Skocz do zawartości
IGNORED

Test na znikanie kolumn dla każdego


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

ROGER WATERS - AMUSED TO DEATH

 

było do zrobienia:

 

1. szczekanie psa

2. warczenie /puma ? :):)/

3.rozmowa "radiowa"

 

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

autor frobek

 

Punkt orientacyjny: gitara Jeffa Backa na środku sceny. Wartości w metrach tylko do zobrazowania zalezności.

Radio po lewej 2 metry od gitary, wysuniete do przodu na metr.

Pies, kawałek na prawo od gitary, daleko z tyłu jakby za oknem.

Warczenie, nieco przed linia gitary, na prawo od gitary o jakieś 1,5 metra, czyli bliżej niż radio.

 

DAC PCM1794, z dobrym zegarem i buforem na OPA861 własnej konstrukcji, wzmacniacz klasa D na IRS2092 z ebay po modyfikacjach, kolumny przerabiane Magnat Vector 55.

 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

autor malikali

 

1) Szczekanie psa to pierwsze w 11 sekundzie słychać z oddali z tyłu po prawej stronie.

2) Warczenie słychać najpierw z przodu, a potem przenosi się na tył po prawej.

3) Radio słychać po lewej, ale nie bezpośrednio z kolumny, tylko jakby stało trochę wysunięte do przodu.

 

Sprzęt rxv3900 + epos M22i

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

autor rydz

 

Pies 11sta sekunda , szczekanie daleko w tle za prawą kolumną .

 

Od 1 , 37 sekundy jakieś 2-3 ? metry za kolumnami lekko z lewej od centrum kolumn , końcowy efekt szczekania przechodzi przez centrum bazy kolumn do prawej strony.

 

Puma jakiś metr od prawej kolumny lekko przed nią.

 

Rozmowa , hmm jest blisko kolumny lewej , momentami dalej ,ale słychać też oddaloną rozmowę z boku ucha .

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

autor kazik-t

 

1. daleko z tyłu słuchacza za prawym ramieniem

2. z tyłu prawej kolumny i nad nią

3. wysunięte przed lewą kolumnę i przesunięte w lewą stronę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wszyscy słyszeli mniej więcej to samo w tych samych miejscach. Podoba mi się to coraz bardziej. Szkoda, że tak mało było odpowiedzi. pamiętam jak kiedyś Ujemny zrobił test na rozpoznawanie MP3, też było podobnie. Czyżby ludzie mieli tak mało dystansu do siebie, czy się im zwyczajnie nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisaliście, które szczekanie ja opisywałem to pierwsze w 11s :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczestniczylem z powodu braku czasu. Watersa nie lubie, nie mam wiec sie do tej edycji Nie dolacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ale nie napisaliście, które szczekanie ja opisywałem to pierwsze w 11s :)

 

Szczekanie jest szczekanie , nawet gdyby bylo 5 razy to trzeba opisać. :)

 

Opisywałem pierwsze szczekanie.

Było jak zwykle za plecami słuchacza, za prawym ramieniem, tak po skosie. Na "oko" z 80m za mną.

 

Kazik , słuchałeś na systemie AV 9+1 ? :)))

No bez jaj no , wszyscy opisują za prawą kolumną , u mnie bardzo daleko w tle , u Ciebie z tyłu za ramieniem , eeeetam chyba pozbieram zabawki i się nie bawię . :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd wniosek, że każdy słyszy inaczej ....;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gramy teraz ?

 

Proponuję :)

 

Andreas Volleweider - Vox - 5. Enchanted Rocks

 

 

 

Poza tym, Kazik określ wyraźnie co przód, co tył itd. Bardzo to nam ułatwi opisywanie i porównywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zoller

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, Kazik określ wyraźnie co przód, co tył itd. Bardzo to nam ułatwi opisywanie i porównywanie.

Ja proponuję kierować się godzinami zegara.

 

Trzeba wyobrazić siebie w środku zegara ;)) Godzina 9 i 15 to lokalizacja dokładnie z boku uszu a 12 w środku między kolumnami.

 

Np: szczekanie psa na godzinie 13, metr za kolumną lub metr przed kolumną itp.

 

Ja narazie nie mogę uczestniczyć w odsłuchach bo mam gości świątecznych ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co to jest przód a co tył ?

Dla mnie przód, jest tym, co słyszę przede mną, tył, tym co słyszę za mną.

Natomiast, określenie "z tyłu kolumny", oznacza za kolumną. Czyli, patrząc na kolumnę z pozycji słuchacza, za kolumną, za tyłem kolumny. Czyli tył kolumny, jest tam, gdzie są zaciski głośnikowe.

:):)

Hm. najlepszy byłby szkic. Punkt słuchacza i punkty kolumn. Wystarczyło by oznakować poszczególne punkty dźwięków na szkicu i obyło by się bez słownych wygibasów :)

Słuchacz, jest głównym punktem odniesienia i od jego pozycji określa się to co "widać"/słychać.

Pies szczekał za mną, za moimi plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proponuję :)

 

 

Nie każdy posiada tą płytę. Ja nie.

