Skocz do zawartości
IGNORED

Chord Hugo - bitwy, wrażenia i porównania


sebna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo czytam właśnie o Hugo2,że jest super.

Mi walory mobilne są zupełnie zbędne, podobnie wzmak słuchawkowy.

Czy w tej cenie jako Dac wyłącznie do uzytku w domowym systemie audio Hugo2 nadal jest konkurencyjny ?

Inne jakie chcę w domu posłuchać do Aqua la Voce oraz T+A Dac 8 DSD. Ktoś z Was porównywał te dac'ki ?

 

Gorąco polecam T+A DAC 8 DSD.

 

W moim obecnym systemie miałem wpięte następujące przetwornik, z którymi porównywałem T+A DAC 8 DSD: T+A DAC 8 mk1, Teac Nt 503, Pioneer n70 mk1, Oppo Sonica DAC, Chord 2Quette. Wcześniej miałem też Raga DAC mk1.

T+A jest dla mnie w każdym tych słów znaczeniu DACkiem idealnym. Ma świetną masę dźwięku, detaliczność, stereofonię i w moim systemie jest nieostry. Bardzo dobrze różnicuje nagrania. Ma świetny sterownik portu USB (Amanero), który jest lepiej zaimplementowany niż w poprzedniej generacji urządzenia (przy odtwarzaniu z foobara brak jest jakichkolwiek zakłóceń, trzasków elektrostatycznych generowanych przez komputer). W moim systemie już T+A DAC 8 mk1 grał lepiej niż OPPO Sonica i 2Quette. Oppo Sonica generował u minie dźwięk bardziej matowy (to była prawdziwa różnica klas). 2Quette był interesujący. Dźwięk był bardzo detaliczny i 'perlisty' (niematowy). W moim systemie 2Quette połączony do wzmacniacza chinchami (dobrymi) generował jednak dźwięk dla mnie niewystarczająco dociążony w porównaniu do T+A DAC 8 mk1 połączonego dobrymi XLRami. Wiem, że np. HiFi News oceniło Sonica DAC wyżej niż T+A DAC 8 DSD. Według mnie jest to ocenia nieadekwatna do tego co dają oba urządzenia.

Różnica między T+A DAC 8 mk1 i mk2 jest istotna. Oba urządzenia grają podobnie. Jednak już sam materiał PCM jest przez MK2 odtwarzany lepiej. Bardzo duża różnica pojawia się przy porównaniu dobrze nagranego materiału DSD (choćby 64) do PCM. Wówczas pojawia się jeszcze lepsza przestrzenność dźwięków, lokalizacji źródeł pozornych i jeszcze lepsza dynamika (na korzyść DSD). Dla mnie jest to różnica klas pomiędzy oboma metodami reprodukcji sygnału audio, przy czym już sama reprodukcja sygnałów PCM według mnie jest na wyższym poziomie w T+A DAC 8 DSD niż we wszystkich tu wymienionych przetwornikach.

Warto zauważyć że T+A DAC 8 DSD ma w pełni oddzielne ścieżki dźwięku, w tym przetworniki cyfrowo analogowe, dla sygnału PCM i DSD co może wyjaśniać tak znaczącą różnicę in plus przy odtwarzaniu sygnału DSD (przetworniki oparte na kościach Sabre odtwarzają oba rodzaje sygnału cyfrowego przy użyciu tych samych kości przetwornika).

Atutem przetwornika jest analogowy przedwzmacniacz (potencjometr), który pozwala wpiąć urządzenie wprost do końcówki mocy. Nie robiłem rozbudowanych testów, ale wstępne wrażenia były takie że sekcja przedwzmacniacza w KRELLu s550 nie góruje nad tą w T+A DAC 8 DSD.

Również wzmacniacz słuchawkowy jest porządny ale i tu nie prowadziłem rozbudowanych testów.

Na co dzień słucham muzyki PCM w locie konwertowanej do DSD256 przez foobar2000 i mini PC oparty o Intel i5 7260 wsparty przez dysk SSD i 16G RAM. Mam też rosnącą już bibliotekę ponad 500 obrazów płyt SACD i rosnącą bibliotekę plików natywnie wydanych w DSD.

Tym, którzy szukają przetworników w tym przedziale cenowym BARDZO polecam spróbować.

