Skocz do zawartości
IGNORED

cd czy strumieniowiec


bartoszek32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

słuchałem CA - masakra, nie da się słuchać. Audiolab i Naim znacznie lepsze. Sam rozważam przejście na strumień, z 800 płyt miałbym z 12.000, odtwarzacz 4-5, nowy komp ze 2,5 (obecny pada), ze 2 dobre zewn dyski multimedialne na kopie zapasowe ze 2 koła może (nie robiłem rozeznania) i jeszcze ze 4 koła by zostały i miejsca ile. A macie doświadczenie jak to śmiga? Wkurza mnie konieczność włączania TV (bo tak chyba jest???), to strasznie słabe mi się wydaje. I nie myślę o flacach tylko tych 1:1, wmv czy jak im tam? Faktycznie nie boli jakość? Odpadałaby wymiana cd z laserami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem CA - masakra, nie da się słuchać. Audiolab i Naim znacznie lepsze.

 

Audiolab (m-net) wymaga zewnętrznego DAC'a i chyba jako transport nie czyta hires, natomiast najtańszy Naim to 8tys zł. Porównanie z CA SM6 nietrafione moim zdaniem.

 

Koledzy a słuchał już ktoś z was nowego strumieniowca Marantza Na - 8005 i może coś napisać.

 

A jest już w sprzedaży w Polsce? Chyba jeszcze nie. Sam się zastanawiam jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest już w sprzedaży w Polsce?

Widziałem już go pare razy na aledrogo cenę ustawili dosyć zacną 5,2 tyś. ciekaw jestem czy dodali tylko wifi a reztę bebechów wstawili z NA -7004

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha cd-n500. Dwa w jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie doświadczenie jak to śmiga? Wkurza mnie konieczność włączania TV (bo tak chyba jest???), to strasznie słabe mi się wydaje.

 

Zależy którego strumieniowca masz na myśli...

Te fajniejsze (od strony funkcjonalnej, bo brzmieniowo bywa różnie) mają dedykowane aplikacje na smartfony, które dobrze spełniają funkcję wyświetlacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rezygnuje ze strumieniowca.Widze ze opinie sa podzielone.Chyba wole zainwestowac w jakis cd transport.Co polecacie.Duzo dobrego slyszalem o maranz cd 63 mk.Ktos mial stycznosc z tym cd?

 

 

 

 

/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage ze zdania co do konkretnego modelu sa podzielone, ale ogólnie jesli chodzi o komfort obsługi i wygodę wszyscy sa zgodni.

Osobiście uważam, że jakośc dzwieku też uzyskasz lepszą niż z transportu cd o porównywalnej cenie. Porządny transport kosztuje sporo kasy, chociaż jako transport dobrze sie Rega sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napisze kilka zdań ze swojego skromnego doświadczenia ze strumieniowcem CA SM6.

Odtwarzacz odebrałem wczoraj z salonu. Miał zastąpić Krella KAV280CD, ze względu na wygodę obsługi i takie inne ciekawostki. Na razie nie mam możliwości grania inaczej niż z pendriva. Zgrałem kilka płyt do plików flac i zacząłem testowanie. SM6 połączyłem przez złącze coaxial, żeby nie odłączać Krella z XLR-ów. Niestety wrażenia w porównaniu do CD Krella bardzo mierne. Brzmi to płasko, bez dynamiki z dominującym basem. Nie byłem zadowolony. Podłaczyłem przez XLR ale zdecydowanej poprawy nie zauważyłem. Być może jest to wina tego, że odtwarzam przez USB z pendriva, ale nie sadzę, żeby była aż tak duża różnica gdy będę odtwarzał bezprzewodowo z dysku NAS do którego zakupu się przymierzam.

Dzisiaj następny dzień testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu:) Muszę być tez obiektywnym i powiedzieć, ze funkcjonalność oraz wygoda jest niezaprzeczalna.

Chyba zostanie u mnie jako drugie źródło i radio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Audiolab (m-net) wymaga zewnętrznego DAC'a i chyba jako transport nie czyta hires, natomiast najtańszy Naim to 8tys zł. Porównanie z CA SM6 nietrafione moim zdaniem.

 

 

 

A jest już w sprzedaży w Polsce? Chyba jeszcze nie. Sam się zastanawiam jak gra.

chyba Naim z cd kosztuje 8, bez wydaje mi się, że znacznie mniej. To, że coś jest tańsze, ale nie gra, nie jest dla mnie zaletą po prostu. Tak, Audiolab tego wymaga z tego co wiem i trochę jest tak, że w cenie jaką mogę dać za strumień jest tylko CA, który dla mnie jest masakrą;p

 

Zależy którego strumieniowca masz na myśli...

