Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że bas jest szybki i dobrze kontrolowany.  Ogólnie dac ładnie wspasował się w mój tor ze wzmacniaczem lampowym. Mogę wszystkim wahającym się, zdecydowanie polecić zakup tego sprzętu. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sebgla napisał:

A ?

Dżwięk z Tidal wchodzi do DAC z Chromecasta Audio. "Dedykowany" miałem na myśli, że kupuję go do użycia dla poprawy jakości dźwięku z Tidala i takie będzie jego wykorzystanie główne. 

ok. rozumiem - trochę jednak to mylace sformułowanie jest w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 10:34, sebgla napisał:

Dodam jeszcze, że bas jest szybki i dobrze kontrolowany.  Ogólnie dac ładnie wspasował się w mój tor ze wzmacniaczem lampowym. Mogę wszystkim wahającym się, zdecydowanie polecić zakup tego sprzętu. 

Dodam co nie co.  Teraz mogę już też uznać, że dźwięk jest gladszy, bardziej delikatny i aksamitny niż na początku. To prawdopodobnie efekt wygrzewania. Ważne też jest to aby dźwięk z Daca wypuszczac porządnym kablem. Na początku uzywalem Melodikę jako IC pomiędzy Dacem a wzmacniaczem. Postawiłem spróbować kabel, który na co dzień jest przeznaczony u mnie do łączenia przedwzmacniacza gramofonowego ze wzmacniaczem i jest zdecydowanie lepiej pod każdym wzglemem. Jest to Van Den Hul First MK2. Melodika nie ma nawet startu przy nim i zdecydowanie ograniczała możliwości Wolfa. 

Teraz dźwięk jest gładki, analogowy, poukładany ale jednocześnie nie braknie mu dynamiki. 

Ponownie zdecydowanie polecam wszystkim tego Daca. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu poszukiwałem taniego DACa / karty dźwiękowej do kompa. Wyczaiłem że idealny będzie DAC uNOSTROMO V6. W przeznaczeniu miał przede wszystkim robić za kartę dźwiękową, przy odtwarzaniu filmów z kina domowego i projektora u ojca, tak bym nie musiał za każdym razem znosić na dół do niego na pierwsze piętro swojego Hegla HD11. Miał także zapewnić lepszą jakość dźwięku niż zintegrowana karta dźwiękowa (to oczywiście bezproblemowo) podczas codziennego użytkowania kompa. Poza tym potrzebowałem również wyjścia słuchawkowego przyzwoitej jakości, by bezstresowo sobie grać z kompa w nocy gdy już wszyscy śpią, oraz by w miarę szczegółowo przesłuchiwać albumy które później wrzucam na swój serwer muzyczny podpięty do głównego zestawu stereo.

Przy wyborze zastanawiałem się jeszcze nad jakimiś chińskimi wynalazkami z Aliexpress, ale nie znalazłem tam żadnego modelu jednocześnie w miarę taniego i z wyjściem słuchawkowym.

Jak na razie DAC gra kilka dni, więc pewnie jeszcze musi się wygrzać, ale już to co słyszę jest bardzo satysfakcjonujące. Co ciekawe brzmieniowo idealnie wpasował się w moje gusta. Góra jest lekko stonowana i dzięki temu nie męczy podczas kilku-godzinnych sesji na słuchawkach, potwierdzam wszędzie chwalony bas, mocny i świetnie kontrolowany, podczas grania w World of Warships wystrzały dział okrętowych robią piorunujące wrażenie ? Dziś wieczorkiem debiut na kinie domowym ojczulka. Nic wyszukanego, składana, kupiona za grosze na giełdzie budżetówka, 6 par starych, vintageowych kolumn głośnikowych w sumie pewnie za ok 2 tys zł, ale sprawdza się to wszystko znakomicie do oglądania filmów ściąganych z neta na pseudo Full-HD (w rzeczywistości HD Ready) projektorze kupionym na Aliexpress ?  

