Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz pod dali 104


Detektyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nabyłem niedawno dali 104. jedyne pod co mogłem je podłączyć to kino domowe od Sony i to 5.1.Chyba nie musze się rozwodzić nad zaletami tego sprzętu. Potrzebuje wzmacniacza, najlepiej produkcji sprzed 2000 roku. Mój budżet to 600 zł. Wiem, że przy obecnym sprzęcie wszystko bedzie lepsze, ale zależy mi na większej ilosci lepszego basu. Sluchając rocka, kiedy jest dużo gitary, perkusji i wokalu dźwięk się zlewa w jedną papke. Nie wiem czy to jest do przeskoczenia przez wzmacniacz czy to wina kolumn, ale miłoby było gdyby nowy wzmacniacz też sobie jakoś z tym radził. Słucham jazzu, bluesa, rocka jeśli to pomoże. Czekam na propozycje :) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łołłłłł Onkyo do tych starych gorących DALI 104 to duży pomyłek jest. Zasil te kolumny jakimś starszym modelem NAD- kupionego za parę stówek na allegro np model C 340 C 350 czy nawet ten najniższy C 3020 czy jakoś tak. To nie są głośniki do japońskiego prądu z Onkyo. Ewentualnie szybkim starym Rotelem i będziesz miał piękne granie z pazurami tam gdzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować Pioneera 550R . Szybki , przejrzysty , dynamiczny i mocny wzmak .

NADy odradzam . Nie ten charakter brzmienia co trzeba a i mocowo 104ki potrzebują prądu którego Pioneer ma pod dostatkiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADy odradzam . Nie ten charakter brzmienia co trzeba

tylko komu co trzeba ;) ;) :)

NAD-y do 104 to świetne zasilanie, miałem taki zestaw dawno temu, ale wiem, wiem kolega nie lubi nadów bo trzeba je u Kolegi przerabiać/ tuningować i kastrować z funkcjonalności i dopiero są to wzmacniacze zasługujące na uwagę, a tak to totalne G :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD-y do 104 to świetne zasilanie

Niskie modele mają trafka około 200W . Pioneer jak dobrze pamiętam 550W . Dali 104 mają kilka głośników do napędzenia i Kolega chce

ale zależy mi na większej ilosci lepszego basu. Sluchając rocka, kiedy jest dużo gitary, perkusji i wokalu dźwięk się zlewa w jedną papke

Do tego NADy grają po ciepłej stronie a tu jest potrzebny szybki , dynamiczny i jaśniejszy w brzmieniu wzmak z porządną wydolnością prądową .

ale wiem, wiem kolega nie lubi nadów bo trzeba je u Kolegi przerabiać/ tuningować i kastrować z funkcjonalności i dopiero są to wzmacniacze zasługujące na uwagę, a tak to totalne G :)

Gdzie napisałem coś na temat lubienia czy nielubienia NADów ?

Gdzie tu napisałem że trzeba NADa z modyfikacją ?

Po co te osobiste wędrówki na temat o którym pojęcia nie masz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na forum znany jako modyfikator , kastrator ;) ;) ;) Nadów. Nie bierz do siebie, nie przytyk osobisty. Dla mnie wzmak ma być dobry tak jak go producent zaprojektował i wyprodukował, bo inaczej to nawet fit UNO bez wielu elementów bedzie szybszy bo lżejszy, prawie rajdowy. Rzeczone DALI 104 miałem z jakimś niskim modelem nada dawno temu. Grało to wybornie , bo kolumny sa po prostu przedniej jakość, tzn na tamte czasy. Dyskwalifikowanie Nadów ot tak na dzień dobry jakoś bez sensu widzę. Te 104 świetnie sie zgrywały i chyba zgrywają jak się nie rozeschły ;) z NADami.

Pozdrawiam w pokoju Kolegę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzmak ma być dobry tak jak go producent zaprojektował i wyprodukował, bo inaczej to nawet fit UNO bez wielu elementów bedzie szybszy bo lżejszy, prawie rajdowy.

Spoko , ale wtedy rozmawiamy o wzmacniaczach w cenach od około 10 000zł .

W niższych cenach jest masa kompromisów bo być muszą . I co zostaje temu kto ma powiedzmy 1000zł a chce mieć wzmacniacz grający jak dobre , nowe w przedziale około 4000zł jak budżet jest ograniczony ?

Grało to wybornie

Pewnie że grało ale czy miałeś wtedy porównanie z wyższej klasy wzmacniaczami ?

Dyskwalifikowanie Nadów ot tak na dzień dobry jakoś bez sensu widzę

Chyba nikt na forum jak i w kraju nie miał tylu NADów co ja :)

A skoro w tym przypadku ich nie polecam to jakiś powód być musi .

 

Pozdrawiam również .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Onkyo integra A-88550. Co sądzicie ? W poniedziałek napisze jak wrażenia.

 

Bardzo dobry wybór. Onkyo gra w miare neutralnie, uważaj tylko na selektor wejść ponieważ w tej serii lubii wariować i przeskakiwać.

 

Dali 104 można ruszyć nawet małą lampą, mają 94dB skuteczności i dają się napędzić praktycznie wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego niz dobieranie mocy wzmacniacza na podstawie efektywnosci, oczywiscie moc i efektywnosc decyduja o wartosci SPL przy konkretnej mocy ale to ze cos tam zagra nie znaczy ze kolumny sa napedzone czy ruszone. A gdzie dynamika, kontrola basu?

