Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001

Rekomendowane odpowiedzi

Hej sub ewentualnie dwa suby to bardzo dobre rozwiązanie. Jak miałem eposy( mam jeszcze w szafie głośniki ) to fajnie się zgrywało ale nie z tym subem. Zrobiłem dwa w obudowie zamkniętej z oddzielną estradową końcówką mocy i do tego crossover behringera a teraz gram na OB. SUBY oprócz poprawy basu, polepszyły przestrzeń. Ociepliły wokale i o dziwo góra się zmieniła. Zrobiła się taka hm...bardziej muzykalna. Polecam takie rozwiązanie jak nie masz możliwości zrobić suby sam.najlepiej z oddzielnymi końcami z dsp open bafle to kup od razu dwa gotowe. Pozdrawiam

Krystian

Edytowane przez eposm22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sub ewentualnie dwa suby to bardzo dobre rozwiązanie. Jak miałem eposy( mam jeszcze w szafie głośniki ) to fajnie się zgrywało ale nie z tym subem. Zrobiłem dwa w obudowie zamkniętej z oddzielną estradową końcówką mocy i do tego crossover behringera a teraz gram na OB. SUBY oprócz poprawy basu, polepszyły przestrzeń. Ociepliły wokale i o dziwo góra się zmieniła. Zrobiła się taka hm...bardziej muzykalna. Polecam takie rozwiązanie jak nie masz możliwości zrobić suby sam.najlepiej z oddzielnymi końcami z dsp open bafle to kup od razu dwa gotowe. Pozdrawiam

Krystian

 

dzięki za podpowiedź. Rozwiązań chałupniczych (choć mogą być bardzo dobre) nie biorę pod uwagę ze względu na słabą odsprzedawalność. Rozważam używany M SUB lub coś z Velodyne (EQ-MAX 12 mogłby być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....nigdy nie zwracałem na ten aspekt uwagi... zawsze liczył się dzwięk i bezkompromisowe rozwiązania ograniczone możliwościami finansowymi

Pozdrawiam

... potem przychodzi moment, że chcesz coś lepszego a poprzednie klocki chciałbyś sprzedać. Już to testowałem i zostałem z niesprzedawalnymi klockami. Ostatecznie to dość kosztowne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z odsprzedażą.ale...porównując dźwiękowo to takie dy gra niebo lepiej. Mnie nie ztać na zmiany klocków. Więc jka moge dłubie sam. Co się musze nagimnastykować aby grało lepiej i żona nie wiedziała o wydatkach. Tu coś spredam, zakombinuje i żonka myśli że za grosze coš mam. To creek z pre sonus oliva w środu. To koñcówka estradowa za 100ke itd. A głośniki mówie że samochodowe za pare złoty albo z estrady ziomek podżuciłbo wymienia i o to takie coś wyszło

post-17799-0-86088400-1502980323_thumb.jpg

Edytowane przez eposm22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Klubowicze napiszcie proszę, kto miał okazje posłuchać Eposów K3, jakim dźwiękiem grają? Domyślnie czy to dobry partner dla Denona pma-2010 ? Nie chce rozbijać dźwięku na czynniki pierwsze (to juz mam od kilku sezonów dzięki Usherowi Be-718 i znudziło mi się), ma to plumkać, grać w tle, umilać czas i cieszyć ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisano 08.02.2018 - 09:45

 

Klubowicze napiszcie proszę, kto miał okazje posłuchać Eposów K3, jakim dźwiękiem grają? Domyślnie czy to dobry partner dla Denona pma-2010 ? Nie chce rozbijać dźwięku na czynniki pierwsze (to juz mam od kilku sezonów dzięki Usherowi Be-718 i znudziło mi się), ma to plumkać, grać w tle, umilać czas i cieszyć ucho.

Nie znam tego Denona, kiedyś w latach 90-tych miałem jedynie PMA-1060.

 

Mam K3 w salonie razem z Naim Unitilite. To zestawienie uważam za synergiczne.

Żywy charakter Unitilite świetnie uzupełnia się z lekko ocieplonymi K3, które mają membrany polipropylenowe.

Wcześniej miałem Harbeth'y SLH5 i nie odczuwam dużego dyskomfortu.

Zmieniłem je na K3 z uwagi na aspekty wizualne, drugi system mam w sypialni.

