Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem niedawno taką wiadomość:

 

"Dobry Wieczór!

Zgłaszam formalne zażalenie o zbyt niskie ceny Pańskich "brzydkich" kaczątek.

To co Pan stworzył można docenić na sprzęcie gdzie każdy przewód zasilający, RCA czy Coaxial

są po 5000 zł sztuka. Oczywiście gniazda sieciowe i listwy też nie standardowe.

Klienci którzy nabywają te przetworniki nie wydadzą więcej jak po 200zł

(optymistyczna wersja) za przewód + listwa komputerowa za 50 zł. Przez ponad rok projektowałem własne

przewody zasilające i interkonekty (za wyjątkiem optycznego - Supernova 7 i USB Ultrviolet).Bazowałem na możliwie najlepszych materiałach bądź półproduktach

aż uzyskałem jakość, którą mogłem teraz zweryfikować Pańskie produkty. Wzmacniacz Moon 220i i kolumny Divine Acoustics Proxima w tym połączeniu stały się sprzętem 2xLEPSZYM = 4xDROŻSZYM !!!.

Gdyby zapakować te trzy elementy jak w temacie w skrzynkę 430mm zachowując pewnego rodzaju surowość estetyczną (może bardziej dopieszczoną) to cena 3000zł byłaby OKAZJĄ. To nie jest

zestaw przetworników dla "żółtodziobów". Na marginesie CA Stream Magic 6 v2 skapitulował natychmiast. Z droższym Vitusem nie porównywałem bezpośrednio. Musiałbym specjalnie zahaczyć o sklep HiFI Ja i Ty.

Vitusa słuchałem na moich kolumnach i wzmacniaczu na dobrych przewodach wcześniej i nie odczułem żadnego dyskomfortu używając WOLF-a i GS NOSTROMO. Stosunek CENA 40/1, DŹWIĘK 2/1 (dźwięk na wzmacniaczu za 40000zł)

Proszę się tak dalej rozwijać.

Dariusz (...) - Bardzo zadowolony klient"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

WAKACJE, NUDA, Nikt nie słucha muzyki? Dobra, jeśli jednak chcesz posłuchać muzyki na dobrej jakości sprzęcie - jest okazja zaoszczędzić! Od dzisiaj do końca sierpnia rozdaje kupony rabatowe wartości 10%, dla każdego który jest użytkownikiem AudioStereo. Warunki: Zakup w naszym e-sklepie na projektnostromo.pl Zakup powyżej 1000zł, jak zgromadzisz zakupy na taką lub większą kwotę, wpisz w koszyku otrzymany kod rabatowy - automatycznie naliczy się rabat. Aby otrzymać rabat napisz do nas wiadomość na PW. Przykładowy ciekawy zestaw do zrabatowania to NOSTROMO 5 + dedykowany zasilacz liniowy do niego: http://www.projektnostromo.pl/…/dac-nostromo-5-czarny-detail http://www.projektnostromo.pl/…/zasilacz-nostromo-12v-47-de…

Zapraszam do: http://www.projektnostromo.pl/e-sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ponieważ szukam niedrogiego DAC-a z dziurką na słuchawki zwróciłem uwagę na Projekt Nostromo. Przeczytałem chyba wszystkie informacje dostępne po wyguglowaniu tego tematu i mam kilka pytań,a nie ich za wiele:

1. jak duży wpływ ma zastosowanie zasilacza Nostromo 12V?- było nie było to dodatkowo 360 zł.

2. jakie słuchawki najlepiej sprawdzą się we współpracy z/w, żeby zawęzić na tapecie mam sztuki-Sennheiser 380 PRO, Shure SRH840, Audio Technica ATHM40X i ew. Bayerdynamic DT 660. Może ktoś słucha którejś z tych konfiguracji?

3.czy Nostromo 5H ma własną sygnaturę dźwięku , czy dodaje coś od siebie czy też jest transparentny?

4.Jak współpraca z Win 10?

Chętnie też przeczytam opinie aktualnych użytkowników produktów Nostromo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak duży wpływ ma zastosowanie zasilacza Nostromo 12V?- było nie było to dodatkowo 360 zł.

