Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zniknęła data rejestracji użytkownika przy nicku. Teraz by się dowiedzieć od kiedy dany forumowicz jest na forum trzeba najechać na jego nick by dowiedzieć się o jego dacie rejestracji na portalu. Uciążliwe to!

Informacja o stażu na forum to dla wielu cenna informacja, nie widzę powodu by to ukrywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 lat jestem członkiem tutejszej społeczności i od 15 lat nierozwiązany pozostaje problem ogromu liczby niemerytorycznych wpisów, które „zabijają” nawet najciekawsze wątki. Pozwolę sobie zaproponować rozwiązanie, które w mojej ocenie pozwoliłoby z jednej strony uczynić to forum bardziej przyjaznym, a z drugiej nie wiązałoby się to z koniecznością dodatkowego angażowania moderatorów czy też zwiększenia restrykcyjności tutejszego regulaminu. Oto mój pomysł:

Każdy zakładający wątek bierze - jeśli zechce! - na siebie odpowiedzialność troszczenia się o merytoryczną spójność pojawiających się wpisów z tematem wątku. Możliwość realizacji takiego postulatu łatwo byłoby zrealizować wprowadzając tylko jedno potrzebne narzędzie – przycisk kwalifikujący wpisy forumowiczów do jednej z dwóch kategorii. Pierwsza z nich zawierałaby treści bezpośrednio lub pośrednio związane z tematem wątku, a druga stanowiła zbiór wpisów od tematu odległych. Standardowo (lub odwrotnie), każdy miałby wgląd do treści zawartych w pierwszej kategorii wpisów(tzw. na temat), ale po przyciśnięciu „jednego klawisza” mógłby rozszerzyć "głębokość penetracji" i mieć dostęp do wszystkich pozostałych treści.

W zasadzie nic więcej nie potrzeba. Z jednej strony zakładający wątek miałby tą namiastkę „władzy”, która pozwoliłaby mu na wartościowanie kolejnych wpisów, ale z drugiej strony ten jeden obowiązek porządkujący dodawane posty (w razie takiej potrzeby!), którego niedopełnienie nie skutkowałoby żadnymi innymi konsekwencjami niż powrót do formuły obecnie obowiązującej.

Bardzo proszę o Wasze komentarze i uwagi oraz wytknięcie - jeśli widzicie - słabości tego pomysłu. Gdyby moja propozycja się Wam spodobała  i zyskała spore poparcie to myślę, że byłaby szansa na odzew ze strony moderatorów i osób zarządzających tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zniknęła data rejestracji użytkownika przy nicku. Teraz by się dowiedzieć od kiedy dany forumowicz jest na forum trzeba najechać na jego nick by dowiedzieć się o jego dacie rejestracji na portalu. Uciążliwe to!

Informacja o stażu na forum to dla wielu cenna informacja, nie widzę powodu by to ukrywać.

Prawdopodobnie chodzi o to, że każdą taką informację silnik musi pobrać z bazy - czyli zamula

 

 

Zapisywanie 15s.

Dołączony post - natychmiast.

Edycja postu - natychmiast.

 

Czyli problem na styku silnik-baza danych. Admini mają logi, to może uda im się wyłapać. Pewnie jakiś głupi błąd jest.I tak jak u Ciebie:

Zapis - długo.

Dołączenie drugiego wpisu - natychmiastowe.

 

I edycja tak samo - w ułamku sekundy.

Cc:@dskrzypczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Edycja i dopisywanie idzie szybko, bo jest zrobiona inaczej niż dodawanie nowego posta.

Dziś rano poszedł mały update. Wyeliminowano jedno slowquerie, więc może trochę przyspieszy.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Dodaliśmy w menu głównym strony pozycję Kultura rozdzielając dotychczasowy Magazyn od Magazynu Kulturalnego.

Ułatwi to Wam nawigację i będzie mniej klikania. Jeśli ktoś chce poczytać o sprzęcie to kliknie Magazyn, jeśli o muzyce/płytach/koncertach to Kultura. 

Przy okazji pochwalimy się, że w Magazynie Kulturalnym rozdaliśmy już sporo płyt i wejściówek, a rozdamy jeszcze więcej. ? Polecamy więc obserwowanie Magazynu Kulturalnego pod tym linkiem lub wybranych zakładek. Przykładowo:

Jeśli chcesz obserwować zakładkę Muzyka to kliknij tutaj

Jeśli chcesz obserwować zakładkę Newsy to kliknij tutaj

Jeśli chcesz obserwować zakładkę Reportaże to kliknij tutaj

Jeśli chcesz obserwować zakładkę Wywiady to kliknij tutaj


Oczywiście zapraszamy do śledzenia Magazynu i Magazynu Kulturalnego, gdzie do końca roku pojawi się kilkaset nowych tekstów! Będzie więc dużo ciekawych treści do przeczytania.

