Ruchu. Amplifon to coś jak Mercedes S63 AMG, a Jadis to sympatycza Toyota Camry. To zupełnie inne światy. Nadal jednak uważam, że z Jadis można być szczęśliwym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, święta blisko:-) Czas zakopać wojenny topór...

Zakopiesz ARC ? bo tu na sprzęta ludziska wojują ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Amplifon przejechał się po monoblokach Jadis jak czołg po kiosku Ruchu.

dobre:):)....tego tekstu może nawet pozazdrościć W.Pacuła

za chwile jadę na trening pokulać się na macie....

biorę najsłabszego i jadę z nim jak czołg po kiosku ruchu...już jestem pobudzony:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek a kulasz sie w Gi czy bez?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Cybancie, już od dawna słucham w bi-ampingu z quad-wiringiem, o czym już dawno nie raz pisałem ...i wiem że nie ma powrotu do poprzedniego stanu, bo jest przepaść na korzyść owego rozwiązania.

 

Także na 2 drivery + tweeter … praktycznie takie same przetworniki JBL'a jak w powyższym modelu Tower SM-1 …''licząc pasmo średnio-wysokotonowe'', więc doskonale wiem z czym i w jakiej konfiguracji one najlepiej grają!

 

Było trzeba kulturalnie napisać to by było OK! ...a tak uprawisz buractwo! ...i masz za swoje!

 

Z Takimi jak Ty trzeba konkretnie, musi być krótka piłka! ...bo Ty nawet nie potrafisz przeprosić za swe złośliwe chore teksty!... 

Trzeba było tak od razu....strasznie tu ostatnio dużo wirtualnych hiendowców, więc nie dziw się , że powiedziałem " sprawdzam"

 

Co do przeprosin to przeczytaj raz jeszcze swoje chamskie wpisy.

Niemniej jeżeli poczułeś się to przepraszam:)

 

Życzę poluzowania majtów..;)

 

Pozdrawiam

 

I jeszcze kilka zdjęć.

 

 

Trzeba było tak od razu....strasznie tu ostatnio dużo wirtualnych hiendowców, więc nie dziw się , że powiedziałem " sprawdzam"

 

Co do przeprosin to przeczytaj raz jeszcze swoje chamskie wpisy.

Krótkie piłki też mi niestraszne;).

Niemniej jeżeli poczułeś się to przepraszam:)

 

Życzę poluzowania majtów..;)

 

Pozdrawiam

 

I jeszcze kilka zdjęć.

post-27208-0-88791600-1396940741_thumb.jpg

post-27208-0-84977600-1396940751_thumb.jpg

post-27208-0-03076800-1396940761_thumb.jpg

post-27208-0-89346000-1396940771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Mirek, ja też kiedyś myślałem, że Krell FBI to najlepszy wzmacniacz. Zresztą do dziś myśle, że jest to jeden z najlepszych zintegrowanych tranzystorów. Ale wiem juź dziś, że można lepiej. Jadis to fajny sprzęt. Gra miło, słodkim dźwiękiem i można to lubić. Ale Amplifon przejechał się po monoblokach Jadis jak czołg po kiosku Ruchu. Amplifon to coś jak Mercedes S63 AMG, a Jadis to sympatycza Toyota Camry. To zupełnie inne światy. Nadal jednak uważam, że z Jadis można być szczęśliwym. <br />

 

Sylwester - po takich wpisach, trudno traktować twoje opinie poważnie.

 

Po pierwsze - do tej pory byłeś gorącym zwolennikiem tranzystorów i lampy były "bee". Taka zmiana nastawienia powoduje, że twoje poprzednie peany na cześć tranzystorów musiały wynikać ze zbyt małego osłuchania i rozeznania w innych konstrukcjach. Obecny zachwyt nad lampami stawia pod znakiem zapytania cały twój forumowy dorobek jako zwolennika technologii tranzystorowej.

 

Po drugie - po odsłuchu Jadisa u siebie byłeś nim zachwycony, ergo musiał zagrać lepiej niż wcześniej wybrane urządzenia tranzystorowe. Skąd więc nagle taka wolta?

 

Po trzecie - jeżeli chcesz aby twoje opinie traktować poważnie, to powinieneś się wyzbyć takiego generalizowania jak w cytowanym poście. Podobno słuchasz głównie dość specyficznej muzyki - muzyki elektronicznej z mocnym elektronicznym basem. Do takiego ucha podchodzenie z Jadisem to jak sypanie pereł przed wieprze. To faktycznie lepszy byłby czołg. Jak zakosztujesz muzyki barokowej, kameralistyki, opery to wtedy pożyczaj sobie Jadisa.

