Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o zasilacze.

Obecnie został zmodernizowany nasz podstawowy zasilacz, były czasami w nim problemy. z trzymaniem stabilności napięcia - sprawiający kłopoty element został zastąpiony innym - lepszej jakości. W najbliższym czasie pojawią się trochę zmienione obudowy, w innym miejscu - inny włącznik itd.

Obecnie w końcowej fazie opracowania i produkcji jest nowy zasilacz 2 napięciowy, w estetycznej metalowej obudowie, takiej do postawienia na biurko, dedykowany jest do kompletu HYPNOS + TANATOS. Ale można będzie nim zasilić dowolne urządzenia.

Bardzo mocno zaawansowane są prace nad duże mocy zasilaczem 5A i więcej, w ładnej solidnej metalowej obudowie, takiej na biurko.

Więcej napiszę sukcesywnie jak będą wchodziły te nowości.

Edytowane przez projektnostromo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Teoretycznie tak, ale to sporo pracy i raczej nie dla amatora.

Mam w planach podobny projekt, ale to kwestia raczej miesięcy i będzie to nowy dac.

Na tą chwilę pozostaje postawienie konwertera na wolfie, podłączenie naszego 2 napięciowego zasilacza i włączanie tego jednym włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, projektnostromo.pl napisał:

Na tą chwilę pozostaje postawienie konwertera na wolfie, podłączenie naszego 2 napięciowego zasilacza i włączanie tego jednym włącznikiem.

Rozumiem że chodzi o włącznik w dedykowanym zasilaczu?

Czyli obydwa urządzenia pozostawiam "włączone" na stałe a włączam i wyłączam przyciskiem na zasilaczu i nie ma to negatywnego wpływu na żywotność obydwu urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie, z 2 powodów

1. mamy w ofercie selektor z regulacją głośności, po podłączeniu do dowolnego dac-a spełni to zadanie.

http://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-sluchawkowe-przedwzmacniacze/10-przedwzmaczniacz-selektor-nostromo.html

http://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-sluchawkowe-przedwzmacniacze/85-przedwzmaczniacz-selektor-nostromo.html

2. niedługo, może za 2 tygodnie pojawi się w ofercie nasz nowy produkt - wzmacniacz stereo, który będzie miał wbudowany selektor i regulację głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy w takim razie o opis i fotki wzmacniacza.

Wracając do daca, to dobrze by wyglądał taki wszystkomający. Nawet Wolf oraz zasilacz, konwerter w jednej obudowie. Bez plątaniny kabli, no i bardziej elegancko. Koszt projektowania znikomy, chyba że dziur w obudowie na gałki i wtyki. I Wolf 2+ gotowy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Seb1 napisał:

Wracając do daca, to dobrze by wyglądał taki wszystkomający. Nawet Wolf oraz zasilacz, konwerter w jednej obudowie. Bez plątaniny kabli, no i bardziej elegancko.

Taki też jest mój zamiar, do tego ten dac będzie wzorniczo korespondował z naszym nowym wzmacniaczem.

Więcej informacji i zdjęcia w stosownym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, projektnostromo.pl napisał:

niedługo, może za 2 tygodnie pojawi się w ofercie nasz nowy produkt -

A może czas na włączenie do oferty źródeł? Np transport plików. Tak na dobry początek. Zbudowany choćby w oparciu o takie elementy

https://www.minidsp.com/products/usb-audio-interface/mchstreamer

To mogłaby być ciekawa alternatywa dla najpopularniejszych na naszym rynku Auralic Mini i Node 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wzmacniacz / integra podobno istnieje i gra ...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz4.thumb.jpg.6d21586c494d45cdc7726b3ca35c51d6.jpgZgadza się, istnieje i gra?

Dlaczego zbudowałem ten wzmacniacz?
Priorytetem była nieduża obudowa, przy najlepszej jak się da, jakości dźwięku. Zbadałem i wysłuchałem wiele układów i najbardziej spodobał mi się dźwiękowo TDA7293. Realna moc tego wzmacniacza to 2x40W i jest to ograniczone transformatorem jaki się mieści w obudowie. Teoretycznie można tam wstawić większy transformator i uzyskać większą moc. Pokój w którym słucham ma około 20m2, Po podłączeniu do tego wzmacniacza dobrej jakości monitorów studyjnych, uzyskuje się doskonałej jakości dźwięk i duże nagłośnienie bez przesterów.
Obudowa ma rozmiary: Szerokość 33cm, Głębokość 30cm(ze złączami i gałkami), Wysokość 4,8cm, waga 4kg. W komplecie ze wzmacniaczem daje 6 zaślepek do gniazd RCA. Wzmacniacz zdecydowanie lepiej się zachowuje przy zaślepionych nieaktywnych wejściach, zalecam więc ich stosowanie.

wzmacniacz3.thumb.jpg.64b3987058c749b7d907f017830ab57e.jpgwzmacniacz2.thumb.jpg.713bf39e7e103fa46d745990d92ec253.jpg

http://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-przedwzmacniacze/110-wzmacniacz-nostromo-ws1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że wzmacniacz ma dość czułe wejścia, gdy przełączymy selektor na nieaktywne wejście przy wysokim poziomie głośności - słychać niezbyt głośny ale jednak przydźwięk, mnie to przeszkadza, więc postanowiłem temu zapobiec.