Dopiero w obecnej konfiguracji źródła dźwięku w moim systemie (Foobar2000 konwertujący sygnał do DSD 256 i T+A DAC 8 DSD) zobaczyłem jak wiele więcej może pokazać system audio bez wymiany kolumn czy wzmacniacza przy lepszym źródle.

Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych L

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam T+A DAC 8 DSD.

 

W moim obecnym systemie miałem wpięte następujące przetwornik, z którymi porównywałem T+A DAC 8 DSD: T+A DAC 8 mk1, Teac Nt 503, Pioneer n70 mk1, Oppo Sonica DAC, Chord 2Quette. Wcześniej miałem też Raga DAC mk1.

T+A jest dla mnie w każdym tych słów znaczeniu DACkiem idealnym. Ma świetną masę dźwięku, detaliczność, stereofonię i w moim systemie jest nieostry. Bardzo dobrze różnicuje nagrania. Ma świetny sterownik portu USB (Amanero), który jest lepiej zaimplementowany niż w poprzedniej generacji urządzenia (przy odtwarzaniu z foobara brak jest jakichkolwiek zakłóceń, trzasków elektrostatycznych generowanych przez komputer). W moim systemie już T+A DAC 8 mk1 grał lepiej niż OPPO Sonica i 2Quette. Oppo Sonica generował u minie dźwięk bardziej matowy (to była prawdziwa różnica klas). 2Quette był interesujący. Dźwięk był bardzo detaliczny i 'perlisty' (niematowy). W moim systemie 2Quette połączony do wzmacniacza chinchami (dobrymi) generował jednak dźwięk dla mnie niewystarczająco dociążony w porównaniu do T+A DAC 8 mk1 połączonego dobrymi XLRami. Wiem, że np. HiFi News oceniło Sonica DAC wyżej niż T+A DAC 8 DSD. Według mnie jest to ocenia nieadekwatna do tego co dają oba urządzenia.

Różnica między T+A DAC 8 mk1 i mk2 jest istotna. Oba urządzenia grają podobnie. Jednak już sam materiał PCM jest przez MK2 odtwarzany lepiej. Bardzo duża różnica pojawia się przy porównaniu dobrze nagranego materiału DSD (choćby 64) do PCM. Wówczas pojawia się jeszcze lepsza przestrzenność dźwięków, lokalizacji źródeł pozornych i jeszcze lepsza dynamika (na korzyść DSD). Dla mnie jest to różnica klas pomiędzy oboma metodami reprodukcji sygnału audio, przy czym już sama reprodukcja sygnałów PCM według mnie jest na wyższym poziomie w T+A DAC 8 DSD niż we wszystkich tu wymienionych przetwornikach.

Warto zauważyć że T+A DAC 8 DSD ma w pełni oddzielne ścieżki dźwięku, w tym przetworniki cyfrowo analogowe, dla sygnału PCM i DSD co może wyjaśniać tak znaczącą różnicę in plus przy odtwarzaniu sygnału DSD (przetworniki oparte na kościach Sabre odtwarzają oba rodzaje sygnału cyfrowego przy użyciu tych samych kości przetwornika).

Atutem przetwornika jest analogowy przedwzmacniacz (potencjometr), który pozwala wpiąć urządzenie wprost do końcówki mocy. Nie robiłem rozbudowanych testów, ale wstępne wrażenia były takie że sekcja przedwzmacniacza w KRELLu s550 nie góruje nad tą w T+A DAC 8 DSD.

Również wzmacniacz słuchawkowy jest porządny ale i tu nie prowadziłem rozbudowanych testów.

Na co dzień słucham muzyki PCM w locie konwertowanej do DSD256 przez foobar2000 i mini PC oparty o Intel i5 7260 wsparty przez dysk SSD i 16G RAM. Mam też rosnącą już bibliotekę ponad 500 obrazów płyt SACD i rosnącą bibliotekę plików natywnie wydanych w DSD.

Tym, którzy szukają przetworników w tym przedziale cenowym BARDZO polecam spróbować.

Dopiero w obecnej konfiguracji źródła dźwięku w moim systemie (Foobar2000 konwertujący sygnał do DSD 256 i T+A DAC 8 DSD) zobaczyłem jak wiele więcej może pokazać system audio bez wymiany kolumn czy wzmacniacza przy lepszym źródle.

