Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety 1495 i 995 funtów.

A cena Auralica w całej Europie jest taka sama ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie rozbrajają ludzie z takimi komentarzami, świadczącymi o podstawowym braku znajomości tematu.

Brachu na przyszłość oszczędź i mnie i innym czytania Twojej ignorancji.

 

Słuchałeś jakiegokolwiek streamera? Czy piszesz tak bo Ci się wydaje?

Ja mam aktualnie w domu 3 sztuki. Słucham, porównuję i się nimi bawię. Zastanawiam się który wybrać.

Nie tylko słychać różnicę w stosunku co do komputera ale i pomiędzy nimi samymi. I nie mówię tu o wbudowanych DAC'ach, bo wychodzę z nich cyfrowo. Jeden z nich jest zupełnie bez DAC.

Mam DAC zewnętrzny i do niego są podpinane streamery.

 

Doczytaj, dowiedz się co nieco i dopiero wyskakuj z rewelacjami jak Filip z konopi :)

 

"Brachu" posłuchaj sobie co nieco zanim klepniesz bezmyślnie w klawiaturę i strollujesz komuś temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, niech zgadnę :)

Słuchałeś wszystkich tych trzech streamerów i słyszałeś różnice w brzmieniu - wiedząc (widząc), który aktualnie gra.

Ślepych testów ABX nie robiłeś, bo po co - skoro twoje oczy widzą jak co gra.

Zgadłem? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech ja zgadnę, ty nie słuchałeś żadnego z nich i wszystko co piszesz opierasz o zdjęcia z netu oraz swoje założenia, że wszystko powinno grać tak samo! Tyle, że i te założenia nie są oparte o realne doświadczenia odsłuchowe a jedynie….oglądanie zdjęć w necie. Zgadłem?.. :-)…Nie musisz odpowiadać. Wiem jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, niech zgadnę :)

Słuchałeś wszystkich tych trzech streamerów i słyszałeś różnice w brzmieniu - wiedząc (widząc), który aktualnie gra.

Ślepych testów ABX nie robiłeś, bo po co - skoro twoje oczy widzą jak co gra.

Zgadłem? :D

 

Co jak co, ale fotkę masz idealną, biorąc pod uwagę Twoje rewelacyjne i odkrywcze twierdzenia:)

 

filipmpwr>>>

 

Czyli wg Ciebie podpinanie Linna Mimika DS do zewnętrznego DAC-a ma sens? (choć ktoś już się w to bawił chyba i oczywiście - jest lepiej - a jakże!). Ile trzeba wydać?

W każdym razie - u siebie nie czułem takiej potrzeby, ale też nie marzyłem o kupnie żadnego CD...

Oczywiście - zaraz zarzucą mnie twierdzeniami, że np. model Akurate, czy Climax, to "siedem" półek wyżej. A tymczasem, w "naszych" systemach i wg kilkudniowego odsłuchu - ta "oczywistość" nie jest ani prawdziwa, ani nie ma racji bytu (tzn. przewaga Climax-a nad Majikiem).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech ja zgadnę, ty nie słuchałeś żadnego z nich i wszystko co piszesz opierasz o zdjęcia z netu oraz swoje założenia, że wszystko powinno grać tak samo! Tyle, że i te założenia nie są oparte o realne doświadczenia odsłuchowe a jedynie….oglądanie zdjęć w necie. Zgadłem?.. :-)…Nie musisz odpowiadać. Wiem jak jest.

 

Zgadłeś :)

A wiesz czemu tak jest? Ano dlatego, że trochę poeksperymentowałem z tymi wszystkimi gusłami high-end i z moich doświadczeń wynika, że

- analogowe kable audio nie zmieniają brzmienia, mogą jedynie dodać brum w wyniku złego ekranowania (ja nie słyszę kompletnie żadnych różnic w analogowych IC i przewodach głośnikowych)

- tymbardziej cyfrowe przewody połączeniowe

- audiofilskie kable ethernet, nawet nie skomentuje :D (audiofilski switch?)

