Skocz do zawartości
IGNORED

Forum - funkcjonalność, sprawy moderacyjne


Admin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o mnie coś co jest z gruntu fałszywe.....nie zamierzam tu udowadniać że nie jestem wielbłądem.....wystarczająco wiele razy o tym pisałem w wiadomym temacie.

Zresztą to o czym mataczysz ma się do mojej sprawy NIJAK......

10 godzin temu, McGyver napisał:

To jest forum publiczne, a każda treść umieszczona w przestrzeni publicznej może zostać skomentowana przez dowolnego użytkownika i nic na to nie poradzisz, a Twoje pretnsje są bezzasadne a zarzuty chybione.....

 

Zaczynam wszystko rozumieć.....niestety jak ja poczuję się czymś obrażony to można taki wpis usunąć, bo ktoś sobie subiektywnie oceni że "moje zarzuty są bezzasadne, chybione".....można mnie w "uzasadnieniu kary" posądzić o "manipulacje i matactwa"......nie napawa to optymizmem jak sobie  pomyślę że to wszystko w myśl że zasady:
 

10 godzin temu, McGyver napisał:

bezrozumności obrazić się nie da

Proszę wybaczyć drobną manipulację cytatami.....takie niestety wyciągam wnioski z tej całej wczorajszej wymiany zdań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Maju napisał:

ktoś sobie subiektywnie oceni że "moje zarzuty są bezzasadne, chybione".....można mnie w "uzasadnieniu kary" posądzić o "manipulacje i matactwa"...

Czyli podobnie do tego co sam robisz . Przeczytaj swoje wpisy . Tam roi się od stwierdzeń ,że twoi adwersarze wnoszą       ,, zarzuty bezzasadne i chybione " albo że to "manipulacje i matactwa" .

Dziwne ,że boli cię dopiero gdy skierowane jest przeciw tobie .

Taka postawa została zgrabnie ujęta przez Sienkiewicza :

„Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, arturp napisał:

. Przeczytaj swoje wpisy . Tam roi się od stwierdzeń ,że twoi adwersarze wnoszą       ,, zarzuty bezzasadne i chybione " albo że to "manipulacje i matactwa" .

Dziwne ,że boli cię dopiero gdy skierowane jest przeciw tobie .

Jakbyś rzeczywiście opisywał to co ja robię, piszę to byś zauważył że moje wpisy mają uzasadnienie iż coś jest manipulacją czy matactwem, nie ogranicza się to do lakonicznego stwierdzenia, jest tam zawsze wytłumaczone dlaczego tak uważam, nigdy też nie unikam dyskusji na ten temat......notabene, nie zauważyłem byś z tego kiedykolwiek korzystał.....zresztą to nie tylko twoja przypadłość.
Teraz, poza tematem masz dużo do powiedzenia.....wybacz że nie będę ciągnął tego co usiłujesz mi wmówić.....chciałem, miałem nadzieję doprowadzić do wyjaśnienia swojej sprawy a mogę zarobić kolejne punkty za OT.  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

chciałem, miałem nadzieję doprowadzić do wyjaśnienia swojej sprawy a mogę zarobić kolejne punkty za OT.  😉

Ależ ja cię gorąco wspieram w walce o obiektywizm na forum .

Spieram się z moderatorem z tych samych powodów co ty tyle ,że głównie w wątkach merytorycznych a nie na bocznicy . Tak samo dostaję kary i usuwane są moje wpisy . Jak widzisz bezskutecznie - dokładnie tak jak w twoim przypadku i dziesiątków osób , które tu odważyły się pisać . Nic się  nie zmieniło a sprawy są ,, przeczekiwane " i znikają w otchłani nowych problemów - na zasadzie ,, a niech się wygada i tak sprawa przyschnie " . Jak odświeżam problem , który nie został załatwiony to czytam odpowiedzi w stylu ,, przypomnij o co chodzi bo jest dużo spraw ". Nawet nie można protestować bo moderator lub administrator usuwa wpisy i nakłada kary jako ,, personalne ataki na moderację ".