Pozdrawiam,

K

 

Krzysztof, bardzo dziękuję. Pamiętam właśnie, że Ty masz T+A i sobie chwalisz. Poziom zaawansowania tego daca też jest dużą zaletą, to iż odtwarza chyba wszystkie pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, bardzo dziękuję. Pamiętam właśnie, że Ty masz T+A i sobie chwalisz. Poziom zaawansowania tego daca też jest dużą zaletą, to iż odtwarza chyba wszystkie pliki.

 

Gydbyś chciał wpaść na odsłuch - zapraszam.

 

Porównanie T+A DAC 8 mk1 i mk2 pokazuje że liczy sie nie tylko jakość toru audio ale też implementacja, lepsza, tego samego interfejsu USB Amanero.

 

Słuchał u mnie T+A Emdester i porównywał ze swoim Audiobyte Black Dragon. Wyglądało na to że mówi że nie jest gorzej niż u niego a czy lepiej nie mówił z uwagi na różnicę samych systemów.

 

Ciekawy jest też LKS mk4 i Ayre CODEX. Oba tańsze i dobre.

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych L

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam lekturę wypowiedzi kolegów SoundRebel, Everst Audio i Priaptor. Pokazują punkty odniesienia w ocenie dzwięku T+A DAC 8 DSD...

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał u mnie T+A Emdester i porównywał ze swoim Audiobyte Black Dragon. Wyglądało na to że mówi że nie jest gorzej niż u niego a czy lepiej nie mówił z uwagi na różnicę samych systemów.

 

T+A to na pewno DAC godny uwagi, podobało mi się to granie chociaż nie znałem dobrze systemu.

Wtedy miałem u siebie Dragona, ale uważam że był on zbyt miły i spokojny jak dla mnie, od T+A również uważam odstawał.

Zmieniłem na Audio Holo Spring i jestem bardzo zadowolony.

LKS DA004 też jest godny uwagi, to podobny poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emdester! Wygląda na bardzo ciekawy DAC. Czytałem właśnie Audiostream. Switenie! Pozdrowienia i dziękuję raz jeszcze za możlwość odsłuchu Sotm Ultra. K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Emdester! Wygląda na bardzo ciekawy DAC. Czytałem właśnie Audiostream. Switenie! Pozdrowienia i dziękuję raz jeszcze za możlwość odsłuchu Sotm Ultra. K
Chciałem zaproponować sotm z lps 1 , ale słuchałeś już ultra. W każdym razie mam, mogę udostępnić.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

Dziękuję bardzo. Npaisze priva do Ciebie po AVS. Jeżeli jesteś z Wa-wy z chęcią skorzystam i jeżeli będziesz miał czas się spotkam. Sotma miałem rękach 2 godziny, więc bym jeszcze protestował.

 

Pozdrawiam,

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maciek,

 

Dziękuję bardzo. Npaisze priva do Ciebie po AVS. Jeżeli jesteś z Wa-wy z chęcią skorzystam i jeżeli będziesz miał czas się spotkam. Sotma miałem rękach 2 godziny, więc bym jeszcze protestował.

 

Pozdrawiam,

K

Jestem z Ursynowa, więc o ile kojarzę mamy niedaleko.

W kontakcie zatem.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gydbyś chciał wpaść na odsłuch - zapraszam.

 

Porównanie T+A DAC 8 mk1 i mk2 pokazuje że liczy sie nie tylko jakość toru audio ale też implementacja, lepsza, tego samego interfejsu USB Amanero.

 

Słuchał u mnie T+A Emdester i porównywał ze swoim Audiobyte Black Dragon. Wyglądało na to że mówi że nie jest gorzej niż u niego a czy lepiej nie mówił z uwagi na różnicę samych systemów.

 

Ciekawy jest też LKS mk4 i Ayre CODEX. Oba tańsze i dobre.

 

KL

Hugo 2 nie miałem, ale miałem Hugo I myślę że dużej różnicy pomiędzy nimi nie ma, choć napewno jakbyś dwójkę z jedynka porównał to dwójka by została. Nadal jest to target bardziej przenośny i dla mnie możliwość wpiecia w duży system to taki miły dodatek. Także krzywdy z 2qute nie będzie.

