Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich milosnikow marki Epos,

 

Zauwazylem, ze Epos nie ma dedykowanego klubu - jest pare luznych watkow - moze warto popisac na ten temat w jednym miejscu?

 

Zapraszam do dzielenia sie wrazeniami na temat tej marki, jakie wrazenia z odsluchu, w jakich konfiguracjach gracie ?

 

Ja posiadam model Epic 2 - zamiennie aplikuje go z Roksan Kandy K2, Xindak PA-M, Yaqin MC-10L.

 

Zrodlo to Audiolab 8200 CD.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam eposy z roksanem daja rade? mam takie szalone mysli aby zamienic moje atc na eposy ktorych przerobilem juz pare,mialem m5i,m12.2,es11 i bardzo milo je wspominam,gdyby jeszcze dociazyc jakims dobrym subem system to mysle ze mozna fajnie.

Lubie te kolumny za szybkosc i nie naganna srednice,zawsze muzyka wciagala przy nich.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Z tej trojki, ktora opisalem Kandy K2 w moim przekonaniu gra z Eposami najlepiej/najciekawiej.

 

Pelna emocjonalna srednica, duza dynamika grania, zroznicowany pelny bas, nienachalne ale dosc detaliczne wysokie tony.

 

Na drugim miejscu postawil bym Yaqina - bas mocny ale mniej zroznicowany co dla lampy EL34 jest mysle normalne, najgorzej radzi sobie Xindak PA-M - czysta klasa A lubi jednak wysokoskuteczne glosniki

 

pozdrawiam

 

aha i praktycznie brak sssssybilantow co akurat mi odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eposy generalnie przynajmniej te starsze ES 11, 14, 22, 25 grają mało detalicznie i wg mnie nie trochę. W porównaniu np. z JM Labami/Focalami znika mnóstwo informacji.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale graja duzo 'jasniej' ale wlasnie slucham na Epic 2 Suzane Wong w wydaniu HD 24/96 kHz i jest duzo detali wybrzmien etc - rzecz gustu - na pewno Focale graja 'jasniej'

 

Zapisuję sie do klubu jako były posiadacz ELS-3, ELS-303 oraz m16 a obecny monitorków m5.

Witamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria ES gra zupelnie inaczej od seri m oraz .2 Fakt ze ES sa ciemniejsze i potrzebuja starannej elektroniki inaczej nic nie bedzie z tego,u mnie ES11 z linnem wogole nie zagralo(gdzie 12.2 byla bajka) za to z audiolabem bylo fajnie za to znow seria m oraz .2 jest jasniejsza,szybsza,wiecej sie dzieje na srodku pasma,z najprzerozniejszymi nadami bylo zawsze ciut za detalicznie.

nie mam pojecia jak sie maja epic i elan do tamtych charakterow.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z moim setupem Epos m12.2 + Creek Evo 2 , dodatkowo pomaga im Rel t5 w tych niższych rejestrach :) . O brzmieniu nie będę pisac bo każdy kto ma Eposy wie jak one grają , do monitorów nie byłem przekonany bo sprzedałem JBL ES-90 i zastanawiałem się nad kolumnami korciło mnie nawet żeby sprzedać Evo 2 bo nie zgrywał się z tymi JBL i myślałem że to wina wzmaka . Przy dłuższym słuchaniu JBL męczyły moje uszy , dźwięk był jakiś taki płaski , dynamiki i efektywności mu nie brakowało ale jednak to nie było to i ,,,,, mój wybór padł na monitory Epos . Kupiłem je w sumie w ciemno nie miałem jak odsłuchac a pan który mi je sprzedał mieszkał daleko sugerowałem się opiniami że Creek się z Eposem zgrywa no i przyjechały , prezentują się bardzo ładnie wykonanie na wysokim poziomie nawet maskownice metalowe dość masywne klocki ( 8 kg sztuka ) . Podłaczyłem je no i,,, no i w sumie szału nie ma co jest myśle ale tak słucham słucham i siedziałem pół dnia słuchałem :) . Te kolumny docenia sie z czasem może i nie są tak dynamiczne z takim kopem jak JBL ale resztą nadrabiają niesamowicie detaliczne , szybkie , przestrzeń! żywe brzmienie , wszystkie przeszkadzajki , trąbki talerze brzmią dźwięcznie i co najważniejsze - brzmienie to nie męczy ucha tak można ich słuchać godzinami . Jedyne czego mi w nich brakowało to niskiego basu dlatego dokupiłem sub'a Rel t5 . Strasznie mnie zżera ciekawość jak grają flagowe Eposy Encore 50 , na razie nie będę do salonu jechał bo jeszcze wyjdzie na to że wrócę do domu odpalę mój sprzęt i stwierdzę że ,,, trzeba wziąć 20 k kredytu ::)

Tak na koniec dopiszę że nie wierzyłem w standy do podstawkowych kolumn (Eposy to mój pierwszy podstawkowy zestaw stały na moich starych Tonsil ZG-60 =]) i się zastanawiałem czy kupić miałem jakoś lepszy miesiąc i zakupiłem standy Eposa dedykowane właśnie pod monitory - poprawa w dźwięku jest nawet mój brat usłyszał różnicę a nie jest jakimś tam melomanem zaskoczyło go to że tak małe kolumienki mogą tak grać :) . Mam je w kolorze czarnym ładnie się prezentują z standami , pan który mi je sprzedał ładnie je okleił czarna okleiną i to nie byle jaką . Uważam zakup za bardzo udany i z czystym sumieniem polecam je podobno ładnie też grają z wzmakiem Linn Classic .

