Skocz do zawartości
IGNORED

M2Tech Young vs M2Tech Young DSD


Balum Balum

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ty masz cały czas to wpięte jak w opisie w profilu, czyli pod Monitor Audio RX2? Jeśli tak, to czy nie czas na zmianę kolumn zamiast zabaw z youngiem czy wywaleniem caspiana?

 

Stachu19

Sprawy potoczyly sie tym razem bardzo szybko.Nie ma juz RX2,nie ma Younga i nie ma Caspiana.

A raczej nie naleza juz do mnie.Buduje caly system od nowa.

Troche od d..py strony bo wyszlo na to ze zaczalem od zasilacza VDG do younga, ot zycie niesie rozne niespodzianki.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest tak napisane?

 

raczej:

"I just tried this on my system (X4000, DBT3313, HDMI + denon link), setting the output of the DBT3313 to pcm and when playing an SACD, the X4000 reports that it is receiving 24bit 88.2kHz."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Audio/Video same ochy i achy na temat Młodego DSD, przydzielono mu kategorię A, czyli zdolny do służby wojskowej. Podobno nowy młody bez pudełka gra na poziomie starego młodego z pudełkiem i wyciska łzy podczas odtwarzania plików DSD. Q21 również mnie pokierowało w stronę Younga, chociaż pytałem się także o droższego Oppo HA-1. Podobno Oppo podbija skraje pasma. Wypożyczę i posłucham Włocha, bo już od dawna zbierałem się z kupnem DACa i czas wreszcie zrealizować postanowienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Young + Palmer, słuchałem Young DSD + Palmer.

To ta sama szkoła dźwięku. Nie porównywałem bezpośrednio ale chyba mało co się różnią jeśli w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas testuję DSD+Tomanek. Reszta sprzętu w o mnie.

Na chwilę obecną mam mieszane odczucia.

Na pewno dźwięk jest zdecydowanie bardziej krystaliczny, dynamiczny vs mój cd. Boli mnie jednak trochę średnica. Jest taka aż za sterylna, brakuje takiego czaru, lekkości w graniu.

Nie wiem, może to kwestia reszty toru. W każdym razie będę sprawdzał Naima V1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Koledzy.

Czy Ktoś z posiadaczy Younga DSD zmieniał mu output voltage z 5 na 10 ? Chciałbym to zrobić z czystej ciekawości, ale czy to jest bezpieczne ? W instrukcji nic nie ma o niebezpieczeństwie, ale wolę zapytać.

 

Druga rzecz to jak ustawić Younga jako preamp o ile to możliwe z moim wzmacniaczem Electrocompanient 3, tak dla zaspokojenia ciekawości.

 

Dzięki

m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał dużo głośniej na wyjściu ... jak za mocno odkręcisz głośność we wzmacniaczu to spalisz sobie głośniki w kolumnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Czy w/w współpracuje bezproblemowo z serwerem Synology? Miał toś m2techa w takiej konfiguracji?

 

Testowałem M2Techa i Hegla HD20 z Synology 712+ ,nie było żadnych problemów.

Synek wykrył oba przetworniki - na plus Hegla - pamięta ustawienia czyli jak korzystam z USB nie muszę przełączać wejść czego M2Tech nie pamięta,drobiazg.

Hegel podobał mi się bardziej od M2Techa,lepsza przestrzeń,większa precyzja a przede wszystkim naturalna barwa instrumentów,głosu i porządek na scenie.

M2Tech to dobre urządzenie ale chyba nie trafił w mój gust i resztę systemu - (lampa Single Ended i wysokoskuteczne głośniki 96db).Z M2Techem było za kremowo,za ciepło jakby lekko za koca dźwięk, dlatego został Hegel HD20.Ważne oba urządzenia są wrażliwe na kable USB jak i zasilające - u mnie sprawdziły się kable Cardasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sputt - dzięki za odpowiedź. Porównywałeś obydwa urządzenia na plikach 24bit?

 

Jednocześnie z Twojej wypowiedzi wynika że koniecznie powinienem odsłuchać i m2tech i Hegla. Ja gram na lampowej integrze lampy KT88 z synology 413 i dac arcama - rDac. Czyli zaczynają się schody bo będzie ciężko odsłuchać obydwa urządzenia.

 

Za Young przemawia większy zakres przyjmowanych częstotliwości bo Hegel hd20 ma ograniczone po USB do 96kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sputt - dzięki za odpowiedź. Porównywałeś obydwa urządzenia na plikach 24bit?