Odwiedź już teraz Magazyn Kulturalny!

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Edycja i dopisywanie idzie szybko, bo jest zrobiona inaczej niż dodawanie nowego posta.

 

Dziś rano poszedł mały update. Wyeliminowano jedno slowquerie, więc może trochę przyspieszy.

Czyli wiecie gdzie jest wąskie gardło

 

 

Dodawanie nowego posta bez zmian.

 

Mam wrażenie, że silnik każdorazowo sprawdza moje uprawnienia w bazach CIA/FBI/KGB/FSB/GRU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać żadnego załącznika, osignelem limit. Dajcie więcej MB, albo możliwość wykasowania starych zdjęć, które nic nie wnoszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka w dziele ogłoszenia dziala bardzo nieprzewidywalnie. Dla przykładu wpisujemy ps audio i wychodzi nam brak wyników, gdzie są aktualnie dwa urządzenia tej firmy ogłoszone.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Dzięki sprawdzimy to. Możesz podać linki do tych ogłoszeń proszę?

edit: 
już znalazłem. Faktycznie wygląda na to, że jeśli jest coś ze spacją, to nie znajduje.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dostałem bana w wątku o Dobroczyńcy Ludzkości i obuwiu jego.

To, że nie pozwalacie pisać - jeszcze jakoś jestem w stanie zrozumieć. 

Ale fakt, że nie pozwalacie CZYTAĆ - przypomina mi jako żywo, najbardziej ohydne postępki zatęchłej komuny. Taka swoista "nowa zmiana", jak sądzę...

 

Nieładne to jest, proszę Was.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, nie sledzilem calego watku, ale czy chcesz przez to powiedziec, ze to forum daje mozliwos forentom (nie admistracji) sterowania dostepu dla innych uzytkownikow?

Toz to juz najgorsza CENZURA i PRYMITYWIZM w komunikacji na otwartych platformach. 

I audiostereo.pl chce cos takiego wprowadzic?

toz to gorzej niz stara komuna, pomieszana z sredniowieczem!!!!

slow mi brakuje,

WSTYD, WSTYD,, WSTYD...

W zasadzie to by trzeba cale tskie forumn „zbanowac“ :-;

 

PS. Lepiej bys cie sie skupili nad tym, jak zredukowac ilosc banerow, reklam i innych popupow, ktore w miedzy czasie sa tak upierdliwe, ze (n.p. na iPadzie) prawie ze nie mozna nic neostroznie dotykac, by nie startowac jakis nie zyczonych, przeszkadzajacych stron.

Powoli przechodzi ochota, na odwiedzania tej strony..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezlitosna Niusia

dostałes bana jak widze od moderacji , nie będe publicznie komentował za co

jak sądze dobrze wiesz za co

obecnie ban automatem blokuje całkowicie dostęp do wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cir napisał:

Bezlitosna Niusia

dostałes bana jak widze od moderacji , nie będe publicznie komentował za co

jak sądze dobrze wiesz za co

obecnie ban automatem blokuje całkowicie dostęp do wątku

To od kogoście ten nowy system kupili? Od Ruskich, czy od Kima? Bo wdrażacie go tak, że ręce opadają...

Wiesz, @cirze drogi, żem ugodowy człek, z Moderacją się nigdy nie żarłem, ni nie ujadałem na Was wściekle. Taką macie robotę. 

Tu jednak muszę zaprotestować.

Wiem, za co zebrałem baty i bana. Choć - nie wiem, kto personalnie mi lagą przez durny łeb przyłożył. A wypada się przedstawić "ja, ten i ten - wywalam cię, sznurze". I tej "mordy w kubeł" - nie zamierzam oprotestowywać. Może się za te kilka 'wyrazów' należało... Choć się czasem ciężko pohamować, oceniając polskich polityków.

Natomiast - nie zgodzę się nigdy, żeście wydumali sobie, iż zbanowany user nie ma prawa PRZECZYTAĆ, co Koledzy (lub nie-Koledzy) piszą w temacie. 

Gdy się nad tym zastanowisz przez sekundę, ufam, że przyznasz mi rację.

Pozdrawiam. Jacek.

 

A tak coś jeszcze: ten ban to jest na wieki wieków?  Do wyborów? Do wypuszczenia Misiewicza z kryminału? Do kiedy?

