Skocz do zawartości
IGNORED

Płytka na kawałku deski za 1500 EUR ! :-0


namor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Mały edit do TA8233.

 

Złożyłem drugą wersję na lepszych komponentach (duży kond 6800uf Nippon kmh) i potestowałem kondy wejściowe.

Testowałem też różne pojemności od 2,2uf do 22uf. Najlepiej zagrały wartości 2,2 i 4,7uf.

Kondy na wejściu polecam jak najlepsze. Znaczenie spore. Aktualnie grają zielone muse stara produkcja (nie mylić z zielonymi bipolar) 4,7uf. O dziwo bardzo fajnie zagrały żołte ROE bipolar 10uf/40v swego czasu bardzo zachwalane przez jednego z użytkowników ;).

Próbowałem też ruskie PIO 4uf zbocznikowane teflonem i zagrały bardzo dobrą przestrzenią i lokalizacją niestety kosztem odchudzenia dźwięku.

Nichicony KA były bardzo dźwięczne, ale poleciały plany.

Nichicony Fine Gold zbyt rozmiękczony dźwięk choć miały coś w sobie, zwłaszcza na wokalach.

Inne kondy jakoś nie zapadły w pamięć, więc nie wymieniam.

Rozczarowały mnie BG STD, które zagrały na tle choćby KA bardzo bezpłciowo.

 

Dodam, że nie lutowałem żadnych elementów smd.

 

Ogólnie lepsze elementy i lepszy dźwięk.

Największa poprawa jest w wysokich, lokalizacji instrumentów i scenie w głąb.

Nie udało mi się powiększyć sceny na boki i cały czas mam lekki niedosyt separacji dźwięków.

Tu shure niestety wykazuje wyższą klasę. Lokalizacja źródeł pozornych też jest w nim ciut lepsza.

Ale przeliczając ilość przyjemności na każdą złotówkę wydaną, to nie wiem czy TA nie wygrywa mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

musi być ten "1203" czy też będzie pasował jakiś inny?

Wg mnie to raczej 1206 jak już, najlepiej mmelf. Ja w drugiej wersji nie lutowałem wcale i gra bardzo dobrze, mimo że gra jako końcówka.

 

a propos mam bardzo dziwną przypadłość, bez podłączonych kabelków rca strasznie mi brumi, po wpięciu cisza, o co może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie to raczej 1206 jak już, najlepiej mmelf. Ja w drugiej wersji nie lutowałem wcale i gra bardzo dobrze, mimo że gra jako końcówka.

 

a propos mam bardzo dziwną przypadłość, bez podłączonych kabelków rca strasznie mi brumi, po wpięciu cisza, o co może chodzić.

Dokladnie po to sa te rezystory zeby przy braku potka na luznym wejsciu nie brumialo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> boomaga

Fajnie, że podzieliłeś się spostrzeżeniami co do kondensatorów.

 

Właśnie rozkminiam zakup lepszych elementów, aby sprawdzić jaka będzie różnica w stosunku do płytki z Infinity.

 

Na hificollective.co.uk znalazłem rezystory Takman i PRP oraz elektrolity Elna. Przy okazji pytanie, czy kondensatory 33uF lub 47uF mogą być na 10V? Takie się zmieszczą na płytce.

 

Jakie polecacie kondensatory 1nF i 100nF lub 120nF? Na płytce jest bardzo mało miejsca na nie.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zrobiłem dla porównania wzmacniaczyk na TA8221.

Różnica jest nieznaczna, ale jest. Wydaje mi się że TA8221 ma ciut gorszy bas, za to lepszą lokalizację i scenę w głąb.

 

Diabelstwo strasznie czułe jest na okablowanie. Zwłaszcza na sieciówki. Z wypasioną od Acoustic Lab zagrały oba nieprzeciętnie (choć to mezalians cenowy), aż ciężko uwierzyć, że taka popierdółka może tak grać...

Czekam na lepsze kondy zasilające i wtedy porównam dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelstwo strasznie czułe jest na okablowanie.

