Skocz do zawartości
IGNORED

DIY, czyli jak bez wydania złotóki poprawiłem brzmienie systemu. ( Do mniej zaawansowanych, ale nie tylko.)


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrea29 -> rycho

(Konto usunięte)

Przepraszam wszystkich za moje rozwlekłe pisarstwo. Taki przyjąłem styl. Mogę krócej.

Że zamilkli - zauważyłem i zrozumiałem.

W sprawach audio przyjąłem zasadę: jeśli lepiej - zostawiam, jeśli gorzej lub nie jestem przekonany - idę dalej i nie biorę do łba. Ze sprawami, które trudno mi było jednoznacznie rozstrzygnąć zetknąłem się osobiście niewiele razy.

Wszystko zmiany, które wprowadzam muszą dawać odczuwalny efekt "na lepsze". I choć niektórym może się nie sprawdza, co zrobiłem -to nie wiem dlaczego i co powiedzieć. Jak sam nie zobaczę i nie sprawdzę błędów - nie uwierzę !!!

Najchętniej zaprosiłbym zainteresowanych - niech sam każdy oceni. Nie chciałbym jednak w domu naraz np. 20 chłopa... ;-) (Żona mogłaby się poczuć niepotrzebna i zrobić podejrzliwa...)

 

Ktoś mi mówił, że stare kable do zasilania komputerów, zwłaszczea te z filtrami - nadają się dobrze do audio. Nie wiem. Nie sprawdzałem i nie sądzę , że z obecnego systemu uda mi się coś więcej wycisnąć. Zresztą jak wczoraj posłuchałem cd Krella, to zabawa w audio może nie ma końca. Frustruje tylko brak własnej satysfakcji i zadowolenia z systemu. A ja je mam ! Koresponduję ździebko z kilkoma ludźmi na priva i przyznam, że tego ,co piszą o swoich systemach- niekiedy im zazdroszczę. U mnie - naprawdę dobrze jest, jak jest. Marzę tylko o adaptacji akustycznej pomieszczenia, a jeśli nie pojawi się wymarzona i słyszana w Audioklanie przestrzeń, głęboka scena, powietrze i b. dobra lokalizacja pozornych źródeł dźwięk - pragnienie posiadania lepszego wzmaka przybieże na sile. Za pieniądze, które wydałem- mogę z całą pewnością cieszyć się i mieć frajdę z dźwięku.

Zawsze można lepiej - tak. Inaczej... też.

 

Mój sprzęt mnie kopał, póki nie pociągnąłem po bożemu instalacji. Zatem trzecia żyła załatwiła sprawę idealnie. Sprzęt nie kopie, a przy dotknięciu ręką nie poczujesz mrowienia. ( Przedtem było, a jakże.) Opuszki palców mam czułe - łatwo wyczuwałem mrowienie. Teraz mam z tym św. spokój, czego i innym życzę.

 

Nie zaliczyłbym siebie do facetów, którzy dają się zwariować, manipulować, czy ulegają wpływom. Słucham wyłącznie siebie, a doświadczeniami chętnie dzielę się z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Z siecią jest różnie, czasami słyszysz fajnie, a czasami nie, rano inaczej i wieczorem, przyczhdzi niedziela, a tu jeszcze inaczej.Z tą niedzielą to jest tak,że w niedziele zakłady nie pracują i jest czysto w sieci.Jak robiłeś porządek w kablach musiałeś mieć podłączone wcześniej w przeciw fazie i to było najpoważnieszą zmianą a nie polaryzacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 -> arek

(Konto usunięte)

