Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, McGyver napisał:

Lekarzu, ulecz się sam. Taka życzliwa sugestia.

Czy ty jesteś pierdolnięty ? Idz pouczaj swojego koleżkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zaczęło 5 lipca 2020, w wątku "Jak Polacy zniszczyli swoją przyszłość". 

Nie było reakcji "urzędowej", więc skromnie zakasałem rękawy.

A teraz fajrant.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jar1 napisał:

Są już co najmniej trzy nowe fora.

Bo z każdego spieprzali przed Vlado do następnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jar1 napisał:

Są już co najmniej trzy nowe fora.

Owszem, ale powstanie tylko jednego z nich jest bezpośrednim skutkiem tutejszej działalności Vlado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Bo z każdego spieprzali przed Vlado do następnego...

planeta powstala w inny sposób ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jar1 napisał:

Są już co najmniej trzy nowe fora.

A to proszę namiary na priva. Z ciekawości zajrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulinarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jar1 napisał:

Są już co najmniej trzy nowe fora.

 

7 godzin temu, McGyver napisał:

Owszem, ale powstanie tylko jednego z nich jest bezpośrednim skutkiem tutejszej działalności Vlado.

Z powodu Vlado trochę czasu to trwało , patrząc na Twoje tempo ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Taaa...

No i to jest właśnie dowód na to, ze mój pomysł jest słuszny. Parę osób zmontowało na Vlada  histeryczną wręcz nagonkę bo nie mogło oddzielić jego moderacji od tego, co pisał na forum.

Vlad to chyba moderował pod to co sam pisał. 

A arkadowski, ten to dopiero moderował.?

I to jest moja ocena a nie atak na moderację. Na dodatek we własciwym wątku.

Kiedyś pewnie bym za to dostał punkty a post by zniknął.? 

11 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Z jego działaniami spotkałem się wyłącznie na Bocznicy więc może rzeczywiście nie wiem wszystkiego.

Ja też. Bana dostałem za to, że w wątku o dobrych piosenkach dla dzieci, czy jak on tam się  nazywał, dałem przykład Arki Noego. Nie wiedziałem, czy jego zachowanie było bardziej śmieszne, czy żałosne.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, McGyver napisał:

W całej historii forum nikt nie narobił tyle szkód co Vlado, nawet Palton. Vlado swoje prywatne animozje rozwiązywał naciskaniem guziczków które mu dano jako moderatorowi.

A przy tym cały czas podkreślał jak to bardzo kocha swoje owieczki. ?

35 minut temu, jezz napisał:

Bana dostałem za to, że w wątku o dobrych piosenkach dla dzieci, czy jak on tam się  nazywał, dałem przykład Arki Noego.

Serio? ?
To aż nieprawdopodobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xetras napisał:

Mam prośbę - usuńcie te posty o byłym moderatorze.

Co to kogo obchodzi ?

PS.

Już epitety zaczynają latać.

Był czas, że w wątku poświęconym moderacji nie wolno było pisać o moderacji.

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Serio? ?
To aż nieprawdopodobne.

Serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może stworzyć ankietę albo fanklub najlepszego moderatora ?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xetras napisał:

To może stworzyć ankietę albo fanklub najlepszego moderatora ?

?

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że w tym watku będzie można o tym rozmawiać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

wydaje się, że moderacja to wymysł i wynik pewnego rodzaju myślenia przejętego z innych dziedzin życia'.

To, że panuje na forach, sprawia, że jej obecność jest jakby oczywista. Narzucanie określonego sposobu zachowań, jest widoczne praktycznie wszędzie i praktycznie wszędzie, ludzie "traktowani moderacją" będą narzekać ale i co kuriozalne, tego traktowania będą się domagać. Bo, jak może być inaczej, skoro niby dorośli ludzie pozwalają traktować siebie jak dzieci lub opóźnieni w rozwoju, ale też sami tak postępują, donosząc na siebie lub ciesząc z otrzymanej emotki.

 I czemu dziwić się, że ci, którym dano dodatkowe narzędzie, nagle wyzwalają w sobie odruchy do tej pory ukryte, które, jakże ochoczo i gorliwie, podczas wypełniania nowych obowiązków' prezentują? Taki ktoś zrobi wiele, by się wykazać i otrzymane możliwości utrzymać.

Ale, to wszystko, to jedynie przejaw deficytów.

Zatem, czy moderacja i jej natrętna obecność jest oczywista i konieczna? Nic bardziej mylnego. 

Człowiek, który jest normalny, zachowuje się zgodnie z tym stanem i zbędne są jemu jakiekolwiek wytyczne do prezentowania siebie. Warto sobie uzmysłowić, że zmuszanie ludzi, do, choćby zaprzestania używania słów uznanych za wulgarne w przypadku, kiedy samemu się ich używa, jest bezpośrednim powodem do czerpania z tej możliwości wręcz zwierzęcej satysfakcji. Zasady dotyczące tzw. ataków personalnych, nadmiernie interpretowane, zaś te dotyczące "ataków na moderację" żywcem przeniesione z narzuconych relacji policja-obywatel, pokazując kto ma władzę.

