Skocz do zawartości
IGNORED

Sansui wyłącza się jak idę do WC!


kubix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim Sansui AU-D9. Od jakiś 3-4 miesięcy stał się bardzo kapryśny.

Co jakiś czas jak włączę światło, podłączę laptopa, lub odpalę coś innego podłączonego do prądu to wzmacniacz rozłącza zasilanie i czerwona lampka 'Power' zaczyna mrugać.

Nie jest to kwestia wadliwej instalacji u mnie, gdyż sprawdzałem też u znajomego w domu i jest to samo.

Kiedy nic innego nie jest włączane/wyłączane potrafi bez problemu pograć 5 godzin i więcej.

Jak myślicie co mogło się zepsuć, ile będzie kosztowała ew. naprawa?

Mam dość ponownego włączania wzmacniacza po wizycie w toalecie, albo w kuchni po herbatę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Sansui AU-D9. Od jakiś 3-4 miesięcy stał się bardzo kapryśny.

Co jakiś czas jak włączę światło, podłączę laptopa, lub odpalę coś innego podłączonego do prądu to wzmacniacz rozłącza zasilanie i czerwona lampka 'Power' zaczyna mrugać.

Nie jest to kwestia wadliwej instalacji u mnie, gdyż sprawdzałem też u znajomego w domu i jest to samo.

Kiedy nic innego nie jest włączane/wyłączane potrafi bez problemu pograć 5 godzin i więcej.

Jak myślicie co mogło się zepsuć, ile będzie kosztowała ew. naprawa?

Mam dość ponownego włączania wzmacniacza po wizycie w toalecie, albo w kuchni po herbatę!

 

W Sansui jest specjalny układ/płytka PROTECTOR, która monitoruje napięcia we wzmacniaczu, jeśli dzieje się z nim coś nie tak (tj. źle wpływa na pracę wzmacniacza) to rozłącza i wzmacniacz przestaje działać.

 

1.Sprawdź jakie masz napięcie w sieci i co się z nim dzieje gdy włączasz kolejne odbiorniki prądu (zwiększasz pobór).

2.Sprawdź, czy jak wszystko powyłączasz, a zostanie samo audio czy jak zaczniesz słuchać z dużym poziomem głośności, to czy występuje ten sam objaw.

3.Spróbuj zasilić wzmacniacz z innego "osobnego" zasilania, które nie jest wspólne dla oświetlenia i innych pomieszczeń, "coś" na osobnym bezpieczniku w skrzynce rozdzielczej.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Polecam lekturę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze sprawdzenie offsetu na wyjściu wzmacniacza.

Jak masz multimetr( miernik ) to postępuj według instrukcji.

Jako pierwsze to zacznij od oględzin płytki protectora.

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wysikać się przed dłuższym odsłuchem.

 

A na poważnie: w moim przypadku amplituner na moment milknie, gdy włączam światło w kuchni (przylega do salonu). Mam tam oświetlenie na halogenach zasilanych z dużego transformatora. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy sygnał do AT idzie "po cyfrze" wejściem elektrycznym. Trafo lamp generuje pik napięcia i "ogłupia" na chwilę układ wejścia, pomimo zasilania sprzętu przez listwę z filtrami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Mam problem z moim Sansui AU-D9. Od jakiś 3-4 miesięcy stał się bardzo kapryśny.

Co jakiś czas jak włączę światło, podłączę laptopa, lub odpalę coś innego podłączonego do prądu to wzmacniacz rozłącza zasilanie i czerwona lampka 'Power' zaczyna mrugać.

 

W Twoim wzmacniaczu masz wewnątrz płytkę opisaną "PROTECTOR", bądź "F-3259" - to jest płytka zabezpieczeń wzmacniacza.

Jak ją znajdziesz to na tej płytce (patrząc ze strony elementów) wzdłuż wcięcia, nie jest prostokątna tylko ma wcięcie, znajdują się kondensatory elektrolityczne oznaczone C2 i C3, wylutuj je, kup nowe o identycznych wartościach i wstaw - powinno to uleczyć Twoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

W weekend zajrzę do wzmacniacza i zobaczę co w trawie piszczy.

Czy przyczyną mogły być poluzowane kable głośnikowe?

Bo mam wrażenie że od kiedy je poprawiłem przy podłączaniu nowego DACa, wzmacniacz ani razu się nie wyłączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

To zadziwiające, zgłaszasz problem trwający od dłuższego czasu, ludzie starają się Ci pomóc znaleźć potencjalny problem a TY w końcu mówisz, że jak chodziłeś do sracza to luzowały Ci się kable głośnikowe a nie majty !

 

Szok !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to jednak był ślepy strzał w kolano. Były dość naciągnięte za komodą i przy wyciąganiu wzmacniacza wyszły z gniazd, dzisiaj zrobiłem to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubix

 

Twój przykład potwierdza fakt, że wzmacniaczom firmy na literę "S" nie można nic zarzucić.

No może czasem w przypadku "nieumiejętnej" obsługi użytkownika :-)

 

Niech służy i daje dużo radości, Tobie, Twoim dzieciom i wnukom !

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.