U mnie gra z:

Słuchawki: Creative Aurvana Live! (wreszcie jest motywacja do recablingu ?)

Głośniczki komputerowe: Genius SP-HF2000X (takie przyzwoitej wielkości monitorki na 13cm wooferze)

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jest nowy zasilacz!

Wymyśliłem takie coś - dwa oddzielne zasilacze liniowe w jednej metalowej obudowie. Generalnie projektując to myślałem o dac-u HYPNOS i wzmacniaczu słuchawkowym TANATOS. Tak więc wymyśliłem zasilacz HADES - stawiamy go na biurku na nim stawiamy wspomniane dac i wzmacniacz, łączymy to krótkimi kabelkami do zasilacza i mamy taką mini wieżę z super liniowym zasilaniem. Wymyśliłem przy okazji innowacyjny system auto-detekcji poboru prądu, poszczególne sekcje zasilacza włączają się na żądanie, jeśli nie potrzeba przechodzą w stan czuwania. Więcej do poczytania w opisie zasilacza.

Czarna obudowa

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/126-zasilacz-nostromo-hades-12v-24v.html

Srebrna obudowa

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/127-zasilacz-nostromo-hades-12v-24v.html11.thumb.jpg.2aa6034fed263b6cf09ee68b01ceac94.jpg16.thumb.jpg.6ebe76dc17919c7681c3692781c82a94.jpg6.thumb.jpg.221e1d9cbbda024c3f84a76d03a89ddb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był zapowiadany DAC pełnowymiarowy. Gdyby to połączyć z sprawnym aktywnym pre. 

Sięgną bym do zaskurniaków ( ktoś używa takiej nazwy?) 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zanim wymyśle ten dac wszystkomający z przedwzmacniaczem...? taka informacja:

Zrobiłem dodatkowo zasilacz na 2 takie napięcia 12V i 5V, np. dac + konwerter, czy inne.

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/128-zasilacz-nostromo-hades-12v-5v.html

Ale daję także możliwość zamówienia sobie zasilacza z dowolnie dobraną parą napięć, proszę poczytać:

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/129-zasilacz-nostromo-hades-dwa-dowolne-napi%C4%99cia.html5.thumb.jpg.fd05a32cc5cfc304d2f57df23348318d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie wystawiłem do sprzedaży NOSTROMO uX2, jest to następca uX1. Generalnie jest to wersja uX1 premium, zmieniłem przełącznik wyboru źródła z wychylnego na przyciskany i kilka innych drobnych zmian w środku.

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/40-dac-nostromo-ux2.html

uX2_5.thumb.jpg.9e563cc9142904b4968dc45c6d823bf8.jpguX2_4.thumb.jpg.71391b27ca14ad217d33f1a359949bdc.jpg

Edytowane przez projektnostromo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku myślałem właśnie o takim zestawie, taka miniwieża - TANATOS HYPNOS HADES - jak Wam się to podoba?

Tak więc wystawiłem do sprzedaży taką wieżę, kupując zestaw tych trzech elementów dostajesz rabat 20% na zasilacz.

Mało tego - wszyscy ci którzy kupili wcześniej wzmacniacz i dac a teraz dokupią zasilacz, lub kupili sam dac czy sam wzmacniacz a teraz dokupią dwa pozostałe elementy - dostaną rabat 20% na zasilacz. Proszę o kontakt przez e-mail - podam kod rabatowy.

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/130-wieża-tanatos-hypnos-hades.html

wieza_sr7.thumb.jpg.6a01a0a36bbf9d3aad38881f08453125.jpgwieza_sr4.thumb.jpg.b8549bf2ba7f6b027f34ac27202a42d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pytają się czy mogę coś takiego zrobić.... tak sobie myślę - dlaczego nie.
Zrobiłem kilka sztuk NOSTROMO HYPNOS wersja limitowana. Zapraszam do obejrzenia zdjęć, poczytania opisu. Najważniejsza zmiana, to jest zbudowany na WM8741 zamiast WM8742, jest jeszcze kilka innych ciekawych modyfikacji. Wizualne zmiany to, czerwone ledy wyboru wejścia i mosiężna gałka selektora.
Zapraszam:

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/132-dac-hypnos-wersja-limitowana.html

hyp_lim3.thumb.jpg.dc7588e0fd25ea8bd17a7388ce0cf3c9.jpghyp_lim4.thumb.jpg.61d51b837269c774a4dfbcdafaa8f23b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytanko - czy sygnał na wyjściu liniowym RCA z Tanatos Premium jest na zasadzie bypass (sygnał idzie nawet przy wyłączonym urządzeniu), czy na zasadzie przedwzmacniacza (Tanatos musi być włączony i podlega sterowaniu potencjometrem głośności)?
Czy ktoś mógłby też porównać w/w wzmacniacz z Pro-Ject Head Box S2?

Edytowane przez temp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odkryłem coś dziwnego. Jestem posiadaczem Wolf2, pewnego dnia przepiąłem sobie kabel optyczny do wejścia numer dwa, numer dwa nazwałem wejście które znajduje po prawej stronie, czyli od strony białego wejścia rca. Usłyszałem, że dźwięk się różni między wejściami, przy pierwszym wejściu dźwięk jest o wiele wyrazniejszy i jakbyśmy podkręcili trochę górę, oczywiście ten dźwięk na wejściu numer jeden o wiele bardziej mi się podoba, dźwięk na drugim wejściu jest bardziej stonowany, góry jest trochę mniej.

Pomyślałem, że pewnie mam jakieś omamy albo coś, nagrałem więc filmik i tam też ewidentnie słychać różnice.
Zacząłem rozkminiać dalej... Dac mam prawie dwa lata, może coś się wyrobiło, albo jakaś sekcja się "wygrzała"
Skontaktowałem się więc z kumplem który kupił dwa miesiące temu polecony przeze mnie Dac i u niego efekt jest identyczny, kumpel też jest w lekkim szoku, no bo przecież to powinno grać tak samo na każdym z wejść.

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klienci pytali się o możliwość wykonania zasilacza na 2 napięcia w metalowej obudowie ale o większych mocach niż w poprzedniej wersji. Od tej chwili wprowadzam możliwość zamówienia takiego zasilacza. Wybierasz dwa dowolne napięcia i podajesz w uwagach a my budujemy taki zasilacz w terminie do 7 dni. Przykładowo V1 - 12V 1,4A V - 5V 3A.
Do wyboru czarna lub srebrna obudowa.
Zapraszam do zamawiania.

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/133-nostromo-hades-2-dowolne-napięcia-większa-moc.html

11.thumb.jpg.a927388c9fd5a3cb5ce511aa78c36be0.jpg16.thumb.jpg.23d5e09b2cf0fb2f65b950dd483d4122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2020 o 14:23, projektnostromo.pl napisał:

Klienci pytali się o możliwość wykonania zasilacza

Ale chyba nie pytali się o zasilacze wykorzystujące technologię lampową. Coś w rodzaju Brinkmanna RöNt II. Przy rozsądnie skalkulowanej cenie sam bym przytulił ze dwa takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, hudykot napisał:

pułap cenowy.

A kto mówi o tamtym pułapie cenowym? Gdyby Brinkmann był w moim zasięgu finansowym, po prostu kupiłbym Brinkmanna. A mi chodzi o przeniesienie na pułap cenowy Nostromo określonego rozwiązania. Nie o skopiowanie produktu i zaoferowanie go za 1/10 ceny. Technologia gramofonowa? Nie gramofonowa tylko zasilacz. Czyli technologia, którą Nostromo ma dobrze opanowaną. Lampy? To by była faktycznie nowość w ofercie. Ale od czego mamy pandemię jak nie od siedzenia w domu i kombinowania? A czy warto, o tym musi zdecydować producent. Na tym pułapie cenowym (w którym lokuje się Nostromo) nie miałby konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.