Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy w Klubie :)

 

Epic 2 ma kopulke tekstylna - nie graja ostro

Mnie chodziło o starszą linię M i nie jak napisałem M20i, tylko oczywiście o M22i, która to miała metalowe kopułki :)

 

Ktoś wyżej wspomniał o Encore. Również jestem bardzo ciekawy jak one brzmią. Jest w sieci artykuł p. Pacuły, który bardzo je chwali.

Jednak mając na względzie przydatność większości (sponsorowanych) testów, podchodzę do tego dość ostrożnie.

Inna sprawa, że wiem jak grają Elany, więc mogę sobie wyobrazić skok jakościowy. Czyli mogę uwierzyć w ich doskonałość.

Do takich kolumn trzeba mieć jednak odpowiedni piecyk, końcówki mocy itp. Z moim starym Roksanem nie ma co startować.

Ograniczenia budżetowe to zmora, która dotyczy chyba każdego hobby.

Nikt ze znajomych ich nie ma, a ja nie mam na zbyciu dwudziestu trzech kafli :)

Edytowane przez de_monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AudioShow w Warszawie zaprezentowano nowe modele Epos - monitorki K1 i kolumny podłogowe K2. W parze z Creek Evolution 50A zagrały dźwiękiem mniej jasnym niż Elany (w zeszłym roku grały właśnie Elany z tym wzmacniaczem). Odsłuch A/B w trakcie tego samego utworu wykazał przede wszystkim lepszą podstawę basową K2 dającą oparcie dźwiękowi. K1 zagrały zwiewniej bo zarazem troszkę przestrzenniej.

 

http://www.eposltd.com/stand-mount-speakers/k-series-k1/

http://www.eposltd.com/floor-standing-speakers/k-series-k2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, i ja się dołączę. Słucham połączenia creeka evo 5350 i Epos Epic 1.... Dokładnie tak - gdy kupowałem zestaw zdecydowałem się na Epic 1 z założeniem że niedługo zrobie upgrade na Epic 2. Niestety, teraz bardzo tego żałuję ponieważ słuchałem 'dwójek' i stwierdzam że są świetne. Gdy chcę zrobić upgrade okazuje się że Epic 2 nie ma już na rynku ani nigdzie w sklepach (poza Amazonem gdzie jest jeden sklep oferujący dwójki ale nie wysyła na Europe...). Szukam czegoś wyjątkowo muzycznego i angażującego (jak Epici 2) do mojego creeka (jako upgrade obecnych 'jedynek'). Jakie inne monitory będą 'podobne' brzmieniowo do Epiców 2 ? Ewentualnie ktoś wie gdzie jeszcze można nabyć Epici 2? Co do podobnych głośników to mam na myśli szczegółowość i angażujące brzemienie. Rozważam również zakup subwoofera do takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zakupiłem EPOS m22 i Linn Classic. Robiłem też odsłuch zestawu z Creek(modelu już nie pamiętam) - grało to bardzo dobrze, ale ze względu na całkowity koszt, wybór padł na Linna.

 

Nie wiem, jak brzmią obecne wersje EPOSów, ale jeśli bierzesz pod uwagę używane, to może warto posłuchać starszych modeli. Przy m22 basu jest sporo i nie miałem potrzeby rozważania dokupienia subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się namierzyć Epici 2 - czekam na potwierdzenie. Co do starszych modeli to jak najbardziej również jestem otwarty. Pytanie gdzie takich można posłuchać? Wg. tego starego rankingu http://www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf M12.2 są rekomendowane. Słuchałem Epic 5 i Elan 30. Nie wiem dlaczego ale podczas odsłuchu nie doświadczyłem takich emocji jak w przypadku Epic 2 - to dlatego ich poszukuję. Najwyraźniej z moim creekiem 5350 najbardziej się polubiły.

