Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien że wypożyczając kilku osobom Nostromo 5 (z wbudowanym odbiornikiem USB-SPDIF) na pewno zyskalibyście na kilku opiniach jak ten DAC się sprawuje.

Takie niezależne opinie byłyby na wagę złota, bo na chwilę obecną nigdzie nie można przeczytać ani jednego testu, czy wrażenia z użytkowania Nostromo 5

Zdaje sobie z tego sprawę i zgadzam się z tym.

Ale dla nas ważne są względy logistyczne, obecnie mamy zapas NOSTROMO wolf i to pozwoliło mi zorganizować taką akcję.

Tym bardziej, że ostatnio dokonałem sporo zmian w wolfie, nowe OpAmp-y, nowe bardzo dobre stabilizatory, nowe kondensatory w filtrze przy jednoczesnym poszerzeniu pasma.

Moim osobistym zdaniem dac bardzo zyskał na tych zmianach, ale ja jestem subiektywny w swoich ocenach i chciałbym poddać to ocenie innych.

Wprawdzie mam zaprzyjaźnionego audiofila w Szczecinie który po odsłuchach ze wzmacniaczem lampowym na słuchawkach stwierdził, że ta ostatnia wersja Nostromo wolf jest o dobrą klasę lepsza od poprzedniej, lepiej i wierniej odwzorowane niskie tony, wyrównane pasmo środkowe a co ważniejsze, wysokie pasmo czyste i klarowne bez świstów i szelestów.

Z mojego punktu widzenia budowa dac-ów, to moja praca, ale głównie hobby, obecna wersja Nostromo wolf to wewnętrznie V. 4.0, w porównaniu do wersji pierwszej jest tam praktycznie 70% zmian.

Jeśli chodzi o Nostromo 5 i 5H to mamy z ich ilością pewien problem. Płytka odpowiedzialna za komunikację USB jest robiona przez zewnetrznego podwykonawcę i dostarczono ich nam za mało w porównaniu do potrzeb, jak tylko będę dysponował większą ilością gotowych 5-tek zrobimy podobna akcję, może już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator galwaniczny zasadniczo zmienia dźwięk na lepsze.

 

Z moich doświadczeń (zamiana MF V-Link na MF V-Link192) - separator galwaniczny dźwiga dźwięk o klasę w górę jeśli idzie o wyrafinowanie.

Niestety - szczegółów nie mogę zdradzić na tym forum.

Wracając do tematu wątku: chętnie bym bezpośrednio porównał Nostromo Wolf z iFi DAC, bo mam wrażenie że polski produkt rozjedzie droższą konkurencję jak walec drogowy. :)

Za iFi DAC cena w Dublinie (w przeliczeniu) jest ponad 1000 zł a gra toto fatalnie, słabiutko.

Już dawno w Polsce mówiono: "cudze chwalicie...". :)

Może ktoś skonfrontuje iFi z Wolfem, w Polsce to nie powinno być trudne, oba sprzęty są łatwo osiągalne. Niezależny test mógłby być przebojem i zdrowo namieszać.

Wkurza mnie nachalna promocja iFi, gdy mamy polskiego producenta

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polskiej mentalności jest przekonanie że obce to lepsze - takie nasze kompleksy . Dlatego niogdy nie będziemy zamożnym krajem.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nikąd to przekonanie się nie wzięło :D

 

OK, więc porównajmy Wolfa z iFi i przekonajmy się jak jest naprawdę.

Ja z góry nie zakładam kto wygra bo Wolfa nie znam ale po posłuchaniu iFi jestem nastrojony dość optymistycznie i patriotycznie. :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany wypożyczeniem Wolfa w kolorze czarnym. Gdyby udało się załatwić formalności i wysłać do mnie Wolfa na piątek, to w sobotę będę miał micromegę mydac i chętnie porównam.

Proszę postępować zgodnie z zasadami opisanymi tutaj:

http://www.audiostereo.pl/projekt-nostromo-qa_111273.html/page__view__findpost__p__3239548

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

 

Wlasnie zakupilem model 5H; wczesniej skorzystalem z oferty marketingowej wypozyczenia Wolfa.

