Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba masz rację, że akustyka w moim przypadku to będzie połowa sukcesu, albo z drugiej strony gwóźdź do trumny tego systemu:)

Pomimo powyższego mam wrażenie, że w moim secie potrzebuję wzmacniacza, który będzie grał bardziej detalicznie, przestrzennie i mniej ciepło niż evo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza stereo do kolumn Epos epic 5. Obecnie są napędzane przez amplituner marantz sr5008. Brakuje mi cieplejszego brzmienia, bardziej wysunietego i lepiej określonego wokalu, bas jest nawet ok. Budżet jaki dysponuje to ok. 2000pln na używany wzmacniacz stereo. Słucham bardzo szeroko jeśli chodzi gatunki, z wyjątkiem techno/disco polo, ale dobra elektronika się zdarza. 

Zestaw uzupelniam czasami subem mj acoustic pro 50. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.07.2021 o 13:09, Ajothe napisał:

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza stereo do kolumn Epos epic 5. Obecnie są napędzane przez amplituner marantz sr5008. Brakuje mi cieplejszego brzmienia, bardziej wysunietego i lepiej określonego wokalu, bas jest nawet ok. Budżet jaki dysponuje to ok. 2000pln na używany wzmacniacz stereo. Słucham bardzo szeroko jeśli chodzi gatunki, z wyjątkiem techno/disco polo, ale dobra elektronika się zdarza. 

Zestaw uzupelniam czasami subem mj acoustic pro 50. 

 

Pozdrawiam. 

Cześć,  nie jest to może najszybsza odpowiedź i pewnie masz już wzmacniacz, ale...Gdybym miał te kolumny i 2000 zł na wzmacniacz kupiłbym Creeka Evolution 2 lub ewentualnie Creeka Evolution. W grę wchodzą inne urządzenia tej marki. Evo 5350 (większy bas) lub Destiny (widzialem gdzies pierwsza wersje za 2400). 

Uwazam, ze jest to optymalne połączenie, ale grę wchodzą też inne np. Marantz 7006 lub NAD np. 356 BEE. Ale Creek jest optymalnym polaczeniem. Np. pierwsza wersja Deatiny ma ten ,,lampowy,, srodek, otwarta, jasna gore i duzy bas. I świetna przestrzen. Druga wersja byla bardziej chłodna, obiektywna, rozdzielcza. No i na koniec Evo 50A. Ale Creek Destiny (pierwsza wersja) lub Evolution 2 będą optymalne. 

Edytowane przez Questar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów.

Mam ES22.

Z lekka mi szwankują, jeden średniotonowy gra ciszej i z lekka rzęzi. Prawdopodobnie jest to wina braku styku w gnieździe. Przy lekkim poruszaniu bananem dźwięk się poprawia.

Nie wiem jak otworzyć kolumnę. W jednym z zagranicznych forów piszą:

https://www.hifiwigwam.com/forum/topic/143470-how-to-get-into-an-epos-es22-speaker-its-a-mystery/page/2/#comments

"Miałem parę eposów kilka lat temu i jeśli pamiętam, miały dwie przegrody/kratkę. Jeden był zwykły, jak pokazano na zdjęciach, a drugi był pokryty tkaniną. Tak więc zwykły należy po prostu odepchnąć za pomocą narzędzia na dolnym zdjęciu, które mieści się w otworze z tyłu głośnika. (Tuż nad głośnikiem wysokotonowym)"

Spróbowałem, nie udało się. Strach wykonywać gwałtowne ruchy, żeby nie narobić strat.

Tak wygląda ten otwór, a w nim widać listwę z paździerza.  

 

Następna kwestia. Czy przy okazji naprawy warto coś zmodyfikować?

- plastikowe gniazda wymienić na inne

- zmiana okablowania

- wygłuszenie

- coś innego

Czy koś z szanownych klubowiczów naprawiał, modyfikował Eposy?

 

  

IMG_20211209_233631.jpg

2189099-519e7a6f-epos-epic-2-loudspeakers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Gdyby kogoś z szanownych klubowiczów interesowało: długo oczekiwana nowa odsłona Eposów ES14-N w Monachium jeszcze w maju podczas Munich High End Show 2022. Zapowiada się ciekawie. 

