Skocz do zawartości
IGNORED

pytanie do fachowcow od winyli


99asia99

Rekomendowane odpowiedzi

kangie pedzluje

- tak - rzeczywiscie - czyli myliłem się - zresztą uwazam, ze mycie winyli to indywidualna i dość intymna sprawa - niech każdy robi jak mu pasuje, byle osiągnął zadowolenie z odsłuchu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest do pupy bez względu czy rysuje czy nie :)

Najpierw więc zaistniał fakt, że się średnio nadaje, później długo, długo nic, aż dochodzimy do problemu czy można sobie zniszczyć płytę.

I tak i nie. Użyjesz dużej siły niezgodnej z kierunkiem rowków- zapewne zarysujesz winyl.

Będziesz delikatna- nic się nie stanie.

 

to jak zamoczyc plyte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Nie wiem co ma zamaczanie z mikrofibrą, ale spróbuj poświecić po prostu jedną płytę, której nie lubisz, a która nie jest porysowana i na niej poćwicz.

Zobacz- sporo ludzi ma tę Knosti, a każdy trochę inny przepis. To wynika z pewnego, osobistego doświadczenia.

 

Pomyśl o tym, że jak umyjesz płytę nie powinna ona wracać do starej koperty. Chyba wiadomo dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, nie ma jednego złotego środka. Każdy przeprowadza eksperymenty w swoim zaciszu domowym. A że czasem wyjdzie spirytus a nie czysta płyta to już inna bajka. Padło tyle różnych przykładów, że zawsze można z tego coś wybrać dla siebie. Musisz spróbować sama bo jak nie to czeka nas dalsze bicie piany bez efektów. A tu w końcu chodzi o to żeby posłuchać fajnej muzyki z czystej płyty takiej że aż kapcie spadną nam z wrażenia.

 

Zobacz- sporo ludzi ma tę Knosti, a każdy trochę inny przepis. To wynika z pewnego, osobistego doświadczenia.

 

Frywolny ma tu bardzo dużo racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma zamaczanie z mikrofibrą,

 

Zamaczam plyte zamoczona mikrofibra w plynie. jesli nie sciereczka to czym naniesc plyn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol szklanki wodki

Wódka - czyli rozcieńczony spirytus, który jest agresywną substancją. Nie ryzykowałbym. Z jakiegoś powodu używa się izopropanolu do czyszczenia, i to nie tylko płyt.

 

a ja niestety nie żyję tylko dla siebie

To chyba dobrze. Gratuluje:)

 

czy mikrofibra na mokro rysuje plyty

Nie wiem, bo nie próbowałem. Dlatego, że w samym dotyku jest nieprzyjemna i sprawia wrażenie materiału ściernego, a nie czyszczącego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wódka - czyli rozcieńczony spirytus, który jest agresywną substancją. Nie ryzykowałbym. Z jakiegoś powodu używa się izopropanolu do czyszczenia, i to nie tylko płyt.

Wiem o tym. Aczkolwiek w tych proporcjach które używam /100ml wódki (nie spirytusu) za 1000ml wody demineralizowanej/ - nie jest groźny dla płyt. Umyłem tym sposobem ponad 300 winyli.

 

Zamaczam plyte zamoczona mikrofibra w plynie. jesli nie sciereczka to czym naniesc plyn?

Nie baw sięw ściereczki. Zrób sobie zacisk na labele, żeby ich nie moczyć (czerwone polskie labele puszczają farbą i idzie jak krew z nosa) i namaczaj płyty w misce w roztworem. Potem pędzlujesz. W drugiej misce to samo i efekty naprawdę przerastają oczekiwania. Warto spróbować, ale trzeba umieć to dobrze zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Aczkolwiek w tych proporcjach które używam /100ml wódki (nie spirytusu) za 1000ml wody demineralizowanej/ - nie jest groźny dla płyt. Umyłem tym sposobem ponad 300 winyli.

 

 

Nie baw sięw ściereczki. Zrób sobie zacisk na labele, żeby ich nie moczyć (czerwone polskie labele puszczają farbą i idzie jak krew z nosa) i namaczaj płyty w misce w roztworem. Potem pędzlujesz. W drugiej misce to samo i efekty naprawdę przerastają oczekiwania. Warto spróbować, ale trzeba umieć to dobrze zrobić.

 

Ale do miski to musialoby by mnostwo plynu...a moze...spryskac plyte spryskiwaczem??? to by bylo bezinwazyjne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mozna spryskiwaczem.

