Skocz do zawartości
IGNORED

Nadchodzi ... Roger Waters - Amused to Death SACD


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Soundchaser, daj spokój, ivan2 nic nie rozumie z tego co piszesz

 

Do tego obraża przyrównując do dzieci podniecającymi się transformersami....Chce ivan słuchac mono? Nikt mu nie zabrania. Tyle ze muzycy NIE nagrywają w mono, w przewazającej częsci. Pozostaje mu słuchanie z radiomagnetofonu z 1 głosnikiem :))) powodzenia

 

Nie od dziś wiadomo, że Floydzi są pionierami stosowania w muzyce efektów i dźwięków wziętych z życia, z naszego otoczenia. Nie traktuj tego tylko jako tanich ozdobników muzycznych, bo one funkcjonują razem z ich muzyką i są z nią ściśle powiązane.

 

Gdyby to mono było tak fadscynujące to by Floydzi raczej nie bawili się w kwadro i stereo czyż nie?? Piper at the gates of dawnw 3 płytowym boxie zostało wydane jako mono i stereo oddzielnie. Wolę stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolę stereo. Mono w ogóle do mnie nie przemawia. W dźwięku musi się coś dziać, musi być przestrzeń, umiejscowienie instrumentów.

Mono jest sztuczne, chociaż kiedyś było tylko mono. Jednak na koncercie przecież zawsze mamy stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolę stereo. Mono w ogóle do mnie nie przemawia. W dźwięku musi się coś dziać, musi być przestrzeń, umiejscowienie instrumentów.

Mono jest sztuczne, chociaż kiedyś było tylko mono. Jednak na koncercie przecież zawsze mamy stereo.

No nie zawsze.Byłem na kilku koncertach gdzie muzyka leciała mono.Jakaś dupa siedziała za mikserem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze.Byłem na kilku koncertach gdzie muzyka leciała mono.Jakaś dupa siedziała za mikserem.

 

Pomijam takie wyjątkowe sytuacje, podobnie jak fatalne nagłośnienie, wszystko się zlewa i też słychać mono. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież artyści na scenie nie stoją w mono.Jeden stoi z prawej, drugi z lewej.Razem nie mogą stac jeden na drugim

Mono było dobre w latach 70-80 gdzie słuchało się muzy z radia z jednym głośnikiem.

Pamiętam jak radiomagnetofon Kasprzak przerobiłem na stereo na układzie UL1621 w latach połowa 80.

I po przeróbce tego monofonicznego radioodtwarzacza przenośnego, Mann z Trójki puścił Many Pink Floydów

i pierwszy raz usłyszałem muzykę w stereo. Miałem zrobiony wzmacniacz stereofoniczny i słuchałem w słuchawkach Tego nie zapomnę do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież artyści na scenie nie stoją w mono.Jeden stoi z prawej, drugi z lewej.Razem nie mogą stac jeden na drugim

Mono było dobre w latach 70-80 gdzie słuchało się muzy z radia z jednym głośnikiem.

Pamiętam jak radiomagnetofon Kasprzak przerobiłem na stereo na układzie UL1621 w latach połowa 80.

I po przeróbce tego monofonicznego radioodtwarzacza przenośnego, Mann z Trójki puścił Many Pink Floydów

i pierwszy raz usłyszałem muzykę w stereo. Miałem zrobiony wzmacniacz stereofoniczny i słuchałem w słuchawkach Tego nie zapomnę do dzisiaj.

 

 

I w połowie lat80.Usłyszałeś z Trójki (nadającej w mono do ok. połowy lat 90.) w stereo?!!! Gratuluję wyobraźni :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Przecież artyści na scenie nie stoją w mono.Jeden stoi z prawej, drugi z lewej.Razem nie mogą stac jeden na drugim

 

Dokładnie. Nawet jak radio było w mono to koncerty czy to rockowe czy jazzowe były stereo.