Te fajniejsze (od strony funkcjonalnej, bo brzmieniowo bywa różnie) mają dedykowane aplikacje na smartfony, które dobrze spełniają funkcję wyświetlacza

no właśnie, dla mnie konieczność posiadania smartfona lub włączania TV by słuchać stereo zabija jakoś część całej frajdy. Czekam na nowego Marantza, bo CA mnie zabija brzmieniem, Naim nie olśnił i wolę swój kompakt obecny, a Audiolab został nieco w tyle technologicznym. Także czekam na nowości i ceny;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś jest tańsze, ale nie gra, nie jest dla mnie zaletą po prostu.

 

Ja mam SM6 nie nie mogę się z Tobą zgodzić w tej kwestii. To urządzenie w swojej cenie gra dobrze. Może, jak to już było wspomniane, reszta toru jest u Ciebie źle dobrana.

 

no właśnie, dla mnie konieczność posiadania smartfona lub włączania TV by słuchać stereo zabija jakoś część całej frajdy.

 

No właśnie cała frajda jest w używaniu tabletu do odtwarzania muzyki:) (pomijam TV bo to faktycznie porażka). Siadasz wygodnie w fotelu i w 7" masz 5.000 płyt:)

 

Być może jest to wina tego, że odtwarzam przez USB z pendriva, ale nie sadzę, żeby była aż tak duża różnica gdy będę odtwarzał bezprzewodowo z dysku NAS do którego zakupu się przymierzam.

 

Dla mnie czy z USB czy z NAS czy po kablu czy po wi-fi gra tak samo.

 

Niestety wrażenia w porównaniu do CD Krella bardzo mierne. Brzmi to płasko, bez dynamiki z dominującym basem.

 

Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. To trochę nie ta klasa urządzeń, nie sądzisz?

 

Ogólnie przez część osób na forum gruntuje się pogląd, że pieniądze nie grają. Jak widać nie do końca można z tym się zgodzić. Oczywiście ta granica w pewnym momencie się zaciera, ale nie ma nic za darmo. Albo płacimy, albo akceptujemy to co mamy za dane pieniądze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. To trochę nie ta klasa urządzeń, nie sądzisz?

Sadzę tak samo, ale chciałem się przekonać na własnej skórze w moim pokoju z moimi pozostałymi urządzeniami. No i się przekonałem:)

Czytanie tego forum jest jak pole minowe. Jak jesteś dobrym saperem to ominiesz niebezpieczeństwa, jak kiepskim to wpadasz na minę:) Dobrze, że te miny nie kończą naszego żywota:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Producenci sprzętu audio niech się zabiorą do solidnej produkcji urządzeń takich jak CD / Wzmacniacz / Kolumny , bo potrafią ale nie chcą ,

strumieniowcami wieszającymi się i innymi wynalazkami "karmią' robiąc w " konia " , a realizator dżwięku przy nagrywaniu materiału leci w .uja i już .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam po CA SM6. Sprzedam Ci w konkurencyjnej cenie. Używany 3 miesiące, ale na pełnej gwarancji (od daty Twojego ewentualnego zakupu). Kolor czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ja mam SM6 nie nie mogę się z Tobą zgodzić w tej kwestii. To urządzenie w swojej cenie gra dobrze. Może, jak to już było wspomniane, reszta toru jest u Ciebie źle dobrana.

 

 

 

No właśnie cała frajda jest w używaniu tabletu do odtwarzania muzyki:) (pomijam TV bo to faktycznie porażka). Siadasz wygodnie w fotelu i w 7" masz 5.000 płyt:)

 

 

 

Dla mnie czy z USB czy z NAS czy po kablu czy po wi-fi gra tak samo.

 

 

 

Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. To trochę nie ta klasa urządzeń, nie sądzisz?

 

Ogólnie przez część osób na forum gruntuje się pogląd, że pieniądze nie grają. Jak widać nie do końca można z tym się zgodzić. Oczywiście ta granica w pewnym momencie się zaciera, ale nie ma nic za darmo. Albo płacimy, albo akceptujemy to co mamy za dane pieniądze...

to prawda, raz że moje ucho nie zgrywa się z cd CA, dwa to że cd CA nie zgrywają się z moim systemem (Audiolab + Dali Zensor 5) - jest wręcz źle. Myślę, że Marantz zagra lepiej, ponoć Audiolab też ma coś w planach i na oba sprzęty czekam

 

nie mam tabletu :), nie chcę mieć;p;p, jednak jest frajda z odpalenia płytki w cd dla mnie, ale ok, zajmują te graty miejsce więc mogę iść na kompromis, ale nie aż taki tabletowy;p. Muszę przemyśleć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu porównywać, Audio Gd 10es2 to HiFi a SM6 to taki lepszy budget (jak komuś się podoba to dobrze, 2 w jednym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu porównywać, Audio Gd 10es2 to HiFi a SM6 to taki lepszy budget (jak komuś się podoba to dobrze, 2 w jednym)

 

A co rozumiesz pod pojęciem HiFi i lepszy budżet?