Ogólnie są to bardzo przyjemnie brzmiące kolumny, bez sekcji zwłok, właśnie zbliżone charakterem do Harbeth.

Unikałbym wzmacniaczy zbyt ciepło brzmiących, wolnych - wówczas może nie być neutralnie.

 

Jeszcze kilka słów odnośnie budowy:

Kolumny przyzwoicie pomalowane, mam zastrzeżenia co do kolców, których gniazda lubią się obrócić w podstawie.

Ale jak to wszystko się ustawi, to w zasadzie może być.

Kiedyś miałem ProAc Response D15 i pod tym względem to była inna liga.

 

W środku dwie płytki ze zwrotnicą, wszystko połączone wtyczkami z uwagi na łatwość montażu.

Zastąpiłem wszystkie połączenia lutowaniem.

 

Z tyłu zwrotnica bi-wire średniej jakości, podłączyłem przewody do jednych zacisków wewnętrznie, bo jakoś nie wierzę w cudowną moc podwójnych kabli.

 

A i jeszcze jedno, miała pojawić się wersja aktywna tych kolumn.

Upgrade poprzez wymianę zwrotnicy na aktywną.

Prawdopodobnie sobie odpuścili ten temat, gdyż w nowych materiałach nie ma już o tym wzmianki.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Masz racje z odsprzedażą.ale...porównując dźwiękowo to takie dy gra niebo lepiej. Mnie nie ztać na zmiany klocków. Więc jka moge dłubie sam. Co się musze nagimnastykować aby grało lepiej i żona nie wiedziała o wydatkach. Tu coś spredam, zakombinuje i żonka myśli że za grosze coš mam. To creek z pre sonus oliva w środu. To koñcówka estradowa za 100ke itd. A głośniki mówie że samochodowe za pare złoty albo z estrady ziomek podżuciłbo wymienia i o to takie coś wyszło

 

Fajoskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam klubowiczów.

Jaka powinna być dziś zdrowa cena za Epos ES14 w idealnym stanie z oryginalnymi standami ?

Czy zagrają w 14m2 ?

Z jakim wzmacniaczem je łączyć w cenie 1500zł za używkę ?

 

Lubię jak jest magia i dynamika (chodź w tak małym pokoju nie powinno być z dynamiką dużych problemów).

 

Jak sądzicie ?

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za idealne ESy + stand to na dzień dzisiejszy tak okolo 2tys ..1900,-.. ..tylko to podyktowane jest ilością ludzi zainteresowanych tą konstrukcją a nie jej rzeczywistym poziomem jakościowym. to kolumny które ośmieszają jakieś dziecinne Dali Ikon (nawet 7) czy Kef R ..tylko że trzeba wiedziec co z czym sie je...

Dlatego na pytanie nr2 nie ma odpowiedzi ..przynajmniej nie przychodzi mi do głowy. Za tak małą kase nie kupisz czegoś co jest godne tych monitorów >nie uslyszysz co potrafią.

Edytowane przez stereofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za idealne ESy + stand to na dzień dzisiejszy tak okolo 2tys ..1900,-.. ..tylko to podyktowane jest ilością ludzi zainteresowanych tą konstrukcją a nie jej rzeczywistym poziomem jakościowym. to kolumny które ośmieszają jakieś dziecinne Dali Ikon (nawet 7) czy Kef R ..tylko że trzeba wiedziec co z czym sie je...

Dlatego na pytanie nr2 nie ma odpowiedzi ..przynajmniej nie przychodzi mi do głowy. Za tak małą kase nie kupisz czegoś co jest godne tych monitorów >nie uslyszysz co potrafią.

 

A jak u nich choćby z samym basem ?

Nie będą się dusić w 14m2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos to nie jest kolumna ktora podaje bas bo go ma. ..wiec caly czas pompuje. 14tką basu nie brak ale to sprawnosć wzmacniacza dyktuje co sie z nich wydobywa. jesli bedzie słabiak to ten zakres bedzie nie rozwinięty a juz buczący nawet w 25m2. Eposy prawie wszystkie potrafią zaskoczyć ale nie popisują sie dlatego 98% mysli ze są słabe i nie mają basu, 1% słyszał co nieco wiec mowi ze jest całkiem nie źle ale i tak uwaza ze można lepiej a tylko garstka ludzi słyszala ze te konstrukcje pięknie schodzą (oczywiscie czysto papierowo to tylko w intereakcji z pomieszczeniem) ale towarzystwo musi byc nie kiepskie i material muzyczny należyty. nie podbiją sztucznych pomruków. Epos gra naturalne instrumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Cześć.

