Skocz do zawartości
IGNORED

M2Tech Young vs M2Tech Young DSD


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

A oto mój projekt kompa do audio.

 

Typ Producent Cena

 

1 płyta główna ASROCK Q1900-ITX J1900 BAY TRAIL 2DDR3 USB3 mIT 300

2 pamieć OEM 2 x 2GB 80

3 dysk SSD 128 GB Kingston/Sandisk 250

4 obudowa ITX 200

5 zasilacz PICO 150W (w przypadku liniowego +200) 350

6 napęd nagrywarka DVD 70

7 USB karta PPA USB 400

8 system Windows 8 Home 225

9 akcesoria klawiatura, mysz 75

Razem 1950

 

 

Komputer jest bezgłośny, żadnego wentylatora. Nadaje się do oglądania filmów i innych działań.

Jak się okazuje nie wychodzi to tanio ... za podobną kwotę można mieć mac mini lub notebook.

Nie będzie jednak znakomitej karty PPA USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój projekt kompa do audio.

 

Typ Producent Cena

 

1 płyta główna ASROCK Q1900-ITX J1900 BAY TRAIL 2DDR3 USB3 mIT 300

2 pamieć OEM 2 x 2GB 80

3 dysk SSD 128 GB Kingston/Sandisk 250

4 obudowa ITX 200

5 zasilacz PICO 150W (w przypadku liniowego +200) 350

6 napęd nagrywarka DVD 70

7 USB karta PPA USB 400

8 system Windows 8 Home 225

9 akcesoria klawiatura, mysz 75

Razem 1950

 

 

Komputer jest bezgłośny, żadnego wentylatora. Nadaje się do oglądania filmów i innych działań.

Jak się okazuje nie wychodzi to tanio ... za podobną kwotę można mieć mac mini lub notebook.

Nie będzie jednak znakomitej karty PPA USB.

 

Rzeczywiście, tu 700zł na zasilacz, tam 2 000 na komputer, , czy mac mini i robi się 10 000, a tyle nie chciałbym wydać.

Mój laptop też jest na ssd, praktycznie nigdy nie włącza się wiatrak, więc będzie służył za playera. Dokupię sobie też jakiś niedrogi transport.

Muszę teraz jeszcze przemyśleć, czy NAS, czy zwykły dysk zewn.

Noi na koniec zewnętrzną nagrywarkę cd, bo mój laptop nie posiada napędu optycznego, a jakoś muszę zacząć zgrywać moje płyty.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał okazje testować Younga + zasilacz liniowy w stosunku do zestawu z Palmerem ? Mam pierwsze zestawienie, zastanawiam się nad sensownością dokupienia baterii....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat tomanek vs palmer na forum i tam zadalem to samo pytanie. Bez odpowiedzi.

Pzdr

 

Chyba więc jak skończę składać nowy tor, wybiorę sie do Pana Bartka (GFMOD) i poproszę o wypożyczenie, innego wyjścia nie ma bo w sieci nic sensownego nie znalazłem.

 

A może w tzw.miedzyczasie ktos sie zlituje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś miał okazje testować Younga + zasilacz liniowy w stosunku do zestawu z Palmerem ?

Miałem Younga z org. zasilaczem i Palmer .

Różnica z Palmerem jest na plus ale nieadekwatna do jego ceny .

Lepiej dołożyć do kolumn , wzmaka czy nawet kabli .

Sam musisz to ocenić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Younga z org. zasilaczem i Palmer .

Różnica z Palmerem jest na plus ale nieadekwatna do jego ceny .

Lepiej dołożyć do kolumn , wzmaka czy nawet kabli .

Sam musisz to ocenić .

 

Koszt Palmera jest wysoki (może i nieadekwatny, ale nie słyszałem), ale już Tomanek to 600zł, a to wg mnie cena przynajmniej dla mnie akceptowalna.

