Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam. A jak ktory model wybrać i jak sie bedzie sprawował.

 

Mam PS4 i chce ja podłaczyć do mojego lavardina. Potrzebuje kablem optycznym do konwertera a potem analogiem do wzmaka. Co powinienem wybrać?

 

PS$ daje chyba sygnal 5.1 ale nie jestem pewien.

Bede wdzieczny za odpowiedź.

 

 

 

Czy ktoś robił już porównanie z firmą IFI AUDIO? Mam ich wzmak gramofonowy i jestem wiecej niz bardzo zadowolony.

PS 4 wypuszcza po optyku PCM 16/48 2 ch.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przepraszam za tak późną odpowiedź, nie docierają do mnie powiadomienia o wpisach w temacie.

 

Nie planuję dac-a z wyjściami XLR, przynajmniej w najbliższym czasie.

 

Nie planuję promocji na nowy rok, ale jeśli ktoś planuje zrobienie zakupów w e-sklepie na kwotę pow. 1000zł może zwrócić się o rabat 10%

 

Wolf pierwszej generacji - ja mam duży sentyment, ale niech się wypowiedzą użytkownicy.

 

Miałem kilku klientów którzy do PS4 kupiło NOSTROMO X2H i było zadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bardzo przepraszam, się czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że każdy chciałby dostać DAC za darmo.

Prawda jest taka, że produkty tej firmy są za tanie!!!!

Jako długi użytkownik 5 mogę powiedzieć, że trzeba dopłacić grube tysiące, by dostać niewiele.

Pozdrawiam serdecznie Twórcę firmy, to bardzo miły człowiek.

Proponuję podnieść ceny o 50%.

Ten wątek przypomina trochę żebranie. XLR w DAC za tysiąc złotych?

Ten cały XLR generuje tylko problemy. A jeśli marzycie o XLR, to trzeba zaoszczędzić najpierw dziesięć tysięcy złotych.

 

 

wysłane mobilnie

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek przypomina trochę żebranie. XLR w DAC za tysiąc złotych?

Ten cały XLR generuje tylko problemy. A jeśli marzycie o XLR, to trzeba zaoszczędzić najpierw dziesięć tysięcy złotych.

Kolega się chyba trochę rozpędził. Ja nie pytałem o upusty, tylko o wyjścia XLR i za to skłonny byłbym dopłacić. Pytanie wynika z tego, że moje monitory studyjne mają tylko takie wejścia i uważam takie przesyłanie sygnału na odległość kilku metrów jest korzystniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bardzo przepraszam, się czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że każdy chciałby dostać DAC za darmo.

Prawda jest taka, że produkty tej firmy są za tanie!!!!

Jako długi użytkownik 5 mogę powiedzieć, że trzeba dopłacić grube tysiące, by dostać niewiele.

Pozdrawiam serdecznie Twórcę firmy, to bardzo miły człowiek.

Proponuję podnieść ceny o 50%.

Ten wątek przypomina trochę żebranie. XLR w DAC za tysiąc złotych?

Ten cały XLR generuje tylko problemy. A jeśli marzycie o XLR, to trzeba zaoszczędzić najpierw dziesięć tysięcy złotych.

 

 

wysłane mobilnie

 

Bardzo proszę o wstrzymanie się z tymi podwyżkami jeszcze z 1,5 miesiąca bo chcę Wolfa i konwenter usb/spdif nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to kiedy mozna spodziewac sie nowego pelnowartosciowego dac-a ze stajni projekt nostromo?

Czekam z niecierpliwoscia.

Pozdrawiam.

Coś tam mam w planach, ale to raczej 2 półrocze.

 

Bardzo proszę o wstrzymanie się z tymi podwyżkami jeszcze z 1,5 miesiąca bo chcę Wolfa i konwenter usb/spdif nabyć.

Prawdę mówiąc już 2 razy się zastanawiałem nad podwyżką, dolar sporo poszedł do góry a jednak sporo elementów jest z importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wprowadziłem do sprzedaży nowy "klocek" Pasywny przedwzmacniacz połączony z selektorem analogowym.

pas7.jpg

pas9.jpg

Jak widać wzorniczo starałem się nawiązać do NOSTROMO wolf, to jest taka sama obudowa.

Więcej do poczytania poniżej.

http://projektnostromo.pl/e-sklep/wzmacniacze-sluchawkowe/przedwzmacniacz-selektor-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wypozyczylem z firmy wzmacniacz sluchawkowy nie bedac zadowolony z uprzednio probowanego Pro Jecta,drozszego dodam.

Juz po zamontowaniu zasilaczyka,wlaczeniu sluchawek bylem pewny,ze Nostromo to zupelnie inne urzadzenie niz nie do zdzierzenia na dluzej kartofle austriackie. Slyszymy dzwiek zrownowazony i zaczatki.... finezji,bez kitu.Jest jedno ale:

 

Ja wcale nie jestem pewny czy potrzebuje sluchania przez sluchawki,zdecydowanie preferuje odsluch z kolumn.I odesle wzmacniacz do producenta majac nadzieje,ze producent bedzie mogl mi wybaczyc brak rachunku/paragonu,ktory gdzies dziecko zasialo.