Spieszę z odpowiedzią. Gdy I raz /ponad 2 m-ce (?/ temu) zaprosiłem złotouchego kumpla na odsłuch swojego systemu, z którego byłem b. dumny ( zmiana kabla gł. na CV4 i interkonektu na brzmienie ala Velum), drżąc z podniecenia i będąc cholernie pewny swego , odpaliłem systemik i ... pełna konsternacja. - Jak to sprawdzalem wiele razy do przedwczoraj włącznie, zapraszałem innych złotouchych, a z głośników leci kiła..., bałagan, dźwięk fatalny. kiedy minęło 15s od włączenia sytemu wiedziałem ,że coś jest nie tak, ale co się stało i dlaczego - nie wiedziałem. N aszcęście po chyba godzinie doznałem olśnienia. wypadła wtyczka z gniazda sieciowego i powtornie została włożona. Tylko to mogło się stać ! czym prędzej wstałem, podłączyłem odwrotnie i wszystko wróciło do normy. tylko nie moje nerwy. gdybym nie skojarzyl wypadnięcia wtyczki - zaliczyłbym pełny obciach i kompromitację. Długo jeszcze z wrażenia i podniecenia przygodą nie mogłem do siebie dojść. na szczęście kompromiytacji nie było,a sceptyczny 9 podobny mnie ) kumpel powiedział - nie pytany o zdanie- taaaaak...wycisnąłeś ze swego systemu juz chyba wsztstko, co się da... rozumiecie jaki byłem wtedy dumny ?

 

II raz ( ostatnio przed tymi totalnymi zmianami, na które wpadłem) wtyczkę od cd przekręciłem "na słuch". Zrobiło się lepiej. Ale jak sprawdzisz siebie, jeśli nie zajrzysz do cd ? No to zajrzałem. Trzeba bylo tylko potwierdzić znaczkiem z dziurkacza, przyklejonym na wtyczkę, gdzie produceny " życzy ' sobie fazę. ( Jeśli trafiłem, to prawdopodobieństwo było duże, bo przecież 50%) Po rozkręceniu cd, na płytce opisane były przewody, gdzie miały by przyjść LINE i NEUTRAL. Obyło się bez niespodzianek (jak w tunerze CA). Tu niebieski przewód dochodził do NEUTRAL, a czarny do LINE. (Czyli normalka.) Wtyczka cd Pioneer'a PD-S901 jest zalana i oczywiście dwubolcowa. (Przy okazji: producent nie zastosował żadnego, nawet najprostszego filtran na przewodzie sieciowym wewnątrz, jak to robi wielu innych. Bylem tym zaskoczony i co tu dużo gadać zdziwiony. Garmin juz nie był. Masz listwę - po co ci więcej ?

Tym samym wykazał się trzeźwym i zdrowym podejściem do tematu, czym mnie zaskoczył. Sądziłem , że doradzi filterek, ale nie. No cóż. Doświadczeniem praktycznym bije mnie 1000x na łeb. I tyle. Jak wyszedł, po zastanowieniu się - przyznałem mu rację. Nie ma co szaleć.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ! Mam was! Sądząc po ilości wpisów w tym i innych miejscach ("24h" ) śrubokręty , neonówki i uszy poszły w ruch ! Ciekawe, kto I się ośmieli coś skreślić.

Grzebta i myślta intensywnie, a najlepiej zróbta, jak opisałem i posłuchajta. Bez względu na ew. zamieszczone spostrzeżenia - swoje słyszę ! Bez ściemy i teorii, która mnie mnie interesuje - w przypadkach: "jak lepiej - to zostawiam".

A ja idę coś wrzucić na talerz ( talerz cd o f course)... Co , kto zaproponuje na przedpołudnie ?

 

Aha ! Różnica często jest w zależności od pory słuchania, czasu popracowania systemu - oczywiście. U mnie po 4-5 h od włączenia sprzętu zawsze osiąga on ten poziom, od którego nie jestem w stanie stwierdzić dalszej poprawy dźwięku. Jednak, to co zrobiłem słychać od razu, bez względu na w. wymienione :-))).