Pytam naiwnie, bo skoro "nowe porządki", to i Regulamin pewnie równie zawiły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ban na watek blokuje dostep do czytania i  blokuje równiez lajkowanie w wątku

osoba zbanowana dawniej brała dalej czynny udział w awanturach prze rozdawanie lajków

obecny zakres bana jest niejako z automatu , tak jak to  ustawił  autor nowego silnika lub admin /nie znam szczegółów /

kazdy ban mozna zdjąc tylko pewnie wtedy zbierzesz szybciej punkty w tym watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cir napisał:

kazdy ban mozna zdjąc tylko pewnie wtedy zbierzesz szybciej punkty w tym watku

to po co je nakładać skoro po uzbieraniu okreslonej ilości punktów automat i tak zamyka dostep do forum na 10 dni?

Czy udzielanie i punktów i bana nie jest podwójnym karaniem za ten sam wpis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cir napisał:

nie -nie jest

Jaka zatem jest podstawa zdjęcia bana dla uzytkownika , który tego bana na wątek otrzymał

i czy cos na ten temat mówi regulamin forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cir napisał:

ban na watek blokuje dostep do czytania i  blokuje równiez lajkowanie w wątku

Czy w Moderacji/Administracji jest choć jedna przytomna osoba, która zdaje sobie sprawę że tak zorganizowany ban w wątku widocznym dla gości powoduje, iż niezarejestrowani widzą wątek, a Użytkownicy (czyli mimo wszystko wciąż bardziej wartościowe osoby) mają wtedy brak dostępu gdy są zalogowani? Czy taka dyskryminacja jest w jakiś sposób uregulowana w Regulaminie? Bo z definicji jest to dyskryminacja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ban na wątek dotyczy bocznicy, to nie jest to wtedy żadna dyskryminacja gdyż niezalogowani i tak bocznicy nie widzą.

 

Za taki stan rzeczy jaki jest teraz możecie podziękować kolegom, którzy mimo bana brali bardziej lub mniej czynny udział w dyskusji w wątkach, w których zostali zbanowani.

Ja rozumiem, że w wątkach około politycznych ciśnienie czasem skacze. Rozwiązanie problemu jest przecież banalne. Zamiast moderację mieszać z błotem wystarczy panować nad klawiaturą i nie skakać sobie cyfrowo do gardeł z pominięciem wszelkich zasad kulturalnej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na przestrzeni lat zauważyłeś CHOĆ JEDNO SŁOWO w moich postach, które by wyczerpywało określenie "mieszanie moderacji z błotem"?

I - czy zamiast wylewania dziecka z kąpielą i ustanawianiu zakazu CZYTANIA (!!!!!!!!), nie można nieborakowi po prostu wyłączyć możliwości 'lajkowania' w danym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szaman777 napisał:

Ja rozumiem, że w wątkach około politycznych ciśnienie czasem skacze. Rozwiązanie problemu jest przecież banalne. Zamiast moderację mieszać z błotem wystarczy panować nad klawiaturą i nie skakać sobie cyfrowo do gardeł z pominięciem wszelkich zasad kulturalnej dyskusji.

Ostatnia dyskusja o banach w konkretnym wątku jest dobrą okazją ponownie przypomnieć to co, napisałem w tym wątku 16.12.2018 roku:

"W temacie "Kubica F1" nie brałem udziału w żadnej pyskówce czy przepychance. Otrzymałem ban na temat. Próba wyjaśnienia zakończyła się dwukrotnym nałożeniem punktów karnych za atak na Moderację, a wpisy rzekomo będące tym atakiem zostały usunięte z niniejszego tematu. Tematu, który jest miejscem do dyskusji o moderacji - tak obwieścił niedawno Admin. Każdy, kto zdążył przeczytać usunięte wpisy widział, że nie były one atakiem na Moderację. Nie były bowiem pisane językiem  wskazującym na ostry i nagły przejaw emocji. Uważam, że to określenie jest nadużywane."

Mój wpis w tamtym wątku odnosił się do predyspozycji Kubicy do startów w F1 i  był perspektywiczną oceną jego możliwości. Utrzymany w stylu ciętej satyry, ale z pewnością nie zawierał wulgaryzmów i nie był chamski. W mojej ocenie nie podobał się, ponieważ nie hołubiłem w nim tego zawodnika. Życie pokazało, że miałem rację - Kubica jest ciągle pierwszy lub drugi. Od końca. I nadal nie chce przyjąć do wiadomości, że to sport już nie dla niego.

