Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, hudykot napisał:

Porównywałeś może już taki zasilacz ze "zwykłym"? 

Nie. Nie mój pułap cenowy. Produktów tej marki raczej nie znajdziesz w zwykłym salonie audio. Chyba tylko na zamówienie u dystrybutora i z nastawieniem na "poważnych" klientów a nie amatorów wypożyczania za kaucją celem przetestowania (bez faktycznego zamiaru kupna)

 

44 minuty temu, hudykot napisał:

zrobić to zgodnie ze sztuką 1/10 ceny to raczej pobożne życzenia.

Kalkulacje cenowe na rynku audio są niejednokrotnie z d..... wzięte. Tak więc ile dany produkt kosztuje a ile mógłby kosztować to dwie różne rzeczy. Tu musiałby wypowiedzieć się konstruktor. Akurat bez trudu (także na polskim rynku) można znaleźć wiele przykładów firm, które oferują bardzo dobre produkty za "normalne" pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

I jeszcze coś czego nie ogarniam.

Na stronie producenta jest dział "okazje".
Są tam urządzenia po niższych cenach, pochodzące np. "ze zwrotów".
Niby ok, ale czemu bez prawa odstąpienia od umowy?
Komuś nie pasowało (bo np. szumi) i następna osoba ma to kupić i jak się zorientuje, że jej też szumi to nie może tego oddać?

IMHO to nie wygląda jak okazja a jak "wypchnięcie gniota":-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Froju napisał:

Komuś nie pasowało (bo np. szumi) i następna osoba ma to kupić i jak się zorientuje, że jej też szumi to nie może tego oddać?

Jeśli coś "szumi" to jest podstawa do reklamacji, a reklamacje na produkty z tego działu nie są wyłączone, tak samo są objęte także pełną gwarancją.

Poza tym wszystkie te produkty są dostępne w swoich działach, a tam nie jest wyłączone "prawo do zwrotu bez podania przyczyny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Nowe wersje przetwornika Wolf, który kiedyś testowałem, są wyraźnie lepsze od pierwowzoru. Wersja rozszerzona jest perfekcyjnie przyjemna w słuchaniu i niedroga, a za symboliczną kwotę wydaną na zasilacz Nostromo V4 znacznie poprawimy jakość dźwięku. To po prostu hit."

To jest cytat z podsumowania testu moich dac-ów w ostatnim numerze High Fidelity. Zapraszam do poczytania całości:

http://highfidelity.pl/@main-3789&lang=

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję :

Po sprzedaniu kilku sztuk okazało się, że jej odbiór jest bardzo pozytywny, a i znalazło się kilku klientów chętnych na przeróbkę wersji zwykłej na limitowaną

Na które to pytanie nie odpowiedział pan ?

  

W dniu 4.12.2019 o 20:39, M-K napisał:

To jest nie fair !!!  właśnei zmieniam system foto ?

Dobra.. ile będzie kosztować upgrade do takiej wersji z wolf 2 rozszerzony .. ?.

 

W dniu 16.12.2019 o 09:58, M-K napisał:

i cisza...

@projektnostromo.pl ? Da radę upgrade? Pomijam gałki ? , mnie złoto nie cieszy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że konserwatywni audiofile czytają na obiecany pełnowymiarowy dac z tzw klasy średniej . I ze względu na bebechy i funkcjonalność.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nowy produkt w sprzedaży, a właściwie kontynuacja serii. Konwerter USB-SPDIF V4 NOSTROMO, dwa wyjścia sygnału spdif - optyczne i coaxialne. Urządzenie maksymalnie proste i łatwe w użytkowaniu, konwerter za pomocą kabla USB (jest w komplecie) podłączamy do dowolnego komputera i po chwilowej samoczynnej instalacji sterowników mamy do dyspozycji sygnał SPDIF - optyczny lub coaxialny. Podłączamy do dowolnego dac-a (np. naszego Wolf 2) i mamy idealny, wysokiej jakości zestaw muzyczny, w oparciu o zwykły komputer.

v42.thumb.jpg.3ec6fa06896511bb0a626fb24131c2e2.jpg

https://nostromo.audio/pl/konwertery-usb-spdif/61-konwerter-usb-spdif-v4-nostromo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, projektnostromo.pl napisał:

Nowy produkt w sprzedaży, a właściwie kontynuacja serii. Konwerter USB-SPDIF V4 NOSTROMO, dwa wyjścia sygnału spdif - optyczne i coaxialne. Urządzenie maksymalnie proste i łatwe w użytkowaniu, konwerter za pomocą kabla USB (jest w komplecie) podłączamy do dowolnego komputera i po chwilowej samoczynnej instalacji sterowników mamy do dyspozycji sygnał SPDIF - optyczny lub coaxialny. Podłączamy do dowolnego dac-a (np. naszego Wolf 2) i mamy idealny, wysokiej jakości zestaw muzyczny, w oparciu o zwykły komputer.

v42.thumb.jpg.3ec6fa06896511bb0a626fb24131c2e2.jpg

https://nostromo.audio/pl/konwertery-usb-spdif/61-konwerter-usb-spdif-v4-nostromo.html

Mam w grajdołku Konwerter w wer. 3 na zewnętrznym zasilaniu, współpracujący z Wieżą Tanatos, Hypnos, Hades i gra to zawodowo. 

Edytowane przez Piotr_Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką opinię dostałem przedwczoraj:

"Gratuluję. Zestaw, który Pan skonstruował (Tanatos, Hypnos i Hades) daje bardzo dobry dźwięk. Mój poprzedni DAC (oraz wzmacniacz do słuchawek w jednym), choć ma dobre opinie odnośnie dźwięku, co również potwierdzam, z tym zestawem nie ma szans (podejrzewam, żę większość tego typu wynalazków). Wyraźna poprawa rozdzielczości, barwy, dźwięk jest dociążony - basy wypełniają tło, ale też wyraźnie punktowo potrafią wybrzmiewać. Dźwięk jest równy bez faworyzowania jego składowych - czysty i klarowny.

Dźwięk nie jest płaski, ale sprawia wrażenie przestrzennego."

https://nostromo.audio/pl/zestawy/130-wieża-tanatos-hypnos-hades.html

https://nostromo.audio/pl/zestawy/131-wieża-tanatos-hypnos-hades-premium.html

wieza_sr3.thumb.jpg.27f5097f5dade6ba558042aac409c9da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy napisałem to wcześniej wyraźnie - ten konwerter USB-SPDIF V4 który wprowadziłem do sprzedaży niedawno, obsługuje do 96kHz przy 32 bitach. Wygląda to tak: Po podłączeniu do komputera instaluje się samoczynnie i mamy do dyspozycji do 48kHz 16 bit, natomiast po aktualizacji sterowników (do pobrania na naszej stronie) są dostępne częstotliwości jak widać na obrazku poniżej.

v4.thumb.jpg.37a72b7d56ccdd488badd453a37c3041.jpg

https://nostromo.audio/pl/konwertery-usb-spdif/61-konwerter-usb-spdif-v4-nostromo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Taki zestaw wymyśliłem:

NOSTROMO wolf 2 + konwerter USB-SPDIF V4 + zasilacz liniowy 12V.

Normalnie wychodzi cena 1717zł, ale w zestawie można kupić to za 1500zł.

Gdyby ktoś jednak chciał wolfa 2 limitowanego, to po wrzuceniu do koszyka wolf + konwerter + zasilacz, dostanie z automatu 10% rabatu.

Zapraszam na zakupy.

https://nostromo.audio/pl/zestawy/55-zestaw-promocyjny-rozszerzony-wolf-2-konwerter-zasilacz-12v.html

zestaw-promocyjny-wolf-2-zasilacz-konw_v4.thumb.jpg.e1315686ba5af3f78fa1fa31a24fa586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała zagadka. Czy wiesz jak brzmi skrót:

Amerykański Gwiezdny Statek Towarowy

Jeśli chcesz dostać 50% rabatu na nasz wzmacniacz słuchawkowy TANATOS w wersji premium. Wrzuć go do koszyka i wpisz odpowiedź na powyższe pytanie w okienku na kod rabatowy.

Życzę powodzenia!

https://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-przedwzmacniacze/91-headamp-tanatos-v-premium.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy mój wpis o Tanatosie nadal aktualny, można odgadywać kod rabatowy, zostało jeszcze kilka sztuk.

.... a i myślę nad kolejną zagadką do innego produktu.

Taki mój sposób na te wszystkie blak frajdeje i inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tanatosy za pół ceny się skończyły. A może ktoś chce kupić za mniej niż 200 zł nowego uNOSTROMO V6 ?

Proszę wpisać w miejsce na kod rabatowy, jednym słowem: Johnny Cash - nie swoje o sobie.

