Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DSD DAC


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy ćwiczę temat grania natywnego dsd. Już w ubiegłym roku , kiedy testowałem Vivaldi DAC bardzo zalowalem , ze nie mam plikow dsd. Zacząłem sie tym interesować i nagrywać pierwsze natywne pliki z bluecostrecords i 2L Nordic Sound.

Potem kupiłem Auralic Vega i dałem do zripowana na ps3 pierwsze kilkadziesiąt płyt sacd. Kolejne czekają na zripowanie. Już w ubiegłym roku, kiedy miałem lampizator level 5 na odsłuchu czytałem o pomyśle Łukasza Fikusa na czysty " dsd only dac".

Odsłuchy na Vedze tak mi sie spodobały ,ze zacząłem czytać dostępne testy Lampi dsd DAC. Sa tylko dwa póki co , oba entuzjastyczne. Potem znalazłem na WBF wątek " najlepszy dsd dac".

W zasadzie wszyscy, którzy mieli z nim do czynienia, wymieniali Lampi jako najlepszy.

No to hop , telefon do p. Łukasza, kaucja, i od wczoraj mam go w domu.

Rozpakowalem , podlaczylem - łatwizna, tylko usb, jedno rca i sieciówka. Widziałem ,ze transmisja odbywa sie w protokole DoP, co mi bardzo pasi, bo tak podaje właśnie pliki dsd Aurender W20.

Odpaliłem wczoraj , slucham godzinę i myśle sobie - co oni w tym widza. Dałem stopki akrylowe od PAB, bo stał na kamiennej posadzce i cieplejszy konekt - VDH the Orchid zamiast Acrolinka D5000.

Bylo lepiej , ale barwa rozczarowująca ciagle. Włączyłem ponownie Vege i bingo - to jest to. Poczułem ulgę , ze nie trzeba niczego zmieniać w torze. No ale Lampi to przecież sprzęt lampowy , wiec zostawiłem go na 20 godzinna rozgrzewkę. Producent twierdzi, ze dostałem swiezaka.

A teraz zbliża sie wielkimi krokami koniec posta . Dziś włączyłem go ponownie i wiecie co?

Kto nie słuchał Lampi dsd dac ten nie słyszał niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poprzednie to były pcm daki. I były średnie imo, dźwięk bez blasku.

Ten jest tylko do dsd i to robi wielka różnice. Minimalistyczny tor bez konieczności dekodowania czegokolwiek. Taki cyfrowy gramiak.

Jak będę przy kompie to wkleję pare linków, ale wystarczy wejść na stronę Lampizatora, jest specjalna zakładka o dsd dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duelundy ma? to podstawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój będzie miał , teraz gram z demo - to taki level 4 u lampiego.

Czyli moze być jeszcze duzo lepiej , p. Łukasz da mi tez kilka lamp do dostrojenia barwy wg gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój będzie miał , teraz gram z demo - to taki level 4 u lampiego.

Czyli moze być jeszcze duzo lepiej , p. Łukasz da mi tez kilka lamp do dostrojenia barwy wg gustu.

nie wiem na czym on to robi, ale radziłbym pogadać, może da radę zastosować standard - np. ecc81 czy pochodne. wówczas są setki lamp do wyboru, począwszy od powojennych telefunkenów. Łukasz chyba wszystko lubi robić na ruskich - do mnie to nie przemawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampami sie zajmę pózniej teraz słucham On the run i Time z Dark Side... Pink Floyd'ow i szukam szczęki.

 

Czyli w tym układzie i tak trzeba mieć drugi DAC do PCM?

Czyli w tym układzie i tak trzeba mieć drugi DAC do PCM?

Dokładnie tak i na tym polega cały wic.

 

Marslo, wiesz może jaka jest polska cena tego konwertera? Na stronie podana jest tylko cena na eksport (w Euro).

mysle , ze trzeba przeliczyć po kursie nie gadałem jeszcze o cenach, moze dla rodaków jest jakiś rabacik?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampami sie zajmę później

nie da się później. albo przed zamknięciem projektu i 300 do wyboru - albo standard ŁF - i 3-5 góra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie jest b.ciekawa opcja-zainstalowanie DSD DAC we wspólczesnym produkcie-500euro.Tylko jaki dawca obudowy?

Sadze, ze to jest opcja dotycząca posiadaczy dakow pcm od Fikusa.

Mozna tez kupić nowy dac do pcm i dsd jednocześnie, od level 5 z oddzielnym zasilaniem.

Sadze jednak ze czysty dsd dac zagra najlepiej ten format.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale jak gra . No i jak policzysz dobre , ale nie topowe kable to razem za 25 - 30 k detal masz dźwięk jak milion dolcow:)

Ja używałem tych, co miałem wolne, czyli Acro 7300 na zasilaniu i VDH the Orchid , bardzo niedrogi ic ,a jako usb wystapil świetny jcat.

Aż sie boje myślec , jak to zagra , jak przełącze topowe Acro z Fontanny .