- wygrzewanie przetworników to nic innego jak proces adaptacji zmysłu słuchu a nie mechaniczne "rozruszanie" membrany. Najlepszym przykładem są słuchawki firmy Grado, które jak powszechnie się uznaje - potrzebują najwięcej czasu na wygrzanie. Słuchałem SR325is z około 400h na liczniku i nówki z kartonu. Różnic w dźwięku brak, jedynie bardziej miękkie pady.

Za niebawem będę słuchać moje Grado PS500, jak tylko wrócą z naprawy (padł lewy przetwornik).

Serwisant powiedział że w wyniku takich napraw wymieniają przetwornik, wstawiając na miejsce zepsutego - zupełnie nowy driver.

Więc wrócą do mnie słuchawki Grado PS500, w których prawy przetwornik ma około 500h na liczniku, a lewy będzie zupełnie nowy.

Jak będzie jakakolwiek róźnica, to masz moje słowo że specjalnie dla Ciebie napiszę że prawy (stary przetwornik) w Grado PS500 gra mi inaczej, niż ten z lewej strony (Nowy)

Zresztą żadne słuchawki jakie mi się przewinęły nie zmieniły swojego dźwięku w miare jak ich używałem (jak dotąd przerobiłem 7 par o ile się nie mylę)

- Windows, Linux, MacOS, czy tam jakieś klony jak Volumio brzmią identycznie.

- Nie słyszę żadnych różnic między .flac vs. .wav

- Nie słyszę żadnych różnic między DS, ASIO, WASAPI

- Nie słyszę żadnych różnic między komputerami opartymi o platformy AMD bądź Intel

 

Wszystko to co wymieniłem jak czytam w zakładce high-end - ortodoksyjnym audfiofilom różnie gra.

Zresztą jak dobrze wiesz - wkońcu sam w to wierzysz - jest o wiele, wiele więcej magicznych diwajsów które poprawiają sound.

Także wystarczą mi moje doświadczenia, aby być absolutnie pewnym, że w domenie cyfrowej, jedyne zmiany w dźwięku mogą wprowadzić:

- interface audio

- DAC

Jak ktoś wierzy inaczej? - no coż, jego sprawa, jego wiara, jego pieniądze.

Ja sprawdzałem i jestem pewien.

I co najważniejsze, nie muszę wydawać fortuny, żeby mi lepiej grało :D

To na czym słucham, znajduje się na stronie "o mnie"

 

Jakiś czas temu byłem u laryngologa, aby z ciekawości zbadać swój słuch.

Okazało się, że mam idealny słuch, słyszę bardzo prawidłowo - zero jakichkolwiek uchybień.

To diagnoza doktora laryngologii - osoby, która poświeciła wiele lat na studiowanie ludzkiego słuchu.

Zakładam więc, że jej opinia jest wiarygodna i miarodajna.

No to skoro mam zdiagnozowany przez lekarza laryngologii idealnie zdrowy słuch, i nie słyszę tych wszystkich audiovoodoo artefaktów to chyba nie są to moje widzi mi sie?

Ale rozumiem, że miłośnicy high-end mają bardziej szlachetny słuch, tak że wyniki badań klinicznych nie mieszczą się w normie ;)

Dla rozluźnienia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co jak co, ale fotkę masz idealną, biorąc pod uwagę Twoje rewelacyjne i odkrywcze twierdzenia:)

 

haha :) no tak.. złośliwość i wredoctwo.

jakie to polskie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i o czym tu z Tobą dyskutować?

 

Nie mniej jednak jak ktoś chce rzetelnych, technicznych porad i informacji odnośnie nowoczesnych systemów działających jako odtwarzacze strumieniowe, to poniżej jest link do odpowiedniego wątku między innymi z poradami i opisem mojego autorstwa, odnośnie konfiguracji systemu Daphile (www.daphile.com)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapewniam, że te 6000 pln z tytułu wątku można wydać o wiele bardziej praktycznie na odtwarzacz sieciowy - wcale nie potrzeba na to takiej sumy.