 

To jaką płytę byście zaproponowali ? /Dopiero wstałem./

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie slucham Four Calendar Cafe -Cocteau Twins ;) a co do polaryzacji... nie na kazdym sprzecia da sie to wychwycic od razu, na czesci jest to praktycznie obojetne.. ale zeby uslyszec to trrzeba znac swoj sprzet.. nie jest to roznica powalajaca ale jest ;)Rzeklbym iz wlasnie wtedy cos nam nie pasuje ale nie wiemy co... jest jakos inaczej (gorzej?) ale nie potrafimy tego nazwac iokreslic, ale czy to znaczy ze tego nie ma? ja polaryzacje sprawdzam "na reke" jak czuje mrowienie na obudowie znaczy jest zle ;)

pozdrawiam

Pawel

ps tez kiedys kiedys na AS znalazlem zestaw zle podlaczny... nastepnego dnia prowadzilem prezentacje tego sprzetu ;)

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek ->Andrea

(Konto usunięte)

no właśnie , tam gdzie kabel sieciowy jest wpuszczony na stałe w obudowe, pozostaje tylko rozkręcic obudowe, i sprawdzić oznaczenia na płytce (tak jak to zrobiłes), a potem jak dojść który bolec od wtyczki jest od którego kabelka?? pozostaje tylko omomierz, bo inaczej się chyba nie da przy nierozbieralnej wtyczce i jednolitej izolacji przewodu.

Tak jak ma CA, a oprócz tego np Creek czy Rotel - czyli gniazdo IEC trzybolcowe - jest duzo łatwiej, bo tu akurat jest jasno okreslone, gdzie jest "gorący", "zimny" i uziemiający - pozostaje tylko sprawdzic poprawnośc podłaczenia zył w gniazdku sciennym najprostszym probnikiem "srubokretowym"

przy okazji - do A500 uzywasz kabla sieciowego dostarczanego z wzmakiem w pudełku, czy tez moze kupiłes/zrobiłes cos lepszego, na ekranowanym kablu i grubszych żyłach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 -> arek

(Konto usunięte)

Przełożenie interkonektów zrobiłem odruchowo, jak niechcący zauważyłem niezgodność. Ot, zauważyłem i podłączyłem prawidłowo, bo jakżeby inaczej mogłem to zostawić ?

 

A prąd "w nocy" - zapewniam Cię arku- nie ma tu nic do rzeczy. Słuchałem w niedzielę radia.. .to dopiero była róznica (!!!), słuchałem i o różnych porach. Efekt pozostał na trwałe.

Że są szczególne godziny i pory doby, gdzie dźwięk wydaje się lepszy, niż np. w południe w poniedz. to każdy z nas doświadczył i ne ma oczym dyskutować, bo tak jest i basta. Ja zauważyłem, że nie muszą to byc wcale godziny nocne. Ale to wszyscy, czujący wiemy. Uważam, tez, że w tej kwestii nie trzeba byc audiofilem, /wystarczy byle kiep - może być powyżej 3 promili, byle nie spał :-) /. Wystarczy przeciętniak, do których siebie zaliczam. ( Miałem kiedyś możliwość sprawdzić siebie na słuchawkach, co i jak słyszę i wyszło bez rewelacji, jeśli chodzi o pasmo. Kumpel kręcił gałką - ja słuchałem i mówiłem, kiedy, nawet pomimo zwiększenia poziomu sygnału - nie słyszę, albo od kiedu słyszę. Zalezy, który skraj pasma dostawałem "w ucho". On zapisywał częstotliwości na kartce, by wyniki były uczciwe. Gałka była czuła a generator najwyższej klasy. pracowałem wtedy na stacji SW C w Ol-nie. Nie widziałem, w jakim tempie kolega kręci gałką, zresztyą robiłem to z ciekawości, wyłącznie do oceny, ile słyszę. Wysz lo- tak sobie.)