Na marginesie ,sadze, ze przynajmniej polowe tej jakości dźwięku zawdzięczam W20.

Ale to po Monachium , jutro mój pierwszy tam wyjazd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak jeszcze przed podjęciem decyzji skonfrontować go bezpośrednio z DirectStream DAC od PS Audio,

to byłaby potyczka sezonu - trzy bardzo ciekawe DAC-i w domenie DSD. Wielu bardzo by to pomogło ... :)

 

Daj się namówić :) Ode mnie masz gwarantowaną, specjalną niespodziankę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym posluchal dla porownania, ale nie wiem skad wziac tego Direct Stream od PS Audio. No i nie szukam daka do pcm , bo Fotanna mi bardzo pasuje. Lampi dsd dac jest idealnie dla mnie i ma te przewage , ze jest polski, imo kiedy tylko sie da, nalezy kupowac polskie produkty i nie szukac szczescia daleko.

Sama koncepcja Lampi bardziej do mnie przemawia, Direct Stream zamienia pcm na dsd, a j chce grac oba formaty natywnie.

W sumie wszysko mi w nim pasuje , ewentualne naprawy, ugrade itp to pikus w porownaniu z amerykanska produkcja.

A jaka to niespodzianka ? Sprzetowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale jak gra . No i jak policzysz dobre , ale nie topowe kable to razem za 25 - 30 k detal masz dźwięk jak milion dolcow:)

30 k PLN za słuchanie nagrań w jednym formacie to w dzisiejszym high-endzie niemal okazja. Teraz czekamy jak ktoś zrobi DACa specjalnie tylko do plików DXD. A co;-)

W Monachium posłuchasz w nie jednym miejscu dźwięku za milion dolców;-)

Za trzy lata zapewne będzie tam dźwięk i za trzy miliony dolców a kiedyś i za dziesięć milionów. Absurd nie zna granic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo co jest w Dacu Fikusa tak wybitnego. O tym, że lampa potrafi czarować to wiemy. Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź odnośnie brzmienia tego Daca. Jak zachowuje się w górnych i dolnych rejestrach oraz przy kształtowaniu sceny wraz z separacją. Jakie ma zamontowane obecnie lampy, to też może nam przybliżyć jego charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie jest b.ciekawa opcja-zainstalowanie DSD DAC we wspólczesnym produkcie-500euro.Tylko jaki dawca obudowy?

 

Może to opcja dla posiadaczy płyt SACD/DSD do instalowania w odtwarzaczach czytających ten format. Coś na wzór ModWrighta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to opcja dla posiadaczy płyt SACD/DSD do instalowania w odtwarzaczach czytających ten format. Coś na wzór ModWrighta.

 

Opcja za 500 euro o ktorej wspominacie jest tylko i wylacznie jako dodatek do nowo zamawianego DACa PCM, nie ma opcji wbudowania modulu DSD do jakiegokolwiek innego urzadzenia poza Lampizatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, Lukasz swiadomie zrezygnowal z upgradu i modyfikacji obcych urzadzen. Za kazdym razem dlubanie w innym urzadzeniu, kazdy klient ma swoje wymagania, wiekszosc wydziwia. Kupa roboty a zysk z tego zaden. Z ekonomicznego punktu widzenia i przy seryjnej produkcji Dacow taka dlubanina nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModWright ma taką opcję dla wybranych i sprawdzonych produktów. Tylko on nie instaluje DACów a kompletne bufory lampowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może Łukasz w takim razie powinien przemyśleć opcję sprzedaży samego kitu?

 

Jak korzystam z własnej modyfikacji ale przemyślałbym opcję z jego DACem w odtwarzaczu SACD. Samego DACa DSD do odtwarzania plików chyba jeszcze długo nie kupię (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno:

 

30 k PLN za słuchanie nagrań w jednym formacie to w dzisiejszym high-endzie niemal okazja. Teraz czekamy jak ktoś zrobi DACa specjalnie tylko do plików DXD. A co;-)

 

 

 

przecież tak samo działa analog - a wydać musisz podobną jak nie większą kwotę, żeby w ogóle porównywać z CD.

 

i nikt nie wydziwia... :)

oprócz nas oczywiście - bo tyle to ja mogę wydać na kable, ale na sprzęt???? w życiu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModWright ma taką opcję dla wybranych i sprawdzonych produktów. Tylko on nie instaluje DACów a kompletne bufory lampowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może Łukasz w takim razie powinien przemyśleć opcję sprzedaży samego kitu?

 

Jak korzystam z własnej modyfikacji ale przemyślałbym opcję z jego DACem w odtwarzaczu SACD. Samego DACa DSD do odtwarzania plików chyba jeszcze długo nie kupię (?)

Ale Łukasz jak najbardziej iferuje kity do samodzielnego montażu, wszystko jest na stronie tudzież w zakładce shop. Jest kilka opcji cenowych włącznie z Duelundami.

Polecam bardziej wnikliwą lekturę strony bo póki co spekulujecie na tematy które są raczej oczywiste ;-) zakładając że komuś chce się wogole czytać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.