A jaki masz do tego zasilacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jaki masz do tego zasilacz?

 

Tak jak pisałem wcześniej, dobrą przetwornicę na 12V.

 

Może w poniedziałek podłączę do takiej samej na 16V i zobaczę czy różnica ma jakiś wpływ na dźwięk.

Przy okazji podłączyłem do alpsa zamiast pre i muszę przyznać, że alps, który posiadam (z wylutu z grundiga v7000) sporo degradował dźwięk.

Podłączony bezpośrednio do pre gra zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza źródła pozorne i scena uległy znacznej poprawie.

 

Panowie lutować i słuchać, haj end to raczej nie jest, ale granie bardzo fajne i na naprawdę dobrym poziomie.

Szkoda ze ta płyteczka taka mała, nie ma jak wstawić lepszych elementów, kto wie może by było jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ta płyteczka taka mała, nie ma jak wstawić lepszych elementów, kto wie może by było jeszcze lepiej.

No przykro mi. Przez dłuższy czas proponowałem prototypy do testowania. Płytki zostały chętnych nie było. Gdyby więcej osób przygarnęło prototypa i napisało że trza zrobić więcej miejsca tu i tam to by się coś pokombinowało, a tak jest jak jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Janusz to nie jest żadna pretensja do Ciebie :)

Ot raczej w praniu wyszło, ale i tak fajnie, że jest miejsce na Mlytica :).

Ale jeśli będzie druga edycja to mam parę praktycznych uwag :) oczywiście jakby było zainteresowanie i byłbyś chętny w przeprojektowaniu płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli będzie druga edycja to mam parę praktycznych uwag :) oczywiście jakby było zainteresowanie i byłbyś chętny w przeprojektowaniu płytki.

 

Przeprojektowanie płytki to no problem, ale na zamawianie, zbieranie i listowanie to by się musiał ktoś inny znaleźć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy ktoś ma możliwość zmierzyć jakie napięcie występuje podczas pracy na kondensatorze 33uF (lub 47uF)? Ciekaw jestem, czy można dać kondensatory na 10V.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chyba coś do mnie doszło. dawno nie zaglądałem i muszę sobie odświeżyć temat ;)

Pany jaki zakres wzmacniaczy infinity brać pod uwagę? Jest na alle od grand cherokiego WJ już za 2 dyszki ale nie wiem co ma w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy ktoś ma możliwość zmierzyć jakie napięcie występuje podczas pracy na kondensatorze 33uF (lub 47uF)? Ciekaw jestem, czy można dać kondensatory na 10V.

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

Przy napięciu zasilającym 16V, mam na kondensatorach 33uF - 6,7 V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, chyba coś do mnie doszło. dawno nie zaglądałem i muszę sobie odświeżyć temat ;)

Pany jaki zakres wzmacniaczy infinity brać pod uwagę? Jest na alle od grand cherokiego WJ już za 2 dyszki ale nie wiem co ma w środku.

Z grandow w grubych ze zlota naklejka infinity gold siedza 4 x ta8225h, w cienkich czarnych z napisem chrysler corporation i logo infinity - loga po lewej stronie 3x tda8563q. Moge porobic foty jak wroce z pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie i Panie (o ile takowe są) w TA3221 wystarczy na wejściu 470nf i warto zainwestować w kond dobrej jakości, a "Dylek" odpłaci bardzo nieprzeciętnym graniem. :)

 

Ale coś cicho z tego co widzę...

Ano tak, zapomniałem...

Wszyscy polutowali i słuchają ciesząc się dźwiękiem. ;)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TA3221 wystarczy na wejściu 470nf i warto zainwestować w kond dobrej jakości

Cos konkretnego polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstają wersje do porównań:

1. Budżetowa - większość części z płytki Infinity

2. Na lepszych elementach - Mundorf, Elna, Vishay, Takman, Evox

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Będzie jeszcze trzecia na lepszych elementach, ale z TA8210AHQ.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.