Skocz do zawartości
IGNORED

bezprzewodowy przesyl z pc


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Uzywalem do tej pory nuforce air dac ale chcialbym pojsc z brzmieniem krok do przodu. Polecicie jakas alternatywe do tego rozwiazania zeby bylo rownie funckjonalne? Mam w domu wifi i z sasiedniego pokoju ze stacjonarnego kompa chcialbym odtwarzac kolekcje plikow flac na wzmaku roksan i kolumna ma rx1. Do wydania mam ok 2k zl. Bede wdzieczny za wszystkie mozliwe rozwiazania i sugestie. Zalezy mi na jak najlepszym dzwieku w tym budzecie i dopuszczam zakup sprzetu uzywanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystarczy ci 16/44 to najprościej będzie użyć rDAC+rWAVE, ( tu trzeba uważać, wifi np laptopa potrafi zakłócać działanie rWAVE, męczyłem się z tym problemem, zmieniałem kanały itd, pomagało podpięcie rWAVE na przedłużce USB, wtedy był daleko od nadajnika wifi w lapku, a całkowicie wyeliminowało problem zastosowanie sieciówki 5GHz). Jak chcesz być bardziej niezależny w wyborze DAC to zainteresuj się Yamaha YBA-11, też ma chyba ograniczenie do 16/48 ale podepniesz ją do każdego DACa z wejściem coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz - zainteresuję sie rozwiązaniem Arcama. Czy rDac+rWave gra duzo gorzej niż rDAC wpięty kablem w jakis player multimedialny typu asus oplay?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko rWave działa z każdym rDaciem czy są jakieś specjalne wersje?

rDAC KW, on ma odbiornik radiowy, łatwo poznać po antence :-) Co do jakości, ja dobrego słuchu nie mam, albo dobrej pamięci słuchowej, więc pewnie nie będę w tej kwestii dobrym doradcą, ale mi różnica żadna w normalnym słuchaniu się nie narzucała. W jakichś testach pisali że najlepiej chodzi po USB a troszkę gorzej po WIFI ale że różnica jest bardzo mała.

 

Obecnie zestaw rDACkw + rWAVE kosztuje 2390zł ale ja bym troszkę poczatował na używki, ja na początku 2012 taki zestaw kupiłem za 1700zł, teraz jak ktoś wystawi powinno być taniej, pytanie tylko ile trzeba czekać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw rDACkw z rWAVE jesli bedziesz miał jakieś pytania wal.

Nie ma różnicy w brzmieniu po rWAVE i po kablu pod warunkiem że sygnał jest: 16/44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy rWAVE będzie współpracował z tabletem na Androidzie?

Pomijam gniazda, gdyż można zastosować przejściówkę z mikro USB na USB typ A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Interesuje mnie też Cambridge Audio DacMagic XS. Oficjalnie nie współpracuje z Androidem. Czy ktoś już to przetestował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedzi - Waszym zdaniem bedzie to najlepsza brzmieniowo opcja w okolicach 2400? A moze warto dolożyć 600zł do StreamMagic 6 ktory jest ostatnio w promocji lub dokupić NASa obsługiwanego kompem i do tego jakiś DAC??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej oddzielne urządzenie łączące się z routerem pobierające pliki z każdego innego wpiętego do routera + aplikacja do zarządzania całością + możliwość ustawienia tego urządzenia jako hot spot dla smartfonów/tabletów iOS + Android?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno lepiej - dlatego założyłem temat żeby dowiedzieć się o takich rozwiązaniach. Jakich urządzeń potrzebuje przy takiej opcji? Posiadam stacjonarny komputer + WIFI i Telefon Samsung Galaxy S3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was pytanie związane z tematem: czy istnieje DAC na który mogę streamować z laptopa/PC muzykę za pośrednictwem WI-FI, bez odrębnych nadajników itp. Miałem już NuForce'a Air Dac, ale jako że mieszkam w bloku w którym jest wiele sieci WI-FI zdarzały się sytuacje, że dźwięk przerywał. Niestety autonomiczne nadajniki pracują w paśmie 2,4Ghz, co powoduje, że się "gryzą" z WIFI. Przynajmniej u mnie. To samo miałem z odbiornikiem na bluetooth (pomijam dziadowską jakośc takiego połączenia).

Zastanawiam się dlaczego jeszcze nikt nie wypuścił na rynek bezprzewodowego DACa z własnym nadajnikiem, ale na 5Ghz. Na tej częstotliwości nie ma u mnie jeszcze żadnej sieci.

W tej chwili streamuję po WI-FI do odtwarzacza multimedialnego Asus HDP-R1 i nic nie rwie. Ale niestety aplikacja na ten odtwarzacz (asus O!Direct) umożliwia jedynie zadawanie do odtwarzania po 1 utworze, nie ma możliwości kolejkowania, czy tworzenia playlist.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o wykorzystaniu np asus bds 700 jako odbiornika po wifi z pc muzyki i podlaczenie go kablem cyfrowym do zewnetrznego dac i dalej do wzmaka? Myslicie ze to przejdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno lepiej - dlatego założyłem temat żeby dowiedzieć się o takich rozwiązaniach. Jakich urządzeń potrzebuje przy takiej opcji? Posiadam stacjonarny komputer + WIFI i Telefon Samsung Galaxy S3

 

Proszę uprzejmie - VOCO V-Zone rozwiązuje wszystkie problemy

http://sklep.rms.pl/voco-v-zone-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-strefowy-audio

 

