Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby znowu spowalniał silnik AS? Wolne logowanie się i w dodatku zakończone komunikatem o błędzie, a mimo to można wejść na Bocznicę. Do tego wolne otwieranie się wątków i dodawanie wpisów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, przemak napisał:

Takie uwagi moderatorskie są na forach i to jest IMO doskonałe rozwiązanie. Dodałbym też jako zasadę, że uwagi moderatorskie powinny być tylko w takiej formie, a nie w formie oddzielnych postów użytkowników/moderatorów. Z uwagami moderatorów nie można dyskutować, z uwagami użytkowników można. W sytuacji moderatorów nie wiadomo, w jakiej formie oni się wypowiadają. Więc labo dwa niezależne konta dla moderatorów, albo lepiej i widoczniej takie uwagi w poście.

Tylko że jak robię uwagę moderatorską w poście z przed 12 godzin to pies z kulawą nogą tam nie zajrzy i tyle warta ta uwaga.

Ma sens jeśli jest pisana na bieżąco .

Uwaga zrobiona jako odpowiedź idzie na początek i trafia do dyskutujących.

To jest moje zdanie.

A odnośnie oddzielnego konta dla moderatora to miałaby sens jeśli dodamy jeszcze anomimowość w sensie moderator to moderator i CHGW kto to jest i forumowicze nie wiedzą kto ich w danej sprawie moderuje. Takie info widzieliby tylko inni moderatorzy i admin ?

I jeszcze zawodowi moderatorzy , którzy siedzą 7/24 i działają szybko, sprawnie i bezstronnie ?

I ciekawe kto to będzie robił, bo fajne takie korpo pomysły ale na wszystko musi być kasa, a ja jako Stench nie płacę za YT i wiele innych rzeczy i nie wiem czy chciałbym płacić za AS np 20 cebulionów miesięcznie za pełen dostęp albo może 5 bez bocznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sine Metu napisał:

@dskrzypczak

Widzę że McGyver rządzi - 3 razy po 2 punkty bez uzasadnienia - a ja prywatnych animozji nie zaakceptuję.
 

 

Noc długich noży?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, Zyzol napisał:

Czyżby znowu spowalniał silnik AS? Wolne logowanie się i w dodatku zakończone komunikatem o błędzie, a mimo to można wejść na Bocznicę. Do tego wolne otwieranie się wątków i dodawanie wpisów. 

O działaniu silnika nic nie wiem ale to znaczy że nie dostałem na ten temat info.

JAk coś jest robione to musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak skończą to może znów przyspieszy.

Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

9 minut temu, Sine Metu napisał:

Proszę usunąć moje konto na AS.

Kont nie usuwamy, proszę o zrobienie odpoczynku od AS, potem maila z potwierdzeniem decyzji to dołożymy blokadę czasową. Jak będziesz chciał wrócić to konto będzie czekało.

I my też ?

11 minut temu, Sine Metu napisał:

Widzę że McGyver rządzi - 3 razy po 2 punkty bez uzasadnienia - a ja prywatnych animozji nie zaakceptuję.

Co do prywatnych, nieuzasadnionych animozji to masz rację. Dorzuć konkrety bo w tej sytuacji to rzucasz ogólnikiem i trudno coś w powiedzieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

Czyżby znowu spowalniał silnik AS?

To przez dodawanie punktów karnych .?

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Proszę usunąć moje konto na AS.

Nie wygłupiaj się , to było przecież do przewidzenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Jaro_747 said:

 

Noc długich noży?

Mylę, że ne ma się czym przejmować, moderatorzy przychodzą i odchodzą, a użytkownicy zostają ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Ze względu na prowadzone prace przez kilka najbliższych godzin dodawanie postów może trwać dłużej niż zwykle. Przepraszamy za problemy.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sine Metu napisał:

Proszę usunąć moje konto na AS.

Przestań się mazgaić. Bądź mężczyzną, który ma jaja.
Nie odchodź...będzie nam brakować Twoich wklejek. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... kiedyś był dość spory wysyp tych....  ,, proszę usunąć konto,, ... by po czasie po cichu w delikatnym przebraniu - wracali....przecież po prostu można przestać pisać i tyle, czy trzeba aż takie demonstracje urządzać....ci pierwsi którzy kiedyś....,, proszę usunąć konto,,  nie tylko chcieli zabrać swoje zabawki ale przy okazji rozpieprzyć całą piaskownice ....powrót w innej pelisie nie zawsze gwarantuje anonimowość ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, dudek1 napisał:

a użytkownicy zostają ?

Napisał forumowicz z 40 dniowym stażem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stench napisał:

Napisał forumowicz z 40 dniowym stażem ?

Buddysta jakiś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, dudek1 napisał:

Mylę, że ne ma się czym przejmować, moderatorzy przychodzą i odchodzą, a użytkownicy zostają ?