Edytowane przez Prisna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z moim setupem Epos m12.2 + Creek Evo 2 , dodatkowo pomaga im Rel t5 w tych niższych rejestrach :) . O brzmieniu nie będę pisac bo każdy kto ma Eposy wie jak one grają , do monitorów nie byłem przekonany bo sprzedałem JBL ES-90 i zastanawiałem się nad kolumnami korciło mnie nawet żeby sprzedać Evo 2 bo nie zgrywał się z tymi JBL i myślałem że to wina wzmaka . Przy dłuższym słuchaniu JBL męczyły moje uszy , dźwięk był jakiś taki płaski , dynamiki i efektywności mu nie brakowało ale jednak to nie było to i ,,,,, mój wybór padł na monitory Epos . Kupiłem je w sumie w ciemno nie miałem jak odsłuchac a pan który mi je sprzedał mieszkał daleko sugerowałem się opiniami że Creek się z Eposem zgrywa no i przyjechały , prezentują się bardzo ładnie wykonanie na wysokim poziomie nawet maskownice metalowe dość masywne klocki ( 8 kg sztuka ) . Podłaczyłem je no i,,, no i w sumie szału nie ma co jest myśle ale tak słucham słucham i siedziałem pół dnia słuchałem :) . Te kolumny docenia sie z czasem może i nie są tak dynamiczne z takim kopem jak JBL ale resztą nadrabiają niesamowicie detaliczne , szybkie , przestrzeń! żywe brzmienie , wszystkie przeszkadzajki , trąbki talerze brzmią dźwięcznie i co najważniejsze - brzmienie to nie męczy ucha tak można ich słuchać godzinami . Jedyne czego mi w nich brakowało to niskiego basu dlatego dokupiłem sub'a Rel t5 . Strasznie mnie zżera ciekawość jak grają flagowe Eposy Encore 50 , na razie nie będę do salonu jechał bo jeszcze wyjdzie na to że wrócę do domu odpalę mój sprzęt i stwierdzę że ,,, trzeba wziąć 20 k kredytu ::)

Tak na koniec dopiszę że nie wierzyłem w standy do podstawkowych kolumn (Eposy to mój pierwszy podstawkowy zestaw stały na moich starych Tonsil ZG-60 =]) i się zastanawiałem czy kupić miałem jakoś lepszy miesiąc i zakupiłem standy Eposa dedykowane właśnie pod monitory - poprawa w dźwięku jest nawet mój brat usłyszał różnicę a nie jest jakimś tam melomanem zaskoczyło go to że tak małe kolumienki mogą tak grać :) . Mam je w kolorze czarnym ładnie się prezentują z standami , pan który mi je sprzedał ładnie je okleił czarna okleiną i to nie byle jaką . Uważam zakup za bardzo udany i z czystym sumieniem polecam je podobno ładnie też grają z wzmakiem Linn Classic .

 

dla mnie te 12.2 maja najbardziej wybitna srednice i gore jaka slyszalem,nawet kupiec z ebaya napisal mi komentarz w tranzkacji cos w stylu ze nigdy sie nie spodziewal takiego dzwieku,,,

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te 12.2 maja najbardziej wybitna srednice i gore jaka slyszalem,nawet kupiec z ebaya napisal mi komentarz w tranzkacji cos w stylu ze nigdy sie nie spodziewal takiego dzwieku,,,

 

Uważam, że z tą wybitnością to przesadzasz :) Są to bardzo dobre kolumny w swojej kategorii cenowej, ale żeby od razu "najbardziej wybitne" to się nie zgodzę.

 

Uważam zakup za bardzo udany i z czystym sumieniem polecam je podobno ładnie też grają z wzmakiem Linn Classic .

 

Potwierdzam, że połączenie Linn Classic z Eposami ma duże szanse przypaść do gustu :) Mam takie połączenie od kilku lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Poszukuję teraz godnego zastępstwa na kolejne lata i nie jest to takie proste.

Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik hydrogen dnia 06.06.2014 - 00:37 napisał

dla mnie te 12.2 maja najbardziej wybitna srednice i gore jaka slyszalem,nawet kupiec z ebaya napisal mi komentarz w tranzkacji cos w stylu ze nigdy sie nie spodziewal takiego dzwieku,,,

 

Uważam, że z tą wybitnością to przesadzasz :) Są to bardzo dobre kolumny w swojej kategorii cenowej, ale żeby od razu "najbardziej wybitne" to się nie zgodzę.

 

 

no przeciez napisalem jaka SLYSZALEM,,nie twierdze ze nie ma lepszych

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zmienilem konfig moich Epic2 - mianowicie bi-amping - dol i srednie zasila Roksan Kandy K2, gore zasila koncowka mocy Xindak PA-M podpieta pod pre Roksana.

 

Kable dol - Jantzen solid core; gora chord rumour 2

 

Poprawila sie znacznie scena w glab, dynamika przekazu, znaczaca ciekawiej brzmi srednica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.