Ponadto słuchasz w pomieszczeniu znacznie większym niż typowe dla rodzimych warunków i w dodatku bardzo specyficznej konfiguracji, tj. biampingu - ile osób z forum stosuje takie rozwiązanie? Na ile wnioski wyciągnięte z tego typu konfiguracji są diagnostyczne dla większości osób?

 

I ostatnia uwaga - jeśli stosowałeś monobloki Jadisa z preampem Burmestera, to w ogóle nie ma co o nich pisać. Monobloki to tylko "połowa" wzmacniacza, do tego powinien być jeszcze dedykowany preamp. Wtedy taki firmowy komplet można porównać z drugim kompletem jakim jest integra - w tym przypadku Amplifona.

 

Amplifona na GM70 nie słyszałem, więc nie wiem jak on gra. Natomiast opinia na temat Jadisa jest po prostu krzywdząca, zwłaszcza przeprowadzona w takich warunkach i przez osobę, która ciągle jeszcze odkrywa meandry świata audio niczym dziecko nowe przestrzenie po wyjściu z (audiofilskiej) piaskownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon u Ciebie 34-50 watowa lampa SE nigdy nie pokaże swojego potencjalu bo Twoje kolumny lubia moc i wtedy moze Ci sie wydawac, ze PP sa bardziej otwarte, nic bardziej mylnego, jest na odwrot. Testowanie SE z elektrostatami to jak testowanie ktore tranzystor mocniejszy i podlaczajac je do tub. Nic obiektywnego człowiek sie nie dowie.

Wojtku nie znasz nowych faktów. Obecnie do testów mam też potworki na Scanach zaprojektowane przez Kisiela. Zdjęcia podsyłam na priv.

GM70 radzi sobie wyśmienicie z elektrostatami i nie mam tu żadnych zastrzeżeń, po prostu posiadane przeze mnie WM300 są jeszcze lepsze. Co nie zmienia faktu, że czekam na najmocniejsze monosy SE na 833 :)

Nie słuchałeś Amplifona GM70, WM300, elektostatów CLX ani połączenia tych zestawień więc nie wiesz jak to może zagrać. Ja wyroby Niutkowe i Waldkowe słuchałem i wiem co potrafią. Każda konstrukcja ma swoje ograniczenia i trzeba być ich świadomym. Czy w GMce stosujesz sprzęgające Vcapy CutF lub Duelundy czy Mundorfy?

 

Sylwester - po takich wpisach, trudno traktować twoje opinie poważnie.

 

Po pierwsze - do tej pory byłeś gorącym zwolennikiem tranzystorów i lampy były "bee". Taka zmiana nastawienia powoduje, że twoje poprzednie peany na cześć tranzystorów musiały wynikać ze zbyt małego osłuchania i rozeznania w innych konstrukcjach. Obecny zachwyt nad lampami stawia pod znakiem zapytania cały twój forumowy dorobek jako zwolennika technologii tranzystorowej.

 

Po drugie - po odsłuchu Jadisa u siebie byłeś nim zachwycony, ergo musiał zagrać lepiej niż wcześniej wybrane urządzenia tranzystorowe. Skąd więc nagle taka wolta?

 

Po trzecie - jeżeli chcesz aby twoje opinie traktować poważnie, to powinieneś się wyzbyć takiego generalizowania jak w cytowanym poście. Podobno słuchasz głównie dość specyficznej muzyki - muzyki elektronicznej z mocnym elektronicznym basem. Do takiego ucha podchodzenie z Jadisem to jak sypanie pereł przed wieprze. To faktycznie lepszy byłby czołg. Jak zakosztujesz muzyki barokowej, kameralistyki, opery to wtedy pożyczaj sobie Jadisa.

Ponadto słuchasz w pomieszczeniu znacznie większym niż typowe dla rodzimych warunków i w dodatku bardzo specyficznej konfiguracji, tj. biampingu - ile osób z forum stosuje takie rozwiązanie? Na ile wnioski wyciągnięte z tego typu konfiguracji są diagnostyczne dla większości osób?

 

I ostatnia uwaga - jeśli stosowałeś monobloki Jadisa z preampem Burmestera, to w ogóle nie ma co o nich pisać. Monobloki to tylko "połowa" wzmacniacza, do tego powinien być jeszcze dedykowany preamp. Wtedy taki firmowy komplet można porównać z drugim kompletem jakim jest integra - w tym przypadku Amplifona.

