Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt Nostromo kojarzony jest z DACami i wzmacniaczami słuchawkowymi a ja wstępuję do klubu po zakupie...  interkonektu RCA wykonanego przez Pana Marka. http://nostromo.audio/pl/kable-i-akcesoria-analogowe/17-interkonekty-rca-1m-van-damme-classic-instrument.html

Kabel jak kabel, niby nic niezwykłego ale parę słów napiszę. Wykonanie bardzo dobre, solidne wtyki metalowe, dobrze i pewnie obejmujące gniazda. Kabel bardzo elastyczny, więc jak ktoś ma mało miejsca za sprzętem, to łatwo go (tzn. kabel) podłączyć i ułożyć. No i ten czerwony kolor!

I jeszcze jedno. Nietrudno byłoby owinąć Van Damme'a jakąś cudowną owijką, dorobić odpowiednią audiofilską ideologię i sprzedawać za wielokrotnie większą kasę (takie historie były wielokrotnie opisywane na forum). Z Nostromo bez  żadnej ściemy dostajemy dokładnie to, co w ofercie. Jeżeli akceptujemy cenę, a nie mamy wystarczających zdolności techniczno-manualnych żeby samemu zrobić kabelek z przewodu antenowego? to warto wziąć pod uwagę "kablową"ofertę Nostromo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jeszcze gdzieś ten kabelek w swojej kolekcji, bardzo fajna elastyczna budowa.
Przewód uznalbym, iż jest po efektownej stronie dźwięku, dobrze sprawdza się elektronice. Choć jeśli ktoś szuka wygładzenie powinien szukać dalej.
Porownywalem z wieloma drogimi konstrukcjami i w tej cenie jest to naprawdę świetna opcja. Duzo lepiej gra od marketowego szmelcu z allegro.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wzmacniacza zrobiłem zaślepki do gniazd RCA. Bardzo dobrze sprawdziły się przy wzmacniaczu. Okazało się, że mają także pozytywny wpływ na inne urządzenia audio, jeśli założymy na nieaktywne wejścia i wyjścia.

Było także kilka zapytań o możliwość zakupu takich zaślepek, no więc dlaczego nie - wprowadziłem do sprzedaży.

Zaślepki w naszym sklepie

srebrne2.thumb.jpg.ad3c499399a510b53d94b7f7d5a4e1f0.jpgzlote3.thumb.jpg.7a0249f09fc2de7ad8bd7a0df8dbc804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hudykot napisał:

Jaką jest różnica w zaślepkach zwartych i nie? Które, kiedy stosować?

Każde wejście we wzmacniaczu ma swoją czułość - czyli oczekuje na podanie sygnału. Taka sytuacja może wpływać w większym lub mniejszym stopniu na dźwięk wzmacniacza. Pomiary przyrządami wykazują to jednoznacznie, my natomiast nie zawsze to słyszymy. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto nieużywane wejścia zewrzeć do masy, czyli po prostu spowodować aby była tam absolutna cisza. Temu celowi służy zaślepka zwarta, dodatkowo zabezpiecza gniazdo przed kurzem, zaśniedzeniem styków, itd. Zaślepka nie zwarta spełnia tylko funkcję zabezpieczenia przed zabrudzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, przy zwartej zaślepce, połączona jest masa ze środkowym? Jeśli nie słychać, to chociaż przed kurzem ochroni. Warto się temu przyjrzeć. Dyskusje na temat zaślepek, zawsze kręciły się w okół takich, które zakrywały tylko zewnętrzną część gniazda. A tu proszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, hudykot napisał:

Czyli, przy zwartej zaślepce, połączona jest masa ze środkowym? Jeśli nie słychać, to chociaż przed kurzem ochroni. Warto się temu przyjrzeć. Dyskusje na temat zaślepek, zawsze kręciły się w okół takich, które zakrywały tylko zewnętrzną część gniazda. A tu proszę ?

U mnie po założeniu zwartych cisza...

A miałem delikatne "granie" na nieużywanych wejściach... ?