 

Jednocześnie z Twojej wypowiedzi wynika że koniecznie powinienem odsłuchać i m2tech i Hegla. Ja gram na lampowej integrze lampy KT88 z synology 413 i dac arcama - rDac. Czyli zaczynają się schody bo będzie ciężko odsłuchać obydwa urządzenia.

 

Za Young przemawia większy zakres przyjmowanych częstotliwości bo Hegel hd20 ma ograniczone po USB do 96kHz

 

Warto przesłuchać Hegla tym bardziej ,że ma to grac z KT88. Co do kwestii plików Hi-res dla mnie nie miało to kluczowego znaczenia.Mam kilkanaście płyt 96 i 192 kHz ,ogólnie nie zachwycam się ,liczy się dla mnie jakość dla większości plików jakie mam a nie dla kilku Hi-resów.Słucham głównie szeroko pojętego jazzu ,raczej mniejsze składy,czasem sięgam po klasykę (koncerty fortepianowe).Reasumując za nim wydasz kasę warto posłuchać obu urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu sprzedałem Younga, w tzw. międzyczasie posłuchałem kilku DACów w tej cenie, nie trzeba sięgać daleko za Polskie granice w poszukiwaniu alternatyw, proponuję posłuchać Lampizatora, wiem, że Łukasz Fikus jest prawie wyklęty w świecie Polskiego audio, ale zanim rzucimy kamieniem proponuje posłuchać, to nic nie kosztuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu sprzedałem Younga, w tzw. międzyczasie posłuchałem kilku DACów w tej cenie, nie trzeba sięgać daleko za Polskie granice w poszukiwaniu alternatyw, proponuję posłuchać Lampizatora, wiem, że Łukasz Fikus jest prawie wyklęty w świecie Polskiego audio, ale zanim rzucimy kamieniem proponuje posłuchać, to nic nie kosztuje ;)

 

napisz proszę czego słuchałeś, i jak to grało w odniesieniu do Younga. Gram już na Youngu z Tomankiem drugi rok, niby jest ok, ale swędzi mnie trochę, żeby zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artekk, u mnie w systemie Young na wysokich poziomach głośności wprowadzał obraz nienaturalnie dużych postaci, miało się wrażenie, że wokalista jest tak wysoki, że nie mieści się w pokoju ;) Scena była trochę okrojona i raczej płaska niż trójwymiarowa.

 

Lampizator to wyrównał, dał większy wykop na basie, ale największa poprawa to właśnie głębia dźwięku i przyjemność ze słuchania muzyki, jest ciut bliżej analogu. Powiem tak, DACki który testowałem (wszystko na sabrze 9018) często były lepsze technicznie, mogły mieć lepszą separację i lepiej pokazane niuanse, ale to Lampizator został u mnie i dawno nie byłem tak zadowolony z zakupu.

 

Źródło Piopio też testowałem, dało to znaczącą poprawę, Young zagrał lepiej, niż po dodaniu zasilania liniowego do fabrycznego golasa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artekk, u mnie w systemie Young na wysokich poziomach głośności wprowadzał obraz nienaturalnie dużych postaci, miało się wrażenie, że wokalista jest tak wysoki, że nie mieści się w pokoju ;) Scena była trochę okrojona i raczej płaska niż trójwymiarowa.

 

Dzięki :) faktycznie Young gra bardziej "tu i teraz" niż wgłąb, szczególnie na USB, przez SPDIF z transportu cd, głębia jest trochę lepsza.

 

Dokup dobre źródło ;-)

 

Tu muszę poeksperymentować. Jest pole do zabawy. Wprawdzie mam dedykowany pasywnie chłodzony komp tylko do muzyki, ale.... okazuje się, że laptop gra lepiej :) Może na początek wypożyczę kartę PPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Mineło trochę czasu i powracam do tematu przejscia z usb poprzez M2Tech HiFace Two do Younga. Źródło to synology. Gra warta świeczki? Pewnie sporo więcej użytkowników miało już możliwość takiego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czułem znaczącej różnicy względem wejścia USB, niestety Hiface two to trochę za mało, żeby podciągnąć brzmienie Younga.

Konwerter sprzedałem, pieniądze zainwestowałem w dobra kartę USB, tu różnica (z dobrym zasilaniem) jest już bardzo widoczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię...

Podłączyłem Young DSD i po włączeniu plików z Maca (iTunes, VLC) 24/96 po USB cały czas wyświetla Young 48 zamiast 96.

Sprawdziłem na płycie cd po coaxialu i wskoczyło 44.1.

Jak puszczam pliki po USB 44.1 to również wyświetla 48.

Pomożecie ogarnąć temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.