Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Zapisuję się do klubu z nowymi Eposami K2. Porównywałem ze wcześniejszymi modelami Epic 5, M16i. Niestety nie udało mi się kupić Elanów 30 (lub 35). Słucham ze wzmacniaczem Creek Destiny 2, wkrótce wymieniam na 50A.

Cześć

Daj znać jak bredziesz sprzedawał creek-a poszukuje czarnego destiny 2

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie czy ktoś porównywał nowe K2 z Dali Opticonami 5 lub 6?

 

To zupełnie różne kolumny. Trzeba posłuchać. Dali mają swoje zalety, mogą się podobać, ale ja wybrałem Eposy.

 

Dali to dobra stereofonia i przyzwoita głębia (dobrze się na tym słucha symfoniki), dosyć twardy bas. Jeśli chodzi o barwy - jest dosyć jasno. Eposy także mają dobrą stereofonię i przyzwoitą głębię, ale ich brzmienie jest o wiele bardziej aksamitne, góra nie tak ostra jak w dali, ale nie mniej detaliczna, trochę zmiękczony bas, który potrafi dać o sobie znać we właściwych momentach. Grają ciemniej niż Dali, ale w połączeniu z Creekiem dają przekaz pełen przyjemnych mikroimpulsów. W tej kategorii cenowej są naprawdę znakomitą propozycją. W moim subiektywnym rankingu wyprzedzają Dynaudio (skądinąd b. dobre) czy Xaviany. O Bowersach i MA nawet nie mowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę odsprzedać piękne m22i .

 

mam cholernie nieprzyjazny akustycznie pokój (stał się taki po remoncie) i nie mogę uzyskać pełnej klasy dźwięku którą są wstanie zaprezentować te kolumny

..a znam je na wylot i wiem że są prawdziwym katem na takie disco-hałaśniki jak większość MA czy AP np Spark5/Sitara a w odpowiednim pomieszczeniu i z wysokiej klasy lampą, zawstydzają Tempo 6.

Kilka lat temu (przed remontem) grałem z lampą na triodzie PP 2x18W i było cudnie a z KT88 ludzie nie wierzyli że to grają te kolumny a nie jakieś znacznie droższe i większe.

 

za symboliczną dopłatą mogę rozważyć zamianę na starą wersję m22 - jeśli zainteresowany będzie zadowolony z dźwięku mojego modelu, a ja ze stanu tech/wizual jego kolumn.

W dobrych warunkach akustycznych słychać (bez najmniejszego wysiłku) że wersja "i" to nie marketing tylko poprawa definicji, szybkości basu, zejście i możliwości pozostały tak jak były. Lepsza jest też stereofonia. Nastąpiła radykalna zmiana jeśli chodzi o łatwość "napędzenia" kolumn. teraz potrzebują "tylko" bardzo wysokiej kasy elektroniki ale już waty można sobie darować. Stare pożerały prąd.

Moje są bardzo zadbane i oczywiście absolutnie sprawne technicznie. Posiadam komplet opakowań.

Oczywiście zamiana wchodzi w rachubę tylko jeśli mieszkamy nieprzesadnie daleko od siebie - info na priv.

 

NIE wystawiam nigdzie ogłoszenia- jest to propozycja dla fanów marki, osób które chciałyby lub rozważały kiedyś zmianę na ostatni model Eposa, który grał inaczej niż obecne produkty tej firmy a zarazem był ich najlepszym, najbardziej dopracowanym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

dziś słuchałem "Waszych" ;) Eposów i to jedyne kolumny z tego przedziału, które realnie rozważam zamiast swoich Dali Ikon 5 mkii. Z Creek 50A było tylko dobrze, z Vincentem 227 to była bajka!! Ten Rogue też pewnie może być fajny.

 

Świetne kolumny, ciemniejsze od Dali, ale też dość zwiewne, uniwersalne i też mają fajne wybrzmienia, możliwe, że tego szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozważam sprzedaż swoich epos-ów model Epic 5 czarne komplet fabryczny na gwarancji - do 15.07.2016 - zainteresowanych prosze o kontakt na priv . Zanim wystawie w ogłoszeniach wole tu wsród przyjaciół marki

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam, posiadam vincenta 226 mk2, to samo co 227 ale bez daca.

sprzedalem tydzien temu kolumny audiovector z ktorymi sie nie zgral. Sluchalem vincenta u kolegi z eposami m22.

Mam do Was kilka pytan:

Roznice m22 vs m22i. Zarowno w budowie (lubie modyfikowac) jak i w brzmieniu.

Wiem jak grala m22 i wiem co w nich zmodyfikowac zeby zagraly lepiej.