Ale spokojnie . Zwróć uwagę ,że problem dotyka wszystkich użytkowników forum - bez względu na orientację polityczną , wyznanie albo zainteresowania techniką czy sztuką . Dobrze ,że piszesz bo im więcej głosów krytycznych tym lepiej dla użytkowników  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arturp napisał:

Jak odświeżam problem , który nie został załatwiony to czytam odpowiedzi w stylu ,, przypomnij o co chodzi bo jest dużo spraw ".

Niczego innego się tu nie spodziewałem.....zauważyłem takie (pewnie twoje) wpisy dlatego i swój przypadek przytoczyłem.....dużo mają takich spraw, dobre.....u mnie było inaczej: "opisz sprawę, napisz na PW", przyznam (o ja naiwny) że na początku nie zrozumiałem że chodzi o Berdyczów.      😉

"Odświeżyłem problem" trzeci raz, więcej nie ma sensu....prędzej niż reakcji nowych (równie "zasłużonych") punktów się doczekam.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maju napisał:

u mnie było inaczej: "opisz sprawę, napisz na PW",

Niestety moje sprawy też tak wyglądały . Były obietnice zajęcia się tematem pisane w tym wątku otwartym tekstem dla wszystkich . A kiedy nie było reakcji pisałem uparcie i domagałem się jakichś informacji zwrotnych . O zmianach już nie wspominam ale chciałbym chociaż przeczytać odpowiedź w stylu ,, odrzucam zgłoszenie jako bezzasadne ' albo ,, masz rację , zmiany ( takie to a takie ) zostaną wprowadzone " . Nic .

W rezultacie dostałem bana za nękanie moderatora . 😉

Dlatego ważne jest każde zdanie - bez względu na preferencje czy sympatie użytkowników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, McGyver napisał:

Dokładnie. Bo bezrozumności obrazić się nie da. 

Rozumienie to stan umysłu. Nie da się go obrazić, to tak jakby obrażać powonienie, albo smak.

13 godzin temu, McGyver napisał:

Czytam. A jeżeli twierdzisz inaczej, to pokaż mi choć jeden przepis dla niewierzących, z którego wierzący nie mogą skorzystać.

Taka postawa to czepialstwo. Jest masa przepisów z których jedni mogą skorzystać inni nie. Jak choćby przytaczany przeze mnie przykład 500+, składka zdrowotna krus. itp.

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Posiadający prawo jazdy też mają przepisy, z których nie posiadający prawa jazdy nie mogą skorzystać i nie jest to żadna dyskryminacja.

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bobcat napisał:

Poważnym potraktowaniem zasady neutralności i bezstronności światopoglądowej państwa. Państwo jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Nie jednej tylko wspólnoty religijnej. Dlatego powinno być całkowicie naturalne światopoglądowo.

Nie ma państwowego przepisu nakazującego wieszanie krzyży. Robią to ludzie, którzy tam pracują.

12 godzin temu, sir.jax napisał:

Powrotem do normalności,  miejsce na takie symbole to przybytki sakralne, a nie urzędy miejskie, czy szkoły. 

Krzyże wiszą tam, gdzie chca tego ludzie, dla twojego komfortu mają sie ograniczać? Dlatego, zę tobie przeszkadza widok krzyza? Bo przeciez o to chodzi. Co się zmieni kiedy pani w urzędzie go zdejmie? Jak się zmieni sposób załatwienia twojej sprawy?

To jest błędne rozumienie rozdziału kościoła od państwa. Jego by nie było, gdybyś na wejściu do urzędu musiał powiedzieć "szczęść Boże" a na wyjściu "amen", a do podania dołączyć zaświadczenie o spowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

Starym Testamenie iść taka drogą: ząb za ząb, oko za oko.

Zobaczymy jak daleko zajdziesz z tym swoim prawem bożym w świetle prawa stanowionego.

To zależy jak pojmujesz, czy interpretujesz ten zwrot. Bo ja w ten sposób:

Jeśli mnie ktoś atakuje, odpłacam atakiem, ale w granicach obrony.

Jeśli mnie ktoś okradnie, nie daruje, zgłaszam sprawę na policje.

Jeśli mnie ktoś skrzywdzi nie odpuszczę i dążę wszelkimi sposobami do zadośćuczynienia.

itp.