Jeżeli komuś nie przeszkadza słaby wygląd, to wystarczy 200 pln i można stać się posiadaczem Fujitsu S550-2, który z zainstalowanym systemem typu Daphile, bądź Voyage MPD zapewni sprawne odtwarzanie każdego formatu plików i platform stremingowych.

Sterowanie z www, bądź ze smartfona :)

A jak komuś zależy na wyglądzie, to można za nieco więcej kupić np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus obudowa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To oczywiście jedna, z mnóstwa możliwości konfiguracyjnych na budowę platformy PC, służącej jako transport plików/odtwarzacz sieciowy.

6000 pln za odtwarzacz sieciowy to chora suma, puste pieniądze które można z powodzeniem wydać na np. lepsze kolumny głośnikowe, zaangażować akustycznie pomieszczenie w którym słuchamy muzyki i cieszyć się sporą poprawą dźwięku, a nie jakies teorie z kosmosu o brzmieniu transportów cyfrowych plików muzycznych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele high endu nie mają lepszego od ciebie słuchu ale pewnego rodzaju wrażliwość, której ty po prostu nie masz. Skoro jednak jej nie masz to ciesz się muzyką i nie zawracaj sobie głowy tymi tematami. Nie mów innym co ma wpływ na ich system a co nie. Twoje zdanie nie specjalnie kogokolwiek tu interesuje. Wyraziłeś swój pogląd do czego masz prawo i tym samym powinieneś zakończyć pisanie bo nic nowego już nie napiszesz. Tłuc w kółko to samo to jest trollowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

To że napisałeś, że moje zdanie nikogo tutaj nie interesuje to było po prostu chamskie.

Ty jesteś jakimś przedstawicielem bądź adwokatem reszty użytkowników biorących udział w tym wątku?

Nawet tego nie skomentuje.

 

Natomiast co do tego, czy napisałem coś nowego czy nie - to wbrew temu co twierdzisz, ja akurat napisałem dosyć dużo i trochę nowego w temacie transportu cyfrowych plików dźwiękowych, czy systemów operacyjnych kontrolujących w/w urządzenia.

Poszukaj, poczytaj i sam sprawdź (jak Ci się chce oczywiście, bo jak nie to nie pozostaje Ci nic nowego jak uwierzyć mi na słowo).

Także myślę, że czytając inne moje posty można się dowiedzieć co nie co nowego.

Niekoniecznie w tym wątku, i w tej zakładce.

Natomiast tym razem to Ty nie napisałeś kompletnie nic nowego, tylko to samo w kółko - że za słaby sprzęt, za słaby słuch itp.

 

Moja sugestia: daj mi ignora żebyś więcej nie musiał się męczyć czytając moje posty, bo różnimy się w poglądach tak mocno, że nie ma takiej siły na świecie żeby kiedykolwiek jeden zrozumiał drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje stanowisko jest jednoznaczne. Wszystko co cyfrowe gra identycznie, więc warto kupić tylko to co najtańsze. Co więc można jeszcze dodać?

Nie ma nic chamskiego w stwierdzeniu pewnego faktu. Tu ludzie są ciekawi jak grają poszczególne odtwarzacze plików w cenie do 6000zł. Jestem pewien, że nie interesuje ich opinia kogoś, kto nie słuchał ich ponieważ uważa, iż wszystkie grają identycznie mimo, że….żadnego z nich nie słuchał.

Wybacz, ale kogo taka opinia może interesować?

 

A ja sam nic w tym wątku nie pisałem. Zareagowałem tylko na bzdury, że wszystko gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale kogo taka opinia może interesować?

 

Może kogoś, kto czyta ten wątek z ciekawości, szukając rozwiązania dla siebie?

Ja zaproponowałem solucje, która z całą pewnością wniesie słyszalne zmiany bez względu na to jaki się ma słuch - czy tam jak wolisz - wrażliwość (zainwestowanie pieniędzy w lepsze głośniki bądź adaptację akustyczną pomieszczenia).

Ty z kolei sugerujesz rozwiązanie, które obraca się w sferze mistyki.. tzn. jednemu transporty plików grają, innemu nie grają, teoretycznie nie mają prawa różnie "grać" - ale wiara czyni cuda.

