Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie niezrozumiałe jest, że streamery za kilka tysięcy nie obsługują platform streamingowych. Rozumiem, że brzydzą się skompresowanymi plikami, ale WIMPa Hifi, który nadaje FLACI mogli by mieć, prawda? Dla mnie to dyskwalifikuje taki sprzęt.

Niektóre obsługują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sneaky Ds fajny jest :) a zwalszcza oprogramowanie. Forum Linn'a to tez rewelka. Nie dadza Ci zginac :) Sneaky byl moim pierwszym urzadzeniem do puszczania muzyki z plikow. Potem mnie podkusilo i poszedlem w SBT i Dac. Szkoda mi tej prostoty ktora stracilem. Wszystko w jednym pudelku bylo. W zasadzie cala idea to bylo puszczanie muszyki bez kompa. Ktos na forum radzil mi kupienie Nas'a Synology do ktorego mozna podlaczyc Dac i tak streamowac muzyke. Tak tylko dodam ze kupujac jakikolwiek Streamer nie obejdzie sie bez dysku Nas. No chyba ze bedziemy uzywac kompa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC-a także

 

Jesli masz dac'a lepszego niz wbudowny w Sneaky Ds to chyba bedzie to najlepszy pomysl. A jeszcze kaski zostanie :)

 

Tak tylko dodam ze dopiero Akurate Ds a nie Majik Ds jest duzym krokiem jakosciowym do przodu. A parzynajmniej tak twierdza forumowicze Linn'a co slyszeli oba modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Słuchałem u siebie i nie tylko u siebie Majik DS, Akurate DS i Klimax DS.

Majik jest dobry, Akurate bardzo dobry, Klimax jeszcze trochę lepszy ale chora cena. Najlepszy jest jednak Akurate w roli transportu z dobrym DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze chwilę. Niebawem wejdzie na rynek dobry, czysty transport plików Auralic, czyli streamer bez DAC, bez zbędnych rzeczy za to wysokiej klasy i ma być obsługiwany przez oprogramowanie, które obsługuje Linna, czyli najlepsze jakie istnieje i ogólnie dostępne.

 

A wiesz może jakie formaty plików będzie ten transport obsługiwać? Czy dxd i dsd się załapie? Czy tylko do 192? Ja wiem, że na rynku plików dsd i dxd w zasadzie nie ma, ale chyba wszyscy mają nadzieję, że w końcu będą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. Wytwórnie nie są zainteresowane nawet tym by wypuścić pliki 24/96, które przecież mają u siebie od dawna a co dopiero pliki DSD, których często nie mają. Musieliby konwertować z PCM albo nagrywać od nowa. Nie ma co liczyć na wybór muzyki w DSD a już na pewno w najbliższych 10 latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wszędzie aplikują 3D w telewizorach? To chwyty żeby skusić klientów. Takie numery są od lat w każdej branży. Po co od 10 lat mówi się o plikach Hires PCM skoro wytwórnie nie chcą wypuszczać nowości w tym formacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś....samplerami i tak zostanie na wiele lat. Poza tym DSD ma tyle samo przeciwników. Sam mam ok 12000 płyt na plikach i ani jednej w DSD. Jakoś nie czuję takiej potrzeby. Słucham muzy a nie dźwięków z samplerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację.

 

Tak sie zastanawiam czy Linn Sneaky DS byłby dobrym transportem, czy lepiej tak jak piszesz sly30 poczekać na Auralic'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam w 2 systemach Akurte DS jako transporty. Trochę bez sensu bo to cały streamer, a używam go tylko jako transportu. Ale Linn nie ma samych transportów. Tak czy inaczej Linn robi to jak narazie najlepiej i nic u mnie nie zagrało lepiej. Auralic może być fajny ale czy lepszy niż Linn to nie wiem. Akurat plikami DSD nie przejmuj się. I tak 90% muzy będziesz miał jako ripy z CD czyli PCM 16/44.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to zależy od budżetu. Teraz pojawiło się trochę niezłych, tańszych(jak na High End) DAC-ów. Ale to musisz poszperać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę bo nie miałem ich u siebie. Miałem sporo drogich DAC-ów ale tego pewnie nie szukasz. Dobre opinie ma Invicta i teraz ten nowy PS Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, AURALiC ARIES Streamer Bridge wygląda ciekawie i jeżeli dobrze pamiętam to ma WYJSCIE USB host, czyli może wyprowadzić przez niego sygnały DSD, DXD (bardzo ciekawe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć, które obsługują WIMPa? (nie interesuje mnie Spotify).