Natomiast zastanawiam się, czy Ktoś porównywał oba sposoby zasilania. Czytałem i wypowiedzi osób, które mają podłączony sprzęt do akumulatorów żelowych, czy coś takiego, więc są sposoby :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jcat ma baterię od Bakoona, niestety jest ona tylko w wersji 5V i nijak ma się do wymagać Younga (15V, 1 - 1,5A) pytałem Pana Marcina Ostapowicza (właściciela Jplay, Jcat) o to czy może taką zaoferować, odpowiedź jest negatywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisy szczęśliwców, którzy mogli porównać Younga i Younga DSD :-)

 

Witam posiadam Younga DSD, wczesniej u kolegi wielokrotnie wsłuchiwalem sie w "starego" Younga z zasilaczem od Tomanka.

Posiadalem rowniez M2Tech Hiface 2 ale sam Young DSD ma lepiej zaimplementowane asynchroniczne USB i nie warto tego laczyc.. Moze poprawe przynióslby tylko EVO/Clock/Supply jednak moim zdaniem poprawa bylby nie wspomierna do ceny..

 

Cóz u mnie Young DSD gra w torze z lampa Little Dot MK 4 SE i nausznikami HD 800 ( modyfikowany kabel od Audeos) lub opcjonalnie jako preamp z koncówka mocy Nakamitchi 5E + B&W CDM 7se

Moim zdaniem lepszym wyborem niz kupno dodatkowego asynch. konwertera USB dla tego nowego Younga (lub nawet starszego ) jest zakup odpowiedniego interkonekta , ja lampowca z dackiem spiolem topowymi Anticables reference 5.2. Pojawily sie doatkowe mikro szczególy, głebia i swietna dynamika.. Polecam

Dodam ze uzywam PC z Jplay 5.2.1 + Foobar i caley ten zestaw uwazm za kozacki ... a same DSD jak rózniez 24 bit flaki graja na tym zestwawie o wiele lepiej niz standardowe flaczydla.

Zapraszam na odsłuch jak ktos z okolic Tych/KTW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam posiadam Younga DSD, wczesniej u kolegi wielokrotnie wsłuchiwalem sie w "starego" Younga z zasilaczem od Tomanka.

Posiadalem rowniez M2Tech Hiface 2 ale sam Young DSD ma lepiej zaimplementowane asynchroniczne USB i nie warto tego laczyc.. Moze poprawe przynióslby tylko EVO/Clock/Supply jednak moim zdaniem poprawa bylby nie wspomierna do ceny..

 

Cóz u mnie Young DSD gra w torze z lampa Little Dot MK 4 SE i nausznikami HD 800 ( modyfikowany kabel od Audeos) lub opcjonalnie jako preamp z koncówka mocy Nakamitchi 5E + B&W CDM 7se

Moim zdaniem lepszym wyborem niz kupno dodatkowego asynch. konwertera USB dla tego nowego Younga (lub nawet starszego ) jest zakup odpowiedniego interkonekta , ja lampowca z dackiem spiolem topowymi Anticables reference 5.2. Pojawily sie doatkowe mikro szczególy, głebia i swietna dynamika.. Polecam

Dodam ze uzywam PC z Jplay 5.2.1 + Foobar i caley ten zestaw uwazm za kozacki ... a same DSD jak rózniez 24 bit flaki graja na tym zestwawie o wiele lepiej niz standardowe flaczydla.

Zapraszam na odsłuch jak ktos z okolic Tych/KTW

 

 

Czy do swojego Younga DSD również używasz zasilania liniowego, czy to Palmer, Tomanek, czy inne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do swojego Younga DSD również używasz zasilania liniowego, czy to Palmer, Tomanek, czy inne ?

 

 

Narazie mam standardowe zasilanie. Planuje zakup Tomanka + listwe od nich, Palmer to jednak droga sprawa jak za taka funkcjonalnosc..

Nie wiem czy usłysze wyrazna poprawe ale mam nadzieje wyeliminowac okazjonalne "pykniecia" w słuchawkach które moim zdaniem zwiazne sa z "zasmieconym" pradem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

fibi76.