Ostatnie 6 lat spędziłem w towarzystwie m15.2 podłączonych do creeka evo 2. Po przeprowadzce do większego salonu (25m2 częściowo otwartych na hol i kuchnię) wydały mi się już niedomagać. Sprzedałem i aktualnie jestem niemal zdecydowany na m22 z jednego z portali. Są też m22i, ale po lekturze internetów przychylam się jednak do tych pierwszych bel literki "i".

Miałem chrapkę na amphiony, ale trudno znaleźć coś godnego z drugiej ręki.

Niniejszym proszę o przyjęcie do klubu i wszelkie uwagi na temat aktualnych fanaberii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam możliwość odkupienia od kolegi kolumny Epos M15.2. Jak widzę większość  posiadaczy tej maki, kolumny łączy ze wzmacniaczami marki Creek. Z jakimi innymi wzmacniaczami te Eposy mogą dobrze zagrać? Jakie macie doświadczenia. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pokój w którym system ma grać to ok 18m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam Eposy Els 303 oraz ES 11. Bardzo fajnie zgrywają się ze starym dobrym Audiolabem 8000a, a obecnie francuskim Euphya Alliance 250. Za źródło robi Audiomeca Obsession II. 

Proszę o przyjęcie do grona entuzjastów tej zacnej marki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem... M22 grają z creekiem evolution 2, kable atlas hyper 2.0. Duża zmiana na plus w porównaniu do m15.2 (może chodzi tylko o wielkość pomieszczenia, w którym 15.2 już były za słabe). Jest naprawdę świetnie. Bardzo dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry

Posiadam eposy es22 od 6 lat grają świetnie i nie chciałbym ich zmieniać. Kilka dni temu zauważyłem pękające gorne zawieszenie głośnika niskotonowego, czy może ktoś z Was zajmował się tego typu naprawą i posiada namiar na dobry serwis który mógłby się zająć serwisem takich głośników? Dowiedziałem się że części zamiennych do serii es niema seria M ma identyczne głośniki więc może od tego modelu uda się coś dobrać. 

Pozdrawiam

20200213_123351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pierwsze widzę żeby tak es 22 pękał a widziałem już z 7 kompletów,zawsze na łączeniu membrany z zawieszeniem robiła się pajęczynka.

kolega wysyłała do Gdańska głośniki z es22 do roboty,może i ogarną takie pęknięcie,zawieszenie nie do dostania,zauważ że jest zintegrowane z obudową i tą czołową gumą,jak to wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

od niedawna mam Eposy, skromne M12.2. Szukam do nich standów, z tego co wyczytałem to model ST12. Ktoś nie ma? nie widział? Może da się zrobić własnym sumptem u zaprzyjaźnionego ślusarza? Próbował ktoś?

Wracając do Eposów, to ...hmm....całkiem ciekawe paczki, bardzo czułe na kable i wzmacniacze....wszystko słychać od razu. Jestem na początku drogi z Eposami, ale powolutku rodzi się miłość :) Aktualnie grają na zmianę (Pre Lamm + końcówka Parasound lub Pre Pass + końcówka Pass Aleph).

Rozumiem, że M15.2 to to samo, tylko nie musiałbym szukać standów? :)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
On 5/2/2020 at 11:11 PM, rejbis said:

Aktualnie evo 2 wzmak + evo 2 cd + epos elan 35 + atlas hyper 2.0, IC sommer. Wnioski? Dużo dołu, mało góry. Nieco stłumiony, niepełny dźwięk. Chyba przesadziłem z ciepłem. Potrzebuję rozjaśnić system. Jakieś sugestie?

Spróbuj głośników z tubą. Ja mam Epos M16i i jeżeli chodzi o górę to pokonały je Klipsch RP-600M. Kablami góry nie dodasz.  Dołu za dużo, to raczej wina pomieszczenia (i to każdego). Aby je skorygować zastosowałem filtrowanie niskich częstotliwości jak na załączonym obrazku. Działa to niestety tylko na muzykę z plików, ale poprawa ogromna.parametryczne.thumb.jpg.1aabb8aaf5d5bc43f410353143ec9511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.