Między innymi Linn oraz podlinkowany wcześniej Simple Audio ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn jest poza moim zasięgiem, ale ten Simple Audio rzeczywiście wygląda ciekawie. Ktoś ma jakieś doświadczenia, gra to chociaż przyzwoicie i jak z obsługą aplikacji/funkcjonowaniem w sieci domowej etc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roomplayer+ od Simple Audio nie obsługuje gapless. Troche to dziwne biorac pod uwage fakt, ze firme zalozyli byli pracownicy Linna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest to coś, co można zmienić w drodze aktualizacji oprogramowania czy są to ograniczenia typu hardware... ktoś się na tym zna? Zresztą, póki co WIMP też nie jest gapless (Spotify chyba jest ale odrzucam go ze względu na niższa jakość) a streamera potrzebuje głównie do strumieniowania WIMPa (gapless mogę mieć z Oppo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, nowy soft rozwiązuje ten problem. Jednak WiMP HiFi nie obsługuje gapless (i raczej nie będzie obsługiwał), więc i tak nie robi to dużej różnicy. Pozostałe serwisy strumieniowe będą musiały teraz podnieść jakość streamingu lub stracić klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie gram w tej chwili wyłącznie poprzez streaming z WIMPa więc na gapless mi nie zależy. Ale jeżeli poprawili to jeśli chodzi o pliki to fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w Wimp-owej zupie... "

 

Właśnie uruchomiłem WIMP HI-FI ... to już koniec świata jaki znamy ... jaki lubimy ... to jest REWOLUCJA.

 

Za 39,99 na miesiąc mam dostęp do mojej kochanej muzyki w formacie 16bit/44 kHz. Tam jest tego tyle, że szczęka opada.

 

Nie muszę utrzymywać infrastruktury w postaci NAS, nie muszę martwić się o pliki, a tym bardziej mieć płyt CD.

 

Odtwarzam sobie z kompa z aplikacji WIMP poprzez USB do Oppo 105D jako DAC. I pięknie gra.

 

Pewnie z czasem wprowadzą WIMPA do JRIVER i wtedy będzie prawdziwy lux.

 

Stremowanie w jakości CD to jest prawdziwa rewolucja. A niektórzy uważali pliki za rewolucję ;-))))))))))))))))

 

Myślę, że chwilę w każdym stacjonarnym odtwarzaczu pojawi się WIMP HI-FI ... i w każdym amplitunerze ... dostęp do muzyki w dobrej jakości będzie nieograniczony ... a właściwie ograniczony łączem internetowym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie uruchomiłem WIMP HI-FI ... to już koniec świata jaki znamy ... jaki lubimy ... to jest REWOLUCJA."

 

Tak, tak, dlatego już bez emocji obserwuję wątki w stylu "jaki cd kupić" albo jaki streamer - a wśród propozycji te, które nie obsługują serwisów streamingowych. Wg mnie to jest przyszłość, no chyba, że okaże się w dłuższej perspektywie, że są nierentowne - ale w to wątpię. Oczywiście, czasem będę kupował jakieś fajne wydawnictwa, ot choćby teraz wychodzi fajne jubileuszowe wydanie Made in Japan Deep Purple. Ba, może nawet zainwestuję w gramofon, bo to przecież inna filozofia grania. Ale podstawowym źródłem na teraz będzie WIMP.

 

Z tego co czytam fora zagraniczne dotyczące Simple Audio, software nadal niedoskonały, choć poprawiany. Nie wiem więc, czy do samego streamingowania WIMPa inwestować w Simple Audio czy nie wystarczy Sonos z Sonlinkiem Arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie orientuje sie w kwestii dacow, moglbys przynajmniej wskazac firmy, ktorych daci beda na pewno dobrym wyborem?

 

Troche sie przewinelo na forum watkow na temat dac'ow. Mozesz zaczac od Mdac'a i np Audio Gold NFB-1.32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wimp - jedna płyta zaznaczona - w window vista zajmuje 400 megabajtów pamięci RAM - czy to kurcze nie przesada?

w ogóle obsługa tego czegoś co najmniej irytująca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu irytująca?

 

Jeszcze taki ogólny komentarz co do WIMPa i platform streamingowych. Dziś, 19.05 jest premiera jubileuszowego wydania Made in Japan Deep Purple. Nie, nie muszę pędzić do sklepu bo płytę, nie muszę sprawdzać skrzynki czy przyszła płyta zamówiona w sklepie internetowym. Kilka minut po północy remaster Made in Japan już jest dostępny. W jakości płyty CD. I to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba - wygoda.

 

Ps. A płytę sobie kupię, jako fan Purpli - może za kilka dni jak już będę przejeżdżał koło sklepu płytowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.