 

Amplifona na GM70 nie słyszałem, więc nie wiem jak on gra. Natomiast opinia na temat Jadisa jest po prostu krzywdząca, zwłaszcza przeprowadzona w takich warunkach i przez osobę, która ciągle jeszcze odkrywa meandry świata audio niczym dziecko nowe przestrzenie po wyjściu z (audiofilskiej) piaskownicy.

Milimetr nie denerwuj się na Sylwka. Miałem przez kilka lat (jak wiesz) monobloki Jadisa JA200. To nie Jadis jest zły ale Amplifon tak dobry. W najnowszych wypiekach do świetnej rozdzielczości doszła też barwa i gładkość.

Amplifon z Jadisem stosowali swego czasu identyczne kondy sprzęgające (taka ciekawostka). Po prostu Andrzej poszedł dalej a Jadis się zatrzymał w swych barwnych klimatach. Każde z tych urządzeń może się podobać ale Amplifon jest bardziej uniwersalny i trafia w gust większej ilości słuchaczy. Do tego ta cena! W najlepszych wersjach na Duelundach jest po prostu świetny. Ta integra to jest końcówka z potencjometrem na wejściu, nie ma sekcji przedwzmacniacza. Może pojawi się wersja jako sama końcówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, jeżeli miałeś monobloki Jadisa z nieodpowiednim preampem....to z całą pewnością

obcowałeś z brzmieniem dalekim od tego co potrafi Jadis....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A po co mu zmieniać, jak w bi-ampingu jest znakomicie:-)

 

Nawet się nie łódź, że w singlu zagra lepiej – nie ma szans, bo im więcej wzmacniaczy i kabli tym lepiej:-)

 

Rozumiem ,że piszesz to jako humorystyczną dygresję stąd znak " ;)" na końcu zdania?

Jeżeli tak to zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Jeżeli nie to odpowiem Tobie ,że sigle wired jest na pewno gorszym połączeniem niż bi-amping.

Ale bi-amping i bi-wired to praktycznie to samo.

I wcale nie chodzi tutaj o ilość kabli, wzmacniaczy itp. ale TYLKO i wyłącznie o moc wzmacniacza.

 

Monobloki to tylko "połowa" wzmacniacza, do tego powinien być jeszcze dedykowany preamp. Wtedy taki firmowy komplet można porównać z drugim kompletem jakim jest integra - w tym przypadku Amplifona.

Przemek , masz całkowitą rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już każdy sam musi rozmawiać z Panem Andrzejem. Nie jestem upoważniony żeby zabierać głos w jego imieniu ale mogę napisać pewne swoje spostrzeżenia. Firma Pana Andrzeja to mała manufaktura i jej moc przerobowa jest ograniczona. Do tego proces technologiczny produkcji każdego egzemplarza jest dość długi choćby z racji obudowy robionej na frezarce, a to trwa. Zresztą obudowa jest wykonana tak, że Kondo mogłoby się uczyć.

Sam wzmacniacz waży pod 60kg, a w skrzyni ok 70kg. Nikt nie będzie latał z tym od chaty do chaty tylko dlatego, że ktoś ma kaprys i z nudów czy ciekawości by sobie posłuchał, tym bardziej, że praktycznie cała produkcja schodzi na pniu. Przypuszczam, że poważni klienci mogą liczyć na odsłuch ale "apacze" mogą mieć trudniej bo przede wszystkim nie będzie wolnych, stojących sztuk. Z tego co wiem to najbliższe kilkanaście sztuk, które mają pojawić się do końca maja jest już sprzedane. Do tego czasu sprzedane zostaną sztuki, które pojawią we wrześniu. To fajnie, że polska firma i polski konstruktor potrafi zrobić coś tak dobrego.

 

czyżby stąd ten wysyp ayon-ów na rynku wtórnym (hifi/gielda)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Milimetr nie denerwuj się na Sylwka. Miałem przez kilka lat (jak wiesz) monobloki Jadisa JA200. To nie Jadis jest zły ale Amplifon tak dobry. W najnowszych wypiekach do świetnej rozdzielczości doszła też barwa i gładkość.<br />Amplifon z Jadisem stosowali swego czasu identyczne kondy sprzęgające (taka ciekawostka). Po prostu Andrzej poszedł dalej a Jadis się zatrzymał w swych barwnych klimatach. Każde z tych urządzeń może się podobać ale Amplifon jest bardziej uniwersalny i trafia w gust większej ilości słuchaczy. Do tego ta cena! W najlepszych wersjach na Duelundach jest po prostu świetny. Ta integra to jest końcówka z potencjometrem na wejściu, nie ma sekcji przedwzmacniacza. Może pojawi się wersja jako sama końcówka.