Aha! Żona potwierdziła korzystne zmiany. "Jakby głośniej... ?"...Hehehehehe... no tak, w pierwszej chwili można odnieść takie wrażenie, a to po prostu uporządkowany, zdrowy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyklarowała sama: żona włączyła radio. -Świetny pomysł ! - I wiecie, co : NIGDY W ŻYCIU, odkąd mam tuner nie słuchałem go z taką przyjemnością. Na porównanie tym razem się nie zdobędę, ale wierzcie mi: słychać wszystkie efekty z...ście, jak nigdy dotąd nie miałem zielonego pojęcia,że tak można. Powiedziałem: wszystko ! Jezu jak się cieszę ( ja - nie: Klaus Mittwoch). Ubyło mi chyba ze 20 lat !!! Zupełnie jak młody. Przed chwilą usłyszałem, jak dźwięk pojawił się dokładnie w 2 miejscach między kolumnami i w nich samych: od lewej do prawej przeszedł. taki prosty efekt, ale bomba ! B. efektowna realizacja.

Ludzie !!! KOCHAM od tego momentu radio ( gdy nie pie---ą o polityce, reklamach i o Unii) Co ja tu będę gadał, jak nawet wysokość ust prowadzącego audycje słychać.

 

Twardo stąpam po ziemi i metafizyka i hipnoza innych mnie nie bierze. A jest wszystko tak, jak napisałem. Przysięgam.

Słucham tunera, który kupiłem - wyłącznie na prośbę- dla żony i ODSZCZEKUJĘ, że gra anemicznie, bo ... GRAŁ !!!

Ktoś napisał, że zmieniłem wtyczki od cd i dlatego lepiej. To nieprawda, ( tzn. prawda, że były zamienione kanały i podłączyłem prawidłowo), bo ja interkonektów od tunera nie ruszałem !!! A jest lepiej :-)))))) Dotychczas nie mogłem go słuchać i wychodziłem z pokoju, plując sobie w brodę , że wydałem niepotrzebnia kasę. Już go nie chcę sprzedawać ! Zostaje u mnie !

 

*******

Musi się to dać jakoś naukowo wytłumaczyć i chciałbym to sam wiedzieć, dlaczego dźwięk uległ tak gigantycznemu - muszę użyć tego słowa, by zobrazować skalę zmian) UPORZĄDKOWANIU. Ludzie - to działa !!! Zupełnie nie ta jakość , no i wrażenia. Słucham 5 lat i oceńcie sami, czy będąc pasjonatem, zalewałbym ? (Po co ?)

 

A płytka CT.. czy jest tam ten utwór, gdzie na dawnym teledysku kobieta tańczyła na płaskich głazach - pamiętam do dziś i strasznie mi się ona i jej taniec podobały. Muzyka tez - b. b. bardzo ! Perkusista był trochę strzyżony na jeża i miał taką charakterystyczną broszkę pod szyją, jaką widziałem u cowbojów na starych westernach. No, coś w tym stylu...- nie wiem ,jak to sięfachowo nazywa, ale nie ważne.

Chciałbym mieć chociaż 1. płytkę tego zespołu...

 

- Grzebiecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PPPawel >>>> andrea29

(Konto usunięte)

doslownie cud. wczoraj przychodze z pracy jak zwykle wlaczylem sprzet i zwyczajowo cos nie tak. pomny postow postanawiam przelaczyc wtyczke zasilajaca za bardzo nie wierzac w efekty (sprzet nie za dobry). jak wczesniej wspomnialem cud. dzwiek nie zamulony, przestrzen i mieso.

dzieki za podpowiedz.

ps

moze wiecej takich DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 -> osiek

(Konto usunięte)

Jak czujesz "mrowienie" dotykając sprzętu, lub Cię kopie (iskra) przy dotykaniu obudowy, to prawdopodobnie nie masz zerowania.