 

brzmienie jest zblizone tych DAC'ow; roznice sa nieduze ale sa. Wg mnie Wolf gra nieco jasniej dajac minimalnie wiecej szczegolow, byc moze odrobinke bardziej dynamicznie rowniez.

 

Obydwa DACi graja wg mnie otwartym dynamicznym dzwiekiem - 5H odrobine ciemniej.

 

W 5H mam dodatkowo wzmacniacz sluchawkowy oraz wejscie USB na bardzo ciekawej kosci CM6631A (kostka o oczko wyzej czyli CM6632A, daje juz obsluge DSD).

 

Wzmacniacz sluchawkowy w 5H rowniez b ciekawy - jak podaje p Marek na swojej stronie daje 3 W mocy i to slychac ! Bardzo dynamiczny odsluch.

 

Obie konstrukcje sa b ciekawe i dobrze wykonane czego dowodzi jakosc dzwieku i wrazenia z odsluchow.

 

Co wybrac ? Ja oparlem sie na analizie roznic i wyszlo mi, ze fajnie miec w jednym malym pudelku od razu wzmacniacz sluchawkowy i odbiornik USB. Jesli ktos z drugiej strony woli nieco jasniejszy dzwiek to wowczas zdecydowanie Wolf.

 

Do tego doloze swietne wrazenia z kontaktu z firma - fachowa konkretna pomoc - szybka wysylka, bardzo duza wiedza na temat.

 

Porownywalem produkty Nostromo z urzadzeniem na kosci ESS Sabre32 ESS9018 - Sabre gra b grzecznie i rowno w calym pasmie - mam wrazenie, ze w Nostromo jest wiecej emocji w muzyce - dla kazdego cos milego - mnie akurat w Nostromo sie to bardzo spodobalo. Kazdy lubi co innego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby o gustach się nie dyskutuje ale wg mnie to urządzenie przedewszystkim nie przyciąga swoim wyglądem, jest brzydkie.
nie wiem czy postawiłbym nostromo na biurku, które wygląda jak, nie wiem, moduł sterujący wyjęty z kabiny pilota śmigłowca MI-17 :)

 

Zgadzam się całkowicie — mnie też to uderzyło. Do tego wybrana okropna czcionka/font.

 

 

 

 

Cena jest bardzo atrakcyjna

 

I to jest rzecz dyskusyjna. :) Uderzyło mnie (możliwe że jest to techniczny wymóg użytych komponentów, rzecz nie do obejścia), że wystarczy mieć chyba tylko dwa różne wymagania i za każdym razem ląduje się w najdroższym modelu, który wiadomo — już nie wymiata cenowo. :))

 

Z tego co pamiętam mocno selekcjonujące były takie „ekstrawagancje”, jak np.:

— wyjście słuchawkowe z przodu;

— regulacja głośności;

— wejście USB;

— zewnętrzny zasilacz.

 

Wszystko to piszę tylko dlatego, bo też popieram krajową przedsiębiorczość i chciałbym, żeby się rozwijała jak najlepiej. Choć sam właśnie boleśnie odczułem konsekwencje swojego podejścia — tylko z tego powodu uznałem, że po latach rozwoju technologicznego mogę chyba wreszcie po raz pierwszy kupić pamięć flash no-name, czyli GoodRAM (konkretnie kartę do aparatu). Po miesiącu padła mi z całym materiałem zdjęciowym i filmowym (akurat dość cennym i zupełnie niepowtarzalnym) i wciąż jestem w szoku po tym wydarzeniu. Do tej pory jeszcze nigdy nie straciłem ani jednego cyfrowego zdjęcia z ponad 100.000 zrobionych przez ponad 10 lat, a tu GoodRAM wstawił mi takie bolesne g… No dobra, to inny temat, więc krótko: GoodRAM (jak i inne no-name w archiwizacji danych) — maksymalnie nie polecam.