Życzę powodzenia !

https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/38-dac-unostromo-v6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dołączyłem- od jakiegoś czasu obserwuję ustrojstwa Nostromo, ale zawsze coś mnie od kupna powstrzymuje. Raz sparzyłem się na DAC od  SMSL (nie, żeby było źle, po prostu dźwięk poprawił się kosmetycznie) i trochę mi przeszło...

Do rzeczy- czy plany przewidują pojawienie się flagowca typu Wolf z USB (właściwie najbardziej bym był zadowolony z połówki Wolfa - na 1 źródło)? Albo jakaś modyfikacja obudowy Wolfa, żeby ten konwerter nie latał luzem po kablach tylko dawał się przyczepić? Chyba że takim odpowiednikiem półWolfa z USB jest Hypnos Premium?

Edytowane przez doktorZło
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze miałbym pytania:

- czy jest możliwość wypożyczenia jakiegoś egzemplarza testowego ?

- czy, w razie gdyby okazało się, że taki Hypnos jednak pasuje, to czy można go odesłać celem dodania fanaberii- czyli zamocowania wzmacniaczy operacyjnych w podstawkach? ( i jakiego rzędu to koszt?)

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypożyczamy, ale też nie robię żadnego problemu ze zwrotem zakupionego egzemplarza w terminie do 14 bez podania przyczyny.

We wszystkich Hypnosach(a już na pewno w wersji premium i limitowanej) WO są na podstawkach, więc nie trzeba nic przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie chyba straciło aktualność... Dotarł Hypnos, i na razie wszystko wskazuje na to, że raczej zostanie i nic nie trzeba będzie rzeźbić.

Tylko mam drobne pytanie - czy da się w Hypnosie jakimś sposobem ustawiać gain? Wychodzi u mnie, że muszę mocno skręcać gałkę głośności we wzmacniaczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, doktorZło napisał:

Pytanie chyba straciło aktualność... Dotarł Hypnos, i na razie wszystko wskazuje na to, że raczej zostanie i nic nie trzeba będzie rzeźbić.

Tylko mam drobne pytanie - czy da się w Hypnosie jakimś sposobem ustawiać gain? Wychodzi u mnie, że muszę mocno skręcać gałkę głośności we wzmacniaczu.

 

Samemu nie, przynajmniej nie w sposób prosty.

Najlepiej przysłać do nas do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, doktorZło napisał:

Pytanie chyba straciło aktualność... Dotarł Hypnos, i na razie wszystko wskazuje na to, że raczej zostanie i nic nie trzeba będzie rzeźbić.

Tylko mam drobne pytanie - czy da się w Hypnosie jakimś sposobem ustawiać gain? Wychodzi u mnie, że muszę mocno skręcać gałkę głośności we wzmacniaczu.

Jak możesz, to jak się trochę osłuchasz napisz jakie wrażenia dźwiękowe i z jakim wzmakiem, kolumnami to gra, z jakiego DACa zrobiłeś przesiadkę.

@projektnostromo.pl z ciekawości się zapytam jakie wzmacniacze operacyjne siedzą w Hypnos, Wolfie. Z tego co się orientowałem to chyba robią jako bufor, bo sekcję I/U obsługuje kość Wolfson?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie napiszę: wcześniej słuchałem Dragonfly Red, SMSL Idea. Ogólnie jest fajnie, dźwięk spokojny, bardziej szczegółowy, lżejszy. Na razie czuję lekki niedosyt dołu- pod względem ilościowym: np.

W "Marathon" Rush'a z płyty "Show of hands" zniknął  "lotniczy" bas (tj. dudniący, jak przelatujący samolot, z głośnika do głośnika, z takim głuchym zniekształceniem w międzyczasie)- teraz zyskał trochę więcej detali, ale... ubyło mu mocy.

Norah Jones- brzmi świetnie, tak jak powinno. Trochę cofnęły się partie gitary basowej.

Wzmak: Accuphase E-206, monitory typu DIY na KEFach- te kolumny zbaczają lekko w stronę grania wyższymi tonami (z NAIM była niesłuchalna masakra; z Accu zgrały się doskonale).

Muszę jeszcze posłuchać trochę "cięższego" repertuaru. Wtedy też zobaczę, czy trzeba go wysyłać na "przyhamowanie".

 

Porada: w Windows 10 na trzaski przy zmianie/początku (a czasem i w trakcie*) utworów trzeba wejść w edycję planu zasilania i w sekcji USB zdezaktywować wyłączanie zasilania USB. Jak ręką odjął.

* w pewnym momencie miałem wrażenie, że słucham winyla z promienistą rysą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.