15 godzin temu, projektnostromo.pl napisał:

Każde wejście we wzmacniaczu ma swoją czułość - czyli oczekuje na podanie sygnału. Taka sytuacja może wpływać w większym lub mniejszym stopniu na dźwięk wzmacniacza. Pomiary przyrządami wykazują to jednoznacznie, my natomiast nie zawsze to słyszymy. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto nieużywane wejścia zewrzeć do masy, czyli po prostu spowodować aby była tam absolutna cisza. Temu celowi służy zaślepka zwarta, dodatkowo zabezpiecza gniazdo przed kurzem, zaśniedzeniem styków, itd. Zaślepka nie zwarta spełnia tylko funkcję zabezpieczenia przed zabrudzeniem.

A na wyjścia z preampa też można takie zwarte założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M-K napisał:

Pytanie. Co sie stanie gdy przełączymy na takie "zwarte" wejście? Ja wprawdzie nie mam tego problemu bo raczej brakuje mi wejść ale tak z ciekawości...

Swoją drogą moze trzeba by pomysleć o jakimś przełaczniku RCA ?

Nic się nie dzieje, jest cisza...

Oczywiście ten dźwięk był słyszalny po przyłożeniu ucha do głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przy większej głośności po przystawieniu ucha do  górnego głośnika Tannoy,  też słyszałem leciutkie odgłosy. Po zaślepkach mam ciszę. A czy wpłynęło to na zmianę dźwięku nie zauważyłem.

Dziękuję za szybką wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem ostatnio trochę naszego najmniejszego dac-a NOSTROMO uX1. Zrezygnowałem z produkcji wersji podstawowej w srebrnej obudowie, i tak większość wybierała wersję premium. W aktualnej wersji jest tak jak w premium a nawet lepiej, udało mi się zakupić bezpośrednio w firmie Texas Instrument, genialne niskoszumowe stabilizatory w małych obudowach, zastosowałem to w tym dac-u i dało to rewelacyjny efekt, zmieniłem przy okazji filtrację zasilania na świetne tantale. Jeszcze jedna zmiana którą akurat widać na zewnątrz, to sygnalizacja, była po prawej stronie czerwona dioda z napisem "Locked" i gasła ona gdy na wejście dac-a docierał prawidłowy sygnał SPDiF. Obecnie jest odwrotnie, dioda jest zielona i zapala się gdy dociera prawidłowy sygnał. Generalnie po ostatnich odsłuchach twierdzę że tan malutki dac obecnie gra o klasę wyżej niż wcześniej. Przy okazji zbiorcza odpowiedź na wielokrotnie zadawane mi pytanie o tego dac-a, Poziom sygnału na wyjściu NOSTROMO uX1 wynosi 2,1 VRMS czyli tak jak w każdym innym dorosłym dac-u, czy to HYPNOS czy Wolf 2 a nie tak jak w wielu konkurencyjnych produktach w podobnej cenie 1,1VRMS - niestety ich producenci nie chwalą się tą informacją. Co to znaczy? tamte urządzenia są po prostu znacznie cichsze i trzeba mocno "podkręcać" wzmacniacz.

