Skocz do zawartości
IGNORED

ATC Sia2-150 i problem konfiguracji


Gość kennijczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Witam,

 

Wpakowałem się w mały problem i wiem do końca jakie wyjście jest najlepsze, byłbym wdzięczny za pomoc. Ale po kolei.

Rok temu zbudowałem stereo oparte na moim systemie 5.1 przez dorzucenie wzmacniacza, DACa, wymianę kabli głośnikowych, nowe RCA i kabel usb oraz wykorzystanie starego laptopa (foobar, flac). Na ten moment system wygląda tak:

 

Monitor Audio RX6

Atlas Hyper 2.0 - kable głośnikowe

Roksan Caspian m2

Atlas Equator MkIII - RCA

Meridian Direcor DAC

Supra USB

Sony Vaio

 

W powyższej konfiguracji sprawdzałem jeszcze mDac Audiolaba ale kompletnie nie pasował do zestawu. Roksan jest bardzo muzykalny i ma bogaty dol, mDac zrobił zupę na dole, ze się słuchać nie dało (potwierdzone w sklepie). Meridian dodał systemowi precyzji i z Roksanem dobrze współpracował. Problem pojawił się gdy wszedłem okazyjnie w posiadanie ATC Sia2-150. Myślałem już jakiś czas o wymianie głośników bądź DACa ale okazja to okazja ;) Tak czy siak po testach okazuje się ze combo Meridian/Sia nie jest najlepszym rozwiązaniem. ATC ma moc, dynamikę, przejrzystość, neutralosc i chyba Merdian ma podobna barwę. Efekt jest jasny i mało muzykalny, z dziura na dole (w porównaniu do caspiana). Dopiero wypuszczenie sygnalu przez preamp caspiana do Sia pokazał jaka klasę ma ATC. To połączenie wycisnęło myślę wszystko co można z RX6. Jako ze Sia jest jeszcze na gwarancji, pojechała własnie do producenta na sprawdzenie czy wszystko jest ok. Na początku wierzyć mi się nie chciało ze może być aż taka różnica w brzmieniu dwóch wzmacniaczy (mam male doświadczenie odsłuchowe). aha dodam ze preferuje cieple brzmienie. Pokój póki co 3.6m na 4.6m (ale będzie przeprowadzka).

 

Moje pytanie brzmi następująco. Czy Sia będzie w stanie grac w jakieś konfiguracji, tak muzykalnie jak caspian? I jeżeli tak, to jakie komponenty by wchodziły w grę? Co sprawi największa różnicę? Może mDaca lub mytek192? Co z mojego zestawu mógłbym zatrzymać?

 

Aha, i jeszcze jedna sprawa. Sia2 tez nie radzi sobie (za jasno, za mało dolnego pasma) z sygnałem wyprowadzanym z preampa AV (LX53 pioneer) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC Sia2-150 nigdy nie zagra jak Roksan Caspian.

Skoro lubisz brzmienie Caspiana to z ATC Ci nie po drodze.

Mytek 192 jeszcze pogorszy sytuację ...

 

Moja rada - sprzedaj ATC ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jest to jedna z opcji, ale nie wiem czy chce się tak łatwo poddawać. Szczególnie po tym jak słyszałem jak gra Sia po dostarczeniu sygnału z przedwzmacniacza caspiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie 2 integr jest ekonomicznie bezsensu. Za te pieniądze kupisz jeden znacznie lepszy wzmacniacz.

ATC jest jaki jest - to transparentne tranzystorowe granie. Taki ma styl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Zgodze sie ze 2 integr nie ma sensu trzymac.

Ale ATC dodaje caspianowi niesamowita dynamike, cos czego mu brakuje. Jest jakis DAC wybitnie muzyczny? Moglbym sprzedac caspiana i nowy DAC wsadzic pomiedzy laptopa i Sia, oraz pomiedzy AV i Sia. A z czasem wymienic glosniki na cos cieplejszego niz RX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez sensu ?! Kwestia ceny i ile uzyska z odsprzedaży . Znając życie sprzeda ze stratą a sumując mamonę ile lepszy klocek kupi ?

Tak ma możliwość dowolnej konfiguracji z dwoma piecami o różnych sygnaturach brzmienia . Jeśli nie ma ciśnienia na kasę to ma duże pole do popisu , zabawę i big fun ... zreszrtą , komu nie wolno jak nie bogatemu ?!

:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic glosniki na cos cieplejszego niz RX6

 

Ja bym chyba najpierw poszedl ta droga. Zmiana glosnikow na lepsze (bo chyba na takie zasluguje ATC) i niwelujace "tranzystorowosc". Dwie pieczenie przy jednym ogniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Lucky, dzieki za slowa otuchy ;) naprawde chcialbym dac szanse Sia. Traktuje ja jak ladna dziewczyne ktora na randce powiedziala ze chce swoje dzieci straszyc pieklem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mialem podobny dylemat. Wzmacniacz dynamit ale zbyt neutralny jak na moj gust. Zmiana Proac'ow z ktorymi sie gryzl na Dyna F140 rozwiazala kwestie ale, ze F140 ma wybujaly bas to poszukiwania trwaja nadal :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że bezduszny ten sia jest, ciepłe kolumny to chyba jedyne słuszna droga z nim,u mnie nawet z słusznymi do niego scm11 było zimno i analityczne.

Może gdzieś tam takie brzmienie jest pożądane ale nie u mnie, nie płakałem po nim a myślałem jak go dostałem że to będzie ostatni wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, wpadne.

 

Po etapie zaprzeczenia nastepuje zwylke zlosc. A przynajmniej u mnie. W tym momencie kolcek pojawia sie w zakladce "Sprzedam" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co technicy w ATC powiedza, czy wszystko jest ok ze wzmakiem. A pozniej mozemy zrobic imprezke powitalna/pozegnalna ;) Hydrogen rowniez zapraszam serdecznie :)

 

z przyjemnoscia,daleko nie mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

"...The first thing that struck me about the sound of this ATC amp is that mid centric beautiful tonal quality. The highs are smooth and laid back, complete with subtlety. The warm, rich mid range gives vocals an excellent sense of presence and body.."

 

Ktoś tu mija się z prawdą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Nie mija. RX6 to kiepskie kolumny i sia2 pokazala ich wszystkie wady.

Sprawdzilismy u znajomego sia2 w polaczeniu z linnem i sonus faberami i zupelnie inna bajka. Nagle wszystko ma rece i nogi. Koniec koncow porzadny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.