Kiedyś moja mama podłączyła starą lodówkę do gniazda bez bolca. Jak chciałem ją otworzyć, chwytając za chromowaną klamkę, to tak mnie je...ło, że do dziś nie wiem, jak udało mi sieoderwać... / tylko na Boga nie pytajcie jak się oderwałem, bo znów nie odpowiem, bo nie umiem...;-)/. Przeżyłem i pierwsze, co zrobiłem to odwróciłem wtyczkę - było ok. i nic już nie kopało. Potem już zawsze w domu były lodówki podłączone wyłącznie do gniazda z podłączonym bolcem. dopilnowuję tego osobiście do dziś.

Obecnie przepisy ad. podłączania to powrot do "starej szkoły". Czyli uczciwie:- 3 żyły, a żółtozielony przewód podłączany do listwy przy przyłączu i liczniku. Ja pamiętam, że za mojej młodości to w gnieździe były zazwyczaj 2 przewody i ten zamykający linię mostkowało się z bolcem, a teraz tak się nie robi. (Do końca nie było to głupie, ale to na inny temat.)

 

Dawno już byłem w szkole i na pewno wiele juz zapomniałem. Kiedyś zadano pytanie o rożnicę: czym się różni zerowanie, od uziemienia... ? Niektórzy elektrycy nie znają na nie odpowiedzi do dziś ,co nie przeszkadzamieć zdane uprawnienia SEPowskie i wykonywac zawód. He,he,he,he...

Ktoś wie ? "Nie widzę lasu rąk..." - jak mawiała inna moja pani nauczycielka, alęż wtedy byłem biedny... ;-(

Ja pamiętam odpowiedź mojego nauczyciela, człowieka o wielkiej wiedzy i praktyka, więc ją znam, a Wy ?

Poproszę w 1. zdaniu -może być praca zbiorowa. ;-)))

Ja za korki nie biorę kasy, choć może powinienem ?! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 -> Arek

(Konto usunięte)

Było tak, że kupiłem od Garmina z 100zł ( tylko- ale frajda !) przewód, do którego przed próbą nie miałem wewnętrznego przekonania. Zdecydowal przypadek, bo Garmin dostarczył mi do testu jakiś tam cd. Ten mi się nie spodobał, ale czemu miałem nie spróbować z samym przewodem sieciowym do CA D500... ? No i zaczęło się...

Było lepiej i na cd i na wzmaku. Największy efekt- na cd. przewód podłączałem zawsze przez listwę komputerową Acar ileśtam - jak ktoś chce to zobaczę dokładnie) Nie zastanawiałem się długo. Jeszcze tylko ślepy teścik na żonie ( w łóżku w II pokoju - drzwi uchylone - zapuszczam raz, potem drugi i moja żona trafia bezbłędnie.) Kupuję ! Cieszę sie,ze oboje wiemy, iz nie wyrzucam kasy w błoto , bo słychać lepiej i warto. No i ta cena..a wykonanie też ok.

Jak wymieniłem cd CA na P., nowy przewód zasila wzmaka. Słucham z głośnością ,jak to kiedyś napisałeś. tylo co zapytałem Garmina o przewód sieciowy do cd...odpowiedział,że ten który kupiłem on dedykuje do cd. Do wzmaków ma z grubszymi przewodami. Chyba ok. 150zł. Na razie nie kupuję, bo nie mam silnej potrzeby, chociaż wiem, że do wzmaka godziłoby się pociągnąć prąd czymś grubszym. Czy usłyszałbym róznicę ? Nie wiem, raczej wątpię. (Ja często wątpię - dopóki nie spróbuję -i jakoś dobrze na tym wątpieniu wychodzę.)

Zasilający kabel garmina mogę z całym przekonaniem polecić posiadaczom CA, korzystającym z listwy sieciowej i nie tylko. Zawzeb sprawdźcie i napiszcie na tym forum, jak to u Was jest. Sam jestem ciekaw, bo sytemy - rózne.