 

odtwarzanie muzyki przez Wi-Fi lub ethernet z komputerów oraz serwerów NAS

możliwość pracy jako hot-spot Wi-Fi

odtwarzanie muzyki przez USB z pendrive'ów, dysków twardych oraz produktów Apple

możliwość pracy do 10 stref z 10 urządzeniami w 10 różnych pomieszczeniach

 

 

obsługa za pomocą aplikacji VOCO dla Android oraz iOS w tym za pomocą głosu

aplikacja tworzy bibliotekę muzyki na wszystkich urządzeniach podłączonych do routera wi-fi lub bezpośrednio do VOCO (w niektórych wypadkach wymagane jest doinstalowanie odpowiedniego oprogramowania na niektórych urządzeniach)

 

Ja mam do Was pytanie związane z tematem: czy istnieje DAC na który mogę streamować z laptopa/PC muzykę za pośrednictwem WI-FI, bez odrębnych nadajników itp. Miałem już NuForce'a Air Dac, ale jako że mieszkam w bloku w którym jest wiele sieci WI-FI zdarzały się sytuacje, że dźwięk przerywał. Niestety autonomiczne nadajniki pracują w paśmie 2,4Ghz, co powoduje, że się "gryzą" z WIFI. Przynajmniej u mnie. To samo miałem z odbiornikiem na bluetooth (pomijam dziadowską jakośc takiego połączenia).

Zastanawiam się dlaczego jeszcze nikt nie wypuścił na rynek bezprzewodowego DACa z własnym nadajnikiem, ale na 5Ghz. Na tej częstotliwości nie ma u mnie jeszcze żadnej sieci.

W tej chwili streamuję po WI-FI do odtwarzacza multimedialnego Asus HDP-R1 i nic nie rwie. Ale niestety aplikacja na ten odtwarzacz (asus O!Direct) umożliwia jedynie zadawanie do odtwarzania po 1 utworze, nie ma możliwości kolejkowania, czy tworzenia playlist.

 

Tutaj także zadziała VOCO V-Zone: pozwala tworzyć dowolną liczbę playlist, streamuje po wi-fi bez straty na jakości dźwięku, posiada DAC AK4420 + wyjście optyczne, wymaga tylko zainstalowania na komputerze aplikacji VOCO serwer. Całość obsługujesz aplikacją na Android lub iOS.

http://sklep.rms.pl/voco-v-zone-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-strefowy-audio

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji. Polecam szczególnie wersję V-Spot, z wyjściem HDMI na telewizor dla bezprzewodowego YouTube w FullHD + wszystkie funkcje audio dla gęstych plików + spotify + radia internetowe + 5 głośników o łącznej mocy 100W, każdy z oddzielną końcówką mocy.

 

W 100% funkcjonalny streamer z rezerwowym nagłośnieniem, gdy chcemy obejrzeć wiadomości lub posłuchać radia bez odpalania całego stereo. Do tego bardzo oszczędny, grając na połowę mocy pobiera z sieci około 20W mocy. Posiada wejście i wyjście 2xRCA oraz komplet wejść i wyjść cyfrowych.

 

W cenie, uwaga, uwaga 2500zł !!!

 

http://sklep.rms.pl/voco-v-spot-bezprzewodowa-kolumna-glosnikowa-z-odtwarzaczem-strefowym-audio-video-z-spotify-i-youtube

 

Zapomniałem o drobnym szczególe: każdy kolejny głośnik V-Spot może dołączyć do sieci multiroom i grać muzykę w innym pomieszczeniu z innego źródła lub wspólnego, jak kto woli :)

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję zacząć od wykonania nowoczesnej sieci WiFi

- dobry router z WiFi z obsługą 2.4/5 GHz (np. AirPort Exreme)

- jeśli ma się standardowy router i nam się podoba a nie ma (lub nie ma dobrego) WiFi to wtedy wyłączyć w nim obsługę WiFi i podłączyć kablem do dobrego Access Point WiFi z obsługą 2.4/5 GHz

(przesyłanie przez 5 GHz jest wyraźnie bardziej stabilne)

 

Teraz wszystkie urządzenia łączymy albo kablami albo przez WiFi 5 GHz (w razie potrzeby dokupujemy karty 2.4/5 GHz, np. na USB)

 

Idąc dalej, jeśli w innym pomieszczeniu mamy sprzęt który dobrze działa ale nie koniecznie ma lub ma dobre WiFi, to wtedy:

- kupujemy drugi Access Point/Router z 2.4/5 (z wyjściami kablowymi) u ustawiamy go w tryb powtarzania Repeater Access Point WiFi

- podłączamy nasze urządzenia kablami do niego (u mnie AirPort Extreme, 4 wyjścia kablowe, ale można inny np. tańszy)

 

Teraz mamy sieć kablowo - WiFi, ustawiamy sprzęt z WiFi na 5 GHz

 

Na koniec, dobrze mieć tablet/telefon z 5 GHz żeby wysyłać z niego bezpośrednio,

jeśli nie to można aplikacje do sterowania Remote i telefon wtedy jest jako Pilot

 

Teraz sprzęt audio wystarczy że ma wejście kablowe do sieci

 

A jaki sprzęt/odbiornik:

1. z obsługą AirPlay (dla urządzeń Apple), z swymi ograniczeniami

2. odbiorniki z DLNA (DLNA renderer)

3. inne specjalnie

 

reszta (odnośnie odbiorników) to różne funkcje (radia, video, itd.) oraz jakość

jest wiele urządzeń, w różnych cenach, różne możliwości, we/wy, (przykłady: BluRay, Apple TV, dedykowane streamery audio, sprzęt AV, TV), wszystko zależy od potrzeb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z najnowszych informacji - VOCO jako jedyne od lipca oferuje przesył 24 bitowych flaców po Wi-Fi - bezstratnie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.