A jak bys krociutko opisal roznice miedzy youngiem i youngiem dsd.

Od wczoraj mam podlaczonego van der graaf`a do younga i wszystko na plus.Gra teraz lepiej prosto przez usb niz przez MF-v-linka.

Ale ogolnie zastanawia mnie young dsd jako preamp i do tego jakas koncowka mocy zamiast caspiana.Pod warunkiem oczywiscie ze dsd nie gra gorzej niz stara wersja ktora posiadam.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fibi76.

A jak bys krociutko opisal roznice miedzy youngiem i youngiem dsd.

Od wczoraj mam podlaczonego van der graaf`a do younga i wszystko na plus.Gra teraz lepiej prosto przez usb niz przez MF-v-linka.

Ale ogolnie zastanawia mnie young dsd jako preamp i do tego jakas koncowka mocy zamiast caspiana.Pod warunkiem oczywiscie ze dsd nie gra gorzej niz stara wersja ktora posiadam.

Pozdr.

 

moze spróbuj kupic jakiegos starego hi-enda ( nie wiem jaki masz budzet) ja mam podpiete do nakamitchi PA5 , PA7 gra jescze lepiej albo starsze MBL to sa sprzety w okolicy 2,5 ~4k

albo cos sensownego nowego ale to juz 10k pln .. Younga DSD popinalem bezposrednio jako preamp i jest OK , teraz jednak w torze mam lampe ktora robi jako pre..

Odnosnie porownania 2 youngów to wyslalaem Ci na priv swoja opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie porownania 2 youngów to wyslalaem Ci na priv swoja opinie

 

Rownież jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń. Pisz śmiało tutaj, przecież to "tylko" i "aż" Twoje subiektywne odczucia. Chyba nikomu sie nie narazisz... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie `young dsd` trafi w tygodniu w moje skromne progi, takze bede mial mozliwosc porownania ze starym youngiem.

Za jakis czas gryzdne jak wygladaja roznice.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD to jest właśnie SACD ...

 

no to chyba nie warto sprzedawać odtwarzacz Denon DCD 1500AE SACD może to być chyba dobry transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma transportów SACD ;-)

Płyta SACD może być tylko odtworzona na danym odtwarzaczu. Wyjścia cyfrowe podczas odtwarzania SACD są "głuche".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie zastanawia mnie young dsd jako preamp i do tego jakas koncowka mocy zamiast caspiana.

 

A czy ty masz cały czas to wpięte jak w opisie w profilu, czyli pod Monitor Audio RX2? Jeśli tak, to czy nie czas na zmianę kolumn zamiast zabaw z youngiem czy wywaleniem caspiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma transportów SACD ;-)

Płyta SACD może być tylko odtworzona na danym odtwarzaczu. Wyjścia cyfrowe podczas odtwarzania SACD są "głuche".

 

To doskonale wiem ale z takiego Oppo ,który gra całkiem przyzwoicie ,czy też Krella ,"podane" na wejście wzmacniacza kablem

RCA czy XLR też brzmiało b.dobrze więc skąd tu teraz takie zachwyty nad DSD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma transportów SACD ;-)

Płyta SACD może być tylko odtworzona na danym odtwarzaczu. Wyjścia cyfrowe podczas odtwarzania SACD są "głuche".

 

Denon dbt 3313

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma transportów SACD ;-)

Płyta SACD może być tylko odtworzona na danym odtwarzaczu. Wyjścia cyfrowe podczas odtwarzania SACD są "głuche".

 

hmm: nie można użyć żadnego zewnętrznego przetwornika dla odtwarzacza SACD? (oczywiście przy odtwarzaniu płyty SACD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DBT 3313 faktycznie jest transportem SACD.

Wypuszcza strumień DSD tylko po HDMI.

Czy jest jakiś DAC który to obsłuży ?

Na pewno amplitunery Denona ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.