A ja nadal mam bana na ten wątek. Może pora, żeby go zdjąć.

Podsumowując. Skacze i to mocno obu stronom. W obu przypadkach hamulcem powinien być Regulamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomekkk1 napisał:

Czy w Moderacji/Administracji jest choć jedna przytomna osoba,

poczytaj wpierw o co chodzi

dotyczy bocznicy

póki co widze komplet userów którzy maja odwieczny problem z moderacja , dziwne tylko ze kolejny raz niektórzy maja dostep do konta mimo banów i paru stron ostrezzen i nikt im nie robi problemów

ale zawsze jest zła moderacja

////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Zyzol i wszystkie twoje konta bo robi sie to juz nudne

ban na watek Kubicy masz bezterminowy za słowa jakich uzyłeś atakujace nie tylko Kubice ale równiez wszystkie osoby niepełnosprawne 

Spoiler

 

EOT

1 godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Czy na przestrzeni lat zauważyłeś CHOĆ JEDNO SŁOWO w moich postach, które by wyczerpywało określenie "mieszanie moderacji z błotem"?

ale innych mieszałes z błotem - dosłownie i to w końcu stało sie problemem

OK  bana nie masz , powodzenia tyle ze ustalmy raz na zawsze jesli pojedziesz ostro personalnie to juz nikt go nie zdejmie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cir napisał:

poczytaj wpierw o co chodzi

dotyczy bocznicy

Ależ nie dotyczy bocznicy, w nosie mam akurat płacz osób, które praktycznie z tego działu nie wychodzą. Dotyczy to całego Forum, które w większości jest dostępne dla niezalogowanych, a blokada zdaje się również i tam funkcjonuje...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, cir. Postaram się zastosować do zaleceń.

Tylko tu nawet nie chodzi o mój casus i tego całego bana.

Tu chodzi o fakt, że nie pozwalacie zbanowanym ludziom czytać. CZYTAĆ!!!!!!!!!

Wiesz, jak to odbiera przeciętny, zupełnie niezainteresowany naszym Forum człowiek, który dowiaduje się o takich praktykach???? I jak to określa jednym słowem????

 

Nie powiem Ci, bo zaś bym oberwał. Duży chłopiec jesteś - domyśl się, co to za słowo.

 

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

Jacek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Tu chodzi o fakt, że nie pozwalacie zbanowanym ludziom czytać. CZYTAĆ!!!!!!!!!

watków na bocznicy dodaj ,w kórych sie okładacie bez jakiegokolwiek umiaru

gdyby nie problemy nie byłoby banów , bany dotyczą wyłacznie osób stale łamiacych regulamin moze napiszmy to wprost a nie przypadkowych osób

co było pierwsze problem z userem  czy bany ? , to powtarzające sie problemy wymusiły powstanie banów to chyba logicze a ze zakres bana sie nie podoba ?

wystarczyło pilnowac sie regulaminu i netykiety choc troche , ale oczywiscie nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się okładam z umiarem i też mam banika dożywotniego praktycznie za darmo, bo moderator nie wytrzymał i się zemścił - i nie narzekam...??? Fajnie mieć bana za darmo - bez bana nie ma bata ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cir napisał:

póki co widze komplet userów którzy maja odwieczny problem z moderacja , dziwne tylko ze kolejny raz niektórzy maja dostep do konta mimo banów

 

5 godzin temu, cir napisał:

OK  bana nie masz

Cir kilka miesięcy temu doatałem bana na wątek kościelny , który został zdjety kilka dni temu mimo  ,że nie sładałem w tej sprawie żalów na otwartym forum

dlatego pytałem na jakiej podstawie są te bany zdejmowane

teraz czytam ,że zdjałeś bana BN  i  znów nie wiadomo na jakiej podstawie bo mój ban np został

jesli działania te są tylko w gestii widzimisię moderatora to warto to jasno napisać i nie chowac głowy w piasek

tu z uzasadnienia mojego ostatniego ostrzeżenia

"Z pewnością? A jakiś dowód tych twierdzeń.  Wpis prowokacyjny i obraźliwy. "

jest to próba podjecia dyskusji z ukaranym w ostrzeżeniu

odpowiedzieć nie mogę gdyz nie wiem kto nałozył ostrzeżenie poza tym od dyskusji jest chyba pw lub wątek

z takiego uzasadnienia ostrzeżenia wypływa dla mnie jeden wniosek ,ze moje poglądy nie spodobały się i to wszystko

ten mój wpis jest tylko po to by zwrócić uwage na problem

nie oczekuję na niego odpowiedzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.