 

święte słowa zważywszy na autora ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.11.2020 o 13:28, stench napisał:

A odnośnie oddzielnego konta dla moderatora to miałaby sens jeśli dodamy jeszcze anomimowość w sensie moderator to moderator i CHGW kto to jest i forumowicze nie wiedzą kto ich w danej sprawie moderuje. Takie info widzieliby tylko inni moderatorzy i admin

To dlaczego tego nie zrobią? Już dawno proponowałem osobne anonimowe konta dla Moderatorów. Mod1, Mod2, ... Dla was to będzie niewygodne ale chyba lepsza jest ta niewygoda niż regularne obrywanie od userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od zawsze jestem zdania że w warunkach tego konkretnego forum lepsza jest pełna jawność niż pełna anonimowość. W warunkach jawności sprawa jest prosta, niech każdy moderator jawnie działa tak, żeby nie miał się czego wstydzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JuG napisał:

To dlaczego tego nie zrobią? Już dawno proponowałem osobne anonimowe konta dla Moderatorów. Mod1, Mod2, ... Dla was to będzie niewygodne ale chyba lepsza jest ta niewygoda niż regularne obrywanie od userów.

I tak, i nie. Każdy moderator powinien mieś swoje stałe, unikalne konto, ale anonimowe.

Dlaczego?

Wierzę że przynajmniej niektórzy są w stanie oddzielić własne emocje od obiektywnej oceny sytuacji,

Ktoś może wierzyć w skuteczność foliowych kapeluszy, ale jednocześnie mieć świadomość że są ludzie do nich nieprzekonani. I w razie pyskówki idącej zbyt daleko poskromić i jednych i drugich.

Brak anonimowości powoduje przypisanie pewnych poglądów do działań moderacyjnych i ewentualny spór czy dyskusja zamiast o moderacji jest o moderatorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się wstydzić pracy, jakiej się samemu podjęło wykonywać.  Jeśli tak jest, to się do niej nie nadaje.

Niewidzialna ręka sprawdza się jedynie przy czynieniu dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jar1 napisał:

Niewidzialna ręka sprawdza się jedynie przy czynieniu dobra.

Ano właśnie. Moderator powinien czynić dobro poskramiając co bardziej krewkich, zacietrzewionych czy zwykłych pieniaczy. Nie ma naprawiać świata czy walczyć o powszechną szczęśliwość. Poczucie misji potrafi być zgubne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Jaro_747 napisał:

Każdy moderator powinien mieś swoje stałe, unikalne konto, ale anonimowe.

Dlaczego?

Wierzę że przynajmniej niektórzy są w stanie oddzielić własne emocje od obiektywnej oceny sytuacji,

A co z pozostałymi, którzy nie potrafią ich oddzielić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

A co z pozostałymi, którzy nie potrafią ich oddzielić?

Ponieważ będą mieli stałe konto po jakimś czasie będzie wiadomo, że np. moderator Zdzisław tępi wszystkich którzy uważaja że tranzystor jest lepszy od lampy. I wtedy pozostaje skarga na moderatora i ruch po stronie forum. Czyli tak, jak teraz.

Przecież teraz też mamy stronniczych moderatorów, a czy nazywają się stench (to oczywiście wyłącznie przykład), czy Zdzisław co za różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jaro_747 napisał:

Brak anonimowości powoduje przypisanie pewnych poglądów do działań moderacyjnych i ewentualny spór czy dyskusja zamiast o moderacji jest o moderatorze.

Zasadą tutaj jest że nie moderujemy za poglądy, tylko za niestosowne zachowania. Fakt, że w przeszłości przestrzeganie tej zasady nie było pilnowane przez administrację, ale nic nie stoi na przeszkodzie by teraz dążyć do jak najściślejszego przestrzegania tej zasady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Zasadą tutaj jest że nie moderujemy za poglądy, tylko za niestosowne zachowania. Fakt, że w przeszłości przestrzeganie tej zasady nie było pilnowane przez administrację, ale nic nie stoi na przeszkodzie by teraz dążyć do jak najściślejszego przestrzegania tej zasady. 

Czy administracja przeczyta ten post?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Zasadą tutaj jest że nie moderujemy za poglądy, tylko za niestosowne zachowania. Fakt, że w przeszłości przestrzeganie tej zasady nie było pilnowane przez administrację, ale nic nie stoi na przeszkodzie by teraz dążyć do jak najściślejszego przestrzegania tej zasady. 

Aha.

No to zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toptwenty napisał:

Czy administracja przeczyta ten post?

Nie wiem, jestem moderatorem a nie administracją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory przygłup dal mi punkt ostrzeżenia za tą k**wę która prawie w co drugim poście sprytnie obraza ludzi ?

Robi wam ruch to go bronicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Ponieważ będą mieli stałe konto po jakimś czasie będzie wiadomo, że np. moderator Zdzisław tępi wszystkich którzy uważaja że tranzystor jest lepszy od lampy.

Jeśli każdy moderator będzie anonimowy, to w życiu nie zgadniesz kto Ci dał bana czy punkty karne.
Możesz sobie tylko przypuszczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

Jeśli każdy moderator będzie anonimowy, to w życiu nie zgadniesz kto Ci dał bana czy punkty karne.
Możesz sobie tylko przypuszczać.

A nie, nie!!!

I tutaj dochodzimy do punktu drugiego. Bany i punkty muszą być podpisane. I to wymaganie tworzy z anonimowością nierozłączną całość. Nie wiemy kim jest Zdzisław, ale wiemy ze to on. Odpowiada za swoje działania i nie może schować się za kimś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.