Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Prewwit napisał:

z ciekawości się zapytam jakie wzmacniacze operacyjne siedzą w Hypnos, Wolfie. Z tego co się orientowałem to chyba robią jako bufor, bo sekcję I/U obsługuje kość Wolfson?

W analogówce w Hypnos jest NE5532 a Wolf 2 rozsz. 2xNE5534

4 godziny temu, Prewwit napisał:

Może  spróbować z podmianą opampa, ciekawe co tam obecnie siedzi.

J/W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doktorZło NE5532 jak widzę ma dwa kanały to można spróbować kostki OPA2134/2132(też dwukanałowe), z tych co miałem to OPA2134, dla mnie ma niskie odpowiednio głębokie z niezłą dynamiką, wokale też bardzo ładne, nie jest to kostka jasno grająca, analityczna, dla mnie granie w stronę ciepłej prezentacji.

https://www.tme.eu/pl/details/opa2134pa/wzmacniacze-operacyjne-tht/texas-instruments/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeń ciąg dalszy:

Puściłem "Sailing to Philadelphia" Marka Knopflera- Knopfler i Benett w końcu dostali osobne gitary ;-). Bas był miękki i okrągły,  ale precyzyjny- nie rozłaził się.

Kolejne pytanie: Czy układ Hypnosa działałby z LM4562? Patrząc po parametrach, zastosowany NE5532 to naprawdę solidna kość, wydaje się, że trudno byłoby wsadzić coś, co wyraźnie wniosło by korzyść.  

Edytowane przez doktorZło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doktorZło napisał:

Kolejne pytanie: Czy układ Hypnosa działałby z LM4562? Patrząc po parametrach, zastosowany NE5532 to naprawdę solidna kość, wydaje się, że trudno byłoby wsadzić coś, co wyraźnie wniosło by korzyść.  

Parametry parametrami, a jakie granie nam podejdzie już od nich nie zależy. Np. nie powiedzą z którym wzmacniaczem operacyjnym, będzie dla nas przyjemniejszy basik czy wokale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem coś nowego, właściwie to nie wymyśliłem ale zbudowałem po swojemu coś co sam chciałem od dawna mieć.

Tak więc przedstawiam Konwerter Bluetooth-SPDIF NOSTROMO.

Jak to działa?

Podłączamy konwerter za pomocą zasilacza który jest w komplecie - do prądu, następnie z dowolnego wyjścia optycznego lub coaxialnego łączymy do dac-a, wzmacniacza czy co tam mamy.

Parujemy konwerter z naszym smartfonem/tabletem i.... gramy, i to bez problemu gęste formaty - gwarantowane 96kHz.

Zapraszam.

https://nostromo.audio/pl/konwertery-cyfrowe/147-konwerter-bluetooth-spdif-nostromo.html

blue6.thumb.jpg.954a4b8a088c2ed95ecf4a7b4ae5f351.jpgblue2.thumb.jpg.fa05c35f88cbf46e9f590bf9cef34dca.jpgblue3.thumb.jpg.53c35ce515eb2bb23a01ebb8efe16614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja srebrna ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio Nostromo 5H+zasilacz liniowy, z chęci wypróbowania czegoś innego w moim systemie. Ogólnie granie DACa odbieram jako granie żywe, zero zamulania, muzykalnie, płynnie, przyjemnie. Niskie tony nie są ani mocno twarde, ani jakieś poluzowane wibrujące, coś po środku. Średnica, wokale, bardzo realne, żywe, przy tym zachowane odpowiedni balans, bo nie ma żadnej nieprzyjemności w ich odsłuch, przekazane ładnie emocje w głosie. Ogólnie granie równe, ale w moim odczuci lekko podkreślone są wysokie tony, ale są one podane bardzo płynnie nie ostro, przez co długie odsłuchy nie męczą. Bardzo dobra separacja dźwięków i przestrzenność grania, tutaj czuję największą poprawę względem Xonara ST. Poprawiła się  lokalizacja dźwięków pozornych. Całościowo  bardzo rzeczywiście oddanie warunki nagrania. Wrażenie te są na oryginalnym opampie 5532, dodatkowo że posiadam małą kolekcję opampów, sprawdziłem czy jeszcze coś można wyciągnąć z grania. Dopiero zastosowanie na stoliku 2xLME49990 dało skok do przodu w prezentacji sceny i na razie w tym miejscu zostanie.

Ogólnie zaskoczony jestem tym DACiem, poprawa grania względem Xonara we wszystkich aspektach, miałem też iFi iDAC2 grał dla mnie na podobnym poziomie co Xonar.

Sygnał z PC puszczony przez Xonara S/PDIF(coaxialem) do DACa. Testowałem też po USB, ale w moim odczuciu zagrało w tej konfiguracji słabiej, lekkie pogorszenie sceny  względem S/DIF. Ale tutaj nie wiem czy nie winą jest wyjście USB w moim kompie. Zamówiony mam do PC wewnętrzny kontroler USB Gigabyte na PCIe https://www.walmart.com/ip/Refurbished-Gigabyte-Dell-72YMW-PCI-Express-x1-USB-3-0-Card/571350307

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 13:16, Prewwit napisał:

Wrażenie te są na oryginalnym opampie 5532, dodatkowo że posiadam małą kolekcję opampów, sprawdziłem czy jeszcze coś można wyciągnąć z grania. Dopiero zastosowanie na stoliku 2xLME49990 dało skok do przodu w prezentacji sceny i na razie w tym miejscu zostanie.