Należy, w zasadzie, zrozumieć powód tego stanu i tego, kto ma w tym interes. Komu utrzymywanie forum służy?

Trzeba też wiedzieć, że tak, jak w innych przypadkach życia, w których ludzie czują się osaczani i zmuszani do różnych zachowań, każdy, mimo wszystko, ma jeszcze tę możliwość, by samemu ocenić, czy mu się opłaca wchodzić i uczestniczyć w czyimś przedsięwzięciu, samemu mając z tego praktycznie zerowy pożytek.

Zawsze można wyjść z lokalu, zamiast na siłę trzymać się krzesła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jezz napisał:

Vlad to chyba moderował pod to co sam pisał. 

A arkadowski, ten to dopiero moderował.?

A palton lunatykował ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kazik-t napisał:

Należy, w zasadzie, zrozumieć powód tego stanu i tego, kto ma w tym interes. Komu utrzymywanie forum służy?

To co wklejał "lukasiak warszawka" to akurat było dość paskudne.

Panel moderacyjny jest od tego żeby było zgodnie z prawem.

Forum to coś jak skrzyżowanie albo pudełko czekoladek z Forrest Gumpa - jest otwarte .Czyli podatne na zmanipulowanie (aby do tego nie dochodziło mamy moderację i pół godziny na wycofanie posta).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 27.11.2020 o 08:07, Miroslav1 napisał:

.... kiedyś był dość spory wysyp tych....  ,, proszę usunąć konto,, ... by po czasie po cichu w delikatnym przebraniu - wracali....przecież po prostu można przestać pisać i tyle, czy trzeba aż takie demonstracje urządzać....ci pierwsi którzy kiedyś....,, proszę usunąć konto,,  nie tylko chcieli zabrać swoje zabawki ale przy okazji rozpieprzyć całą piaskownice ....powrót w innej pelisie nie zawsze gwarantuje anonimowość ? 

Tak, masz 100% racji. 

------------

To forum nie jest idealne, użytkownicy tego forum też nie są idealni, tak samo jak i moderacja. Więc wiadomo, że nie zawsze jest kolorowo i rozumiem, że komuś w pewnym momencie może to miejsce przestać odpowiadać i chce je opuścić. I wszytko OK, tylko wystarczy wtedy przestać się logować i temat z głowy. Możemy też (na prośbę użytkownika) zblokować mu możliwość pisania jeśli ma słabą wolę...

Ale usunięte czy zblokowane konto i tak zostawi za sobą zawartość na forum w postaci wpisów, jakie ta osoba wygenerowała, pod Jego nickiem. I tak być musi, bo nie może powtarzać się sytuacja, że w archiwalnych wątkach post "Gościa" odpowiada innych "gość" bo sobie zażyczyli usnąć konto i teraz z archiwalnej dyskusji robi się, trudny do przeczytania bałagan. Szczególnie, że pamiętając te wątki czy widząc w cytatach kim byli Ci gościcie, wiem że pomimo tego iż mieli wtedy usunięte konto, teraz jakby nigdy nic piszą pod nowymi nickami. Wielu z nich przechodziło już drogę usuwania i wracania pod innym nickiem po kilka razy. Więc po co nam zawracać głowę?

Jak tak mu to forum nie odpowiada to niech z niego nie korzysta i tyle... Wrócić może zawsze, ale niech wróci pod prawdziwym nickiem, bo to już nie jest fair, pod innym nickiem udawać kogoś innego - nie fair w stosunku do innych userów.  Bierzmy odpowiedzialność za swoje posty sprzed miesięcy czy lat i nie udajmy kogoś innego. 

15 godzin temu, Mysza 13 napisał:

Czy w.w. Vlado ma jakąś szansę ustosunkowania się do pow. opinii ?

Ale po co? 

Jest dosyć duża zgodność i w moderacji i administracji i wśród użytkowników, że działania Jego to był duży błąd i wyrządziło sporo szkód. Nie sprawdził się i tyle. Trzeba Go było odsunąć znacznie wcześniej, to kolejny błąd. Więc po co tu pytać Go o zdanie, co On o tym myśli, skoro efekty Jego działań są, aż nadto czytelne? Zapewne intencje miał dobre, ale co z tego...

15 godzin temu, piorasz napisał:

Szczerze mówiąc będę się bardziej niż Administracja przyglądał poczynaniom nowego Moderatora.. Z jednej strony fajnie bo na forum to konkretny człowiek. Ale z drugiej strony... Branżysta 

No i bardzo dobrze, jeżeli znajdziesz gdzieś przykłady gdzie wykorzystuje swoją pozycję do promowania swojej działalności czy firm znajomych itp. to na pewno szybko zareagujemy - umowa z Nim jest jasna, że te tematy będzie omijał.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć plasik! 

Nie wiedziałem, że nadal jesteś modem.

Masz jeszcze kontakt z panem , który zawsze w torbie miał jakiś genialny kabelek z kilka złotych ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fox733 napisał:

Cześć plasik! 

Nie wiedziałem, że nadal jesteś modem.

Masz jeszcze kontakt z panem , który zawsze w torbie miał jakiś genialny kabelek z kilka złotych ? ?