Nie mogę tu pojąćjak kawałek lepszego, ekranowanego przewodu ma tak korzystny wpływ na dźwięk ? Przecież "system jest tyle wart, ile najsłabsze, ograniczjące go ogniwo"... Tym bardziej dziwne, że instalacja od licznika jest taka sobie... U mnie niedawno były 2 żyły ( filtr nie mógł wykazać w pełni swoich "możliwości sonicznych"- producent filtra koniecznie zaleca czynny bolec w gniazdku), a głupi kawałek lepszego drutu działa. Magią jest dla mnie pojęcie, zrozumienie i wytłumaczenie tego zjawiska, wpływ na dźwięk jest już realny.

Ciekawe też jest to, że osobiście odebrałem go jako zdecydowanie korzystny. A moja (głucha na potrzeby audiofila) żona, której audiofilizm... no wiecie - zwisa i powiewa, i koło ucha lata - tak samo. Kota nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie niektorzy zaraz odsadza mnie od czci i wiary:) ale ja WYRAZNIE slysze wplyw (jednoznacznie pozytywny) kabla sieciowego Garmina zarowno na wzmacniacz jak i cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w niedzielny poranek pytałeś o muzykę i wspomniałes o tunerze to ci powiem, że o 9 w dwójce puszczają kantaty Bacha i to jest dla mnie najbardziej zajebisty moment dnia, jeśli nie tygodnia. Ciarki przechodzą, nawet przy niesprawdzonej polaryzacji (jak u mnie). Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek do Andrea/Paul

(Konto usunięte)

opiszcie jak wygląda ten kabel od Garmina (średnica zył, o ile oczywiscie to wiecie. moze pisze na izolacji, jakie wtyki itp) - przy takiej cenie to chyba nie ma konkurencji ... kable Heliona SC 2000 i 3000 sa sporo droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul do Arka

(Konto usunięte)

spojrz sobie spokojnie na Jego stronce - sa zdjecia i krotka charakterystyka www.garmin.prv.pl - wejdz na gorze w kable sieciowe. A co do konkurencji - zadnej - nawet w zblizonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 ->Paul

(Konto usunięte)

No to jest nas już co najmniej dwóch... :-))

Pozdrowionka, a "Reszta" niech koniecznie spróbuje. Polecam.

 

Garmin chyba sprzedaje te swoje kabele na Allegro. Ja jakoś nie umiem tam kupować i mam opory. Zresztą ja i Garmin mieszkamy w tym samym mieście i prościej bezpośrednio mi się z nim skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem, czy to ten na górze co ma szary kabel jak od żelazka :-), niebieską wtyczkę sieciową i czarną po stronie urządzenia ?? czy ten niżej z kablem w niebieskiej izolacji ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 ->mariusz

(Konto usunięte)

Dzięki za podpowiedź - spróbuję posłuchać, choć rzadko słucham muzyki poważnej. Może "za rzadko". Zapisałem w kalendarzu, coby nie przegapić za tydzień i zobaczę , jak będzie mi smakować.

Jestem po spacerze i ja poleciłbym coś, czego, straaasznie dawno nie słuchałem (3 lata ?) Jest taki 1. utwór, który mam na myśli, a pochodzi z 1/2 płyt koncertowych: "Alchemy" Dire Straits.

Właściwie to chodzi mi o fragment zaczynający się cicho i przepięknym wstępem, gdzieś w środku całości, a zaczynający sie od słów " Girl you... so pretty to me..."

Spróbujcie, kto ma. Przytacham chyba na AS 2004. (A propos chyba nie było AS, bym nie słyszał tego zespołu, aż do obrzydzenia.) Słuchałem ich 5(-?) lat. Teraz juz nie słucham. Ale 1x/3 lata można ;-)

Eksplozja dynamiki i esencja muzykalności. Zresztą, po co ja to piszę... wszyscy wiedzą. Tylko się zbłaźniam.

