Jump to content
IGNORED

Jaki gramofon do wkładki denon dl-103?

Sztynio

Recommended Posts

Witam forumowicze:)

To mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.

Posiadam zestaw Denon Pma 1500AE i DCD 1500AE oraz gramofon adam gs 420 z wkładką AT95.

Gramofon kupiłem i używam od półtora roku i myslę że nadeszła pora na cos lepszego.

Dowiedziałem się że wkładka MC Denon DL-103 będzie najlepiej współpracowała z tym wzmacniaczem.

OK jestem zdecydowany na tą wkładkę ale jaki gramofon do niej? Jaki będzie posiadał ramię dostosowane do jej cięzaru itp?

Słucham wszystkiego od jazzu przez rocka do popu

Z góry zaznaczam że preferuję półautomat mimo że podobaja mi się niektóre automaty jak np denon dp 59l tylko że bywaja awaryjne:/

Gramofon ma wygladać solidnie i "jakby luksusowo" jak denon powyzej a budzet to około 3 do 3-5 tys za sam gramofon bez wkładki czyli używany raczej.

Proszę o pomoc:)

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kenwood KD-990.

Ten wzmak ma w sekcji MC obciążenie dla wkładki 100ohm - powinno być coś w okolicach 400ohm.

Hidden Content

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

miałem kd-990, kd-8030.. piękne gramofony, świetnie działające, dobre ramiona pod 103kę... polecam... aczkolwiek z tymi 4tys to przesada... 2-5-3tys absolutnie max i to za świetnie zachowany egzemplarz - wiem co mówię bo swoje kd990 i kd8030 sprzedawałem kilka miesięcy i realne ceny odsprzedaży w Polsce to są 2-2.5K!

Hidden Content

• Redaktorzy

Główną kwestią we współpracy z wkładką jest ramie gramofonu, ściślej jego masa efektywna. Ponieważ DL-103 ma niską podatność, ramie powinno być ciężkie. Z podpowiedzi Ahai wnioskuję, ze w tym Kenwoodzie taka właśnie jest, ale można też szukać dalej (Keny jest zwykle drogi ze względu na wysoki połysk i inne bajery), ewentualnie można znaleźć gramofon co ma ramię z wymiennym headshellem i dokupić cięższy headshell do istniejącego ramienia. A nie wiecie czy może ozdobne Denony z tej samej epoki mają w miarę pasujące ramiona? Kolega miałby wtedy "dużą wieżę" jednej firmy :-)

Hidden Content

Ramię w tych Kenach jest ciężkie. Z ciężkim headshellem już w ogóle ... pod 103 albo i SPU. Kolega na takim gra i jest zacnie.

BTW:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) takie rzeczy robią z nimi Azjaci .... ;-)

Są droższe niż podobne konstrukcje: są lepiej zaprojektowane.

Alu chassis odlewane. Podwójnie ekranowany napęd. Elektronika na pcb odwrócona - w momencie kiedy się wyleje z kondensatora nie zalewa pcb.

Doskonały do upgradu. Plintę można dać do zrobienia i jest piękny mebel. To taki ... starszy Lexus. On może. Nie musi. ;-)

Hidden Content

Hidden Content

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.