 

Mono jest sztuczne, chociaż kiedyś było tylko mono. Jednak na koncercie przecież zawsze mamy stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w połowie lat80.Usłyszałeś z Trójki (nadającej w mono do ok. połowy lat 90.) w stereo?!!! Gratuluję wyobraźni :)))

 

Trójka nadaje w stereo od 1983 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla porządku.

Nie mam nic przeciwko nagraniom stereo, naturalnie przestrzennym nagraniom,jednak gdy np. zestaw perkusyjny zajmuje całą przestrzeń od L do P to już zgrzytam zębami. Nikomu też nie próbowałem sugerować "jakoby mono...itd",cóż, "polska jenzyka" jest trudna w użyciu i zrozumieniu,czego dowodzi większość wpisów,które nastąpiły po mojej "prowokacji".

 

ps. w pseudo stereo,później mając już stereo,w pseudo kwadro- bawiłem się już w wieku 8-10 lat ;)

 

Trójka nadaje w stereo od 1983 roku.

 

Bzdura!

Sięgnij do źródeł i nie rób obśmiewiska.

W roku 1983 to jedynie Dwójka i to w przypadku wybranych programów (studio stereo, wieczór płytowy, niektóre pasma z klasyką) były tak nadawane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!

Sięgnij do źródeł i nie rób obśmiewiska.

W roku 1983 to jedynie Dwójka i to w przypadku wybranych programów (studio stereo, wieczór płytowy, niektóre pasma z klasyką) były tak nadawane!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak, po raz pierwszy...testowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po prezentacji 5.1. Nie spodziewałem się,że aż tak zabrzmi ta płyta. Dla mnie rewelacja:-) To nie jest "uprzestrzennienie" starej wersji,ale jakby wszystko od nowa zostało zmiksowane. Są dźwięki,których nie słyszałem na CD,natomiast wiele "smaczków" pojawia się w zupełnie innych miejscach. Np. piorun wędruje wyraźnie z prawego tylnego kanału,sanie przejeżdzają za nami,a to autko o które ktoś pytał,już nie w poprzek pokoju,ale po przekątnej od prawego frontu do lewego tyłu. Te wszystkie "dodatki" tak czyściutko wędrują po różnych miejscach,a główny wokal zawsze jest na głównej scenie. Postarali się realizatorzy,mam trochę pozycji 5.1 ale tutaj,to prawdziwe mistrzostwo. Przesłuchałem dopiero jeden raz,sprzęt też mam ustawiony "pod siebie",jakoś audyssey mi nie pasuje,dlatego może "coś" jest u mnie inaczej,ale chyba całokształt jest zachowany. Tak na szybko puściłem też wersję stereo, tu też jest inaczej niż na CD,jest Q-sound,bo efekty są, ale niektóre w innych miejscach. Zapewne, za jakiś czas,gdy emocje opadną,pokusimy się o jakieś konkretniejsze oceny,na dziś REWELACJA :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, po raz pierwszy...testowo.

 

Tak, i od tego czasu zaczęli sukcesywnie wprowadzać emisję stereo w poszczególnych miastach w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i od tego czasu zaczęli sukcesywnie wprowadzać emisję stereo w poszczególnych miastach w Polsce.

 

OK!

PRZEPRASZAM daru0105 i Aconitum

[na usprawiedliwienie mam tylko fakt (mojego "punktu widzenia" - czyli zadupia w woj. Śląskim) gdzie sygnał stereo przyszedł na sam koniec,dopiero w latach 90.]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka nadaje w stereo od 1983 roku.

Na 100 % słuchałem Many PF na trójce w stereo między rokiem 1983 a rokiem 1989.Nie pamiętam dokładnie ale wtedy chodziłem do elektronika i wtedy przerobiłem Kasprzaka na stereo.