Jeśli chodzi o nowości to słuchałem też najświeższej serii eposa K2. Nie przypadły mi do gustu - to dlatego jestem zorientowany generalnie na nieco starsze modele z którymi mam bardzo dobre doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wykorzystania gniazd terminali w EPOS-ach. Posiadam m22 i jest zależność uzyskiwanego dźwięku od gniazd do których zostały podłączone. Czy to oznacza, że dodawane do kolumn zworki są do d.....? Jak macie u siebie w systemach, których gniazd używacie dla "+" i "-"? Czy próbowaliście innych zworek i jaki to przyniosło efekt?

 

Do tej pory miałem kable, gdzie dla jednej kolumny miałem dwa wtyki po stronie wzmacniacza("+" i "-") i cztery po stronie kolumny(2x"+" i 2x"-"). W kolumnie miałem zworki pomiędzy dołem i środkiem. Dwa wtyki kabla wpięte w gniazda dolnego terminala i dwa w górnego. Ostatnio wpiąłem inny kabel - po dwa wtyki po stronie wzmacniacza i kolumny. W tym celu założyłem wszystkie zworki i mocno się zdziwiłem jakie różnice występują w zależności gdzie wetknę "+", a gdzie "-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem w Eposach Epic 1 i 2 podłączenia pod górną i dolną parę terminali. Gdy kable były w górnej parze (wciąż połączone zworkami) kolumny brzmią nieco jaśniej. Ale nie była to różnica która rzucała się w ucho. Zasadniczo było mi prawie wszystko jedno choć zdecydowałem że będę słuchał na dolnej parze terminali. Nie mam pojęcia do co jakości zworek. Jest to po prostu kawałek blaszki - w różnych kolumnach może być wykonany lepiej lub gorzej (nie znam się na tyle). U mnie nie było większej różnicy ale nie słuchałem M22...

 

Z mojej strony chciałem zapytać czy ktoś dociążał system stereo (składający się z monitorów Eposa np. m12 lub epic 2...) jakimś subwooferem? Szukam MUZYCZNEGO subwoofera do konfiguracji Creec 5350 oraz kolumn Epos Epic 2. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby coś polecić? Ja oczywiście skłaniałbym się ku Epos ELS Sub lub Epos M Sub (pozostając przy Eposie) ale już są niedostępne na rynku. Dlatego chciałem podpytać co dobrze zagrałoby z Epos Epic 2 (budżet: do 3000 zł - może być też używany) ? I czy w ogóle warto się w to bawić?

Edytowane przez Mariusz_56246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem. I też rozważałem poważnie Velodyne. Poczytałem że są dość muzyczne i dobrze brzmią. Wiadomo że trzeba posłuchać ale który model Velodyne miałeś? Ja zastanawiam się nad Velodyne Impact 10 (przyciąga cena i brzmienie) choć sprężynkowe terminale i brak dodatkowych regulacji (poza odcięciem filtra) i ogólna oszczędność powodują iż bardziej wybrałbym Velodyne EQ-MAX 8 (znacznie więcej możliwości ustawień). Piszą że jest to w zasadzie ekwiwalent Velodyne CHT-10Q (który był najlepszy w swojej kategorii wg. recenzji dostępnych w necie - lecz już niedostępny). Ale czy to prawda? Czy Velodyne EQ-MAX 8 gra tak dobrze jak rekomendowany niedgyś CHT-10Q ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem. I też rozważałem poważnie Velodyne. Poczytałem że są dość muzyczne i dobrze brzmią. Wiadomo że trzeba posłuchać ale który model Velodyne miałeś? Ja zastanawiam się nad Velodyne Impact 10 (przyciąga cena i brzmienie) choć sprężynkowe terminale i brak dodatkowych regulacji (poza odcięciem filtra) i ogólna oszczędność powodują iż bardziej wybrałbym Velodyne EQ-MAX 8 (znacznie więcej możliwości ustawień). Piszą że jest to w zasadzie ekwiwalent Velodyne CHT-10Q (który był najlepszy w swojej kategorii wg. recenzji dostępnych w necie - lecz już niedostępny). Ale czy to prawda? Czy Velodyne EQ-MAX 8 gra tak dobrze jak rekomendowany niedgyś CHT-10Q ?