https://www.hifipig.com/essential-high-end-munich-2022-epos-and-finkteam/?fbclid=IwAR0D2z-qB7xRVVfYjR4wCR38H_KqOREqbpbGt3t0kz_qOS82t31jXi-k4KU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Jak wrażenia po AVS w Warszawie? Moim zdaniem Epos wypadł bardzo dobrze, był jednym z najlepiej brzmiących zestawów! Pewnie to po części zasługa dobrze przygotowanej aranżacji akustycznej 😁 niestety wiele firm po prostu olało temat i efekty słyszeliśmy 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

dołączam do klubu dopiero teraz, choć mam Eposy ES14 od... nie pamiętam kiedy i co więcej, żona też nie pamięta. OK, niech będzie, 15-16 lat. Kupiłem je jak jeszcze istniał salon Audiofil A w Warszawie przy ul. Burdzińskiego 5. Stare dzieje. Po kilku latach dokupiłem do niego wzmacniacz Sonneteer Alabaster - starszą wersję. Nie wiem czy ktoś w klubie słuchał takiego zestawu? Gra to bajecznie, na tyle, że specjalnie nie szukałem nic lepszego. Nawet na kable głośnikowe się nie wysilałem. W tym samym sklepie mi dobrali. Mam pokój ok. 14 m2 i wszystko jest, łącznie z basem. Żadnych pogłosów i rezonansów. Muzyka oderwana od głośników, scena w szerz i wzdłuż, nic na siłę i co najważniejsze mogę słuchać przeróżnych gatunków przez godziny i się nie męczę. Sama przyjemność. Na potwierdzenie, że gra to naprawdę dobrze jest to, że kiedy czytam rożne recenzje o różnych sprzętach, potem odtwarzam te samy utwory i szukam tych smaczków, o których piszą redaktorzy. I wiecie co, też to słyszę. Oczywiście to subiektywne odczucie, ale dla mnie najważniejsze. 🙂

Zapomniałem dodać, że odtwarzam wszystko z komputera kablem optyczny do DACa i potem interkonektem do wzmacniacza. Mam co prawda CD Yamaha CDX 983, ale troszkę dźwięk jest w nim cofnięty.

Dwa dni temu zdecydowałem się na odsłuch legendarnych IMF RSPM MKIV, ale szału nie było. W klasyce była trochę większa scena i detale, ale w innych gatunkach porównywalnie do moich a nawet i czasami gorzej. Czyli wróciłem szczęśliwy, że nie musiałem wydawać pieniędzy. 🙂

Teraz jestem ciekaw brzmienia nowych Eposów ES14N. Chyba nie było jeszcze polskiej recenzji? Cena rzeczywiście, trochę z kosmosu. Ale co teraz jest tanie? Poczekam kilka lat i będą na rynku wtórnym za połowę ceny. Hmm, a może się wybiorę na odsłuch do jakiegoś salonu?

Edytowane przez Adams32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele powiem na temat heavy metalu, troszkę na temat hard rocka. AC/DC dobrze się słucha, jest pazur. Ale Budgie mam wrażenie, że lekko zamulone, albo zbyt miękkie. Tylko, że tam jest dużo basówki. Nie jest źle. Pamiętaj tylko, że ja mam wzmacniacz z lekką charakterystyką lampowca, więc jest troszkę miękko. Ale przez to nawet taka muzyka mnie nie męczy i jednocześnie wiele się dzieje. Nie mam samego łubu dubu. Jeśli szukasz mocy i basów, żeby firanki prostowało, to nie tędy droga.

Żeby mnie źle nie rozumiano, jest lekko, miękko (albo aksamitnie) ale nie jest to kołysanka, jest kop jak trzeba. Nie ma świdrujących głowę dźwięków. Przez to słychać dużo więcej.

Trzeba też pamiętać, że to już zasłużone wiekowo monitory, więc trzeba uważać z podkręcaniem decybeli, żeby cewki się nie odkleiły. 🙂 Mnie wystarczy głośność na 70 dB, a taką muzykę słucha się raczej jeszcze głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2015 o 12:34, Kuba001 napisał:

A sluchales moze 'wspolczesnych' Eposow ? np Epic 2 ?

 

pozdrawiam

Posiadam Es11 i M12.2 , Słuchałem Es30, i czekam też na Epic1, jeżeli Chodzi o brzmienie, to Es11 i M12.2 , praktycznie są identycznie wbrew panującym opiniom , że seria Es jest najlepsza,  może to dotyczyć większych kolumn typu Es22 Es25, Es30, ale sama seria M jest bardzo udana , dodatkowo w moim odczuciu m12.2 są troszkę lepiej wykonane,  terminale i obudowa , plus metalowe maskownice,  w Es11 ich nie ma , są plastikowe jako zabezpieczenie.  Obie kolumny bardzo dobre, u mnie grają z Rotelem Ra06 i uważam,  że jest fajnie,  M12.2 i Es11 nawet ważą tyle samo mi waga pokazywała 8,2 kg. No ale pierwsza miłość to M12.2 jak kupiłem z 17 lat temu UK , jak usłyszałem, to było to coś , dużo powietrza,  przestrzeń,  wokale , muzyka akustyczna,  to samo dotyczy Es11, Świetne kolumny które w swoich czasach biły konkurencję 2 razy droższą . Dodam , że mam jeszcze Arie 926 też fajne granie , ale pierwsza prawdziwa miłość nie rdzewieje,  zdrówka. 🙂

FB_IMG_1678386103276.jpg

IMG-20230121-WA0026.jpg

IMG-20230121-WA0024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.