 

T+A jest rewelacyjny ale najdroższy ze wszystkich rozważanych. Tutaj jeśli chodzi o wybór pomiędzy La Voce, a T+A będzie głównie w posiadanym materiale. Przy typowym red book i tidal brałbym La Voce. T+A pokazuje na co go stać przy DSD. Dźwięk jest też bardziej dociazony od La Voce. Bardzo ważne źródło dźwięku, przynajmniej w tym samym przedziale cenowym. Przy La Voce tak naprawdę nie zwraca się uwagi z czym gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Qute posiadalem przez ponad rok. Hugo 2 mam od 6 miesiecy. Nowy Hugo wzgledem 2Qute i poprzednika ma przede wszystkim nizej schodzacy bas o lepszej rozdzielczosci, tutaj roznica byla slyszalna po kilku sekundach, dzieki temu balans tonalny jest moim zdaniem bardziej prawidlowy, muzyka dostaje nieco wiecej wypelnienia/podstawy, przyjemniej sie slucha ;'))

 

Ogolnie slychac tez wieksza swobode/oddech/drajw w graniu wzgledem starszych DACow, rozdzielczosc poszla o krok do przodu w calym pasmie, dzieki temu plynniejsza i w konsekwencji naturalniejsza jest gora pasma. Redukcja szumu wlasnego jest juz tak niska, ze dzwiek odbieramy jako czystszy, z dodatkowymi mikrodetalami wczesniej umykajacymi w tle. Mozna tez pisac o nieco lepszej separacji i glebi sceny itp. audiofilskie kwiatki.

 

Ogolnie, nie sa to moze zmiany szokujace ale wychwytywalne dosc latwo, a po tygodniu sluchania bedzie ich zdecydowanie brakowac.

 

Osobiscie sugeruje granie z Hugo 2 po dobrym kablu optycznym. Dodam tez, ze urzadzenie to jest znacznie lepsze jako samoistny DAC niz jako wzmak sluchawkowy, co mnie osobiscie troche zaskoczylo/rozczarowalo. Z drugiej strony mozna wyjscie na duzego jacka potraktowac jako bardzo przyzwoity dodatek.

 

ps. Dosc ciekawa moze byc obiecana nakladka (streamer) do Hugo 2, cos jak odpowiednik Poly dla Mojo, ale kiedy sie ukaze to nie wiadomo.

 

Tak czy owak. Uzywany 2Qute za 3.5kPLn to znakomita okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a słuchałeś może LKS 004?

Nie miałem okazji. Odkąd kupiłem t+a nie mam parcia już na żadne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie miałem okazji. Odkąd kupiłem t+a nie mam parcia już na żadne zmiany.
MK1 czy MK2?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja będę za tyle swojego sprzedawał. Stan idealny. Info na PW. Ale pls - po Audio Show.

 

Nie mogę wysłać Tobie PW wiadomości. Nie wiem czemu. Masz może 2Qute jeszcze do sprzedania?

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam, ma ktoś może w ojczystym języku instrukcje do hugo gen.1 i może podesłać? Nie ma tam dużo treści jednakże angielski jest dla mnie wyzwaniem....czy jak wepne rasberry 4 z volumio to muszę instalować sterownik z pena? ...moge spróbować organoleptycznie ale wolę najpierw zapytać o takowe szanowne grono ....bede wdzięczny za pomocne słowo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.05.2014 o 14:45, Gość jarek&ania napisał:

 

To nie przypadłość , tak po prostu już jest.

Płyty SACD poza tymi różnicami , które opisałeś wg. moich doświadczeń brzmią również bardziej matowo w górnych rejestrach.

Płyty SACD pokazują klasę w górnych rejestrach dopiero w ultradrogich odtwarzaczach i ogólnie całych zestawach. Najtańszym odtwarzaczem SACD jaki słyszałem żeby bezwzględnie pokazał wyższość formatu DSD była Yamaha 1000/2000. Wersja 1000 gra pieknie barwami i soczystością dźwięku , natomiast wersja 2000 pokazuje siłę w rozdzielczości po XLRach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha serii 1000 to raczej dolna klasa srednia a nie ultradrogi odtwarzacz sacd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.