Puszczał Mann zdaje się w godzinach południowych.Zapodał tylko ten jeden utwór

 

Nie gniewam się,ale musiałem wytężyć swoją zawodną pamięć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca wiadomo o co chodzi:)

Ale sorry za błąd i sluszna uwaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie grzanie kotleta, na lepszym tłuszczu i nowszej patelni ;) Czyżby się wypalił ?

 

moze nie tyle wypalil co dziela to nagrywal wtedz gdy za muzyke odpowiadal David i Richard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słucham nowej wersji "Amused..." w wersji CD i muszę się przyznać, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony nowa wersja ma większą (we wszystkich kierunkach) scenę wydarzeń, niższe zejścia na basie, bardziej dźwięczną górę, czytelniejsze wokale i ogólnie większą przejrzystość, ale... Poszerzenie sceny wymusiło większe zabawy z fazą sygnału, na które jestem bardzo wrażliwy i momentami zaczynają mnie męczyć. Poprawiona czytelność wokali spowodowała, że Waters i chórek śpiewają tak samo głośno - czy ktoś słyszał, żeby gdzieś chórek był na pierwszym planie razem z wokalem? Bardziej dźwięczna góra spowodowała utratę subtelności tego zakresu w porównaniu ze starym wydaniem. Wysokie tony stały bardziej dosłowne, brakuje im odrobiny zwiewności. Ogólnie nowa wersja jest OK, ale tak na prawdę zadowolony jestem tylko z nowej prezentacji najniższego zakresu. Natomiast równowaga, muzykalność i subtelność starej wersji pokazuje, że jak to zwykle bywa, lepsze jest wrogiem dobrego:) Ta płyta kojarzy mi się z amerykańskim kinem, w którym widza traktuje się jak idiotę i wszystko musi być dokładnie wyjaśnione, bo widz nie poradzi sobie z subtelnościami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Gilmour á la Chrisa Rea chwilę później Waters ... po prostu Waters.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kawałek, płyta zapewne będzie świetna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera 29 wrzesień 2015

 

Przypomną się piękne chwile z koncertu w Arenie

 

Mam nadzieję że w Polsce też pokażą w kinach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mowiliby ci co teraz narzekają gdyby pierwsza wersja byla z jakością obecnej a obecna z jakoscia pierwszego wydania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje, ze w koncu wyda to na BR.

 

Taki jest plan. Póki co, to możesz sobie powspominać. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w Polsce też pokażą w kinach

 

Pokażą :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolę stereo. Mono w ogóle do mnie nie przemawia. W dźwięku musi się coś dziać, musi być przestrzeń, umiejscowienie instrumentów.

Mono jest sztuczne, chociaż kiedyś było tylko mono. Jednak na koncercie przecież zawsze mamy stereo.

Nagłośnienie estradowe w stereo ?

 

Czyżby?

Na odsłuchy - bez sensu.

Na przody - też.

Tylko omikrofonowana perkusja, keyboard grają panoramicznie.

Piece często mostkowane, żeby udźwignąć prądowo paczki sceniczne z ich konkretną efektywnością też raczej nie potrzebują stereo.

Tak to widzę tu i teraz.

 

Na podstawie tego, że przecież publika nie stoi wzdłuż osi sali prostopadle do sceny

Często też przy bocznych ścianach.

Czyżby mieli słyszeć wybitnie mniej ?

 

Ważniejsze jest to, żeby solówki lub główny wokal powinny być czytelniejsze od akompaniamentu - czego w prostopadłościennych salach przy większych składach lub bardziej żywiołowej muzie często nie udaje się osiągnąć.

Ogólnie też o wyrównanie dynamiki muzyków. Żeby dla publiki grali razem.

 

Co innego w pieleszach domowych - tu właśnie stereo frapuje.

 

P.S.

A tego brzydala o złośliwym głosie z tego wątku uwielbiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taki jest plan. Póki co, to możesz sobie powspominać. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pokażą :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łezka w oku, ciary na plecach

Żałuję, że nie byłem dwa razy

Czekam na BR

 

Dobra wiadomość ! To za film

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.