Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co możecie polecić do tej kwoty?

Do tej pory słuchałem dwóch. Jeden z nich kupiłem w ciemno, tj. CA SM6, ale nie jestem zadowolony. Drugi to Cyrus Stream X2. Gra fajnie, znacznie lepiej niż CA, jednak ma słaby, wieszający się i długo myślący soft. Gdyby nie soft już bym go kupił a tak się wciąż zastanawiam.

Zależy mi na samym streamerze, najlepiej bez żadnych daców ani wzmacniaczy, a jeżeli już je posiadają to tylko z możliwością ich wyłączenia. DACa mam dobrego i nie zamierzam póki co zmieniać. Zależy mi na fajnej obsłudze z poziomu iPhone lub/i iPada.

 

Pozdrawiam,

Filip

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Tez kiedys myslalem o streamerze ale wybralem inne rozwiazanie. Koszty zerowe.

Podlaczylem 4 letniego laptopa ktorego nie uzywalem do DACa, a na laptopie uzywam foobara ze sterownikami AISO. Testuje teraz Kernerl Steraming na sterownikach JPlay. Gra to mysle calkiem dobrze bez zadnych kosztow. Laptop wpiety jest do routera i muzyke moge odtwarza z duzego PC w pokoju obok. Foobar nie ma z tym zadnych problemow. Dajesz mu sciezke tylko. Wszystko sterowane z aplikacji na telefonie. Do tego laptop pozwala stremowac co sie chce z internetu (nie uzywam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys myslalem o streamerze ale wybralem inne rozwiazanie. Koszty zerowe.

Podlaczylem 4 letniego laptopa ktorego nie uzywalem do DACa, a na laptopie uzywam foobara ze sterownikami AISO. Testuje teraz Kernerl Steraming na sterownikach JPlay. Gra to mysle calkiem dobrze bez zadnych kosztow. Laptop wpiety jest do routera i muzyke moge odtwarza z duzego PC w pokoju obok. Foobar nie ma z tym zadnych problemow. Dajesz mu sciezke tylko. Wszystko sterowane z aplikacji na telefonie. Do tego laptop pozwala stremowac co sie chce z internetu (nie uzywam).

 

Albo, żeby nie hałasować wiatraczkami, thin client i pendrive z Daphile (sterowanie ze smartfonu/tabletu za pomocą interfejsu webowego albo dedykowanej aplikacji). Tanie i bardzo dobre rozwiązanie, z transmisją bit-perfect do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ale laptop nie podaje takiego sygnału jak dobry streamer. Proponuję najpierw posłuchać dobrego streamera.

 

Bede mial okazjie to sprawdze, bo poki co nie wierze :)

Dac odwala robote konwertowania sygnalu. Jak streamer gra lepiej to znaczy ze tez cos robi z sygnalem, czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys myslalem o streamerze ale wybralem inne rozwiazanie. Koszty zerowe.

Podlaczylem 4 letniego laptopa ktorego nie uzywalem do DACa, a na laptopie uzywam foobara ze sterownikami AISO. Testuje teraz Kernerl Steraming na sterownikach JPlay. Gra to mysle calkiem dobrze bez zadnych kosztow. Laptop wpiety jest do routera i muzyke moge odtwarza z duzego PC w pokoju obok. Foobar nie ma z tym zadnych problemow. Dajesz mu sciezke tylko. Wszystko sterowane z aplikacji na telefonie. Do tego laptop pozwala stremowac co sie chce z internetu (nie uzywam).

