Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

W instrukcji było napisane żeby wysokośc głośników była tak dobrana,żeby słuchacz widział górną sciankę kolumn,czyli nie mogą być za wysoko,u mnie rozstaw 2.5m odległość niecałe 3m minimalnie skierowane do środka,scena na wysokim poziomie.

Edytowane przez asta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji było napisane żeby wysokośc głośników była tak dobrana,żeby słuchacz widział górną sciankę kolumn,czyli nie mogą być za wysoko,u mnie rozstaw 2.5m odległość niecałe 3m minimalnie skierowane do środka,scena na wysokim poziomie.

Także to zauważyłem,że Eposy lepiej grają jak są minimalnie skręcone do środka.

 

Ja mam dogiete na okolo 10-15 stopni, odleglosc miedzy kolumnami okolo 2m, odsluch okolo 2.5-3m od linii koumn. Przestrzen i tak jest u mnie slaba z racji akustyki pomieszczenia.

To samo u mnie,walczę z akustyką ale przyznaję,że powinno byc lepiej.Dojrzewam do całkowitej zmiany umeblowania pokoju pod katem słuchania muzyki.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może ktoś w posiadaniu standów st-12 pod starsze eposy,z jakego profilu jest zrobiona cała konstrukcja,raczej profil pusty tylko jakiej szerokośći.

 

Ja posiadam st-12i

 

Profil jest w środku pusty, szerokość około 35 mm.

 

Za 2 tygodnie wystawiam je na sprzedaż

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, jestem posiadaczem Eposów m12.2 i jestem ciekaw czy zakup standów ST-15 będzie trafnym wyborem. Dedykowanymi podstawkami do 12.2 są ST-12 ale te nie zostały zaakcteptowane ze wzgledów estetycznych(ST-15 są bardziej estetyczne). Może ktoś z klubowiczów posiada ST-15 i mógłby skrobnąć o nich parę słów jak to prezentuje się namacalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może co nie którym pomogę. Posiadam m22

Oraz 2x creek 5350 se do tego naima 5i

Kable gł. Qed ruby na bas i średnie a na góre nordost super gold. Ic qed gen silver oraz molibdenowy na zamówienie. Ac neel 7 gold. Epos potrzebuje duuuużo prądu, to są wymagające głośniki. Dopiero dodanie 2ego

Wzmaka poprawiło granie. Dlatego w planach trzeci creek i triamping. Wymiana zworek pomaga bo są kiepskie ale amping to jest to...

We wzmaku mósiałem dolutować kabelek od środka aby połączyk pre z końcówką.

Gra to w 20mkw i basu nie brakuje. Przestrzeń super a qed ruby dodał nasycenia w średnicy

Kiedyś miałem na chwilę kreela 400 było super oprucz muzykalności. Teraz jest o wiele lepiej.

 

 

Musiałem ....a nie mósiałem sorkiza błąd.

No i naim cd 5i

Mam jeszcze ic sonus oliva ale nigdy nie wiem na który się zdecydować. Zależy od nastroju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Co można zastosować jako podkładki między standy a kolumny?, wykluczam aplikację kolców w górnej płycie.

 

Używam tych padów. Według mnie są bardzo dobre. Dobrze izolują i trzymają głośniki na miejscu.

http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-Speaker-Hi-Fi-Audio-Resonance-Elimination-Isolation-Gel-Pads-x-8-/171991472764?hash=item280b7d9a7c:g:3M0AAOSw37tV~VeE

 

Myślę , że w PL też są dostępne.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich ..wszystkich którzy tu zaglądają, a chciałbym dotrzeć możliwie do wszystkich ;-)

 

Poszukuję osoby posiadającej M15.2 - w okolicach Wrocławia.

 

Proszę o kontakt ..lub może przekazanie tego komuś kogo znacie - że nawiąże kontakt z posiadaczem M15.2

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry! Zapisuję się do klubu z nowymi Eposami K2. Porównywałem ze wcześniejszymi modelami Epic 5, M16i. Niestety nie udało mi się kupić Elanów 30 (lub 35). Słucham ze wzmacniaczem Creek Destiny 2, wkrótce wymieniam na 50A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też to robiłem i działało.Zastanawiam się czy wygłuszenie matą bitumiczną całej kolumny poprawi przestrzeń itd.

I jak by usunąć gniazdo na średnice i połączyć głośnik bezpośrednio ze wzmakiem jakimś ciepłym kablem np ultralink. Obecnie od kolumny do wzmaka mam qed ruby Do tego na wysokie dać do środka nordosta golda.

Od soboty zaczynam dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskośredniotonowy nie jest filtrowany na zwrotnicy ma taką konstrukcje że nie musi.

Głośnik jest bezpośrednio podłączony do gniazda. Wiec to może być zbędny element.

Też bym się nie odważył podłączyć głośnik do gniazda jak by miał filtr. Wręcz to by była głupota bo pewnie uległ by uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Zapisuję się do klubu z nowymi Eposami K2. Porównywałem ze wcześniejszymi modelami Epic 5, M16i. Niestety nie udało mi się kupić Elanów 30 (lub 35). Słucham ze wzmacniaczem Creek Destiny 2, wkrótce wymieniam na 50A.

 

Wymieniasz Destiny 2 na 50A, czy masz inny wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.