Mam dziesiątkę i mogę z czystym sumieniem polecić.

Wprawdzie w stereo nie włączam suba bo Elany wystarczają, ale przecież słucham koncertów z Blu Raya czy SACD wielokanałowe i naprawdę sprawuje się znakomicie.

Patrząc na fotki z tyłu są identyczne. Pilot i mikrofon także :)

Cena też prawie ta sama za nowego. Jest nadzieja, że są podobne w każdym aspekcie.

Aha. A tak poza konkursem.

Jeżeli na płycie materiał jest porządnie zrealizowany to sub w stereo tylko przeszkadza.

Co innego dźwięk wielokanałowy, ale to już moja subiektywna opinia.

Edytowane przez de_monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za opinię! w przyszłym tygodniu idę kupić Velodyne EQ-MAX 8 lub 10 (po uprzednim sprawdzeniu w domu oczywiście).

Zastanawiam się również czy przedwzmacniacze lampowe (czy bufory lampowe) mają jakiś sens w mojej konfiguracji (epos epic 2 + creek evo 5350) ? Brzmi to u mnie dość jaskrawo i pomyślałem sobie że lampa ociepliłaby brzmienie. Ale czy da się osiągnąć satysfakcjonujące brzmienie za pomocą takich wynalazków jak np. ten:

 

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-itube/

 

lub inne podobne przedwzmacniacze robione samodzielnie typu DIY?. Wiem że nie ma nic za darmo i że nie uzyskam brzmienia wzmacniacza lampowego za pomocą przedwzmacniacza kosztującego nieco ponad 1000 zł lub mniej. Słyszałem tylko że może to być dobre do tańszych zestawów. Ale co jeśli z mojego jestem b. zadowolony poza tą jaskrawą górą? Czy nie popsuje sobie reszty pasma i humoru po wydaniu tych 1000 zł? Zdaję sobie sprawę że to kwestia indywidualna ale chciałem zapytać o doświadczenia innych osób z tego typu urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zmuszony ostatnio sprzedaza prockow dorwalem w dobrej cenie eposy m12.2 w czerni, mialem te glosniki juz i bardzo je dobrze wspominam ale poszly z wzgledu na kolor,ciekaw jestem czy teraz tez tak pozytywnie je odbiore...