Ale najciekawsze jest to że gdy zaślepimy nieaktywne wejścia, znacznie lepiej wychodzą pomiary zniekształceń harmonicznych - THD+N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie, budując nowe wzmacniacze, trochę zmodernizowałem wcześniejsze produkty. Tak więc nasz zasilacz uległ zmianom w 2 aspektach - obudowa ma nowe i w innych miejscach napisy, ale to szczegół. Włącznik powędrował na górną pokrywę i jest podświetlany.
Najważniejsze jednak zmiany nastąpiły w środku, miałem czasami kłopoty ze stabilizacją napięcia zasilacza, jeden z producentów podzespołów wyprodukował słabej jakości potencjometry. Musiałem przekonstruować pcb. Ale bez obawy, jeśli ktoś w ostatnich dniach kupił zasilacz w starej obudowie to i tak tam było już nowe pcb.

ZasV4_1.thumb.jpg.cdc80d05952192da8e35c850fff80130.jpgZasV4_2.thumb.jpg.f37faeac78c55beb4fca25685b4ca4db.jpgZasV4_3.thumb.jpg.84ea8e1e3ae5ed20a26e9288dfeee52b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna akcja promocyjna tylko dla użytkowników AUDIOSTEREO !

Wypożycz i posłuchaj, jeśli Ci się spodoba, kup.

Do tej promocji przeznaczam kilka sztuk naszych Wzmacniaczy słuchawkowych NOSTROMO TANATOS wersja premium

http://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-przedwzmacniacze/91-headamp-tanatos-v-premium.html

Warunki:

Zainteresowanych tą promocją proszę o zgłoszenie się poprzez wpis w tym temacie oraz przez PW podanie adresu e-mail.

Jeśli wzmacniacz będzie aktualnie dostępny, powiadomię o tym przez e-mail i podam numer naszego firmowego konta, na które należy wpłacić kwotę 12zł na koszt przesyłki, oraz druk oświadczenia o wypożyczeniu (plik w formacie pdf). Oświadczenie należy wydrukować, wypełnić i podpisać a następnie zeskanować i odesłać przez e-mail. Po zwrocie wypełnionego oświadczenia i wpływie 12zł na konto wysyłam NOSTROMO TANATOS na adres z jakiego dokonany był przelew - proszę o tym pamiętać, adres wpłacającego musi być zgodny z adresem wysyłki.

Czas testowania trwa do 10 dni, najpóźniej w 10 dniu należy odesłać dac lub przelać pieniądze za niego na nasze konto. Jeśli testujący zdecyduje się na zakup, przez e-mail zostanie przez nas wysłany zeskanowany paragon lub faktura wraz z gwarancją, oczywiście możliwe jest wysłanie tych dokumentów tradycyjnie-pocztą.

Kwota 12zł nie podlega zwrotowi nawet jeśli testujący zdecyduje się na zwrot wzmacniacza.

Oferta jest skierowana TYLKO do użytkowników Audiostereo.pl, zarejestrowanych na tym portalu przed dniem dzisiejszym.

Jeśli ktoś będzie chciał podzielić się swoją opinią o NOSTROMO TANATOS na tym forum, będzie mi bardzo miło ale nie jest to warunek konieczny.

Akcja trwa do odwołania.

PS. Uprzedzając pytania, akcja wypożyczania dotyczy tylko i wyłącznie Wzmacniacza Słuchawkowego TANATOS i to ze standardowym zasilaczem, nie dotyczy żadnych innych naszych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2019 o 21:08, projektnostromo.pl napisał:

Jak że wzmacniacz ma dość czułe wejścia, gdy przełączymy selektor na nieaktywne wejście przy wysokim poziomie głośności - słychać niezbyt głośny ale jednak przydźwięk, mnie to przeszkadza, więc postanowiłem temu zapobiec.

Ale najciekawsze jest to że gdy zaślepimy nieaktywne wejścia, znacznie lepiej wychodzą pomiary zniekształceń harmonicznych - THD+N.

Te zaślepki mają być jakie?

One mają zwartą masę z sygnałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.