 

W misce nie potrzeba mnóstwa płynu. Tak jak pisałem: 1l wody demneralizowanej, 2,5ml (pół łyżeczki) Mirasolu 2000 (albo Fotonalu) i jakieś 100ml alkoholu (najlepiej izopropylowy, ale wóda też nie jest zła - bo odtłuści ślady po paluchach i nie zniszczy płyty w takich proporcjacch jak ja stosuję). Alkoholu nie trzeba dolewać jeśli nie ma tłustych śladów po palcach. Miskę kupujesz w Carrefourze firmy Curver za 7zł. Miska o średnicy 300mm - idealnie pasująca do winyli. Jedną mam żółtą, drugą zieloną, aby nie pomylić kolejności mycia. Zresztą wkleję Ci fotkę jak to u mnie wygląda, bo pstryknąłem kiedyś córce jak pomagała mi w myciu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że umyje.

 

Nie używaj żadnych szmat do czyszczenia, bo wcierasz brud w rowki.

 

A w Knosti myje się tak:

 

Oryginalny płyn wylać, albo sprzedać, jak ja to zrobiłem. Zostawia osad.

Zrobić swój płyn - woda destylowana ( prawdziwa destylowana) + odrobina detergentu (Ludwik Original, Fotonal lub coś w podobie) + ew. acz niekoniecznie trochę izopropanolu (najlepiej czysty do analiz czyli cz.d.a.)

Mycie:

1 etap: umyć 7-15 płyt ( w zależności od stopnia zabrudzenia). Płyn wylać.

2. etap: płyty wypłukać w samej wodzie destylowanej. Po płukaniu wodę wykorzystać do sporządzenia płynu myjącego i użyć jak w etapie 1.

Żadnego osadu nie będzie.

Nie bawić się w żadne filtrowanie. Płyn jest tani i nie ma co kombinować z chorobliwej oszczędności.

Powodzenia:)

 

Podobnie podchodze do mycia plyt. Mam Spin-Clean. Nalezy tylko zaopatrzyc sie w pare dodatkowych zestawow szczoteczek. Plyn z z letnia woda destylowana dziala dobrze ale zamiast niego mozna uzywac letniej wody destylowanej z plynem do mycia naczyn. Potem w obu wypadkach plyty raz jeszcze umyc z drugim zestwem szczotek w letniej wodzie destylowanej i wysuszyc. Po myciu na sucho starsze plyty traktuje Gruv Glide, ktory wyraznie redukuje tarcie i zmniejsza tzw groove noise.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spryskiwaczem.

 

W misce nie potrzeba mnóstwa płynu. Tak jak pisałem: 1l wody demneralizowanej, 2,5ml (pół łyżeczki) Mirasolu 2000 (albo Fotonalu) i jakieś 100ml alkoholu (najlepiej izopropylowy, ale wóda też nie jest zła - bo odtłuści ślady po paluchach i nie zniszczy płyty w takich proporcjacch jak ja stosuję). Alkoholu nie trzeba dolewać jeśli nie ma tłustych śladów po palcach. Miskę kupujesz w Carrefourze firmy Curver za 7zł. Miska o średnicy 300mm - idealnie pasująca do winyli. Jedną mam żółtą, drugą zieloną, aby nie pomylić kolejności mycia. Zresztą wkleję Ci fotkę jak to u mnie wygląda, bo pstryknąłem kiedyś córce jak pomagała mi w myciu :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

haha brawo :-) staram sie dojrzec co zrobiles z labelem :-) ps a masz jakis sposob na usuwanie sladow palcow ale nie z plyt tylko z okladek plyt albo labeli i tym podobnych papierowych powierzchni jesli jzz do takich sladow palcow dojdzie? ;-)

 

 

Pomyśl o tym, że jak umyjesz płytę nie powinna ona wracać do starej koperty. Chyba wiadomo dlaczego?

 

Ten etap mam opanowany ale ciagle nie wyslales mi tej prywatnej wiadomosci :P czy zawsze tak naobiecujesz dziewczynom a potem nic? Xxxx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawsze tak naobiecujesz dziewczynom a potem nic? Xxxx

- odwagi, frywolny, odwagi !...w końcu Twój nick do czegoś zobowiązuje..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- odwagi, frywolny, odwagi !...w końcu Twój nick do czegoś zobowiązuje..:)

 

Przepraszam to kangie mi obiecal prywatna wiadomosc. ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to kangie mi obiecal prywatna wiadomosc. ....