<br />

 

Szymon, tak jak wspomniałem nie słuchałem Amplifona. Na GM70 słuchałem monobloków Lampizatora i to dało pewną podstawę do zasmakowania w lampie GM70. Jest to niewątpliwie wyjątkowa trioda - potężna, dynamiczna, nasycona. Ze względu na moc trzeba by chyba było pisać o konstrukcjach na GM70 jako osobnej kategorii, bo wrzucanie do jednego worka z niskomocowymi wzmacniaczami SE zaburza obraz.

 

Ja bardzo wierzę w tego Amplifona i chętnie go posłucham. Nasi producenci zawsze mieli potencjał konstrukcyjny, który należy wspierać. Jadis nie jest końcem świata jeśli chodzi o wszystkie swoje urządzenia, nie tylko wzmacniacze. Jest to specyficzne urządzenie, które sprawdza się najlepiej przy zupełnie innej muzyce niż Sly. Jakby nie tego dotyczy istota sporu - problem w tym, że Sly przedstawia swoje opinie z pozycji wyroczni, a tak na prawdę wciąż jeszcze szuka swojego dźwięku.

 

BTW - Jarek - cieszę się, że wróciłeś na forum.

Od kiedy wyleciał twój wątek "ogólnowarzywny" ja osobiście nie miałem tu o czym czytać ani gdzie pisać :-)

Mam nadzieję, że zostajesz już na stałe i będziesz dawać odpór chamstwu siłom i godnościom osobistom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

powinieneś się wyzbyć takiego generalizowania jak w cytowanym poście

 

Generalizowanie i wygłaszanie czarno-białych opinii jest dość powszechne na naszym forum, więc trudno się sly30'owi dziwić... Podobno audiofile i kierowcy Formuły 1 to najbardziej zadufani w sobie osobnicy :)

Monobloki Jadis JA80 miałem u siebie wystarczająco długo, aby móc je ocenić. Zagrały doskonale. Oczywiście można było znaleźć w ich dźwięku coś, do czego można było się przyczepić. Do wszystkiego można. O żadnym ze wzmacniaczy, które słuchałem potem nie powiedziałbym, że "rozjechał" Jadisy. Ale nie słuchałem Amplifona GM70 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, tak jak wspomniałem nie słuchałem Amplifona. Na GM70 słuchałem monobloków Lampizatora i to dało pewną podstawę do zasmakowania w lampie GM70. Jest to niewątpliwie wyjątkowa trioda - potężna, dynamiczna, nasycona. Ze względu na moc trzeba by chyba było pisać o konstrukcjach na GM70 jako osobnej kategorii, bo wrzucanie do jednego worka z niskomocowymi wzmacniaczami SE zaburza obraz.

 

Ja bardzo wierzę w tego Amplifona i chętnie go posłucham. Nasi producenci zawsze mieli potencjał konstrukcyjny, który należy wspierać. Jadis nie jest końcem świata jeśli chodzi o wszystkie swoje urządzenia, nie tylko wzmacniacze. Jest to specyficzne urządzenie, które sprawdza się najlepiej przy zupełnie innej muzyce niż Sly. Jakby nie tego dotyczy istota sporu - problem w tym, że Sly przedstawia swoje opinie z pozycji wyroczni, a tak na prawdę wciąż jeszcze szuka swojego dźwięku.

 

W 100% popieram, lampowi mocarze SE powyżej 30W powinni być opisywani w kategorii SE waga średnia, półciężka i ciężka. SE 2A3, 300B itd musza, kogucia, piórkowa :) Lampizator to ma góra 20W więc to nie jest najlepszy przedstawiciel serii GM. Koniecznie posłuchaj Amplifona na sprzęgających Duelundach i miedzianych lampkach i podziel się Swoją opinią, może być na pw.

My to wiemy ale Sly jest świeżakiem lampowym i nie dziw się jego radości jak odkrył nowy świat. Czasem trochę przesadza ale ma radochę i frajdę. Miał na porównaniach takie smakołyki jak najwyższe Kondo więc konkurent bardzo zacny. Ja już jestem lampowy zgred :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.