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/40-dac-nostromo-ux1-wersja-premium.htmlux12.thumb.jpg.7613f1d659bd94dbb4a7d115ca1fb703.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu 15% rabatu na wszystko, dla każdego.
W naszym sklepie na nostromo.audio,
w koszyku - wpisz kod promocyjny: rabat15.
Są dwa warunki:
1. Rabaty się nie łączą, więc nie dotyczy produktów z już obniżoną ceną, czyli np. z działu OKAZJE czy ZESTAWY.
2. Produkty zakupione z tym 15% rabatem nie podlegają zwrotowi z tytułu ustawy konsumenckiej (14 dni).
http://nostromo.audio/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jeśli chodzi o przewód między przetwornikiem Wolf 2 a zasilaczem 12v to czy w tych nowszych z niebieskim wyłącznikiem zastosowany jest jakiś lepszy przewód niż w starszej wersji z czerwonym przyciskiem?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wysłałem swojego księgowego na urlop i zbudowałem takie coś ? DAC NOSTROMO wolf 2 wersja limitowana.
Ten dac jest wykonany w ramach eksperymentu, chciałem sprawdzić co najlepszego można wykonać w oparciu o podstawowe pcb. zamontowane zostały najlepsze elementy konstrukcyjne niezależnie od tego jak dużo kosztują.
Stabilizatory napięcia na poszczególne linie zasilające w dac-u, są to ultra nisko szumowe układy firmy Linear Technology. W filtrze LPF zastosowane audiofilskie, polipropylenowe kondensatory firmy WIMA. W lini głównej zasilania zastosowałem kondensatory polimerowe, natomiast do odsprzęgania wszystkich układów bezpośrednio odpowiedzialnych za dźwięk, zastosowałem słynne kondensatory firmy NICHICON, seria KA. Opampy zastosowane w dac-u są specjalnie dobierane w badaniu porównawczym na analizatorze pasma, i wybrane pary o identycznych parametrach. Tak dobrane opampy dają genialną scenę dźwiękową, idealne stereo. Wszystkie układy które mogą się grzać zostały sprzęgnięte cieplnie aby uzyskać jak najbardziej stabilną pracę układu. Bezpiecznik zastosowany w dac-u jest zbudowany w oparciu o srebrny drut. Wszystkie opisywane powyżej elementy oraz reszta podzespołów został zlutowana specjalną cyną z dodatkiem srebra.
Aby wyróżnić wizualnie tą wersję dac-a na zewnątrz, zastosowałem czerwone ledy sygnalizujące wybór wejścia i filtra oraz mosiężne gałki sterujące.

Gdyby ktoś chciał się zapytać czy słychać różnicę między to wersją a podstawową? to powiem jednoznacznie: TAK. Czy eksperyment się udał? odpowiem tak: wykonałem 4 egzemplarze, jeden z nich został już na stałe na moim biurku a trzy pozostałe wystawiam do sprzedaży, aby przetestować rynek, czy jest zainteresowanie taką specjalną wersją.

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.htmlw2lim3.thumb.jpg.67d5b3f4066d46f5427209a7c874fc9d.jpgw2lim12.thumb.jpg.672c5f6b54ab73c52ad1eaa480976a6e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Dołączam do klubu z limitowaną wersją DAC Nostromo Wolf 2 z dodatkowym zasilaczem liniowym. Zestaw zakupiłem jako dedykowany pod Tidal. Transportem jest Chromecast audio.  Po kilku dniach napiszę o wrażeniach. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 08:52, sebgla napisał:

Cześć

Dołączam do klubu z limitowaną wersją DAC Nostromo Wolf 2 z dodatkowym zasilaczem liniowym. Zestaw zakupiłem jako dedykowany pod Tidal. Transportem jest Chromecast audio.  Po kilku dniach napiszę o wrażeniach. 

Dedykowany pod Tidal??? to chętnie poczytam Twoje wrażenia, bo coraz częściej zaglądam do Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ten8 napisał:

Dedykowany pod Tidal??? to chętnie poczytam Twoje wrażenia, bo coraz częściej zaglądam do Tidala.

DAC póki co grał około 30 godzin. Dźwięk jest bardzo rozdzielczy, dynamiczny  z dużą ilością detali i szczegółów ale nie ostrych, kujących w uszy. Jest jednocześnie gładki.  W instrukcji jest napisane, że czas wygrzewania to 50 godzin, więc wiele się zapewne jeszcze zmieni.  Tak jak pisałem wcześniej transportem dla Tidala jest Chromecast audio.  

20 godzin temu, M-K napisał:

? Że co?

Nie rozumiem Twego pytania kolego. Możesz je trochę rozwinąć?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, M-K napisał:

Z twojej wypowiedzi wynika że zestaw/DAC jest dedykowany do tidala. Chcialbym dowiedzieć się o co chodzi bo pierwsze słyszę.

A ?

Dżwięk z Tidal wchodzi do DAC z Chromecasta Audio. "Dedykowany" miałem na myśli, że kupuję go do użycia dla poprawy jakości dźwięku z Tidala i takie będzie jego wykorzystanie główne. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście  kusił  NOSTROMO wolf 2 wersja limitowana. Tylko mój X1 wraz z zasilaczem Nostromo posiadany od wielu lat, u mnie, wkomponował się dźwiękowo wprost  idealnie . Poczekam, aż w tym roku moja nowa koncepcja toru dojrzeje finansowo.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.