 

Korci mnie,by sprawdzic zasilacz do mego daca Meridian Director,ale z tego co widze nie ma kabla zasilajace dac zakonczony koncowka usb,szkoda.Moze pogonilby Tomanka?!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze nie ma kabla zasilajace dac zakonczony koncowka usb,szkoda.Moze pogonilby Tomanka?!

 

 

Wystarczy taki hi end myśli technicznej ;-))

post-48501-0-80217700-1496137215_thumb.jpg

A serio, myślę, że jak ładnie poprosisz to nie powinno być problemu.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam mam w planach, ale to raczej 2 półrocze.

 

 

Prawdę mówiąc już 2 razy się zastanawiałem nad podwyżką, dolar sporo poszedł do góry a jednak sporo elementów jest z importu.

 

dolar mocno "osłabł" a drugie półrocze tuż tuż więc czekamy na zapowiedzianą pełnowymierówkę , a rasiści na srebrną

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczylem z firmy wzmacniacz sluchawkowy nie bedac zadowolony z uprzednio probowanego Pro Jecta,drozszego dodam.

Juz po zamontowaniu zasilaczyka,wlaczeniu sluchawek bylem pewny,ze Nostromo to zupelnie inne urzadzenie niz nie do zdzierzenia na dluzej kartofle austriackie. Slyszymy dzwiek zrownowazony i zaczatki.... finezji,bez kitu.Jest jedno ale:

 

Ja wcale nie jestem pewny czy potrzebuje sluchania przez sluchawki,zdecydowanie preferuje odsluch z kolumn.I odesle wzmacniacz do producenta majac nadzieje,ze producent bedzie mogl mi wybaczyc brak rachunku/paragonu,ktory gdzies dziecko zasialo.

 

Korci mnie,by sprawdzic zasilacz do mego daca Meridian Director,ale z tego co widze nie ma kabla zasilajace dac zakonczony koncowka usb,szkoda.Moze pogonilby Tomanka?!

 

a jednak zal takie cudennko oddac,zostaje!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,jak rozumiem ze strony zasilacza kabel jest na stale polaczony z zasilaczem.

Tak gwoli przypomnienia wszystkim:

W obecnej wersji zasilacza te kable są też odłączalne.

Pozostałe tematy uzgodniliśmy z Kolegą telefonicznie.

dolar mocno "osłabł" a drugie półrocze tuż tuż więc czekamy na zapowiedzianą pełnowymierówkę , a rasiści na srebrną

Drugie półrocze kończy się w grudniu ;)

A na serio to siedzę nad kilkoma nowymi projektami i modyfikacjami.

W pierwszej kolejności pojawi się nowa wersja Wolfa czyli NOSTROMO wolf 2.

Ze srebrnymi wersjami mam problem, mi osobiście bardziej się podobają, ale klienci wolą czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczylem z firmy wzmacniacz sluchawkowy nie bedac zadowolony z uprzednio probowanego Pro Jecta,drozszego dodam.

Juz po zamontowaniu zasilaczyka,wlaczeniu sluchawek bylem pewny,ze Nostromo to zupelnie inne urzadzenie niz nie do zdzierzenia na dluzej kartofle austriackie. Slyszymy dzwiek zrownowazony i zaczatki.... finezji,bez kitu.Jest jedno ale:

 

Ja wcale nie jestem pewny czy potrzebuje sluchania przez sluchawki,zdecydowanie preferuje odsluch z kolumn.I odesle wzmacniacz do producenta majac nadzieje,ze producent bedzie mogl mi wybaczyc brak rachunku/paragonu,ktory gdzies dziecko zasialo.

 

Korci mnie,by sprawdzic zasilacz do mego daca Meridian Director,ale z tego co widze nie ma kabla zasilajace dac zakonczony koncowka usb,szkoda.Moze pogonilby Tomanka?!

 

Jesli jest mozliwość ewentualnego zwrotu to chyba nie ma problemu by sie przekonać i pożyczyć. Sprawa bedzie mocno indywidualne jak zasilacz wpasuje sie w system i gust. Ja miałem bezposrednie porównanie Tomanka z Q&A do SB Touch i wybrałem własnie Q&A... dzwiek miał więcej powietrza,szybkości,dynamiki,lepszy kontur oraz twardszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po tygodniach projektowania, dniach montowania i dniach dostrajania. Siedzę sobie dzisiaj i z dużą przyjemnością słucham sobie takiego urządzenia jak na zdjęciach poniżej. Tak przy okazji, zrobiłem dwie wersje tego dac-a, wizualnie różnią się przednim panelem. Jeden ma standardowy 1,5mm alu jak do tej pory inne moje urządzenia, drugi jest grubszy, bo 3mm i błyszczący. Nie wiem czy to na zdjęciach widać, ale ten z grubszym panelem wygląda ładniej. Jak coś jest dobre to nie należy tego zmieniać..... chyba że na lepsze ;)