Opinie zwrotne jakie dostajemy od klientów po zakupie zasilacza mieszczą się w zakresie stwierdzeń, od "wyraźnie lepiej" do "rewelacja!! - jak nowy dac!"

Faktem jest że nikt nie zwrócił zasilacza pomimo takiej możliwości w terminie 14 dni.

2. jakie słuchawki najlepiej sprawdzą się we współpracy z/w, żeby zawęzić na tapecie mam sztuki-Sennheiser 380 PRO, Shure SRH840, Audio Technica ATHM40X i ew. Bayerdynamic DT 660. Może ktoś słucha którejś z tych konfiguracji?

Wzmacniacz słuchawkowy wbudowany w dac-a jest dość tolerancyjny dla słuchawek i raczej "nie ma swoich upodobań", wyjście wzmacniacza ma bardzo niską impedancję, więc nawet 32 omowe słuchawki zagrają dobrze.

3.czy Nostromo 5H ma własną sygnaturę dźwięku , czy dodaje coś od siebie czy też jest transparentny?

Założenia były aby był jak najbardziej transparentny, nie zawsze jest to możliwe do wykonania, ale taki był cel.

4.Jak współpraca z Win 10?

Bez problemów.

Chętnie też przeczytam opinie aktualnych użytkowników produktów Nostromo.

Ja tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam Nostromo 4, miałem u siebie 5 i H5, ale pierwsze wersje (chyba jest już piąta) i jakiś większych różnic nie było, nie wiem jak w finalnej. Zasilacz dokupiłem po roku użytkowania, jeszcze starą wersję z innym kablem sygnałowym i zasilającym na stałe. Zmiana na plus jest dość wyraźna, zrobił się taki mały surround ;-) , detale nie są już posklejane i jest więcej przestrzeni. To tak na szybko, ale najwięcej słychać było jak po tygodniu wróciłem na chwilę do starego zasilacza. Już nie chciało się takiego dźwięku, zasilacza nie zwróciłem i uważam, że to dobry zakup. Nostromo jakoś nie specjalnie dodał mi góry czy dołu, po prostu zagrał bardziej rozdzielczo i mniej nerwowo. Z win 7 i 10 żadnego problemu. Na stałe jest w pięty w laptop z linuxem Mint i cd Marantz CD52MK II SE i jest ok. Warto wypożyczyć i się przekonać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Jeszcze kilka lat temu byłoby to trudne do pomyślenia, żeby urządzenie w tej cenie oferowało tak wyrafinowany przekaz. To dźwięk w każdym aspekcie dojrzały."

Jest to fragment opisu z testu naszego przetwornika NOSTROMO wolf zamieszczonego w najnowszym wydaniu miesięcznika High Fidelity, test autorstwa Pana Wojciecha Pacuły. Zapraszam wszystkich do zapoznania się.

http://www.highfidelity.pl/@main-2842&lang=

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAKACJE, NUDA, Nikt nie słucha muzyki? Dobra, jeśli jednak chcesz posłuchać muzyki na dobrej jakości sprzęcie - jest okazja zaoszczędzić! Od dzisiaj do końca sierpnia rozdaje kupony rabatowe wartości 10%, dla każdego który jest użytkownikiem AudioStereo. Warunki: Zakup w naszym e-sklepie na projektnostromo.pl Zakup powyżej 1000zł, jak zgromadzisz zakupy na taką lub większą kwotę, wpisz w koszyku otrzymany kod rabatowy - automatycznie naliczy się rabat. Aby otrzymać rabat napisz do nas wiadomość na PW. Przykładowy ciekawy zestaw do zrabatowania to NOSTROMO 5 + dedykowany zasilacz liniowy do niego: http://www.projektnostromo.pl/…/dac-nostromo-5-czarny-detail http://www.projektnostromo.pl/…/zasilacz-nostromo-12v-47-de…

Zapraszam do: http://www.projektnostromo.pl/e-sklep

 

Promocja sierpniowa dobiegła końca. Teraz czekamy na wrześniową, z okazji nowego roku szkolnego może 20% na zakupy powyżej 1000 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zakup w naszym e-Sklepie w ciągu najbliższych 7 dni, czyli do 3 maja 2014r. będzie premiowany 20% rabatem!