 

Też używałem kiedyś takiej opcji. Jednak wkurzał mnie ciągle włączony komp i sterowanie nagraniami z poziomu laptopa podłączonego jakimiś przewodami. Kupiłem streamer marantza, wsadziłem w gablotkę pod wzmacniaczem, wziąłem małego pilota, usiadałem na kanapie i zrobiło się jakoś tak schludnie, czysto i wygodnie... a i dźwięk zrobił się pełny, bez jakiegoś dziwnego, cyfrowego zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie polecam Ci streamer Naim, to urządzenie naprawdę świetnie dopracowane pod względem softu. Zapraszam na prezentacje i do testów w Twoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezrozumiałe jest, że streamery za kilka tysięcy nie obsługują platform streamingowych. Rozumiem, że brzydzą się skompresowanymi plikami, ale WIMPa Hifi, który nadaje FLACI mogli by mieć, prawda? Dla mnie to dyskwalifikuje taki sprzęt.

 

Mnie bardziej zainteresowałby Bluesound Node, który obsługuje WIMPa i gęste pliki. Robiony jest przez ludzi od NADa. Ale nie ma go w Polsce. Produkt zresztą dość nowy, nie wiem jak z niezawodnością softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Yamahy NP- S2000 podobno soft ma dopracowany.

Soft może i tak, ale muzycznie słabo imho. Nawet na plikach hi-res zagrał w moim systemie gorzej od 3x tańszego cd. Mi charakterystyka brzmienia Yamahy nie odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dla mnie niezrozumiałe jest, że streamery za kilka tysięcy nie obsługują platform streamingowych. Rozumiem, że brzydzą się skompresowanymi plikami, ale WIMPa Hifi, który nadaje FLACI mogli by mieć, prawda? Dla mnie to dyskwalifikuje taki sprzęt.

 

Dla mnie niezrozumiale jest ze dystrybutorzy i producenci sprzeja urzadzenia za 5000zl w gore, za cos co mozna miec za darmo ze swojego komputera, prostego terminalu czy laptopa. Rozumiem ze wiedza IT ludzi jest mala i szukaja czegos co jest zamiennikiem odtwarzacza CD i automatycznie w podobnej cenie. Ale IMO streamer to male PC w malym pudelku z mala naklejka. Uwazam ze jezeli nie dotkiemy poziomu hi-end ,to te wszystkie streamery nie oferuja nic wiecej niz wygoda (jak napisane powyzej). A jak ktos ma mozliwosci sie doszkolic i wejsc w proste pc audio sterowane z telefonu, to reszte kasy lepiej jest wsadzic w wygluszenie pomieszenia.

Chetnie bede wyprowadzony z bledu, ale jako argument zaakeptuje tylko metode naukowa, gdzie slepemu testowi jest najblizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mam takie odczucie, że cena jest jakaś z kosmosu w stosunku do tego co się oferuje. Bo przecież można wziąć kompa w stylu media center, z dobra kartą, do tego dobrego DACa, sterowanie mobilne i ma się pełną funkcjonalność łącznie z graniem z platform streamingowych. I wyjdzie taniej.

 

Drugą opcją jest coś w stylu wspomnianego przeze mnie Bluesound Node, który ma o wiele bardziej przystępną cenę, ma funkcję droższych streamerów a obsługuje platformy streamingowe. Jeżeli grałby gorzej od droższych odtwarzaczy, można podłączyć DACa. I też wyjdzie taniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Odwiedzilem raz kumpla z moim laptopem i DACkiem. Odtwarzacz foobar i pliki flac w jakosci CD. Nie uzywalem wtedy nawet jeszcze drivera AISO, czyli zwykly sterownik USB windowsa oparty na Kmixerze. On plyty CD i odtwarzacz NADa. (szkoda ze nie sprawdzilismy tych plyt jak graja z cd laptopa!!)