A nie miał przypadkiem grzebienia którym czesał się Elvis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, plastik1989 napisał:

Jak tak mu to forum nie odpowiada to niech z niego nie korzysta i tyle... Wrócić może zawsze, ale niech wróci pod prawdziwym nickiem, bo to już nie jest fair, pod innym nickiem udawać kogoś innego - nie fair w stosunku do innych userów.  Bierzmy odpowiedzialność za swoje posty sprzed miesięcy czy lat i nie udajmy kogoś innego. 

 

Dwukrotnie opuszczałem to forum. Publiczna prośba o skasowanie konta była z mojej strony zawsze formą protestu po wyczerpaniu innych możliwości. Za pierwszym razem powrót pod moim nickiem nie był możliwy, system stwierdził, że jest zajęty. Przy pierwszym pytaniu, potwierdziłem swój poprzedni nick publicznie. Za drugim razem, nie było tego problemu. Zawsze biorę pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi (gdyby to było komuś potrzebne: gość passer i LTD12, to aktualny passer, jak zawsze ? z Łodzi)

Proszę nie uogólniać. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez passer

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zawsze biorę pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi (gdyby to było komuś potrzebne: gość passer i LTD12, to aktualny passer, jak zawsze z Łodzi)
Proszę nie uogólniać. Pozdrawiam


Jeśli się nabroi to zawsze należy brać za to odpowiedzialność. Niektórym się wydaje, że forum to takie miejsce gdzie można nasrać a potem ubrać maskę czy nawet "zdobyć" nową tożsamość i zacząć życie od nowa. Ja osobiście nie chcę mieć nic wspólnego z takimi ludźmi.
Są też tacy, którzy "zmianę tożsamości" tłumaczą pewnymi okolicznościami..
Tylko że po co było palić za sobą mosty i w dodatku w chamski sposób?
Są też tu tacy którzy spalili za sobą mosty, zdeptali i opluli Władze forum a teraz powrócili jagby nigdy nic się nie stało i dalej bezkarnie się panoszą.
Winni nie są ludzie. To "system" za to odpowiada.
Pozwól psu nasikać do łóżka to na spacer pójdzie tylko pobiegać a po powrocie do domu znowu wskoczy do łóżka żeby to zrobić.
I przykro o tym pisać ale niektórych ludzi jak nie złapiesz krótko za mordę i nie nauczysz to będzie się zachowywać jak to biedne zwierzę.
Niestety dotyczy to nawet tak zwanej Inteligencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, passer napisał:

Dwukrotnie opuszczałem to forum. Publiczna prośba o skasowanie konta była z mojej strony zawsze formą protestu po wyczerpaniu innych możliwości. Za pierwszym razem powrót pod moim nickiem nie był możliwy, system stwierdził, że jest zajęty. Przy pierwszym pytaniu, potwierdziłem swój poprzedni nick publicznie. Za drugim razem, nie było tego problemu. Zawsze biorę pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi (gdyby to było komuś potrzebne: gość passer i LTD12, to aktualny passer, jak zawsze ? z Łodzi)

Proszę nie uogólniać. Pozdrawiam

No i tu też się całkowicie zgodzę i rozumiem, że takie sytuacje mogły mieć miejsce. To co wcześniej pisałem o tym, że moderacja też nie jest idealna tyczy się właśnie takich rzeczy, wiem doskonale, że sporo ludzi w przeszłości odeszło lub zostało usuniętych przez moderację, a kasowanie kont było publiczną formą protestu (dla mnie zrozumiałą). 

Ale byli też tacy, którzy odeszli bo to forum jest "takie i owakie" ogłosili to publicznie używając wulgaryzmów, dodali kilka słów na temat moderacji, administracji, a często i ich rodzin. Teatralnie rozstali się z forum, by odejść do innego lepszego miejsca, a tego samego dnia założyli sobie konto klona na audiostereo... I wcale to nie był pojedynczy przypadek, lecz pewien trend. Potem ta grupa osób niezwykle zdziwiona z jakim zapałem moderatorzy ich stąd wywali z kolejnymi kontami klonami. 

W każdym razie, ani moderacje nie była bez winy, ani część użytkowników - tak jak to widzę. W wyniku tej bezsensowej szarpaniny głownie ucierpieli Ci co stali z boku o obrywali od jednego ze wspomnianych wcześniej moderatorów... Było minęło, czas iść dalej. Każda osoba która chce pisać pod oryginalnym nickiem, może go mieć przywróconego (wystarczy się zgłosić). Ci którzy już się przyzwyczaili do nowych, mogą przy nich zostać, pod warunkiem używania tylko jednego konta równocześnie.  

6 godzin temu, fox733 napisał:

Cześć plasik! 

Nie wiedziałem, że nadal jesteś modem.

Masz jeszcze kontakt z panem , który zawsze w torbie miał jakiś genialny kabelek z kilka złotych ? ?

Niestety nie mam... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jar1 napisał:

A jacchusia to nie jest żona jaccha ?

Jestem LGBT+ mam nazwisko po żonie jaccha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.