Np. nasz dac NOSTROMO wolf kosztujący normalnie 738zł można kupić za 590zł !!!

 

Szkoda. Już kiedyś była promocja 20% (i to bez progu 1000 zł), wygląda na to, że powitalna. W takim razie poczekam jeszcze. W przyszłym tygodniu będę miał chyba okazję posłuchać zmodyfikowanego Wolfa. Jeżeli usłyszę jakąś różnicę to rozważę zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

300zł

Tyle można zaoszczędzić, kupując nasz zestaw promocyjny, czyli:

Dac NOSTROMO wolf

Konwerter USB-SPDIF V3 NOSTROMO na XMOS

Dedykowany do tych 2 urządzeń zasilacz liniowy NOSTROMO 12V 5V.

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/konwertery-cyfrowo-cyfrowe-ddc/zestaw-promocyjny-wolf-konwerter-zasilacz-detail

zestaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, a czy nie praktyczniej bylo by to wszystko zapakowac do jednej puszki standardowych wymiarow i tylko dokladac na zyczenie klienta to co potrzebuje ?

Jeszcze praktycznym dodatkiem jest pilot chocby do wyboru kanalu.

Pozdrawiam.

Byłoby, ale jednocześnie sporo drożej na wyjściu.

Generalnie prowadzę właśnie pracę nad takim "wszystkomającym" dac-em.

 

A tymczasem...

Nowy zestaw promocyjny, w dobrej cenie.

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/zestaw-promocyjny-n5-zasilacz-detail

promon5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby, ale jednocześnie sporo drożej na wyjściu.

Generalnie prowadzę właśnie pracę nad takim "wszystkomającym" dac-em.

 

A tymczasem...

Nowy zestaw promocyjny, w dobrej cenie.

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/zestaw-promocyjny-n5-zasilacz-detail

promon5.jpg

 

A czy taki zestaw poradzi sobie ze źródłem w postaci Macbook Pro + Audirvana i pliki DFF / DSF?

Pytam czy po USB da się nań przesłać plik jako DSD over PCM w takim setupie, bez konwersji z DSD do PCM?

Używam oprogramowania Audirvana Plus do tych plików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zestaw poradzi sobie ze źródłem w postaci Macbook Pro + Audirvana i pliki DFF / DSF?

Pytam czy po USB da się nań przesłać plik jako DSD over PCM w takim setupie, bez konwersji z DSD do PCM?

Używam oprogramowania Audirvana Plus do tych plików...

Rozwijając myśl - a co z 24-bit plikami FLAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook Pro, czyli iOS?

W NOSTROMO 5 za wejście USB odpowiada CM6631A i ta kostka bez problemów współpracuje z iOS.

Niestety jednak natywnie nie obsługuje DSD.

U mnie NOSTROMO 5 pod Windowsem 8,1 64bit zgłasza się z takimi dostępnymi trybami:

beznazwy-102.jpg

 

Niestety nie wiem jakie tryby będą dostępne po iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to bardziej kwestia kompatybilności tego DAC z formatem DFF/DSF.

Poprzez HDMI (DisplayPort) mogę wypchnąć strumień jak poniżej:

AP.png

 

Żadnego DAC na USB nie mam, ale pewnie nic by się tu nie zmieniło, jeśli DAC nie obsługuje natywnie DSD.

Niestety DAC w moim Onkyo TX-NR809 nie radzi sobie z DSF/DFF i muszę dokonywać konwersji do PCM, stąd poszukiwania czegoś lepszego :-)

Działają mi tak też pliki FLAC 24-bitowe (wtedy bez konwersji, bo one już w PCM są), ale chciałbym właśnie móc "wypchnąć" na DAC'a natywnie DFF/DSF.

Jeśli brak jest natywnej obsługi DSD, to wprost oznacza jak dla mnie, że właśnie z tymi plikami DFF/DSF sobie nie poradzi i potrzebna będzie konwersja do PCM jak w moim Onkyo.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook Pro, czyli iOS?