 

 

 

 

A więc jedyny „dla mnie” model Nostromo, to tylko najdroższy 5H (spadła cena, czy mi pamięć robi figla? Całkiem możliwe, że ostatnio już za dużo było tych zakupów… :) Nie wygląda tak źle jak pozostałe (szczególnie w porównaniu z minifestiwalem brzydkich czcionek na promowanym Wolfie, ;) ale już przebijając się przez specyfikacje dałem sobie na wstrzymanie z powodu wyglądu faktycznie jak z sowieckiego śmigłowca. :)

 

Nie będę wypożyczać, bo po prostu oczekuję, że sprzęt typu DAC ma działać bez najmniejszych zastrzeżeń. :)

 

 

 

 

A ponieważ tytuł tematu zawiera string „Q&A”, to na koniec miałbym takie pytanka:

 

1. Raz na rok-dwa zdarza mi się bywać w okolicach światowej centrali firmy Nostromo. Gdyby mnie naszła taka ciekawość, to czy jest możliwość, po umówieniu, poobcowania ze sprzętem w działaniu?

 

2. I jeśli tak, to w co warto zaopatrzyć się własnego? Powiedzmy słuchawki. Własna muzyka cyfrowa/sample — na jakim najlepiej nośniku? Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic, ale jako zawodowemu fotografowi.. Twoja historia z padniętą kartą pamięci jest dla mnie aż za nadto zrozumiała.

 

Do tej pory jeszcze nigdy nie straciłem ani jednego cyfrowego zdjęcia z ponad 100.000 zrobionych przez ponad 10 lat, a tu GoodRAM wstawił mi takie bolesne g… No dobra, to inny temat, więc krótko: GoodRAM (jak i inne no-name w archiwizacji danych) — maksymalnie nie polecam.

 

Masakra.

A już miałem kupić na próbę GoodRAM.

Po Twojej "recenzji" będę omijać tę firmę szerokim łukiem.

Ja na szczęście w swoim 5DIII mam dwa sloty kart pamięci i pracują u mnie równolegle (jedna robi jako backup), ale mimo wszystko - takie akcje jak opisujesz, to jest jak dla mnie całkowita dyskwalifikacja producenta, na rynku kart pamięci :/

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raz na rok-dwa zdarza mi się bywać w okolicach światowej centrali firmy Nostromo. Gdyby mnie naszła taka ciekawość, to czy jest możliwość, po umówieniu, poobcowania ze sprzętem w działaniu?

 

Światowa Centrala firmy Projekt NOSTROMO ma postać mojego biura, czyli pomieszczenia 2m na 3m mieszczącego się na zapleczu firmy mojej żony. W którym bywam czasami, więc najlepiej umówić się odpowiednio wcześniej - telefonicznie.

 

2. I jeśli tak, to w co warto zaopatrzyć się własnego? Powiedzmy słuchawki. Własna muzyka cyfrowa/sample — na jakim najlepiej nośniku? Coś jeszcze?

 

Komputer jakiś z zainstalowanym foobarem jest zawsze na miejscu + wzmacniacz + głośniki podstawkowe, jeśli słuchawki to lepiej zabrać własne.

Nośnik obojętny, najwygodniejszy jest pendrive.

 

Masakra.

A już miałem kupić na próbę GoodRAM.

Po Twojej "recenzji" będę omijać tę firmę szerokim łukiem.

 

Panowie generalizujecie, od wielu lat zajmuje się branżą IT i nie jest tak źle z tą firmą jak piszecie, aczkolwiek do swojego aparatu włożyłem inne pamięci.

 

PS. porównanie do radzieckiego śmigłowca podoba mi się, nie latałem tym modelem ale przy okazji sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na testach Wolfa.

 

Wolf grany z dobrego transportu PC poprzez konwerter USB/SDIF z separacją galwaniczną błyszczy doskonałym dźwiękiem. Nic nie można mu zarzucić. A patrząc na cenę buzia sama się śmieje.