Tą zasadą kierowałem się budując Wolfa 2, uważam że grał dobrze, ale zyskał nową większą obudowę, to i na pcb znalazło się więcej miejsca. Wobec tego na tyle na ile mogłem odseparowałem od siebie kanały stereo, widać to także na zewnątrz tyłu obudowy, kanały prawy i lewy są na skrajach obudowy, tak jak i na pcb. Z wszystkich dostępnych filtrów cyfrowych w układzie WM8741 wybrałem 4 moim zdaniem najciekawsze i umożliwiłem łatwe ich przełączanie pokrętłem. Jak widać także główny włącznik jest zmieniony na przyciskany. Jednym z głównych celów było osiągniecie symetrii i jak najlepszego balansu kanałów, co w bardzo dużym stopniu przekłada się na jakość dźwięku, te powyższe założenia przeniosły się jak widać także na obudowę. I jeszcze jedno, to że jest inna obudowa i to dokładnie taka to nie przypadek, w jakiejś tam nieodległej przyszłości powstaną inne elementy toru audio dopasowane wzorniczo do siebie i z sobą współpracujące.

 

post-50179-0-44606700-1500235146_thumb.jpg

post-50179-0-67839900-1500235176_thumb.jpg

post-50179-0-83568500-1500235194_thumb.jpg

post-50179-0-08973000-1500235229_thumb.jpg

Edytowane przez projektnostromo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubszy panel przedni lepiej wygląda bo kryje diody ( w wersji czarnej eleganckie były by białe ) oraz srebrna obudowa

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wypada zrobić letnią promocję - Dziękuje za przypomnienie.

 

Ustalam rabat na zakupy dokonane w naszym e-sklepie, w terminie do końca lipca na każdy zakup w kwocie powyżej 1500zł dam 10% rabatu.

przykładowo

Wrzucamy do koszyka

dac NOSTROMO wolf 2 cena 920zł

konwerter USB-SPDIF V3 NOSTROMO cena 490zł

zasilacz NOSTROMO 12V+5V (zasili oba powyższe urządzenia) 390zł

Daje to razem 1800zł minus 10% rabatu - zapłacisz 1620zł !!!!

 

Aby uzyskać ten rabat należy przy podsumowaniu zamówienia w koszyku, w okienko "wpisz kod kuponu" należy wpisać: rabat10 i kliknij przycisk "Zapisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać, które swoje urządzenie projektnostromo.pl byś polecił do takiego przypadku jako najbardziej "uleczające", aby zacząć od możliwie najniższego pułapu gotówki (nie wydając od razu na komplet ponad 1500zł):

 

Posiadam kolumny Tonsil Maestro II i wzmacniacz stereo Yamaha AX-497; mianowicie powyżej 1/3 głośności sprzęt zabija wysokimi tonami, bas znika niemal kompletnie , mam dość wrażliwy słuch i po prostu od 1/3 kłuje mnie tak w uszy że mam ochotę wywalić go przez okno. Testu dokonywałem:

a) w dość małym pokoju 2x4m z panelami na podłodze

b) dość słabym połączeniem czyli kablem jack-2rca z laptopa HP ze zintegrowaną kartą dźwiękową.

 

Pytanie czy sam uNOSTROMO V6 na początek dałby sobie radę z takimi przypadkami połączenia PC-wzmacniacz Stereo? Może któryś z użytkowników testował taką zamianę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LETNIA PROMOCJA cd. plus PROMOCJA dla Stałych klientów

Przedłużam promocję na zakupy dokonane w naszym e-sklepie w terminie do końca sierpnia, na każdy zakup w kwocie powyżej 1500zł dam 10% rabatu.

Wrzucamy do koszyka zakupy na kwotę nie mniej niż 1500zł, aby uzyskać rabat należy przy podsumowaniu zamówienia w koszyku, w okienko "wpisz kod kuponu" należy wpisać: rabat10 i kliknij przycisk "Zapisz"

 

Od dzisiaj do końca sierpnia ogłaszam promocję dla stałych klientów - 10%, na dowolne zakupy w naszym e-sklepie za kwotę pow. 1000zł.

Do tej promocji ma prawo każdy klient który kiedykolwiek wcześniej kupił cokolwiek w przez naszą stronę projektnostromo.pl lub w naszym sklepie na Allegro.

Wrzucamy do koszyka zakupy na kwotę nie mniej niż 1000zł, aby uzyskać rabat należy przy podsumowaniu zamówienia w koszyku, w okienko "wpisz kod kuponu" należy wpisać: next10 i kliknij przycisk "Zapisz".

Jeśli wpłynie do nas takie zamówienie z wpisanym tym kodem, zostanie to natychmiast zweryfikowane czy były już wcześniej zakupy i na e-mail zamawiającego zostanie wysłane potwierdzenie uzyskania rabatu.

Zamówienia pow. 1500zł nie wymagają potwierdzenia, są realizowane automatycznie.

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W związku z pytaniami od wielu użytkowników, o możliwość zasilania urządzeń które zasilane są tylko z wejścia USB, wymyśliłem i zbudowałem coś takiego - Adapter USB NOSTROMO, zapraszam do poczytania opisu.

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/zasilacze-do-urzadzen-audio/adapter-usb-detail

adusb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.