2 godziny temu, arturp napisał:

Czyli podobnie do tego co sam robisz . Przeczytaj swoje wpisy . Tam roi się od stwierdzeń ,że twoi adwersarze wnoszą       ,, zarzuty bezzasadne i chybione " albo że to "manipulacje i matactwa" .

skoro tylko tyle wynosisz z postów Maju, to wina tego, ze ich nie czytasz. Bo znajduje się tam tez uzasadnienie tego.

2 godziny temu, Maju napisał:

piszę to byś zauważył że moje wpisy mają uzasadnienie iż coś jest manipulacją czy matactwem, nie ogranicza się to do lakonicznego stwierdzenia,

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jacchusia napisał:

Nie ma państwowego przepisu nakazującego wieszanie krzyży. Robią to ludzie, którzy tam pracują.

Sobie to mogą wieszać krzyż na szyi - na ścianie urzędu to wieszają Państwu Polskiemu.

-----

3 godziny temu, Maju napisał:

Co ci się tu zgadza???
Mnie się tu NIC nie zgadza...

Nie można używać określenia potocznego "jehowita" (wolałbym "Jehowita"), bo choć nie jest określeniem obraźliwym, to Świadkowie Jehowi czują się nim urażeni - ale można używać określenia obraźliwego "katol", bo choć Katolicy czują się nim urażeni, to nie mogą używać określenia "jehowita", bo choć nie jest określeniem obraźliwym, to Świadkowie Jehowi czują się nim urażeni... czego nie rozumiesz?

-----

1 godzinę temu, arturp napisał:

Niestety moje sprawy też tak wyglądały . Były obietnice zajęcia się tematem pisane w tym wątku otwartym tekstem dla wszystkich . A kiedy nie było reakcji pisałem uparcie i domagałem się jakichś informacji zwrotnych . O zmianach już nie wspominam ale chciałbym chociaż przeczytać odpowiedź w stylu ,, odrzucam zgłoszenie jako bezzasadne ' albo ,, masz rację , zmiany ( takie to a takie ) zostaną wprowadzone " . Nic .

W rezultacie dostałem bana za nękanie moderatora . 😉

Ot to: zamiast rozpatrzenia sprawy kolejna kara i ban.

3 godziny temu, arturp napisał:

Problem polega na tym ,że ty każde niewygodne da ciebie stwierdzenia , fakty , opinie , pytania itd traktujesz jako oszczerstwa lub prowokację.

Słowo "katol" wg słownika jest obraźliwe i Katolik czuje się nim urażony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Sobie to mogą wieszać krzyż na szyi - na ścianie urzędu to wieszają Państwu Polskiemu.

Nie w temacie, bo tutaj chodzi o to, ze to nie państwo polskie je wiesza.

11 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie można używać określenia potocznego "jehowita" (wolałbym "Jehowita"), bo choć nie jest określeniem obraźliwym, to Świadkowie Jehowi czują się nim urażeni - ale można używać określenia obraźliwego "katol", bo choć Katolicy czują się nim urażeni, to nie mogą używać określenia "jehowita", bo choć nie jest określeniem obraźliwym, to Świadkowie Jehowi czują się nim urażeni... czego nie rozumiesz?

W sedno. Z dodatkową różnicą, że "katol" jest uznane za obraźliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szymon1977 napisał:

Sobie to mogą wieszać krzyż na szyi - na ścianie urzędu to wieszają Państwu Polskiemu.

Na tym właśnie polega totalitarystyczne zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Niby przepisu nakazującego wieszane symboli religijnych nie ma, ale robią to nasi aktywiści na odgórne polecenie, ustne aby nie zostawiać śladów i dodatkowo stworzyć pozory "spontanicznego odruchu społeczeństwa". I spróbuj się sprzeciwić. Niedawno media podawały jakie nieprzyjemności miała nauczycielka, która w pokoju nauczycielskim wymienionej z nazwy szkoły ośmieliła się zdjąć samowolnie powieszony tam przez kogoś krzyż. 

Państwowego przepisu nakazującego umieszczanie portretów przywódców partyjnych (rodzimych oraz siły przewodniej światowego proletariatu) również formalnie w PRL nie było. Ale powszechnie wiadomo, co groziło za wyrażenie choćby samego tylko niezadowolenia z tego powodu.