Nie, MacBook Pro i wszystkie inne komputery Apple to OS X lub w tej chwili bardziej kierunek ku nowej perspektywie systemu MacOS.

Wszystkie mobilne iZabawki jak iPad, iPod, iPhone to właśnie iOS.

Różnice kolosalne, ale można przywyknąć.

 

Pozdrawiam

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, MacBook Pro i wszystkie inne komputery Apple to OS X lub w tej chwili bardziej kierunek ku nowej perspektywie systemu MacOS.

Wszystkie mobilne iZabawki jak iPad, iPod, iPhone to właśnie iOS.

Różnice kolosalne, ale można przywyknąć.

 

Pozdrawiam

 

Faktycznie, mój błąd.

Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że nigdy z tymi komputerami i systemami nie miałem do czynienia i raczej nie będę miał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd.

Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że nigdy z tymi komputerami i systemami nie miałem do czynienia i raczej nie będę miał.

 

Pozdrawiam

 

:)

I nie ma co się usprawiedliwiać ;), to częsty błąd - nawet użytkowników sprzętu z logo "ogryzka".

 

A sprzęt...warty zapoznania się. I pisze to jako uzytkownik "maczków" ze stażem przekraczającym 2 dekady.

Ale wróćmy do tematu. ;)

Pozdrawiam

 

Brawo MrArkadiusz !:)

? :) To taka mała poprawka, bo spotykam się z takim nazewnictwem (błędnym) systemów nawet wśród uzytkowników sprzętu Apple.

Co bywa bardzo zaskakujące skoro używają sprzęt tej firmy.

Ale jak powyżej, nie zaśmiecajmy wątku ;)

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Co ważne 99% sprzętu audio pod OSX'a nie wymaga sterowników. Wpinamy w port USB i... działa.

Więc taka informacja jest cenniejsza - o prostocie współpracy systemu OSX z naszymi audio - zabawkami.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, właśnie zastanawiam się nad jakimś Dac'iem w granicach 1000 zł. Bardzo zaciekawiła mnie ta opcja z tymi dodatkowymi zasilaczami .

Jestem ciekawy jak się ma Nostromo Wolf do Nostromo 5 jeśli chodzi o dźwięk. Czy jest wielka różnica? Jeśli chodzi o łącza to Wolf ma 2 x coaxial i 2 x toslink, a Nostromo 5 po jednym coaxial i toslink. Póki co usb nie potrzebuję , ale może zawsze się przydać w przyszłośći...

 

Mam dylemat cholercia ...

Edytowane przez Domi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakbym brał nostromo to do niego ten lepszy zasilacz.

 

Może faktycznie brać Wolfa + ten zasilacz?

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/zasilacze-do-urzadzen-audio/zasilacz-nostromo-12v-5v-47-48-detail

 

Wtedy byłby gotowy grunt pod konwerter...

 

Zadam może głupie pytanie, ale jestem amator więc wolno ;)

A jakbym kupił jakiś tani konwerter usb-spdif taki za 100 zł (na allegro trochę ich jest) to bardzo bym stracił na jakości w stosunku do takiego dedykowanego Nostromo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda ROKU HIGH FIDELITY

"Pojawienie się w teście DAC-a firmy Project Nostromo było niezwykle ciekawym przeżyciem. Oto za nieduże pieniądze pan Marek Kowzan przygotował DAC, który poprawi brzmienie wszystkich niedrogich odtwarzaczy DVD i Blu-ray, zagra też bardzo dobrze z transportami CD..."

beznazwy-272.jpg

Zapraszam do poczytania całego artykułu, towarzystwo znakomite.

http://www.highfidelity.pl/@main-2908&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. A jak ktory model wybrać i jak sie bedzie sprawował.

 

Mam PS4 i chce ja podłaczyć do mojego lavardina. Potrzebuje kablem optycznym do konwertera a potem analogiem do wzmaka. Co powinienem wybrać?

 

PS$ daje chyba sygnal 5.1 ale nie jestem pewien.

Bede wdzieczny za odpowiedź.

 

 

 

Czy ktoś robił już porównanie z firmą IFI AUDIO? Mam ich wzmak gramofonowy i jestem wiecej niz bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.