Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co cytujesz? Przecież to jakiś stary skreen, jeszcze z punkcikami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cytujesz? Przecież to jakiś stary skreen, jeszcze z punkcikami....

 

To jest wątek "Pokój DIY na Audio Show 2014" w zakładce DIY. Ponad 50% wątku jest wykasowane. Nadal jestem zbanowany w temacie za uwagę w kierunku CIRa, który kasował moje posty.

 

Może chciałbyś się zapoznać z treścią dyskusji, ale jak widzisz, wątek który miał 10 stron, a nawet więcej obecnie ma 5 stron. I jest to żywy wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci radę. Nie wchodź im w paradę to może Cię nie zbanują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci radę. Nie wchodź im w paradę to może Cię nie zbanują.

 

Problem w tym, że nikomu nie wchodzę w paradę. Mam po prostu pytanie do moderacji: Jakim cudem połowa wątku została wyczyszczona, jak można dyskutować, kiedy twoje posty są kasowane na bierząco pomimo że nie łamiesz regulaminu forum. Co to w ogóle za dyskusja ma być i jaki jest powód wykasowania ponad połowy wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie rozumiesz więc napiszę wprost. Nie wpierdalaj sie gdzie Cię nie chcą. To jest prywatne forum.

 

Jestem w stanie to zaakceptować i opuścić to forum, ale chcę to usłyszeć od administracji, a nie od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

To jest prywatne forum.

 

W kwestii formalnej. Bo sam ciekaw jestem jak to wygląda w internecie.

 

Kawiarnia prywatna jest miejscem publicznym, a forum? Pytam z ciekawości.

 

Jak to się mówi, czy jest prawnik na sali? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat za Lege Artis:

 

"Przy ocenie czy w danej sytuacji doszło do naruszenia dóbr osobistych określone wypowiedzi należy badać tak z punktu widzenia kontekstu sytuacyjnego (biorąc pod uwagę miejsce, formę, czas i cel wypowiedzi), w którym zostały one użyte, jak również mając na uwadze pewien obiektywny miernik pozwalający na ustalenie czy granice wypowiedzi nie zostały przekroczone tak, że konkretna wypowiedź spowodowała naruszenie dóbr osobistych strony powodowej, w tym przypadku dobrego imienia i czci. W praktyce te granice są bardzo nieostre, co powoduje, że sąd musi bazować tu na własnym poczuciu dobrego smaku i rozsądnej ocenie. Im większa społeczna waga sprawy, tym zakres dopuszczalnej krytyki jest większy. W razie wątpliwości wolność słowa powinna jednak uzyskać pierwszeństwo."

 

Jeśli ktoś chce się publicznie wykrzyczeń, to powinien raczej stworzyć sobie własny kanał komunikacji. Inaczej wykazuje po prostu brak kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawiarnia prywatna jest miejscem publicznym, a forum? Pytam z ciekawości.

 

Jak to się mówi, czy jest prawnik na sali? ;-)

Prywatna kawiarnia nie jest miejscem publicznym, jest miejscem prywatnym udostępnionym dla publiczności, według zasad określonych przez samego właściciela; a to nie jest już to samo. Jeżeli właściciel sobie zażyczy będzie mógł usunąć cię z tej kawiarni, bez żadnych konsekwencji. Tak więc nie myl miejsc publicznych, ogólnie dostępnych, takich jak chodniki, ulice czy parki z prywatnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli siedząc przy kawie zaczniesz wygłaszać swoje racje i nie spodoba się to właścicielowi, to zostaniesz poproszony o wyjście, w najgorszym razie rękoma ochroniarzy lub policji wyrzucony. Spróbuj a przekonasz się.

 

Dodam, że nie chcę tu nikogo bronić (moderacji), bo nie dalej jak wczoraj sam dostałem 2 punkty ostrzeżenia, ale takie mamy prawo, a prawo trzeba respektować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśłi właściciel rękoma ochroniarzy broni kawy do dupy.

Wówczas do kawiarni nikt na kawę nie przyjdzie a i ochroniarze na tym stracą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

@sittek

 

Ale jakie prawo? Tu jest kwestia zasadnicza mojego pytania.

 

 

Podciąganie dyskusji o moderacji pod Atak personalny na moderację lub administrację (Regulamin §6 pkt. 5, Netykieta pkt. 10) uwazam za nadużycie uprawnień moderacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie prawo? Tu jest kwestia zasadnicza mojego pytania.