Minelo w sumie jakies 4 lata kiedy ostatnio je sluchalem,graly u mnie z linnem classikiem i bylo swietnie,teraz pradu da caspian wiec powinno chyba byc lepiej,mam nadzieje :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powinienem się dopisać do klubu ze zwoimi Elanami 35 (od 1,5 roku) i dodatkowo Epic 1 (od 2 dni), kupionym w zasadzie tak dla sprawdzenia możliwości i wspomożenia telewizora, ale wychodzi, że i Epic 1 mogą stanowić pełnoprawny element systemy stereo na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że seria ELS była najniższa lecz wchodzące w jej skład kolumny były bardzo udane brzmieniowo. Pierwszymi mieszkańcami u mnie były ELS-3. Byłem wprost zaskoczony neutralnym, energetycznym, witalnym, świeżym i dość obszernym brzmieniem jak na takie głośniki. Grały u mnie z NAD3020, potem z NAD3140, z którym pokazały możliwości, czasami otwierałem gębę ze zdziwienia jak to gra. Jako drugie nabyłem m5 zastępując B&W 601S2. Mimo wszystko pierwsze odsłuchy z ELS-3 bardziej zapadły mi w pamięć. M5 jakoś niespecjalnie zgrywały się z NADem a przynajmniej z niewieloma wzmacniaczami tej firmy. Na Cyrusie One potem na Audiolabie 8000a grały neutralnie, energetycznie i żywo zaskakujac słuchacza przestrzenią, wokalami(lekko wypchniętymi przed linię głośników). Z Audiolabem nawet nie odczuwało się niedosytu basu, kiedy trzeba potrafiły kopnąć i zamruczeć. Obecnie, to właśnie one zostały zastąpione modelem m12,2. Mimo podobnej sygnatury brzmieniowej przyrost ogólno-jakościowy jest ogromny. Kolumny grają bardziej swobodnym dzwiękiem o wiele obszerniejszym. Bas stał się obszerniejszy, bardziej zróżnicowany, wg mnie mniej "pudełkowaty", mniej podbarwiony. No i plusem jest to, że są 8 omowe, m5 były 4 omowe. Kolumny model ELS-303 kupiony był do zestawu NADa(wzm 319, cd 514). Kolumny te zastapiły podłogowe Elacki model 109. Zmiana była na duży plus(witalność, spontaniczność, energetyczność, dynamika, dobra kontrola)ale.....szału nie było w porównaniu z maluchami ELS-3. Z tego co pamietam oczekiwałem oczekiwałem ciut więcej kupując model podłogowy. Muszę nadmienić, że "firmowe" brzmienie Eposa oczywiście jest zachowane. Bas w 303 jest dość szczupły ale nadrabia to tym, że jest szybki, zdyscyplinowany i energetyczny. Kolumny są dość prądożerne i czułe na ustawienie, b.ciężko "otworzyć" je brzmieniowo. Najlepszy efekt dały u mnie ze wzmacniaczem Meridian 551. Model ELS-303 zastąpiły potem m16 i zaskoczenie, bo w zasadzie niewiele sie zmieniło, odrobine bardziej przestrzenne, odrobinę więcej basu, na pierwszy rzut ucha ciężko wychwycić zmianę z ELS-303 na m16. M16 maja odrobinę większą efektywność i to się czuje, grają troche głosniej od 303 przy tym samym poziomie głosności na wzmacniaczu. Na pewno wiecie, że m16, to "wydłuzona" wersja m5 i w zasadzie to sie czuje, że brzmieniowo pokrywaja sie z m5, jedynie basowo są bardziej "rozbudowane" na co wskazuje ich konstrukcja. Tak jak w przypadku m5 i m16 można doszukiwać się wielu cech wspólnych a przede wszystkim b.zbliżonej sygnatury brzmieniowej tak mimo to, że ELS-3 i ELS-303 są najbliższą rodzinką, to ich granie jest zupełnie inne ze wskazaniem i rekomendacją padajacą na ELS-3. To były moje pierwsze Eposy a ich czar brzmienia zostanie juz na zawsze w mojej pamięci. Reasumując w zakresie wymienionych modeli pod każdym względem zdecydowanie wyróżniaja się m12,2 i wiem, że przez najbliższych kilka lat nawet nie pomyslę o zmianie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz prawie tydzien ponownie z 12.2 i stwierdzam ze nie gra to mi tak fajnie jak kiedys,fakt faktem ze ostanie 12.2 mialeem lekko modyfikowane w postaci wymienionego okablowania oraz mostki byly na klablach rowniez ale tamta synergia z linnem grala sto razy ladniej niz teraz z moim caspianem.

Gora jest meczaca,slychac generalnie ziarno,do glosniejszych odlsuchow wcale sie to nie nadaje.

Lzejsze brzmienia jak male sklady jazzu,blues,wokale jakos tam graja,pianino naprawde swietnie wybrzmiewa z jakiegos powodu,basu jest duzo z caspianem jak na eposy ale to tyle...scena plytka,muzykalnosc prawie ze zadna,dzwiek jakby brudny,bardzo malo klarownosci w przekazie,separacja lezy kompletnie.

Jestem troche zdziwiony bo znalem te kolumny,albo zrobilem za duzy krok w tyl z proac responce 1 albo sie po prostu nie wgraly w system ale moje klocki nadaja sie do charakteru serii .2

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz prawie tydzien ponownie z 12.2 i stwierdzam ze nie gra to mi tak fajnie jak kiedys,fakt faktem ze ostanie 12.2 mialeem lekko modyfikowane w postaci wymienionego okablowania oraz mostki byly na klablach rowniez ale tamta synergia z linnem grala sto razy ladniej niz teraz z moim caspianem.

Gora jest meczaca,slychac generalnie ziarno,do glosniejszych odlsuchow wcale sie to nie nadaje.