A, testu z klipu przecież robić nie będziemy, bo to żaden hiend :):):) He he. Na serio, wybieramy płyty znane i takie w których fragmenty testowane, są raczej statyczne, czyli raczej instrumenty, głosy wokali. Te, póki co, najłatwiej zlokalizować. Coś co się rusza, nie musi być tak jednoznaczne do zlokalizowania.

A dla zabawy, posłuchajcie tego, do końca :

 

http://creation.wrzuta.pl/audio/7V1s0RhTusl/wirtualny_fryzjer_3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten efekt działa tylko na słuchawkach:) Jest to trochę inaczej zrealizowane niż QSound na płycie

Amused to Death.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada, to nawiązując do wcześniejszego posta, Depeche Mode - A Question of Lust...

na samym początku jest taki dźwięk, który ucieka z lewej kolumny do centrum ale w głąb, "za ścianę".

W wersji z YT tego nie usłyszycie, bo jest płasko ale kto ma CD, proszę o info, czy też tak słyszycie.

 

I pytanie, co gramy dalej? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Panowie , uwaga !

 

Po przeczytaniu odpowiedzi na test z płyty Watersa doszedłem do wniosku że najbardziej realistyczne oddanie sceny / efektów jest u mnie . :)))

 

Już piszę dlaczego , pies szczeka lekko z lewej od centum przemieszczając się do środka i prawej kolumny , dlaczego ? bo na prawo z boku prawej kolumny znajduje się puma ,

a dlaczego warczy puma ?? , bo właśnie zbliża się do niej owy pies ! Dziękuję :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu odpowiedzi na test z płyty Watersa doszedłem do wniosku że najbardziej realistyczne oddanie sceny / efektów jest u mnie . :)))

Już piszę dlaczego , pies szczeka lekko z lewej od centum przemieszczając się do środka i prawej kolumny , dlaczego ? bo na prawo z boku prawej kolumny znajduje się puma ,

a dlaczego warczy puma ?? , bo właśnie zbliża się do niej owy pies ! Dziękuję :)))

 

Idąc dalej,system więc który rzetelnie oddaje pozycje źródeł pozornych pomaga w...rozumieniu muzyki;))

Z drugiej zaś strony to wychodzi na to,że ten watersowy pies to dosyć odważny jest...przynajmniej u rydza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Idąc dalej,system więc który rzetelnie oddaje pozycje źródeł pozornych pomaga w...rozumieniu muzyki;))

Z drugiej zaś strony to wychodzi na to,że ten watersowy pies to dosyć odważny jest...przynajmniej u rydza;)

 

Ha ! drogi octavarium , 11sta sekunda i dobiegające z baaaardzo daleka szczekanie to tropienie przez psa pumy , pumy rannej !

 

Dalszy scenariusz znasz. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest Panowie :D widzę, że zabawa na całego :)

Ja w każdym razie testowałem dzisiaj tego Watersa na mojej rodzinie, generalnie laikach w sprawach audio. Proponuje przetestować w domowych warunkach na żywych organizmach. Szczerze mówiąc to żałuję, że nie pokusiłem się o nakręcenie filmu z tego wydarzenia :D Koniec końców tak kręcących się głów w połączeniu za zdumionymi minami już dawno nie widziałem. Oczywiście poszukiwania dodatkowych głośników, sprawdzanie zamknięcia okna i prośba o wyłącznie radiobudzika tez była :D

Polecam uwadze kolegów :D choć w tej sytuacji możemy być jednocześnie reżyserami i widzami spektaklu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym osobnikiem do testow zrodel pozornych, jest pies. U mnie to dziala, pies lokalizuje dzwieki nie na kolumnie ale w roznych miejscach pokoju :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym osobnikiem do testow zrodel pozornych, jest pies. U mnie to dziala, pies lokalizuje dzwieki nie na kolumnie ale w roznych miejscach pokoju :)))

 

Nie mam psa niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Najlepszym osobnikiem do testow zrodel pozornych, jest pies. U mnie to dziala, pies lokalizuje dzwieki nie na kolumnie ale w roznych miejscach pokoju :)))

 

Mój to spokój wodza , ułożony , jako 7-9 miesięczny przywiązany gdzieś do drzewa , szkieletor na wyczerpaniu z odgryzioną smyczą , przygarnięty znalazł u mnie dom.

Wierny do bólu jest z nami 10 lat , lekko spaprany rasowo , ale nie ważne !

 

 

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze wracam do wczesniejszej piosenki Nory Jones ale u mnie gra wszystko tak jak wyzej wyminione czyli wokal okolo metra od lini kolumn gitara za sciana po prawej stronie kontrabas lekko stylu po lewej tylko fortepian gra za mna rozmyty i to mnie wkurza nie wiem czy to wina moje buzetowki czy akustyki. A sprzet mam bardzo budzetowy czykli Przerobiony NAD 312 prze kolege MUDA44 Cd rotel 965bx i wlasnie kolumny stare z lat 70 BASF na cantonach i moze to jest powod glowny chociaz dzwiek jest przyjemny i nie meczacy i brzmienie tych kolumn mi sie podoba tylko to rozmycie fortepianu mnie dobija pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.