 

to prawda, raz że moje ucho nie zgrywa się z cd CA, dwa to że cd CA nie zgrywają się z moim systemem

 

Masz na myśli CD Cambridge Audio czy SM6 Cambridge Audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem i tego i tego i źle bardzo źle!!!!:)

 

Trudno, co robić:) Gdyby tak wszystkich słuchać na forum to bym nigdy nic nie kupił...:)

 

Idę słuchać mego "tragicznie grajacego" SM6. Co tu mamy, o Bill Evans Trio Waltz for Debby 24/96, potem The Oscar Peterson Trio Night Train 24/96. Muzyka płynie...jeśli to jest tragiczne brzmienie to ja jestem zadowolony:)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagon, przede wszystkim zazdroszczę Ci że o tej godzinie już Możesz słuchać muzyki w domu i że CA Ci wystarcza, ja swojego czasu myslałem o nim do sypialnianego zestawu i niestety nie mogłem się przekonać:-)

Pisze to bez złośliwości, podaj swoją konfigurację, może z klockami nie wcelowałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz odebrałem wczoraj z salonu.

2-3 tygodnie grania i później oceniaj .

Jak nie masz dobrej listwy to spróbuj dobrej sieciówki . To cyfra z zasilaniem impulsowym i jest podatny na zakłócenia .

Być może jest to wina tego, że odtwarzam przez USB z pendriva, ale nie sadzę

Tu nie chodzi o sądzenia a o fakty o których pisałem wcześniej .

Jak masz kabel USB , przyzwoitego laptopa na Win 7/8 Foobar 2000 + darmowy trial Jplaya .

Uruchom na tym i sam oceń .

 

Brzmi to płasko, bez dynamiki z dominującym basem.

280CD ma mniej basu od SM6 i to jest fakt. Jak system był zrównoważony z Krellem to basu może być za dużo z SM6

280CD ma mocny , dynamiczny , wręcz wybuchowy środek ale skraje pasma i rozdzielczość sporo z tyłu za SM6

SM6 jest spokojniejszy na środku .

 

Co polecacie.Duzo dobrego slyszalem o maranz cd 63 mk.Ktos mial stycznosc z tym cd?

 

Stronę wcześniej napisałem Ci tani i bdb , wielokrotnie ( w różnych konfiguracjach ) sprawdzony transport .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dobrej listwy to spróbuj dobrej sieciówki . To cyfra z zasilaniem impulsowym i jest podatny na zakłócenia .

Mam listwę Tomanka. Myślę, że to dobre urządzenie bo do tej pory sprawdzała się bardzo dobrze.

Jak masz kabel USB , przyzwoitego laptopa na Win 7/8 Foobar 2000 + darmowy trial Jplaya .

Tak jak pisałem wcześniej dzisiaj dalszy dzień testów, również z laptopem.

SM6 jest spokojniejszy na środku

Nie tylko na środku, góry też ma mniej wg moich narządów słuchu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dla mnie konieczność posiadania smartfona lub włączania TV by słuchać stereo zabija jakoś część całej frajd

 

Ale przecieżto jest wygodne

Ponadto sporo strumieniowców ma wyświetlacz...

Ja używam Atolla ST200 i jego kolorowy wyświetlacz jest wystarczający z odległości "roboczej" 3m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A większość twierdzi że SM6 ma podbitą górę .

I bądź tu mądry ;)

 

Jak piszesz....

Wszystko zależy od tego, co, z czym, gdzie i dla kogo gra...

 

Użytkując Linna Majika DS, nie marzyłem o zastąpieniu go ŻADNYM odtwarzaczem CD, choćby kosztował 100.000 zł.

Po prostu u mnie i dla mnie - było to zupełnie bez sensu!

Kolega, który ma identyczny tor, próbował wyższych, wiele droższych streamerów Linna, które przecież i oczywiście brzmią lepiej (wg gazet i forum - bo przecież tak musi być!), a przynajmniej tak winno być! Lecz nie w naszych systemach:) I bądź tu mądry?

Koniec, końców - słuchamy teraz analogu i DS-y chyba pójdą w odstawkę. Choć funkcjonalności i ilości muzyki w bezstratnych oraz gęstych formatach szkoda, oj szkoda... Zwłaszcza tego, czego na vinylu nigdy nie będę miał, choćby tylko z tego względu, że pewnych rzeczy na czarnym krążku po prostu nie wydano. Do tego dochodzą LATA zbierania ulubionej muzyki na LP, koszty i (nie) funkcjonalność systemu analogowego :(

Ale czego się nie robi dla muzyki...

 

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.