Czyli koniec końcem, zmiany będą tylko dla tych co wierzą.

Zmiany w dźwięku poprzez zmianę (upgrade) głośników są dramatyczne i każdy - bez wyjątku - usłyszy różnicę i zapewne poprawę.

No więc co Twoim zdaniem polepszy dźwięk? cyfrowy transport plików audio, czy kolumny głośnikowe/akustyka ?

 

Mogę też odbić pałeczkę w Twoim stylu.

Ja nie słuchałem transportów plików audio w cenie do 6000 pln, a Ty nie robiłeś testów ślepych ABX, czy aby na pewno to co słyszałeś to nie była autosugestia.

Szkoda mi prądu na bicie się z koniem, więc jak Ty nie chcesz dać mi ignora, to ja dam Tobie (co zrobię zaraz po wysłaniu tego postu), żeby więcej nie zadziałały moje auto mechanizmy obrony racjonalizmu - tym samym żebym bezpowrotne nie tracił energii na nawracanie audio fanatyka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje tematu znaczenia kolumn czy adaptacji akustycznej i nikt nigdzie nie napisał, że zamiast lepszych kolumn czy adaptacji warto inwestować w lepszy transport plików. Ale to nie jest wątek o kolumnach ani akustyce, czyli zapewne jest to wątek dla tych, których interesują różne odtwarzacze plików. Jeśli ktoś zadaje pytanie czy lepszy jest drób czy wołowina nie oczekuje odpowiedzi od weganina, że powinen przejść na wegetarianizm! Czy to tak trudno pojąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX-to forum przerabiało już nie takich abx-owców jak Ty.Nabijasz punktów przed odejściem na nową antykablową platformę?....Oczywiście,w takim wypadku jako męczennik,pozycja i splendor gwarantowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny w mojej liście ignore :)

Proponuję zaprzestać OT i powrócić do tematu wątku.

A tym, którym wiara nie pozwala zaakceptować mojej opini - skorzystać z fantastycznej funkcji jaką jest ignore.

Jednocześnie mocno polecam zapoznanie się np. z Daphile, jeżeli ktoś jest laikiem w sprawach IT, lub voyage MPD jeżeli jest nieco bardziej zaawansowanym userem i szuka odtwarzacza strumieniowego.

Moc obliczeniowa jakiegokolwiek "audiofilskiego" odtwarzacza strumieniowego jest mniejsza niż tego terminalu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płaci się w większości za ładną obudowę.

Jeżeli ktoś potrzebuje dowodów, to może raz na zawsze przekonać się o tym, inwestując 60 pln w terminal z mojego linka, instalując w 5 min. np Daphile, po czym - w przypadku rozczarowania - zwrócić terminal do nadawcy.

60 zeta w kieszeni, a ile doświadczenia więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cos mi sie zdaje ze jest tak jak w motoryzacji

Jadac np Fordem wyprzedzasz Porsche

Cieszysz sie przez chwile ale potem i tak stwierdzisz ze wolalbys jechac nawet wolniej ale TAKIM autem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie podpinanie Linna Mimika DS do zewnętrznego DAC-a ma sens? (choć ktoś już się w to bawił chyba i oczywiście - jest lepiej - a jakże!).

 

W tych streamerach, które mam akurat u siebie są średnie DAC'i. Posiadam Antelope Zodiac + i on je deklasuje dlatego wychodzę cyfrowo z pominięciem tych DAC'ów wewnętrznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cos mi sie zdaje ze jest tak jak w motoryzacji

Jadac np Fordem wyprzedzasz Porsche

Cieszysz sie przez chwile ale potem i tak stwierdzisz ze wolalbys jechac nawet wolniej ale TAKIM autem...

 

No to tez zalezy od modelu. Jesli mialby to byc np. boxster, a po drugiej stronie RS czy Mustang to mozna by sie zastanawiac. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem Linna majika i sneakyego jako samodzielne odtwarzacze i jako transporty.

W przypadku wykorzystania dacków wewnętrznych różnica w dźwięku na korzyść Majika jest ale niewielka ( oczywiście na moim systemie).