- w takim razie, ja muszę przeprosić frywolnego, że posądziłem go o brak odwagi...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w takim razie, ja muszę przeprosić frywolnego, że posądziłem go o brak odwagi...:)

 

Ale on mi nie napisal zadnej wiadomosci ... a chetnie sie dowiem np. na ile dobra wkladka poprawia jakosc dziwieku w gramofonie. Dobra czyli AT powiedzmy powyzej 500 pln...a gramofon raczej vintage bo z poczatku lat 80, sanyo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Asia, wszystko co mialem napisac w wiadomosci prywatnej napisalem tutaj wczoraj i dzisiaj. Niewiele moge juz dodac. Co do sladow palcow ja labelach i okladkach - nie przjmuje sie nimi. Mozna sprobowac przetrzec szmatka zwilzona plynem i dobrze wycisnieta. Ale tylko zagraniczne labele. Uwazaj na polskie labele, zwlaszcza czerwone Muzy i Polskich Nagran. Farba schodzi ze hej.

Jesli chcesz to wstawie link do sklepu z pedzlami z kozim wlosiem, tam gdzie ja kupilem za 20zl --> ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, wszystko co mialem napisac w wiadomosci prywatnej napisalem tutaj wczoraj i dzisiaj. Niewiele moge juz dodac. Co do sladow palcow ja labelach i okladkach - nie przjmuje sie nimi. Mozna sprobowac przetrzec szmatka zwilzona plynem i dobrze wycisnieta. Ale tylko zagraniczne labele. Uwazaj na polskie labele, zwlaszcza czerwone Muzy i Polskich Nagran. Farba schodzi ze hej.

Jesli chcesz to wstawie link do sklepu z pedzlami z kozim wlosiem, tam gdzie ja kupilem za 20zl --> ?

 

Chodzilobymi raczej o cynk na zakrycie labeli podczas mycia :P Pachnie mi to czyms z castoramy. Poza tym...a jak np z czarnymi okladkami tam slady palcow sa widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Asia, to naprawde imponujace, że tak sama z siebie wzięłaś się za tę jednak dość złożoną dziedzinę jaką jest winylmania.

Ale nie możesz polegać w 100% na tym co ktoś napisze na jakiś forum. Spróbuj zweryfikować to czego się dowiedziałaś z własnymi doświadczeniami, a tych ostatnich nabędziesz kupując w jakimś antykwariacie PRL-owskie trzy płyty z muzyką poważną. Ludzie to kupowali na potegę i nie słuchali więc masz spore szanse znaleźć w zasadzie nówki po 5zł. Oczywiście przed zakupem sprawdź ich stan. Masz więc te trzy płyty i zaczynasz eksperymentować, a jak skończysz, to Ty nam napiszesz jaki jest najlepszy sposób na mycie winyli :)

 

Potrzebujemy symbolików tego Sanyo i reszty toru, żeby coś mądrego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

To nie Castorama, droga Asiu. To trzeba zrobic sobie samemu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym...a jak np z czarnymi okladkami tam slady palcow sa widoczne.

- nie ma się co tym przejmować, jak pisze kangie - winyl ma grać a nie wyglądać - o wiele gorsze są ślady palców na rowku, dlatego winyla trzeba brać delikatnie za dziurkę i rancik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebujemy symbolików tego Sanyo i reszty toru, żeby coś mądrego powiedzieć.

 

gramofon sanyo TP 250

wzmacniacz sanyo JA350A

glosniki sanyo HF 250W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT 95E powinna być jak znalazł.

 

a przewody? wymieniac? sa bardzo cienkie takie bialo-szare. a jak sie nie umie wymieniac kartridzy? czy to trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tak, wymień na grube - zapłonowe samochodowe 600A - ocieplisz brzmienie ;)

 

Przewodów nie ruszaj. Chyba że fatalnie wyglądają (uszkodzona izolacja itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymień na grube - zapłonowe samochodowe 600A - ocieplisz brzmienie ;)

 

Przewodów nie ruszaj. Chyba że fatalnie wyglądają (uszkodzona izolacja itp.).

 

Hehe a czemu? A pomozesz mi przy wymianie kartridza? a jak cos sie zepsuje w gramofonie (np ramie) to latwo sie nauczyc samemu naprawiac? A trzeba kalibrowac ramie? :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.