Pozdrowionka. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul/Arek

(Konto usunięte)

nie, nie ten w niebieskiej:) ten w jasnej, ale ja mam akurat w ciemnej:) najlepiej spytac u zrodla:) na stronie masz kontakt...powaznie pisales ze kupiles CA D500 SE ze wzgledu na jego "bebechy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek -> Mateo

(Konto usunięte)

dzięki za wyjaśnienia nt sposobu podłączenia voltomierza

zgoda że najlepiej rozkręcić obudowę i sprawdzić czy producent prawidłowo okablował gniazdo IEC - ale na razie zaufam producentowi (klocki jeszcze na gwarancji - plombonaklejki....) ale Andrea rozkręcał swoje CA i widać ze podają fazę na lewy bolec, czyli prawidłowo.

polaryzację w listwie mam na pewno OK (sprawdzona -wtyczka od listwy w gniazdku sciennym-2bolcowym włozona tak, żeby w gniazdach listwy -3bolcowych uzyskać polaryzację zgodna z zaleceniami IEC), sprzęt nie kopie i nawet nie mrowi ani trochę. Od samego początku mam tak podłaczone. Idzie weekend, może dla ciekawości zrobię taki test - obróce na chwilę wtyczkę od listwy w gniazdku (czyli obrócę polaryzację w gniazdach listwy), posłucham czy u mnie będa zmiany w dzwieku na gorsze.

Potem i tak oczywiściwe wrócę do prawidłowego podłaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek > Paul

(Konto usunięte)

no nie, oczywiście kupiłem D500SE ze względu na to jak gra - po odsłuchu!!! i porównaniu z podobnymi cenowo CDkami, szczegóły masz w mojej opinii w "opiniach".

Nigdy nie wydałbym kasy na sprzęt bez własnego (w tym prztypadku kilkukrotnego, w różnych miejscach) odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w mailu do kazika chodziło mi o to, że jak ktoś ocenia CD po wyświetlaczu, to jużlepiej niech spojrzy na kości CA, napęd czy zasilanie...m o odsłuchu nie wspominając (dla mnie to oczywiste)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul/Arek

(Konto usunięte)

juz wszystko rozumiem, zgadzam sie z Toba...z tym, ze troszke biednie tam w srodku tego D500, no chyba ze cala magia kryje sie w zlotej puszce Cambrigde Audio, ktora znajduje sie w srodku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mateo:

co mierzysz voltomierzem? namierzasz w ten sposób fazę w gniazdku? próbnikiem śrubokrętowym jest chyba szybciej

 

do Zbig

jesli gniazdko w scianie masz 2 bolcowe (dokładnie tak jak ja i pewnie wiekszośc z nas), a sprzet zasilasz z listwy 3 bolcowej, wtyczka od listwy powinna być w gniazdu w ścianie w takim położeniu, ze fazę w gniazdkach listwy znajdziesz w LEWYM "otworku", patrząc na gniazda w listwie w taki sposób, że bolec uziemiający jest ponizej obu "otworków" fazowych.

Oczywiście jest jakieś ryzyko, ze producent źle połączył bolce gniazda IEC w urzadzeniu, ale idąc tym tropem trzeba także założyć, że pomylił np. podłaczenia do gniazd cinch lewe-prawe, dalej po drodze odwrócił faze sygnału, a w ogóle całe urządzenie jest niedokładnie wyregulowane i zestrojone... ślepa uliczka, wiecej zaufania do producentów. Jesli juz dają gniazdo IEC, chyba wiedzą jak się je prawidłowo okablowuje

 

przeróbka instalacji wg opisu Andrei to najlepsze rozwiazanie. tylko np w moim przypadku praktycznie niemozliwe do wykonania, bo szyna uziomu w bloku jest pewnie gdzies w piwnicy, więc z 3go pietra pociągnięcie tam dedykowanego kabla jest mocno problematyczne. Pozostaje tylko mostek w gniazdku, jako rozwiązanie kompromisowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.