Jeśli chodzi o wykorzystanie ich jako transporty to nie zauważyłem różnicy. Natomiast warto zainwestować w zewnętrzny dac bo różnica in plus jest kolosalna. U mnie sneaky grał z Calyx Femto i brzmiał lepiej niż Akurate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX,

nie każdy odtwarzacz strumieniowy to transport. Zdecydowana większość ma na pokładzie swoje przetworniki cyfrowo-analogowe i słychać pomiędzy nimi znaczące różnice.

 

wygrzewanie przetworników to nic innego jak proces adaptacji zmysłu słuchu a nie mechaniczne "rozruszanie" membrany. Najlepszym przykładem są słuchawki firmy Grado, które jak powszechnie się uznaje - potrzebują najwięcej czasu na wygrzanie. Słuchałem SR325is z około 400h na liczniku i nówki z kartonu. Różnic w dźwięku brak, jedynie bardziej miękkie pady.

Za niebawem będę słuchać moje Grado PS500, jak tylko wrócą z naprawy (padł lewy przetwornik).

Serwisant powiedział że w wyniku takich napraw wymieniają przetwornik, wstawiając na miejsce zepsutego - zupełnie nowy driver.

Więc wrócą do mnie słuchawki Grado PS500, w których prawy przetwornik ma około 500h na liczniku, a lewy będzie zupełnie nowy.

Jak będzie jakakolwiek róźnica, to masz moje słowo że specjalnie dla Ciebie napiszę że prawy (stary przetwornik) w Grado PS500 gra mi inaczej, niż ten z lewej strony (Nowy)

Zresztą żadne słuchawki jakie mi się przewinęły nie zmieniły swojego dźwięku w miare jak ich używałem (jak dotąd przerobiłem 7 par o ile się nie mylę)

Od zeszłego tygodnia mam u siebie drugą parę słuchawek. Są identyczne jak moje już używane, ale zupełnie drętwe (prosto z pudełka). Różnica jest naprawdę duża, a nie są to jakieś wielkie membrany. Grado też mam i wyraźnie grają lepiej po dłuższym okresie wygrzewania. Pozostaje mi zakładać, że działa tutaj psychoakustyka i skoro uznałeś, że nie może być różnicy to ich nie słyszysz... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co ja napisałem poprzednio? - że zmiany w dźwięku w przypadku domeny cyfrowej mogą nastąpić jedynie w interface audio i DAC :)

Skoro odtwarzacze strumieniowe mają w siebie wbudowany DAC, to logiczne jest że sygnał za tym DAC'em będzie różnie brzmiał - czyli każde z urządzeń będzie różnie grało.

Ale samo transportowanie plików do DAC jest bardzo odporne na zakłócenia (przy założeniu, że całość jest zasilana dobrej jakości układem zasilającym), i całkowicie niemodyfikowalne pod kątem jakichkolwiek zmian w danych audio, które później są zamieniane na dźwięk analogowy (obecnie są bardzo sprawne i skuteczne systemy anty-jitter)

Ja zasugerowałem jedynie, że za śmieszne pieniądze (200 pln) można stać się posiadaczem wybitnie funkcjonalnego transportu plików audio - a więc i po części odtwarzacza sieciowego, którego jakość dźwięku będzie zdeterminowana wyłącznie przez jakość samego DAC'a

Jak ktoś naprawdę musi wydać 6000 pln na odtwarzacz sieciowy, to mocno sugerowałbym wziąć pod rozwagę następujący, dwu urządzeniowy config.

Transport/Streamer:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z zainstalowanym darmowym systemem Daphile ( www.daphile.com )

DAC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znajdź mi w cenie do 6000 pln odtwarzacz sieciowy, z lepszą aplikacją DAC i większą funkcjonalnością, niż daje system Daphile sterowany przez przeglądarkę internetową, lub za pomocą jakiegokolwiek smartfona/tableta, za pomocą darmowej aplikacji, jak np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grado też mam i wyraźnie grają lepiej po dłuższym okresie wygrzewania.