Przy pink flodach siedzielismy i wsuchiwalismy sie w detale, bo ciezko bylo wyczuc roznice. A to co bylo rozne przypisuje mojemu DACowi, bo wiem z opisow innych ludzi ze jest dosc za precyzyjny i malo melodyjny. Ale pozatym, roznicy nie zaobserwowalismy. Moj kumpel otwarty byl na doswiadczenie ale chyba nie spodziewal sie az tak bliskiej walki. IMO wygral minimalnie jego DAC umieszczony w tym samym pudelku co czytnik CD Nada. Po prostu dlatego ze to byl lepszy DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu zapowiada się kilka ciekawych nowości, przykładowo od Sony, Pioneer, PSAudio, Denon, Marantz i inne

na przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

W czerwcu zapowiada się kilka ciekawych nowości, przykładowo od Sony, Pioneer, PSAudio, Denon, Marantz i inne

na przykład: http://www.audiostereo.pl/nowy-odtwarzacz-sieciowy-marantz-na8005-z-dac-przenosi-cyfrowa-muzyke-na-wyzszy-poziom_111618.html

 

sorka ale ten przyklad co wnosi takiego nowego? Dac polaczony ze streamerem, nic nowego.

 

i taka dygresja. jak widze w opisie przymiotniki typu 'audiofilski' to juz wiem na jaki rynek to leci i jakiego klienta szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywany naim ndx5 ,swietnie gra do tego bardzo sprawna obsługa z iphona ipada ,tyle że nie z androida

Myślę że uzywke możesz spotkać za 6-7tysiecy złotych ,

Zwróć też uwagę na cocktail chyba nowy model 30 Nowy za 5k zł można już kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze chwilę. Niebawem wejdzie na rynek dobry, czysty transport plików Auralic, czyli streamer bez DAC, bez zbędnych rzeczy za to wysokiej klasy i ma być obsługiwany przez oprogramowanie, które obsługuje Linna, czyli najlepsze jakie istnieje i ogólnie dostępne.

Takich programów jest 6-7 do wyboru, do koloru. Będą 2 wersje tego transportu, z zew.zasilaniem i z zasilaniem wbudowanym. Ten drugi będzie tańszy i powinien się zmieścić w 6 tys. To będzie dużo lepszy sprzęt niź te wszystkie CA, Yamahy, Denony, Marantze itd. Oczywiście do tego musi być oddzielny DAC i czym lepszy tym lepiej. Sprzęt powinien być dostępny w Polsce po wakacjach.

O graniu z laptopa zapomnij. Można ale to nie jest sprzęt do grania. Wychodzi to niby taniej ale ma wiele wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Yamahy NP- S2000 podobno soft ma dopracowany.

 

Ja rowniez polecam ten sprzet. Bardzo dobre brzmienie, prostota i apka na iphone/android. Ma tez wyjscie cyfrowe na daca.

 

Soft może i tak, ale muzycznie słabo imho. Nawet na plikach hi-res zagrał w moim systemie gorzej od 3x tańszego cd. Mi charakterystyka brzmienia Yamahy nie odpowiada

Polecam lepszy wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lepszy wzmacniacz i kolumny

Proszę o przykład. Ja wiem jak gra Yamaha i mnie to nie pasuje, tzn., że obecny zestaw jest najlepszy (dla mnie oczywiście). Miałem porównanie i wybrałem lepsze zestawienie. Słuchałem też (u kogoś) streamera CA - nie ruszył mnie. Ujął mnie natomiast Linn Sekrit, mała, niepozorna skrzyneczka, takie granie mi odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn wprowadził na rynek streamery, był w tym pierwszy, ma też swoje podzespoły i sztab ludzi do oprogramowania. Od lat jest w tym po prostu najlepszy. Problem tylko w tym, że przeginają z cenami bo o ile mogli tak robić klika lat temu to dziś powinno to być znacznie tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej drenują inne firmy, które oferują sprzęty w ładnych obudowach znanych marek, a w środku tania gotowizna za grosze od austryjackiego producenta. Większość ma tą samą, tandetną platformę. Ale w fajnym opakowaniu musi kosztować 2-4 tys. A Koreańcy nie drenują? Oppo gra cienko i nadaje się filmów, a nie muzy. Wyjście cyfrowe też jest słabe, więc lepszy DAC niewiele pomoże. Taki świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip

Pod tym linkiem jest linn do kupienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moze masz kogoś w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.