Lzejsze brzmienia jak male sklady jazzu,blues,wokale jakos tam graja,pianino naprawde swietnie wybrzmiewa z jakiegos powodu,basu jest duzo z caspianem jak na eposy ale to tyle...scena plytka,muzykalnosc prawie ze zadna,dzwiek jakby brudny,bardzo malo klarownosci w przekazie,separacja lezy kompletnie.

Jestem troche zdziwiony bo znalem te kolumny,albo zrobilem za duzy krok w tyl z proac responce 1 albo sie po prostu nie wgraly w system ale moje klocki nadaja sie do charakteru serii .2

Po pierwsze, albo sobie ucho skrzywiłeś czymś lepszym(o wiele lepszym bo te kolumny ciężko pokonać czymś do 4000 za nówkę), albo nie spasowały się z gratami, poza tym Eposy są kapryśne w kwestii ustawienia i standów, to specyficzna kolumna, musi mieć odpowiedni stand. U mnie gra przebajecznie, wcześniej z Audiolabem 8000a a teraz z Naimem Nait3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie EPOSOWIANIE,mnie także proszę umieścić na liście Klubowiczów.Miałem trzy modele podstawkowe i twierdzę,że kolumny są genialne.Jednak nieustanna pogoń za króliczkiem wymusza ciągłe zmiany.Aktualnie słucham na EPOSACH ES 11 jest super ale jest znowu to ale ...chciałbym dać krok do przodu i myślę,że ES 14 byłyby niezłym wyjściem.Będzie mi trudno się z nimi rozstać.

I stało się pięknie,od kilku dni posiadam ES 14 dla mnie bajka,nareszcie słucham muzyki....a Eposy dosłownie czarują!

 

Może ktoś jest zainteresowany Epos ES14 + dedykowane stojaki z prywatnej kolekcji?

Chętnie udzielę odpowiedzi na zapytania...

Może ktoś jest zainteresowany Epos ES14 + dedykowane stojaki z prywatnej kolekcji?

Chętnie udzielę odpowiedzi na zapytania...

Witaj napisz jakie będą do ES 14 najlepsze przewody głosnikowe?Na chwilę obecną posiadam... inakustik black&white ls-1000 sp.Wiem,że może być jeszcze lepiej,jednak nie chciałbym przegiąć!

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydowałeś się na Eposy, to posłuchaj czy Ci będą na dłuższą metę pasować i kup kable Resona, Epos je lubi, poza tym Eposy wewnetrznie okablowane są kablem Resona.

Jesteś pewny tego Resona?

 

Jak zdecydowałeś się na Eposy, to posłuchaj czy Ci będą na dłuższą metę pasować i kup kable Resona, Epos je lubi, poza tym Eposy wewnetrznie okablowane są kablem Resona.

Ponadto czytam,że posiadasz Naima,jak to gra razem.Podobno te dwa klocki się dobrze ze sobą zgrywają.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie dokonałem przemeblowania z kablami(u mnie musi być 2x5m i takie odcinki ciężko namierzyć na rynku wtórnym) ale pozbierałem info od kilku forumowych oraz pozaforumowych guru, że tu nie ma lipy jak ktoś decyduje się na dłuższą zabawę z Eposami, to Reson oraz fabrycznie dedykowane standy(chodzi o te brzydale o ramowej konstrukcji}.

Naim gra z Eposami oraz Micromegą Stage 5 od niedawna. Słuchając wciąż zastanawiam się jak to gra, na pewno dynamicznie i szybko, podkreślona jest szybkość i w pewnym sensie twardość brzmienia Eposów, gitary rewelacja, bębny twarde, szybkie i pełne energii, wokal mocno do przodu. Wydaje mi sie, że ogólnie pojęta synergia jest, już przy cichym słuchaniu dzwiek jest przyzwoicie nasycony. Wciąż testuję to połączenie bez ostatecznej konkluzji tym bardziej, że mam kilka wzmacniaczy zgodnie z info w "o mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.