 

Ja jestem ze starej szkoly dobierania sprzetu gdzie wzmacniacz powinien byc mocniejszy od kolumn lub jesli jest slabszy to powinien miec solidny zasilacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego niz dobieranie mocy wzmacniacza na podstawie efektywnosci, oczywiscie moc i efektywnosc decyduja o wartosci SPL przy konkretnej mocy ale to ze cos tam zagra nie znaczy ze kolumny sa napedzone czy ruszone. A gdzie dynamika, kontrola basu?

 

Ja jestem ze starej szkoly dobierania sprzetu gdzie wzmacniacz powinien byc mocniejszy od kolumn lub jesli jest slabszy to powinien miec solidny zasilacz

Słuszna szkoła , bo słabym wzmacniaczem nawet dzisiejsze głośniki można uszkodzić. Nie mówiąc o ich kiepawym sterowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 104 można ruszyć nawet małą lampą, mają 94dB skuteczności i dają się napędzić praktycznie wszystkim.

Dwie sprawy .

1. Skuteczność podana przez producenta a ta zmierzona przeważnie jest inna.

2. Skuteczność - sprawność to jedno ale nie mniej ważna jak i n ie ważniejsza jest charakterystyka przebiegu impedancji oraz gdzie i jakiej wartości jest to minimum .

I to ta wartość decyduje czy kolumny potrzebują mocnego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy .

1. Skuteczność podana przez producenta a ta zmierzona przeważnie jest inna.

2. Skuteczność - sprawność to jedno ale nie mniej ważna jak i n ie ważniejsza jest charakterystyka przebiegu impedancji oraz gdzie i jakiej wartości jest to minimum .

I to ta wartość decyduje czy kolumny potrzebują mocnego wzmaka

 

Wiem ale znam 104 jak własną kieszeń i tu akurat nawet kilkuwatowa lampa podoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale znam 104 jak własną kieszeń i tu akurat nawet kilkuwatowa lampa podoła.

Niestety w pewne legendy i mity często służace jako dźwignia marketingowa obrosły tematy zasilania kolumn. Jak by tam nie wiem co w nich w środku siedziało, cała orkiestra z poduszkami elektrycznymi pod tyłkami i trzeba im do tego dostarczyć dużo, oj dużo tych amperów :) ;) DALI 104 zagrają sensownie nawet z yamahą piano craft.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupelnie inne doswiadczenia z tymi klolumnami, oczywiscie glosno zagraja bo maja wlasnie spora efektywnosc, ale na basie ciezko je ruszyc, solidny 100w tranzystor i wtedy pokaza co potrafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w innym wątku zdaje się dziś. Wędrowałem ostatnio ze swoimi nowymi głośniczkami po sporym pokoju 35mkw. Mogę zrobić takie ustawienie, że basu się nie uświadczy, albo takie, że na ścieżce dźwiękowej z filmu GLADIATOR chata się trzęsie. Przede wszystkim gra akustyka napędzana głośnikami :) Może coś tam, gdzieś tam Ci nie zagrało, albo preferencje skrajnie inne, czy oczekiwania. Cholercia wie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupelnie inne doswiadczenia z tymi klolumnami, oczywiscie glosno zagraja bo maja wlasnie spora efektywnosc, ale na basie ciezko je ruszyc, solidny 100w tranzystor i wtedy pokaza co potrafia.

 

Bumpalump, Dali 104 są dość szczupłe na basie ale za to dość zwiewne i nie mają tendencji do buczenia (chyba że postawione bardzo blisko ściany).

 

Testowałem na końcówce estradowej oddającej 425W RMS przy 4 Ohmach ale też cudów nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo jest już u mnie ! Generalnie jestem bardzo zadowolony. Dźwięk jest pełniejszy, pojawił się bas a w czasie gdy grane jest wiele dźwięków jednocześnie nie ma już takiego zamieszania i słuchanie nie męczy mimo że całość jest lepiej słyszalna. Oczywiście moja opinia nie będzie do końca wiarygodna, ponieważ jest to jedyny wzmacniacz pod który je podłączyłem, ale pomimo to moge taki zestaw polecić początkującemu słuchaczowi. Kolejna sprawa to ta, że nie mam odtwarzacza CD i słucham FLACów z komputera. Do tego kable nie są dobrej jakości.

Bumpalump, Dali 104 są dość szczupłe na basie ale za to dość zwiewne i nie mają tendencji do buczenia (chyba że postawione bardzo blisko ściany).

Na moich 25 kwadratowych jest go w sam raz. Jak go podkręce wzmacniaczem to jest go nawet za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobry wzmacniacz. Ma duży zapas mocy i gra naturalnie. Wielu krytykuje tą markę zachwalając yamahe i inne. Miałem wiele sprzętów i wiele w moim odsłuchu jest strasznie przereklamowanych. Każdy powinien dopasowywać sprzęt na swoje ucho. A-8850 ma pewne wady selektor, potrafi sam się przełączać, warto go często używać. Kolejna rzecz to nie najlepsze przekaźniki od kolumn. Polecam wymianę na lepsze sygnałowe, mocy. Osobiście wstawiłem Relpol serii RM.

 

www.onkyo-audio.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuje bo go nie sluchali ale Onkyo to Onkyo wiec musi byc 'be'.

 

Fakt selektor zrodel jest tragiczny, nawet w nowszej serii.

Może jest zupełnie odwrotnie. Dużo słuchali różnych klocków, różnych wzmacniaczy, dużo słuchają "muzyki żywej" i ten Onkij na tle budżetowych bardziej renomowanych wypada nijak po prostu. To jak z piwem wypijesz 3 pierwsze w życiu powiesz błlle gorzkie nie da się pić. Wypijesz trzy tysiąc trzecie to masz odniesienie i rozpoznajesz smaki. Po prostu jak tanie piwo zaprawiane ostrym spirytusem ten onkij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.