Muszę wprowadzić korektę, wraca 5532, jednak całościowo lepiej się prezentuje muzyka, przyjemniejsza w odbiorze. LME49990 początkowo zachwycił mnie  przestrzenią grania, stwierdziłem jednak że osiąga jej poprawę kosztem, barwy wokali, instrumentów, gorszego ich wybrzmienia, dźwięk jest chłodniejszym bardziej analityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem fajną wersją była by wyposażona w regulację głośności  i sterowaniu z pilota, taka że można przełączyć w tryb przedwzmacniacza pasywnego. Dla użytkowników końcówek lub wzmacniaczy z wejściem na końcówkę z pominięciem preampa było by super, obecnie regulację mam oddzielnie na zewnątrz, a lepiej mieć to w jednym pudełku, mniej bałaganu, mniej kabli. Od razu dołożyć wybór źródła z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmierzamy do przedwzmacniacza z funkcją DAC . Nikt w Polsce takiego nie produkuje . No może Lampizator.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Czyli zmierzamy do przedwzmacniacza z funkcją DAC . Nikt w Polsce takiego nie produkuje . No może Lampizator.

Też popierasz takie rozwiązanie, aby coś takiego dołożyć do DACa?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie marzenie : pełnowymiarowa obudowa.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące Konwerter USB-SPDIF V4 NOSTROMO. Czy wejście USB jest w klasie USB Audio Class 1 czy USB Audio Class 2? Potrzebuję takiego konwertera dla PlayStation 5. Konsola wspiera jedynie USB Audio Class 1... Nie rozpozna USB Audio Class 2.

I tak z ciekawości... jaki „czip” stanowi serce tego konwertera? Co odpowiada na konwersję sygnału?

Obecnie do wyjścia USB konsoli podłączona jest taka prosta karta oparta na PCM2704 (mini karta muzyczna bez obudowy) z wyjściem toslink. Rozumiem, że konwerter Nostromo będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 09:32, DamianLukasz napisał:

Nostromo wzmacniacz na tda,jak to brzmi?kto słuchał?strasznie mało i formacji na ten temat....

Szybko zniknęły z oferty.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na Wolfa 3. Dac, selektor wejść, pre pasywny z pilota. Do kompletu brakuje tylko zasilacza wewnątrz obudowy. Konstruktor posiada wszystkie podzespoły, wystarczy tylko je połączyć w jednej obudowie. Ewentualnie zamienić Wolfsona na coś z większą ilością kiloherców i DSD. 

Dac2.jpg

Dac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Seb1 napisał:

Ewentualnie zamienić Wolfsona na coś z większą ilością kiloherców i DSD. 

WM8741 jak czytam to obsługuje DSD https://www.cirrus.com/products/wm8741/ , ale jak widzę na forum to większość osób na forum korzysta z Tidala, Spotify, Deezera, płyty CD więc czy te DSD jest tak pożądane ? Plus z inna kością to już by nie był Wolf ?

Dołożyłbym wyjście dodatkowe RCA dla osób używających wzmacniaczy słuchawkowych.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dyskusję, nie zaglądałem kilka dni i do tego miałem problem z pocztą, więc nie dochodziły do mnie powiadomienia.

Ale ok, postaram się odpowiedzieć na kilka pytań/wątpliwości w najbliższym czasie.

W dniu 20.02.2021 o 09:32, DamianLukasz napisał:

Nostromo wzmacniacz na tda,jak to brzmi?kto słuchał?strasznie mało i formacji na ten temat....

 

W dniu 24.02.2021 o 11:35, marek-1969 napisał:

Szybko zniknęły z oferty.

Nie no, jedna sztuka jeszcze jest w sprzedaży.

To była krótka seria testowa, zaledwie kilka sztuk, zastanawiałem się czy warto to robić. Ale widzę że tu z kolegami z dalekiego wschodu nie wygram.

Zrobiłem go najlepiej jak umiałem z naciskiem na jakość dźwięku, ale za to nie ma bajerów, pilotów itd. a cena wyszła jak wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 00:56, sojer2005 napisał:

mam pytanie dotyczące Konwerter USB-SPDIF V4 NOSTROMO. Czy wejście USB jest w klasie USB Audio Class 1 czy USB Audio Class 2? Potrzebuję takiego konwertera dla PlayStation 5. Konsola wspiera jedynie USB Audio Class 1... Nie rozpozna USB Audio Class 2.

Jest kompatybilne z Class 1

 

W dniu 24.02.2021 o 00:56, sojer2005 napisał:

tak z ciekawości... jaki „czip” stanowi serce tego konwertera? Co odpowiada na konwersję sygnału?

CM108

 

W dniu 24.02.2021 o 00:56, sojer2005 napisał:

Rozumiem, że konwerter Nostromo będzie lepszy?

Mam nadzieję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do integry . Audiofile to dość konserwatywne środowisko również przez średnią wieku .

Dlatego też mile widziane są standardowe wymiary . Tego Integra nie miała. Druga rzecz to brak krajowych wzmacniaczy tranzystorowych .

Amplifikator prawdopodobnie nie istnieje . Audiomatus od roku nie daje znaku życia . Qba też się wycofał z rynku . Baltlab ma dziwne terminy realizacji a ostatnio mocno podniósł ceny .

Więc nie daleki wschód jest problemem .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.