 

Niestety gdy podłączymy przeciętny transport CD do Wolfa, gra tak jak DAC za 730 zł ... może nie kiepsko a przeciętnie

 

Warto zestawić Wolfa z konwerterem USB-SPDIF z separacją galwaniczną. Jest o niebo lepiej. To już jest porządne granie.

 

Niestety nic nie zastąpi dobrego transportu.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem w "całej rozciągłości" jako sceptyk i stary automatyk przemysłowy (elektryk) w hutnictwie z pokorą i niedowierzaniem schylić czoło przed pojęciem "jakość napędu cyfrowego ". Konwertwer USB/SPDIF Nostromo z separacją galwaniczną dostarcza zupełnie innej informacji do DACa . Zmieniła się sygnatura dźwięku, rozjaśnienie (pozytywnie jako otwarcie a nie jaskrawość) uspokojenie i ZERO zakłóceń z PC-ta. No nie wiem , cuś w tym audio jest ?????!!!!!!

Edytowane przez Maniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dodasz do tego zasilanie liniowe PC ... to dopiero nirvana ;-) Sam konwerter daje jakieś 50% jakości, resztę robi zasilanie. Ale to i tak jest przeskok jakościowy.

 

Każdy kto nie korzysta z DSD powinien być wyposażony w konwerter Nostromo z separacją galwaniczną !

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie właśnie na stronę Nostromo i teraz za każdym razem, gdy tylko próbuję przewinąć stronę suwakiem po prawej, zasłania mi ją bezsensowny applet Fejzbuka i zamula, praktycznie uniemożliwia dalsze czytanie — ani przewinąć się nie daje, bo chodziło mi o sam dół strony — ja jak zwykle „bardzo dziękuję” za takie tandetne wodotryski, odpadam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ogłaszam następną promocję na produkty naszej firmy.

Od dzisiaj do końca miesiąca lub do wyczerpania zapasu w naszym e-sklepie, każdy zakupiony zestaw składający się dac-a:

NOSTROMO wolf

NOSTROMO 5

NOSTROMO 5H

lub

Konwerter USB-SPDIF GS NOSTROMO

połączony w jednym zamówieniu z naszym zasilaczem:

NOSTROMO 12V

NOSTROMO 5V

NOSTROMO 12V 5V

Daje prawo do rabatu w wysokości 100zł.

Jeśli kupisz zestaw składający się z NOSTROMO wolf + Konwerter USB-SPDIF GS NOSTROMO + Zasilacz NOSTROMO 12V 5V masz prawo do rabatu 150zł

 

Warunki promocji:

Zakup tylko przez e-sklep, płatność przelewem, w uwagach do zamówienia należy wpisać hasło PROMOCJA100 lub PROMOCJA150, adekwatnie do zakupu, i wpłacić na wskazane w zamówieniu konto kwotę pomniejszoną o promocyjny rabat. Promocja nie ogranicza możliwości zwrotu urządzeń bez podania przyczyny, z tytułu Ustawy Konsumenckiej, natomiast ogranicza ten czas do 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja nie ogranicza możliwości zwrotu urządzeń bez podania przyczyny, z tytułu Ustawy Konsumenckiej, natomiast ogranicza ten czas do 7 dni.

 

Zdaje się, że zapisów ustawy wciąż jeszcze nie można sobie samodzielnie kształtować — może to robić jedynie Ustawodawca. Łoj, łoj… :)

 

Ale jest i dobra wiadomość — akurat za parę dni będzie okazja zmienić Ustawodawcę (tylko że wówczas każdy głos tak samo się liczy… A to pech! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zapisów ustawy wciąż jeszcze nie można sobie samodzielnie kształtować — może to robić jedynie Ustawodawca. Łoj, łoj… :)

 

Przepisów ustawy nie ograniczam, jeśli ktoś zechce je wykorzystać literalnie to nie mam na to wpływu. Natomiast to zdanie należy traktować jako prośbę/sugestię. Niektóre sztuki mam po jednej na stanie i nie chcę aby zostały zablokowane przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.