Spacerując po lesie można czasem zauważyć ślady pazurów na korze drzew. To mieszkający w tej okolicy ryś znaczy w ten sposób swoje terytorium aby inne zwierzęta wiedziały kto tu rządzi. Umieszczane wszędzie w przestrzeni publicznej symbole religijne mają dokładnie ten sam cel: pokazać kto tu rządzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

choćby przytaczany przeze mnie przykład 500+, składka zdrowotna krus. itp.

Nie wiedziałem że to są przepisy kodeksu karnego ... oświeciłeś mnie 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szymon1977 napisał:

ale można używać określenia obraźliwego "katol", bo choć Katolicy czują się nim urażeni

Katolik i katol to nie są synonimy używane zamiennie.

Różnica między katolikiem a katolem jest taka sama jak między kibicem a kibolem.

3 minuty temu, McGyver napisał:

Nie wiedziałem że to są przepisy kodeksu karnego ... oświeciłeś mnie 😜

Bardzo dobrze że ośmieszasz głupotę argumentów drugiej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jacchusia napisał:

tutaj chodzi o to, ze to nie państwo polskie je wiesza.

Ale powinno zdejmować, skoro zostały powieszone bezprawnie. Ewentualnie karać sprawców jakimiś mandatami. 
Jeżeli państwo tego nie robi, to znaczy że jest państwem z tektury, marionetkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

Ale powinno zdejmować, skoro zostały powieszone bezprawnie.

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że za chwilę poproszą Cię abyś wskazał przepis który zabrania umieszczania symboli religijnych. 

Szkopuł w tym że takiego przepisu nie ma. Więc czują się upoważnieni aby robić co tylko zechcą. Argumenty że przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym i dlatego powinna być całkowicie pozbawiona jakichkolwiek elementów światopoglądowych (a nie siłowo i metodą faktów dokonanych zawłaszczana przez jedną opcję) - do nich nie docierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, McGyver napisał:

Ale powinno zdejmować, skoro zostały powieszone bezprawnie. Ewentualnie karać sprawców jakimiś mandatami. 
Jeżeli państwo tego nie robi, to znaczy że jest państwem z tektury, marionetkowym.

To byłoby działanie represyjne, bo nic szczególnego się nie dzieje.

Jeśli o mnie chodzi, to to sztuczny problem. To, że ten krzyż tam wisi nic nie zmienia dla petenta, a w Polsce to tradycja, jak kapliczki przy drodze,  nad wyraz polskie krajobrazy.

obrazy-olejne-pejzac5bc-fijac582kowski-o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, McGyver napisał:

Nie wiedziałem że to są przepisy kodeksu karnego ... oświeciłeś mnie 😜

Są wynikiem ustanowionego prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bobcat napisał:

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że za chwilę poproszą Cię abyś wskazał przepis który zabrania umieszczania symboli religijnych. 

Szkopuł w tym że takiego przepisu nie ma.

Brak zakazu nie oznacza prawo do. Oznaczanie urzędu symbolem miejsca kultu religijnego wymaga racjonalnego uzasadnienia u zarządcy budynku (?). Rzecz w tym, że u nas katolicyzm to taka świecka tradycja (chrzest, ślub kościelny, 0.7 ze szwagrem w Wigilię), i siłą tej tradycji krzyże wiszą. Ale jsteśmy świadkiem zmian obyczajowości, zniknięcie krzyży z urzędu to kwestia czasu. Te, które już wiszą nikt do remontu nie zdejmie (bo niby po co?), a po remoncie nikt nowego nie założy (bo niby po co?). Wszak normy katolickie ze świeckimi nie kolidują, zasadniczo te drugie są zapisem pierwszych (pierwsza była kura czy jajko, więc może na odwrót).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, szymon1977 napisał:

Wszak normy katolickie ze świeckimi nie kolidują

Nie w tym rzecz. Chodzi o nachalne pokazywanie na każdym kroku kto tu rządzi. 

Dlatego wszelkie powieszone nielegalnie czy samowolnie symbole religijne powinny być bezwzględnie przez państwo usuwane.