 

 

Podciąganie dyskusji o moderacji pod Atak personalny na moderację lub administrację (Regulamin §6 pkt. 5, Netykieta pkt. 10) uwazam za nadużycie uprawnień moderacyjnych.

 

Jak powyższa dyskusja ma się do funkcjonalności forum? Albo do spraw technicznych? Piszecie Panowie nie na temat a później wielkie zdziwienie że sypią się punkty karne i znikają wpisy.

 

@patrick - wątpliwości co do pracy moderacji należy zgłaszać bezpośrednio do Administracji. To ostatnie przypomnienie w tym wątku. Było to podkreślane tyle razy przez Admin1 i innych moderatorów, że kolejną konsekwencją dla Ciebie będzie zakaz pisania w wątku. Inne osoby również proszę o respektowanie tej prośby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- panie moderatorze - thrak w poście numer 52 - wyraźnie obraża mnie i wyszydza - moderator nie zrobił nic !- dalej wisi - natomiast moja riposta zamieszczona w wątku "Excels audio nirvana " - została natychmiast usunięta ! - zresztą zupełnie bezpodstawnie ! - wynika z tego , że moderacja jest stronnicza i stoi po stronie jednego użytkownika przeciwko innemu - zaiste, myślałem, że to szambo - a to perfumeria !!! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyższa dyskusja ma się do funkcjonalności forum?

 

Akurat do funkcjonalności ma.

[edycja: atak personalny] prowadzą do dysfunkcji forum co jak najbardziej wiąże się funkcjonalnością.

Powoływanie się na nieadekwatne zapisy netykiety pkt 3-7 15 to albo nieporozumienie albo nieznajomość netykiety przez moda.

 

...ale masz rację do aspektów technicznych - nie.

 

 

Chociaż zgłaszam problem:

dzisiaj znowu zauważyłem, że załadowany wpis nie pokazuje się od razu

lecz dopiero po wpisie innego usera.

Czyli dopóki ktoś coś nie napisze po mnie to nie widać mojego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jozwa maryn
Atak personalny

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

@patrick - wątpliwości co do pracy moderacji należy zgłaszać bezpośrednio do Administracji. To ostatnie przypomnienie w tym wątku. Było to podkreślane tyle razy przez Admin1 i innych moderatorów, że kolejną konsekwencją dla Ciebie będzie zakaz pisania w wątku.

 

mlb, omawianie i nawet krytyka pracy moderatorów nie może i mam nadzieję nie będzie podciągane pod tzw. taryfikator - ale oczywiście może w innym wątku.

 

Moja sugestia, nowy wątek: Uwagi na temat moderacji - założysz? Da się, czy nadal każda próba dyskusji będzie traktowana jako atak?

 

Panowie, zgodnie z sugestią Admin1, wyluzujmy - zacznijmy się szanować.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urojone ambicje jednego z modów prowadzą do dysfunkcji forum co jak najbardziej wiąże się funkcjonalnością.

Powoływanie się na nieadekwatne zapisy netykiety pkt 3-7 15 i 10 to albo nieporozumienie albo nieznajomość netykiety przez moda.

 

--> Administracja

 

dzisiaj znowu zauważyłem, że załadowany wpis nie pokazuje się od razu

lecz dopiero po wpisie innego usera.

Czyli dopóki ktoś coś nie napisze po mnie to nie widać mojego wpisu.

 

 

Z jakie przeglądarki korzystasz? A może korzystasz z caching proxy server (nie wiem jak to się nazywa po polsku)... Pytam gdyż próbowałem to u siebie odtworzyć i nie udało się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Administracja

 

Nie jestem skarżypytą.

Zawsze liczę na rozum w głowie nie tylko swojej ;)

 

Z jakie przeglądarki korzystasz?

 

Firefox

Oczywiście najnowszej wersji.

Taki problem zdarzył mi się po raz trzeci ale ten dzisiaj pierwszy raz od chyba 1,5 miesiąca.

W zakładce muzyka, teraz jest OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia, nowy wątek: Uwagi na temat moderacji - założysz? Da się, czy nadal każda próba dyskusji będzie traktowana jako atak?