Nie mam natomiast pojecia czy m22i to cos zupelnie innego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

masz wzmacniacz który nie wyciąga 70% możliwości eposów a chcesz je modyfikować..

 

wszystko czego nie usłyszysz z eposów to dlatego że elektronika tego nie podała.

m22 przed modyfikacją "i" są faktycznie maksymalnie niezłe może nawet zadziwiające ale nie mistrzowskie - mają problem z dominacją dołu i górę która tak samo może sprawić kłopot. Stereofonia jest niezła ale .. okazuję się że "i" pozbyły się niedociągnięć a stereofonia jeszcze się poprawiła.

 

Wersja "i" nie jest czymś zupełnie innym tylko szczerze dopracowaną/poprawioną wersją - NIE marketing - ale to takie samo granie. jeśli chcesz grzebać to nie profanuj tych kolumn - kup sobie Epic 5 - będziesz zadowolony a grzebać w nich to żaden grzech ;-)

 

..pisałem o różnicach pomiędzy pierwszą a drugą wersją powyżej..

 

jeśli już m-ki do Vincenta to lepiej pierwszą wersję - odwdzięczą się za moc . "i" - tego nie potrzebują a nie zachwycą bez bardziej wyrafinowanej elektroniki.

 

Do "i" dobra jest lampa ... lub LINN Majik (Kontrol + 4100) i kable z głową - płynne co grają muzykę a nie drętwiaki. ..a muzykę grają Fadel Art ..na przykład ;-)

 

jo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam zamieniłem Monitor Audio RS6 na Epost M22i no i wynikł w moim nad 352 problem z basem z którym wcześniej nie było problemu.

Proszę o porady jaki wzmacniacz kupić i jak rozstawić kolumny by wróciło to do normy.

Na forum panuje zachwyt creek destiny z eposem czy to potwierdzacie?

Wymiana kolumn raczej nie wchodzi w grę bo jestem nimi zachwycony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest go sporo mniej, na pierwsza linie wysuwa się średnica i góra a bas sobie gdzieś tam w oddali nieporównywalnie sobie gra, nie wiem czy one takie są ( choć na odsłuchu grały lepiej) , czy trzeba je odpowiednio ustawic, czy ustawić i dobrać odpowiedni wzmacniacz, aktualnie to nad 352 i 542 z okablowanie van den hul the first i wind. Może macie jakieś propozycje jak to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w połaczeniu Epos(els-303, m5, m16) - Nad(320, 314, 319). Najlepiej w zakresie wielkości i rozciągłości basu spisał się kultowy Nad 3400 i bajecznie z Eposami zagrał Nad 3140(tu poczułem się jak na dobrze przygotowanym akustycznie koncercie). Przy Audiolabie 8000A miałem nawet wrażenie, że Eposy emitują zbyt duzo basu(w sensie, że było mięsiście i dosadnie), z Naimem Nait3 było super połączenie. Przekonałem sie na własnej skórze, że Eposy są trudne i kapryśne - na standy(w przypadku monitorów), na ustawienie, na dobór wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz polecacie do występowanie tych eposów żeby pojawiło się trochę więcej basu. Eposów raczej nie zmienię jestem nimi zachwycony.

 

Kiedyś chyba w hifi choice miałem opis i recenzje Epos M 22i , gazety już nie mam a tera bym poczytał, posiada ktoś może taki opisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwile i poeksperymentowalem z ustawieniami rozstawiałem je trochę szerzej i pokombinowałem z odległością od ściany i efekt jest już dużo lepszy, jeszcze tak jak mówicie po wymianie wzmacniacza powinno być jeszcze lepiej, bo kolumn nie oddam

Edytowane przez Jahu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden to wzmacniacze w klasie A, wiec przekaz skoncentrowany jest na średnicy, tony wysokie są wygładzone, a bas, nie najbardziej konturowy. A m22, o ile mnie pamięć nie myli, grają chłodniej albo raczej jaśniej niż ich następcy w katalogu. Ale to znakomite kolumny. Destiny ma trochę dogrzaną średnicę i całkiem mocny bas, więc byłby najlepszym wyborem. Ja niestety, póki co, swojego nie sprzedaję. Chyba, że pójdę na odsłuch 100A i coś we mnie pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

A co sądzicie o policzeniu hegel h 160 z epos m22i? Może ktoś to słuchał ?

 

Obecnie mam m22 z Hegel H200. Jako źródło Shitt Bifrost (po upgrade). Efekt jest bardzo przyjemny, energetyczny. Muszę dodać, że pomieszczenie jest trudne - 30m salon otwarty na kuchnię i przedpokój. Polecam choć w przyszłości chciałbym upgrade do ATC SCM40.

 

Korci mnie jednak, żeby wypróbować M SUB - czy ktoś może łączył go z M22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.