 

A porównywałeś bezpośrednio swoje "wygrzane" Grado z takim samym modelem, ale wyjętym prosto z pudełka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie -- a jak oceniacie nowy soft Sonosa ? ja za cholere nie mogę się przyzwyczaić. Wygląda ładnie, ale stare było jakby bardziej user-friendly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co możecie polecić do tej kwoty?

Do tej pory słuchałem dwóch. Jeden z nich kupiłem w ciemno, tj. CA SM6, ale nie jestem zadowolony. Drugi to Cyrus Stream X2. Gra fajnie, znacznie lepiej niż CA, jednak ma słaby, wieszający się i długo myślący soft. Gdyby nie soft już bym go kupił a tak się wciąż zastanawiam.

Zależy mi na samym streamerze, najlepiej bez żadnych daców ani wzmacniaczy

 

Ja bym się wstrzymał kilka m-cy,takie jest moje zdanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz jest Simple Audio (od ludzi z LInna - podobno soft wymaga pewnych poprawek) i Bluesound Node (od ludzi z NADa) - na razie niedostępny w Polsce (jest w Niemczech/Anglii/Holandii).

 

Jest Sonos ale chyba słabszy brzmieniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i MIMER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tylko kiedy wreszcie pojawi się jakiś dobry odtwarzacz z WIMP?

 

Juz jest. Wszystkie linny odtwarzaja wimpa z poziomu aplikacji na ipada. Dziala idealnie.

 

Jestem juz po porownaniu simple audio roomplayer + oraz linna sneaky ds. O swoich przemysleniach napisze w weekend, teraz jedynie moge powiedziec, ze nie wiem o jakie problemy z aplikacja chodzi w przypadku simple audio. Nic nic zauwazylem. Wimpa obsluguje sie super. Powiem wiecej, wizualnie aplikacja simple audio jest przyjazniejsza w obsludze niz linna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam więc na wnioski w kwestii brzmienia oraz więcej szczegółów jeśli chodzi o obsługę (czy testowane było granie z plików czy tylko wimp, a jeśli pliki, to jak gapless - rozwiązali to czy nie i jak indeksowanie folderów wygląda itp). Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za zwłokę w opisie.

Sprawa wygląda tak, Simple Audio Roomplayer+ to rewelacyjny strumieniowiec, który kosztując niewielkie pieniądze dostarcza nam naprawdę wiele możliwości, a przede wszystkim bardzo dobry dźwięk. Porównania dokonałem z Linn Sneaky DS, kosztującym ponad dwukrotnie więcej. Różnica jest, chociaż na początku jej nie słyszałem. Ogólnie Linn gra nieco cieplej i jakby bardziej kulturalnie, jeśli wiecie co mam na myśli. Dźwięk jest bardziej poukładany, ale ta cena:( Natomiast dźwięk z Roomplayer+ jest na tyle dobry, że spokojnie może stanowić doskonałe źródło w budżetowych systemach. Z drugiej strony zawsze można użyć go jako transportu, aczkolwiek DAC'a podłączymy za pomocą coaxiala albo optyka.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra aplikacja na ipada, na system android jeszcze nie ma, także kupując Roomplayer+ MUSIMY mieć iphona bądź ipada. Inaczej nie da się sterować urządzeniem, poza komputerem oczywiście, ale tego nawet nie biorę pod uwagę.

Dźwięk jest bardzo energetyczny. Nagrania rockowe brzmią fantastycznie. Nie przepadam za Black Sabbath, ale War Pigs w wersji 24/192 zabrzmiało fenomenalnie, że chyba kupię ten album w pliku gdy już w końcu dojdzie do mnie mój Roomplayer+ (opóźnienie nie jest bynajmniej z winy dystrybutora, który zapewnia bardzo profesjonalne podejście do klienta.

Minusy. Brak gapless, aczkolwiek z nową aktualizacją ma się pojawić. Innych nie zauważyłem.

Sprzedałem swój dotychczasowy strumieniowiec SM6, aby przejść na Roomplayer+.

Co do WIMP'a to obsługuje go bardzo dobrze, aczkolwiek tematu nie zgłębiałem, gdyż używam serwera NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.