 

Nie, takie wątki do niczego konstruktywnego nie prowadzą gdyż sędzia zazwyczaj nie jest w stanie sam siebie osądzić, a publiczny lincz to średniowiecze i na tym forum zwyczajnie nie przystoi. Jest określona ścieżka do takich zażaleń: Administracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Nie, takie wątki do niczego konstruktywnego nie prowadzą gdyż sędzia zazwyczaj nie jest w stanie sam siebie osądzić, a publiczny lincz to średniowiecze i na tym forum zwyczajnie nie przystoi. Jest określona ścieżka do takich zażaleń: Administracja.

 

Czyli nie zamierzacie się poddać ocenie forumowiczów. No cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem skarżypytą.

Zawsze liczę na rozum w głowie nie tylko swojej ;)

 

To nie ma nic wspólnego z donosicielstwem. To Administracja decyduje o powoływaniu/odwoływaniu/upominaniu moderatorów i dlatego taką przyjęliśmy ścieżkę eskalacji.

 

Firefox

Oczywiście najnowszej wersji.

Taki problem zdarzył mi się po raz trzeci ale ten dzisiaj pierwszy raz od chyba 1,5 miesiąca.

W zakładce muzyka, teraz jest OK

 

Też korzystam z Firefox 29.0.1, tyle że na Mac OS (OS X). Być może wersja na Windows ma jakiś problem z cache? Próbowałeś go wyczyścić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mlb

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z donosicielstwem. To Administracja decyduje o powoływaniu/odwoływaniu/upominaniu moderatorów i

 

Dla mnie ma, taki typ.

Takie zachowania zostawiam na real w stosunku do zachowań kryminogennych.

 

Zawsze liczę, że odpowiednia osoba się zreflektuje sama.

Poza tym szkoda pisać i gadać - nawet nie wiem gdzie ten Berdyczów jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick: co prawda to pytanie raczej do administracji, ale chyba mogę odpowiedzieć: IP.Board czyli silnik tego forum to produkt komercyjny i Site jedynie z niego korzysta, nie jest jego autorem. Poza tym Windows jest znane z mniejszych lub większych problemów z zarządzania pamięcią, akurat znam to ponieważ produkt który sprzedaje firma dla której pracuję działa głównie w środowisku Windows i nasi programiści czasami na to narzekają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wersja na Windows ma jakiś problem z cache? Próbowałeś go wyczyścić?

 

O to się raczej nie martw.

 

Jeśli problem występował tylko w jednym temacie (nowym i nieobciążonym) a w pozostałych nie to o co chodzi?

Mam nadzieję, że znowu nie będzie spychologii na Firefoxa i Windows.

Akurat takie odpowiedzi do tej pory były tutaj standardem.

 

Póki co nie robię wielkiego chalo, był to jednostkowy przypadek.

Tylko proszę sobie przypomnieć, że takie przypadki miały miejsce dość często bodaj w maju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

@patrick: co prawda to pytanie raczej do administracji, ale chyba mogę odpowiedzieć: IP.Board czyli silnik tego forum to produkt komercyjny i Site jedynie z niego korzysta, nie jest jego autorem. Poza tym Windows jest znane z mniejszych lub większych problemów z zarządzania pamięcią, akurat znam to ponieważ produkt który sprzedaje firma dla której pracuję działa głównie w środowisku Windows i nasi programiści czasami na to narzekają.

 

Ok, pytanie pomocnicze i naprowadzające ;-)

 

Kto jest klientem IP.Board?

 

PS. A najbardziej mnie śmieszy jechanie po Windows NT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xniwax: nie wiem, być może Administracja będzie w stanie to sprawdzić. Od pół roku rzadko używam Windows i powiem szczerze, że jeśli już muszę - to robię to z niechęcią. Ale to nie temat na ten wątek. Jedyne co mogę stwierdzić że w Firefox 29.0.1 na OS X 10.9.3 nie byłem w stanie tego powtórzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie robię wielkiego chalo, był to jednostkowy przypadek.

 

xniwax...

też mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Od pół roku rzadko używam Windows i powiem szczerze, że jeśli już muszę - to robię to z niechęcią.

 

No to sorry, ale ta wypowiedź jest daleka od profesjonalnej.

Tak to może sobie mówić "Pan od drukarki w TVN", a nie zawodowiec.

 

mlb, gdyby Cie na studiach tego nie uczono, to NT - czyli całe współczesne Windows - to jest de facto UNIX Dave Cutlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.