Chyba że mamy do czynienia z tekturowym państwem marionetkowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bobcat napisał:

Chodzi o nachalne pokazywanie na każdym kroku kto tu rządzi. 

 

2 godziny temu, Jacchusia napisał:

To byłoby działanie represyjne, bo nic szczególnego się nie dzieje.

OK . Niech też wiszą wersety z Koranu , cytaty w stylu ,,Religia to opium ludu." i tęczowa flaga . Dlaczego nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, arturp napisał:

OK . Niech też wiszą wersety z Koranu , cytaty w stylu ,,Religia to opium ludu." i tęczowa flaga . Dlaczego nie ?

To jest właśnie charakterystyczna szkoła myślenia: pytanie (metodą rżnięcia głupa) co się takiego dzieje że wiszą symbole religijne. A co się takiego stało kiedyś wisiały portrety partyjnych przywódców? Tow. Bierut ugryzł kogoś z portretu?

Niektórzy jak okazuje nie są w stanie zrozumieć że tu chodzi o zasady. I rozdział KK od państwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacchusia napisał:

w Polsce to tradycja, jak kapliczki przy drodze,  nad wyraz polskie krajobrazy.

Jacku, wszystko w tej materii jest sprowadzane(naginane) do polskiej tradycji.

Polskie krajobrazy są usiane krzyżami i kapliczkami do przesady w żadnym innym cywilizowanym kraju tego nie znajdziesz, nie na taką skalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Polskie krajobrazy są usiane krzyżami i kapliczkami do przesady w żadnym innym cywilizowanym kraju tego nie znajdziesz, nie na taką skalę.

I dlatego Polska jest Polską a nie Belgią, Francją, czy tylko jedną z wielu bezpłciowych części UE.

-----

2 godziny temu, arturp napisał:

Niech też wiszą wersety z Koranu , cytaty w stylu ,,Religia to opium ludu." i tęczowa flaga . Dlaczego nie ?

Bo w Polskiej tradycji i historii jest krzyż, a nie te przez Ciebie wymienione.

-----

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Dlatego wszelkie powieszone nielegalnie czy samowolnie symbole religijne powinny być bezwzględnie przez państwo usuwane.

Powinny - nie powinny. Krzyż to taka nasza świecka tradycja i trochę szkoda, że przez wybryki kurdubla i jego bandy ze wspomnienia historii, stał się symbolem zacofania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szymon1977 napisał:

dlatego Polska jest Polską a nie Belgią, Francją,

Raczej średniowiecznym skansenem nowoczesnej Europy XXIw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, szymon1977 napisał:

stał się symbolem zacofania.

To jest symbol zacofania.

Do tego widok półnagiego faceta przybitego do krzyża, godzi w poczucie estetyki i wręcz obrzydza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo w Polskiej tradycji i historii jest krzyż, a nie te przez Ciebie wymienione.

Zapomnieliśmy o prawosławnych i Żydach , których miliony mieszkały w Polsce ? A może nie chcemy pamiętać ? A może nasze pokolenie dostaje przekłamany obraz polskiej tradycji ? Nasza tradycja to tolerancja wobec innych wyznań . Porównaj skalę konfliktów na tle religijnym w dawnej Polsce z konfliktami na zachodzie Europy . Nasi przodkowie byli aniołami tolerancji przy Niemcach , Francuzach , Anglikach i Hiszpanach  , którzy toczyli ze sobą wojny na tle wyznaniowym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

Raczej średniowiecznym skansenem nowoczesnej Europy XXIw.

Polecam pojeździć po Europie i na własne oczy zobaczyć jak ona wygląda poza ulotkami reklamowymi biur podróży. I z tubylcami pogadać. Wrócisz do swojego średniowiecza w podskokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo w Polskiej tradycji i historii jest krzyż, a nie te przez Ciebie wymienione

A słyszałeś ty o Słowiańskich wierzeniach i obyczajach?

Pamiętasz obyczaj topienia Marzanny, a coroczne malowanie jajek na wiosnę?

To jest nasza słowiańska tradycja, a nie symbol krzyża.

Zresztą masz pojęcie skąd wywodzi się symbol krzyża? 

Nie sądzę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.